Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Egy tortenet a sok kozul (hadmik)

• Válasz írásához lépj be
19 hozzászólás érkezett eddig

_Egy hang a sok közül (NPC/NJK)

_Egy hang a sok közül (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.04, 11:21

Nem mintha a név miatt tetszene, de úgyérzem közel áll ahoz a lelki állapotomhoz amikor regisztráltattam magam. Én nem a részleteket és a szerkesztési szempontokat figyelem, hanem ami számomra lényeges egy történetben, a mondani valóját. Ezért tartom ezt a novellát jónak. A nagy rohanásban néha vannak igazán fontos pillanatok, mégha olykor nem is róllunk szól. Gratulálok!

_Gaark (NPC/NJK)

_Gaark (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.29, 08:03

üpsz, az első mondat végéről az előbb lemaradt a szmájli :)

_Gaark (NPC/NJK)

_Gaark (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.29, 07:59

ezaaaz! mindenki olvasson Szajkó novellákat! Egyébként szerintem is kár a végéért.

_Szajkó (NPC/NJK)

_Szajkó (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.28, 14:42

Emberek élnek, halnak. De a világ megy tovább. Nem kell jobban megismerni sem a koldust, sem senkit.
Nem tudom, hogy szoktál e filozófiát olvasni. Ha enm ajánlom. És -ez itt a reklám helye- ajánlom Valóság című novellámat. Te talán értékelnéd...
És nekem egy mondás jutott eszembe ezt elolvasva ŐTőle (értsd: HIM): "The Sun has gone, but I have the light!"

_Heimdall (NPC/NJK)

_Heimdall (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.27, 18:30

Hmm... külön-külön jellemezném a novella egyes részeit, ha nem haragszol.
Mondanivaló: eléggé elcsépelt, már sok helyen hallottuk, de örökzöld téma. 75%
Történet: a cselekményszövés és az alapsztori nemigazán érdekfeszítő, de szódával elmegy. 60%
Írói stílus: ehhez nem sokat tudok hozzászólni, mivel nem vagyok kritikus:)
Filozófia: szerintem remekül építetted bele a mély filozófiát ebbe a szotiba! 90%
Összességében szerintem jó, és még holnapután is emlékezni fogok egyes részeire:)

raud

raud

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 526 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.27, 05:42

Szia Hadmik!

Én is csatlakozom azokhoz, akik azt mondják, valami hiányzik belőle... Nem kötötte le túlzottan a figyelmemet, mert a cselekmény-szövés kevéssé volt érdekfeszítő; a főhős is személytelen volt: az utolsó kívánságán kívül semmit nem tudtam meg róla. Remélem a következő majd jobban bejön nekem is.

Sok sikert a továbbiakhoz! Üdv,
Raud

Mantis

Mantis

Ápolt

• Fórumita
  • 502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.26, 16:01

Basszus, Hadmik. Jó képeket használsz, de ez a mélyfilozófia a végére nagyon nem kéne. Ne erőltesd ennyire a végére a "nagyon komoly mondanivalós" csattanót. Fogalmazz ezen a téren árnyaltabban, hagyd, hogy az olvasó fejtse meg a mondanivalót! Most kapsz egy hetvenet, és egy fölfelé mutató nyilat, kijelölendő a fejlődés lehetőségét.

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.26, 13:23

gáz...

_Zolcsi (NPC/NJK)

_Zolcsi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.25, 20:16

Csatlakozom Amroth első hozzászólásához. Hozzátenném még azt is, hogy bár valóban nem szerepjátékos történet, szerintem bármely helyen elfér egy ilyen kis szösszenet.
Számomra azt hangsúlyozza, hogy mennyire elidegenedünk egymástól a mai urbanizált világban. Nem törődünk semmivel és senkivel, hacsak nem fűződik hozzá érdekünk. No meg azt is, hogy egy kedves gesztus vagy jóindulat sokkal többet jelenthet, mint a pénz vagy a hatalom.
Őszintén sajnálom azokat, akiknek a lelkében nem mozdul meg semmi egy ilyen jellgű írás hatására.
A stíluson valóban van még csiszolni való, de ne add fel Hadmik! Próbálkozz tovább, biztos vagyok benne, hogy leszel még sokkal jobb is! Sok sikert a továbbiakhoz!

_Amroth (NPC/NJK)

_Amroth (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.25, 19:47

A véleményem lényege igaz,ám a nyelvtani rénsze nem az enyém hanem egy ostoba tolvajé aki imadja a kárörömöt.

_Amroth (NPC/NJK)

_Amroth (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.25, 19:43

Ha valaki szerint ez hatásvadász írás akkor azt javaslom,hogy nézzen szét kicsit a lelkében.Ezzel nem azt akarom mondani,hogy ez egy tökéletes mű,hanem csak azthogy egyikőtök sem a lényegre figyelt hanem az írásra és a stílusra ami keretezi a stílust.

_Samir Duran (NPC/NJK)

_Samir Duran (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.25, 15:23

hmm... Júlia vagy Romana? esetleg a Nők Lapja valamelyik száma??szerintem pont odavaló...a kötögető nagymamák szíve nagyot dobbana ezen kis szöszenet elolvasása után....és azt hiszem a koldusok éhen vesznének, mert mindenki csak bután vigyorogna rájuk.

Zsobo

Zsobo

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 200 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.25, 13:26

Nekem is bejött! Egy ilyen témáról szoló novellát már olvastam ezen az oldalon, ez szerintem mérföldekkel jobb!

_Findalas (NPC/NJK)

_Findalas (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.25, 10:51

Sztem egyáltalán nem volt rossz. Más kérdés, hogy nem szerepjátékos témájú, és van mit csiszolni rajta (a vége tényleg kicsit sántít), de nekem azért bejött.

_WarMachine (NPC/NJK)

_WarMachine (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.25, 09:02

Hát nemtom... Valami hiányzik belőle, csak azt nem tudom, hogy mi is pontosan... De hiányzik, így pedig tényleg nem éri el az üzenete a célját.

_TreT (NPC/NJK)

_TreT (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.25, 08:26

Szerintem egesz jo volt.
Az megint mas kerdes, hogy mit keres egy szerepjatekos oldalon... :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.25, 07:00

Hatásvadászat? Nem. A hatásvadász elér valami hatást még ha erőltetetten is. Ez a rövidke írás bennem semmit sem mozdított meg.
uncsi

_LamaXX (NPC/NJK)

_LamaXX (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.25, 06:50

A hatásvadászat és az igazi minőség között gyakran csak az a különbség, hogy az utóbbi nem oly nyilvánvaló :-)

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.25, 00:03

lehet kérni az őszinte mosolyt?
egy "igaz" embertől?

ccc.
ez egy hatásvadászat, uraim. mindenkinek kéznél van a fegyvere?

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.25, 00:03

Egy történet a sok közül (hadmik)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3081

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]