Ugrás tartalomhoz

Fotó

Bajnokság

• Zárt téma Téma lezárva
894 hozzászólás érkezett eddig

Burnalot

Burnalot

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 125 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.12, 19:18

Ave!

BlackOrc: szóval arról lenne szó ezek szerint, hogy a helyi ligák összemérhetnék erejüket a többi liga képviselőivel(ha jól értem)? Ez király :(. Én pécsi vagyok, decemberben fejeztünk be egy bajnokságot(10 csapat, mindenki mindenki ellen, oda-visszavágó) a LRB szerint(bár sztárok és nagyfiúk nélkül), ezek szerint ezekkel a csapatokkal is lehetne nevezni? (gondolom) Szóval ha beindul néhány pécsire számíthattok.
Handicap table vs. DZ-s kártyák: szerintem érdemes a HC táblát használni, mivel; 1. ez van az LRB-ben, 2. kevésbé van befolyással a játékra, mint a kártyák.
A csapatintegrációval egyetértek.
A LRB támogatja a sztárokat, de csak felbérelni(freeboot) lehet őket egy meccsre, fele áron. Ha két csapat ugyanazt a sztárt bérli fel, akkor egyik csapat sem használhatja és a pénzük is elvész.
A varázslók is megváltoztak a LRB-ben, csak egy meccsre bérelhetők, 50000 GC-ért.
Kérdés: nagyfiúkat terveztek-e a ligában?(a LRB-ben vannak)

Üdv:

Burn

BlackOrc

BlackOrc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.12, 17:50

Halihó, nem győzöm kapkodni a fejem!
Burnalot - nem teljesen. Folyamatosan játszanánk Ligameccseket, mindenki ott, ahol lakik, az aktuálisan elérhető társaságával, de az itt egyeztetett szabályok szerint. Amikor lement egy meccs, az eredményt és a csapatban történt módosításokat elkülditek pl. nekem, és az felkerül az adatbázisba. Aztán negyedévenként lenne egy olyan 1napos Bajnokság, ahol összegyűlünk mindenfelől. Szóval ha van ellenfeled arrafelé, ahol laksz/játszol, akkor érdemes benevezni. A lényeg végülis az lenne, hogy legyen egy olyan hely, ahol folyamatosan fejlődhet a csapatod, és időnként új ellenfelek ellen tudsz játszani (nekem a fiókomban tonnaszám hevernek a megszakadt-ligás csapatok, gyönyörű fejlődések közepette - a szívem szakad értük, hehe.)

És sorban a hozzászólásaim a többi felvetésre:
A DZ-s kártyák szerintem sokkal szorakoztatóbbak, de ha a LRB-ból játszunk, akkor legyen inkább a Handicap tábla.

Szerintem mehet a Liga és az eredeti Bajnokság párhuzamosan. Sőt, mivel itt ugye semmi nem zárja ki, hogy egy edző több csapatot is eddzen, a mostani Bajnokságosok max. indítanak egy (vagy több) csapatot a ligában is. Aztán beállítják a Bajnokságos csapatot is.

Burn-nek igaza van a csapat-integrálással kapcsolatban, de szerintem mindez orvosolható: 1) ha van olyan Skill, amit érintettél, akkor azt lecseréli másra. 2) ha valakinek több Skillje, fejlődése van, mint lehetne az új SPP alapján, akkor az "extra" Skill törlődik/várólistára kerül, míg el nem éri a megkövetelt SPP mennyiséget. 3) az öregedést utólag ledobjuk mindenkire, mégpedig az 1. meccsen, hogy legyen tanú, hehe. 4) a pénzre elvileg mindig felírtuk, hogy hány néző volt, és így vissza tudunk számolni, így kialakul a csapatoknak egy "tartozása", amit mihamarabb törlesztenie kell. Remélem kis rugalmassággal ez így belefér. Akinek meg nem OK, az nem állítja be a Bajnokságos csapatát.

SHYEL, a weblapban tudsz segíteni? Fel lehetne tenni azt a bizonyos TeamTrackert, amit még hajdanán LordPöszi emlegetett. Ha tényleg bejön ez a nyílt Liga, akkor most tényleg fontos lenne egy ilyen adatbázis.

Viszont nekem is lenne egy kérdésem: Sztárjátékosok ugye lesznek?! Az LRB asszem támogtja.

Burnalot

Burnalot

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 125 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.12, 13:12

Ave!

Ez a liga ezek szerint negyedévente megrendezésre kerülő fordulókból állna, amely fordulókon az emberek lejátszanak egy pár meccset? Erre ezek szerint érdemes nem budapesti(környéki) játékosoknak is nevezni? Ez esetben én szívesen részt vennék benne.
Shyel: ha jól olvastam valahol, akkor az éppen folyó ligát a DZ szerint játszák. A DZ szerint fejlődött csapatok 2 dolog miatt vannak előnyben; több meccs(ez annyira nem érdekes ha van korlátja a kihívásnak), a játékosok nem a skill/trait rendszer szerint kapták a skilleket, tehát könnyen előfordulhat olyan játékos, akinek elvileg(LRB szerint) nem lehet bizonyos skillje, de a DZ-s fejlődés miatt mégis megkaphatta. A másik hogy a DZ-ben a játékosok gyorsabban fejlődnek, ha jól emlékszem(pl. a DZ-ben a 2. fejlődés 11 SPP, míg a LRB szerint 16 SPP). A DZ-ben a játékosok nem öregednek, LRB szerint igen. A DZ szerint kevesebb néző is elég ugyanakkora bevételhez(a DZ-ben 15000 szurkolóig terjed az 1. kategória, a LRB-ben 20000).

