Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Az angyalok varosa (1. resz) (Coyote)

• Válasz írásához lépj be
5 hozzászólás érkezett eddig

Szodas_Lova

Szodas_Lova

ötödik kerék

• Archívum
  • 392 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.02, 13:26

Szülőkezek: :)
A harc leírása szvsz kissé papírízű. Csapásokat mértek egymás -fegyverére?...Egymásra, ugye, így gondoltad?
Macsek. nem illik a többi szó közé.
A fegyverzetek leírása nekem túl részletes.
"Szája utoljára üvöltést formázhatott"-kicsit túl sok a jelző, általában is.

Vesszők: erre érdemes figyelni.

Az eleje kissé döcögős, közepénél gyorsul, végére beindul. Értékelni akkor fogok, ha a másikat is gondosan elolvastam. Eddig figyelemfelkeltő.

_WhereCoyote (NPC/NJK)

_WhereCoyote (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.30, 12:28

Nos, köszi az eddigi jótanácsokat, igyexem megfogadni, képességeimhez mérten. Ezalatt azt értem, nem igazán fogtam fel. :)
Raffy: mi számít köznyelvinek és/vagy erőltetettnek? Igyekeztem úgy leírni a szereplők mondandóját, ahogy élethelyzetben tennék, illetve egy elképzelt élethelyzetben, mert ugye angyalok, démonok, oké, de ha igaziból találkoznánk velük, én biztosan megkukulnék. :) Szóval, kb elképzeltem, mint egy filmet, és azt írtam le. Esetleg, ha a gesztikulációkat is odaírom (fintorgott, elkerekedett a szeme stb) az jobban érthetőbbé tenné, vagy feldobná? Az utca emberei nem beszélnek túl szépen, ált. inkább röviden és lényegre törően, és a szereplőim (a túlvilági lényeket kivéve) egyszerű emberek.
Illetőleg a párbeszédekből kiderülnek dolgok (logikusan igyekeztem a sztorit vinni előre, a nyomozó megtud dolgokat, amire addig nem, vagy csak körvonalakban talált magyarázatot, aztán jött a tantusz), csak esetleg nem rendelkezem olyan írói stílussal, (remélem ez változik) hogy ne tűnjön erőltetettnek...

R'anaggol: értem, mire gondolsz, és igazad van, kissé túllihegtem az "írjuk le, hogy biztosan azt lássák, amit én elképzeltem" témát. :) Még rá kell éreznem, mikor elég a magyarázatokból.
Sallangok alatt mit értesz? Példát is kérhetnék rá? léccilécci... :)

Jaj, ez mind semmi, már találtam két szóismétlést is... :)

Mégegszer köszi a tanácsokat, és remélem, az írás második fele is legalább annyira a kedvetekre lesz, mint az első.

Tisztelettel:

Coyote

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.29, 10:32

Jah, csak értékelni felejtettem el...

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.29, 10:32

Hmm... alapjában véve nem is rossz. Ezekre a típusú sztorikra vevő vagyok, de egy két stilisztikai dolog nagyon bántotta a szemem. Magyarázatok, fölöslegesen hozzáfűzött dolgok, sallangok, stílushibák. Hogy csak a számomra legdurvábbnak tűnő példát hozzam fel:
"Egyik ilyen támadáskor az asszony 180 fokot pördült jobb oldalra felfelé, majd vissza"
Szvsz. egy angyal és egy démon küzdelmét illik megfelelő módon körülírni. :) Engem legalábbis nagyon kizökkentett az a 180 fok. Nem lehetett volna pl. inkább félfordulat? Szóval ilyesmikre gondolok, remélem érted.

Összességében azért nem rossz...

Tisztelettel:
R'naggol

Raffy4

Raffy4

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.29, 05:32

Coyote: utóéag is köszönöm a kritikádat, csak ma reggel vettem észre! De édesvíz boltokban nem szabad nagyon megbízni, mindenesetre ötletadónak nem rossz!

A novellád: csak a stilisztikája zavart. A párbeszédek már az elején olyanok, mint egy görög drámában (nyilván a deus ex machina kezdés miatt), magyarázol velük eleinte; aztán később túl köznyelvivé, vagy túl erőltetetté válnak. tartalmilag nem merek belekötni, mert azt mindenki úgy képzelni el, ahogyan ő akarja. :) Viszont a párbeszédekre tényleg figyelj oda (mondjuk legközelebb), ezek nagyon el tudják vinni az írást minőségileg...

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.29, 05:32

Az angyalok városa (1. rész) (Coyote)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3083

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]