Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Angyal, latom szarnyaid (Jambor Attila)

• Válasz írásához lépj be
17 hozzászólás érkezett eddig

_Alfa_Hold (NPC/NJK)

_Alfa_Hold (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.11, 09:41

A tábla létezik!
Mindennap látom reggel a kocsiból és már nagyon idegesít, hogy nem tudom ki és miért...

_digitalghost (NPC/NJK)

_digitalghost (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.29, 16:01

Sziasztok!

Ha még valaki olvassa ezt, köszönöm minden hozzászólónak a véleményét. A kritikák nagy részével egyet is értek. A demiurgosz-t tényleg elb...tam, végig rosszul írtam: nincs mentség. Szekundum: direkt használtam régies / latinos formát, szerintem ez (is) az írói szabadság része. Csakúgy, mint a párbeszédek: szándékosan patetikusak kissé / nagyon, hiszen a történet egy természetfeletti és gigantikus háború része. Utószó: talán álszerénység, vagy ilyesmi van a sorokban, esetleg ez lehet zavaró. Valóban jobban kellett volna foglmaznom. Az angyalokról, vagy a novella világnézetéről pedig nem érdemes vitázni: "De gestibus non est disputandum", ahogy azt a művelt szlovák mondja. Egyébként gnosztikus tanok lettek csökevényes formában beleszőve a történetbe. Nem antiklerikális, csak nem keresztény.

Még annyit, hogy valóban örülök, és szívet melengető érzés, hogy ennyien vették a fáradságot, és végigolvasták, sőt véleményezték is az írásomat! Köszönöm!
J.A.

_Don_Bela (NPC/NJK)

_Don_Bela (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.28, 00:59

Nem rossz, nem rossz!
Írjál még. Nekem tetszenek azok a témák, amik egy megszokott történetet új nézőpontból dolgoznak fel. A kidolgozással valószínűleg sokat foglalkoztál. Ez látszik.
Nekem csak pár apróság nem tetszett (pl.: secundum szó használata), de nem lehet mindenkinek megfelelni.
Az utószóról: Ha tényleg létezik a tábla és tényleg az indította el benned a novellát, akkor tényleg kell. A köszönetnyilvánítás és tiszteletadás nem sablon, hanem szociális viselkedési forma.

_Szajkó (NPC/NJK)

_Szajkó (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.27, 12:32

"Angel, I can't see your wings!"
Sajnos ez a helyzet. Mert hiába írsz erről a rendről, hogy végül mester lett Tamásból stb. stb., ez így nem lezárás! A tetejében még esélyt sem adsz továbbgondolni a dolgokat, tehát egy nyitott befejezés marad. Különben az utószó jó, szerintem kellett.
És egy kis útravaló: olvasgasd a Bibliát!

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.27, 07:10

Idő hiányában csak egyvalamire szertném felhívni a figyelmet: párbeszéd. Olvasd végig CSAK a párbeszédet! Nem hangzik egy kicsit mesterkéltnek, hamisnak, patetikusnak?
Vagy nagyon?

pookah

pookah

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 198 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.26, 14:20

Helyenként erôsek és határozottak a mondatok, szinte csengenek - azért, hogy a következô szájbarágós sorok elrontsák a megteremtett hangulatot.
Lehetett volna nagyon ütôs novella, a stílusegyenetlenségek és nyíltan felbukkanó klisék miatt nem az.
Demiurgosz. Rózsakeresztesek pedig léteznek (Magyarországon is).

Raffy4

Raffy4

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.24, 19:03

Angyalok. Azt hiszem itt az ideje, hogy erről én is kifejtsem majd a véleményem - persze mindenki úgy látja, ahogyan neki a legszimpatikusabb. Azért egy alapos bibliaismeret, egy dogmatika-tankönyv átlapozása nem ártott volna. Azért csak így tovább. Minél több a befektetett munka, annál több a mgetérülés.

_Yurtus (NPC/NJK)

_Yurtus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.24, 13:39

Tetszett az írás, csak az utószó nem egészen oda való....
Az a hat szó lehet, hogy segítség volt, azonban az a "néhány oldalt" csak te írtad nem? :aboci:
Szerintem nem kell(ene) ekkora jelentőséget tuladonítani neki...
Csak így tovább, remélem még jó néhány oldalt olvashatok tőled...

