Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

M.A.G.U.S. avagy a kalandorok kronikai - Alapkonyv (borito elozetes) (forras: Tiberius)

• Válasz írásához lépj be
299 hozzászólás érkezett eddig

_Brian_goa (NPC/NJK)

_Brian_goa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.10.20, 12:23

Szép, de még szebb lenne, ha kiadásra kerülne egy Világatlasz (jól írtam?).Politikai térképekkel, kereskedelemmel, domborzattal, megyékkel, uthálózattal, időjárással,stb.

_Solmir (NPC/NJK)

_Solmir (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.01.20, 14:13

Rossz. Sokkal jobb az első boríttója. Egyedibb volt.

_Lord_Cronos (NPC/NJK)

_Lord_Cronos (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.23, 11:19

Ja remélem tényleg olyan jó lesz mint amielyennek szeretném!

_Flower (NPC/NJK)

_Flower (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.18, 14:10

Nagyon állat lesz!De mikor??????És hol lehet majd kapni?A Fantasy boltokon kívül is be lehet szerezni?

_Szellem (NPC/NJK)

_Szellem (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.26, 19:27

Mikor ? mikor ? Mikor ? mikor ? Mikor ? mikor ? Mikor ? mikor ? Mikor ? mikor ?
pontosan mikor lehet megvenni ????

wildcat

wildcat

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 158 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.19, 17:25

Dicsőség Mindenkinek !

Bizony joggal bárki kritizálhatja az új borítót és gyárthat gondolatokat, hogy kinek miért tetszik vagy nem. De tegyük a szívünkre a kezünket: Azért az előzőnél mindenképp egyértelműbb, hogy egy "játék szabálykönyvről" van szó nem pedig egy (idézek)"elvont", "sátánista", "szekta vonatkozású" stb...gondlatok jutnak eszébe a kedves szülőknek.(TISZTELET A KIVÉTELNEKSZÁMÍTÓ FELVILÁGOSULT SZÜLÖKNEK)Én 1986-87 óta foglalkozom szerepjátékkal és 1993(MAGUS megjelenése) óta bizony nem egy családban tettem "megnyugtató" látogatást. Általában kiskorú gyermekek és pubertáns korban lévő fiatalok gondviselői hajlamossak a borítón látottakról megitélni, hogy mivel is foglalkozik a csemetéje, mikor gyakran a kezében szorongatva játszani indul vagy belemélyülve olvassa. Nos üzleti szempontból sem mindegy,hogy "pozitív" megítélése után megvásárolja-e ezen szülők egyike gyermekének a szabálykönyvet vagy pedig egyenessen ellenzi majd. (Mert belel olasni már nem veszi a fáratságot) Többek között ilyen és ehez hasonló dolgokra is érdemes odafigyelni egy pentgramma vagy egy arany figuramotívumok láttán. Előbbieket figyelembe véve ezen borító terv jobbnak bizonyul az előzőekhez képest. Szerén véleményem szerint túl soknak találom az arany figurák összességét és háttérbe szorult a könyv címe. De gondolom ez egy vázlat és Max még finomít rajta. Ha nem az sem tragédia mert így is elfogadható. A kérdés csak az, hogy az"alkalmazók" többsége látni fogja -e benne azokat a gondolatokat amit az alkotó megpróbált megjeleníteni, szimbolizálni ?

Baráti üdvözlettel: Wild Cat

_Isten (NPC/NJK)

_Isten (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.15, 00:53

Erdekes.Tulajdonkeppen szep ,de ha sokaig nezem megfajdul a szemem.Es a piramisokat sem tudom hova tenni...

Cawin

Cawin

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 36 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.03, 20:54

Bocs lemaradt egy szó: a régi szabályrendszerről van szó az utolsó mondatban.