Hirtelen ezek lennének-többek között-a kisebb dolgok, amiket egyeztetni kéne.

Üdv:

Burn

Shyel

Shyel

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 26 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.12, 12:48

Üdv Mindenkinek!

Szerintem nem sok a két liga együtt mert aki benne van a most futó bajnokságban az ott játszik (és gyüjti a starplayer pontokat :)) a többi ember aki pedig nincs benne a bajnokságban az nyugodtan játszhat...
Szvsz a bajnokság az eddigi tapasztalatok szerint nem pörög olyan gyorsan hogy ne férne bele még egy-két meccs.
És szerintem nem lenne olyan sok munka összehozni egy weblapot az infok karbantartására.
És a living rulebook mindenki számára elérhető ugyhogy kisebb egyeztetések után kezdődhet a játék : :(

_ThoR777 (NPC/NJK)

_ThoR777 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.11, 21:14

Hali!

Én sem szeretném márciusig húzni de két liga párhuzamosan SOK lenne!!!
Szóval, vagy fejezzük ezt be (ami szerintem még legalább egy fél év...) és kezdjük el a másikat, vagy ezt függesszük fel és most kezdjük el szervezni az újat!!!
A kártyák különben már a Livingrulebookban nincsenek benne ezért van a Handicap Table, különben én kártya ellenes vagyok-eléggé kiegyensúlyozatlan és néha túl sok előnyt ad a másiknak, viszont hangulatos...
:(
Szóval szerintem csak Handicap Table legyen.

Nos? :)

Üdv:ThoR

Shyel

Shyel

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 26 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.11, 20:16

Üdv Minden BB rajongónak!

Szerintem minden további nélkül csatlakozhatnak a bajnokság után az ott játszó csapatok, hiszen a ratingük úgy is nagyobb mint az új csapatoké, ezért a living rulebook alapján a kisebb ratingű csapat dobhat a handicap táblából.
Itt felmerül az a kérdés hogy használjuk-e ezt a handicap táblát vagy maradjanak a deathzones kártyák.
Mindkettő talán már egy kicsit durva lenne.
Vélemények??

BlackOrc

BlackOrc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.11, 12:12

Shyel, teljesen egyetértek, csak azt kéne megbeszélni akkor, hogy elkezdjük a Ligát valamilyen csapatokkal, és ezek a Bajnokságban lévő csapatok majd akkor integrálódhatnak, ha vége a Bajnokságuknak. Kérdés, ez így tetszik-e mindenkinek.

Shyel

Shyel

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 26 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.10, 20:39

Üdvözlet Mindenkinek!

Én azért nem szeretném ha márciusig húznánk ezt az új online bajnokságot :(
Mert én már elvonási tünetekben szenvedek.
Szvsz simán lehetne nyomni a most folyó bajnokság mellett is.
A honlapon lehetne nyilvántartani a csapatokat és az edzők elérhetőségeit és akkor nyugodtan lehetne mostantól játszani.
Vélemények??

magister

magister

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 37 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.09, 22:11

Üdvözlet Sporttársak!

BO és Thor: én is vmi hasonlót akartam javasolni, csak nem tudtam volna ilyen szépen leírni! :Ordog:

A szabály pontosításokhoz: a különböző javításokról/módosításokról legyen vita, amiben meg tudunk állapodni azt fixáljuk itt a fórumon, amiről nem azt a tavalyihoz hasonlóan (csak remélhetőleg több résztvevővel)az RPG.HU találkozón személyes vita formájában tegyük meg. Vagy az korai lenne?

Tisztelettel:

Magister

_ThoR777 (NPC/NJK)

_ThoR777 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.09, 18:29

Hali!

Ez a "kit hívhatok ki" korlátozás tényleg jó ötletnek tűnik-legalább nem kell a csoportokkal bajlódni! :szent:
Viszont a Bajnoki Napokon tényleg kénytelenek leszünk csoportokra bontani a bandát! :aboci:

Még sokan nem szóltak hozzá a témához, várom az ő javaslataikat is!

BlackOrc

BlackOrc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.08, 17:33

Srácok! Köszönöm a támogatást! Nagyon örülök, hogy ilyen hamar és ilyen pozitívan reagáltok.

A LivingRuleBook abszolút jó ötlet. Részemről elfogadva. Pontosításokra valószínűleg persze így is lesz szükség, hehe.

A lemaradás/újcsapatok is teljesen jogos. Erre a következő elgondolásom volt (van): a Liga részben a kihívások szabadságát annyiban korlátozzuk, hogy felfelé bárkit ki lehet hívni (hadd lásson valami szépet a kezdő csapat, meg ha kűzdeni akar, miért ne tegye?!), lefelé viszont max. mondjuk 100 TR különbségig (pontos érték ezennel vitára bocsátva).