Filologus

Filologus

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 73 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.24, 10:41

NAgyon szép, nagyon érdekes. VAlamnint egyet nem értve az előttem szólokkal nekem tetszett a utószó, még ha egyesek túlságosan is "klisé-szerünek" tartják nekem tetszett.

Stuwef

Stuwef

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.23, 17:48

Nekem nagyon jol esett olvasni, semmi hibat nem kaptam benne. Nagyon eros mu, lehetett munka vele. Tiszteletem az ironak!
Stuwef

bvencel@yahoo.com

_Tauri (NPC/NJK)

_Tauri (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.23, 14:37

Nekem tetszett, bár tényleg lehetett volna kicsit csiszolgatni, illetve lassítani a tempóján. Tényleg lehetett volna egy kicsit hosszabb bevezetés. Az utószó jó is, rossz is: jó, mert tetszik, rossz, mert elveszi a reményt annak a Rendnek a létezéséről...
Minden más nagyon tetszik, szerintem jó írás, jó háttérrel. Tovább is vihető.

Gratula,
Tauri

Anthilia

Anthilia

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 282 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.23, 14:07

Témaválasztás?-ötös... A hangulat megragadása?-ötös... Megfogalmazás?-hármas... Utószó?-hiba... (az ötös skálán)
Azt hiszem, az előttem szólók/írók már minden hozzáfűznivalót elmondtak.
Szerintem-szigorúan csak az én véleményem- jobban, többször át kellett volna gondolni...talán csiszoltabb lett volna, letisztultabb.

Zyro

Zyro

Komisszár

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.22, 23:12

Nem lett rossz, de szerintem jó sem. A hangulatot jól meg tudtad volna ragadni, HA nem használtál volna rengeteg idegen szót. A párbeszédek jók lettek volna, HA nem ezen keresztül magyarázod meg az olvasónak, mi is áll a háttérben (amiről mindketten tudnak, azt nem fogják a másik szájába rágni, lásd: a fóliáns ismertetése). A történet egészen okos is lehetett volna, HA jobban eldugod a kliséket. És túl sok volt benne az "ötezer", meg a "démon".

Ettől eltekintve, azt hiszem, a célodat elérted. Vegyes érzésekkel olvastam a novelládat: az "egyszeri olvasó"-énem hajlamos elnézni az írás gyermekbetegségeit, míg a "kritikus" vért kíván. Tehetséged van, talán csak a gyakorlatod kevés, bár látatlanban ezt sem mondanám.
Ja, és az utószó valóban nem szerencsés.

(Z)

_ropi33 (NPC/NJK)

_ropi33 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.22, 21:14

Remek. Kifejezetten jól szerkesztett, csak a párbeszédek kissé példabeszédszerűek (mondjuk szerintem igy jó). Kérdés: a Demiugrosz nem Demiurgosz akart lenni véletlenül?

_Weyland (NPC/NJK)

_Weyland (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.22, 11:28

jo.
tobb nem kell

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.22, 09:10

Többet nem tudok mondani, mint az előttem szóló. Engem is igen megfogott.

Szodas_Lova

Szodas_Lova

ötödik kerék

• Archívum
  • 392 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.22, 08:32

Most kimegyek a fürdőszobába, és vígan átharapom a saját torkom.

Teremtéselmélet, más megközelítésben. Igen alter.

Kritika! Mívészi. De: secundum=másodperc. Ez is az, csak magyarvást. Eleje: in médiász rés. Nekem jobban ízlett volna több előjáték. Közepe: visszatekintés; jó (kopirágghjt: Ibsen, analitikus drámák). Szimbóleum! A szerző jól szimbolázik, csak sokat. Ötlet:*os hatos, megfogalmazás:OK. Totipotencia kérdőjelezése: antiklérikus (de ez nem baj, ők is hörögtek a HerriPotterre).
Vége: kissé sablonos. Ma már divatoz a csavar. Kissé EzoBioÖkoMeditációsVitál. Utószó: Szükséges? Rossz. Magyarázat csak akkor kell, ha valaki hibázik, és ez nem hiba. Összességében ld fent.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.22, 08:32

Angyal, látom szárnyaid (Jámbor Attila)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3023

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]