De hogy ne vessük el THoR javaslatát se teljesen: a Bajnoki Napokon ha van elég jelentkező, akkor mehet több csoport is, ezzel a csoport-alkotós módszerrel.

Akkor talán nekem is le kéne nyomnom a meccsem, hogy folytatódjon a jelen Bajnokság...

(aki most kapcsolódik be: 4-gyel ezelőtti beírásnál kezdődött az új-bajnokság téma)

_ThoR777 (NPC/NJK)

_ThoR777 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.08, 17:04

Hali!

Én is támogatom ezt az ötletet, sokkal szabadabban futna az egész.
Viszont van egy problémám ezzel kapcsolatban és egy javaslatom:
probléma: Black Orc akaratlanul is rávilágított a szabad liga gyenge pontjára, mégpedig arra, ha valaki nem tud huzamosabb ideig játszani. Az igaz, hogy kimaradása a liga szabad rendszere miatt nem zavarna meg senkit, de csapata lemaradhat a fejlődésben és igencsak nagy hátrányt kéne ledolgoznia. Javaslatom-e hiba orvoslására, hogy legyen több szintű a liga-mondjuk 100 team ratingenként legyenek a csoportok. Így védenénk az éppen most beszálló csapatokat is a kemény gyilkos bandáktól.
javslat:egységes szabályrendszer!!! Ez pedig szerintem legyen a games-workshop oldalára feldobott, ingyen letölthető, folyamatosan frissített Living Rulebook!
Egységes,akárki számára letölthető, benne van a Death Zone és az alap szabálykönyv is és nem kell nekünk vitáznunk, hogy mit használjunk mit ne-helyettünk ezt eldönti a GW!
-különben ez a most hivatalos BB szabálykönyv, minden bajnokságon e szerint játszanak!

Viharmadar

Viharmadar

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4286 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.08, 12:03

Black Orc:

Támogatom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :) :lol: :D :D :D

Viharmadár

magister

magister

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 37 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.07, 19:42

Üdvözlet Sporttársak!

Black Ork: nekem tetszik az ötlet! És szivesen részt veszek a szabályok megvitatásában és remélhetőleg a ligára is jut majd időm!

Tisztelettel:
Magister

BlackOrc

BlackOrc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.07, 10:31

Az alábbiakat kicsit később akartam írni, de aztán felpörögtek az események, úgyhogy mégis most teszem meg.

Arra gondoltam, hogy miután lement ez a Bajnokság (ami lassan szívderítő közelségbe kezd kerülni), akkor a következő Ligát sokkal nyitottabbra és kevésbé kötöttre kéne alakítani. Ennek módja az alábbi lenne: a mostani rendszerrel ellentétben nem edzőmérkőzések lennének meghatározott menetrend szerint, és aztán egy húzódó Bajnokság, hanem a következők.

Csinálunk egy játékos adatbázist, ami végülis elég szépen adott, esetleg tömörítjük, hogy csak a játékosok adatai legyenek ott.
Bárki bármikor jelentkezhet, senkit nem utasítunk el azzal, hogy sajnos már megy a Liga. Nem határozzuk meg, hogy ki kivel játsszon, teljesen szabadon küldhetjük a meccseket. Így az ellenfél kerestetiknek -nek is meglesz a funkciója... IDŐNKÉNT pedig szervezünk egy-egy bajnokságot, amit viszont 1 nap alatt lenyomunk, és az jelentkezik rá, akinek épp kedve és ideje van.

Ha ehhez valami úton-módon egy web-helyet is találunk, ahol nyilvántartjuk a csapatokat, és a meccsek után az edzők által elküldött eredményekkel és csapatban történt változásokkal mindig frissítjük a helyet, akkor még túl nagy káosz sem fog kitörni.

Így elérhetnénk, hogy legyen egy olyan fórum, ahol a csapataink folyamatosan fejlődnek, elvileg szinte bármikor tudunk ellenfelet találni, viszont ha valami miatt egy kevésbé ráérős időszak következik életünkben, akkor hosszabb ideig is pihentethetjük a csapatot anélkül, hogy a többiekkel kiszúrnánk. Ugyanakkor amint ismét ráérünk, már folytathatjuk is ott, ahol abbahagytuk.

És amiért mégis az egészet már most leírtam az az, hogy a GD2002 sikerén felbuzdulva a WH40k-sok negyedévi sűrűséggel szeretnének összejönni, és Liga-rendszerben játszani. Szerintem (és szerintük is) klassz lenne, ha ez bővülne WHfantasy-vel és BloodBoowl-lal is. Csinálhatnánk tehát a Bajnokságokat ezeken a napokon, így kölcsönösen népszerüsítjük egymás játékát, együttműködhetünk pl. hírdetésnél és talán a web-oldal is könnyebben megoldódik.

Amit meg kéne beszélnünk ezzel kapcsolatban az az, hogy milyen szabályokkal csináljuk ezt a Ligát. Ja, meg hogy tetszik-e Nektek az ötlet.

No?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]