Cawin

Cawin

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 36 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.03, 20:53

Nekem nem igazán tettszik ez az új forma, és inkább valami sci-fihez van köze mint a m.a.g.u.s.-hoz. Nekem nagyon tettszik a régi egyszerű és titokzatos régi könyvborító. Ezek a kifacsart a lakok nem nyerték el a tettszésemet, bár remélem a rendszer jobb lesz mint a borító és a régi(bár annál jobbat nehezen tudnak csinálni).

_Norton666 (NPC/NJK)

_Norton666 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.01, 17:42

Hello!
Nekem a kép tetszik, de a fehér feliratot még mindig nem tudtam elolvasni.Remélem a rendszer jobb lesz mint az eddigi és a játék is élvezhetöbb.

_Lord Aries (NPC/NJK)

_Lord Aries (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.29, 12:32

Szia Tauri!

Már csak rutinból néztem fel, de neked akkor még válaszolok.
Valahol lejjebb elmondtam az antikizáló látványvilág okát, tulképp a "klasszikus magyar szerepjáték" vizuális megtámogatásáról van szó.

Tételes válaszok. Krán eléggé a főalak hangulata, amennyiben a (fent említett okból olyan) sisaktól eltekintünk - bár azt a görögök sem éreznék a magukénak, nekik meg túl Krán lenne :-)
Niare adja nekünk a Kelet ütök-rúgok érzetét, az alsó lányka(?) pedig fejvadász. Lehetne elf is, különben. Az érzet benne van. Bár nem kérdezted, de Gorvik is ott van, Abaszisz, és még sokan mások.

Általános válasz. Egy borító feladata a könyv eladása, grafikai szemszögből a vevő nyálcsorgatása, a kívánt hatás elérése (ez most az archaizálás a 10.évforduló alkalmából), és a könyv hangulatának egy ránézésre való felkeltése. Ha a festő olyan típus (én olyan vagyok), akkor a kis részletek további mazsolázásra adhatnak lehetőséget - de ez már nem alapkövetelmény.

A borító NEM a könyv rajzos tartalomjegyzéke! Ez a lényeg, és azt hiszem, ez az igazi válasz a kérdésedre.

Zárszóként valami mentegetőzésféle a "leplezetlen művészi öntudat" kapcsán.

Ha valami, amit csinálok, tetszik, nem azért van, mert öntelt vagyok, hanem FORDÍTVA, azért csináltam azt, amit, mert azt gondoltam a legjobbnak.
Nyilván az (aktuális) legjobb tudásom szerint alkotok. Ha nem tetszene, baj lenne.

Továbbá. Én csinálok valamit, ami hatására a semmiből valami lesz. Ez nagyon klassz érzés, és a barátaimnak nagyon régen is tetszett már. Amikor kilépünk vele a "nagyközönség" elé, az egy nehéz pillanat, mert a mérce hirtelen megváltozik. Profi leszel, és ismeretlenek is megítélik a munkádat. Ez nálam 87 körül következett be, nagyon megütött, hogy kíméletlen erővel, gyakran figyelmetlenül szólnak a munkáimról. Néha magát a lényeget sem látták, vagy ha igen, rámutattak, mint hibára. Ha valaki közületek szintén alkot valamilyen területen, biztos szembesült ezzel, vagy ha nem, készüljön fel a barátok közül kilépés pillanatára.
Mikor erre a page-re jövök, úgy érzem, legalábbis jószándékú ismerősökkel beszélek, és megengedem magamnak a lazaság és poén luxusát. Ezeket nem szabad "nagyközönség előtt". Biztos látjátok, hogy a végére sokkal óvatosabban fogalmazok, (csak a smileyk számát nézzétek).
(Mellesleg smileyt én oda rakok, ahol írás közben tényleg vigyorgok a monitor előtt.)

Tudom, hogy valamiféle tiszteletet ki kell vívni minden csapatban, négy reklámcégben és két gamefejlesztő gárdában töltöm a fostömlőket 92 óta - ezek csak a cégek. Több tucat srácot kellett már vezessek a legkülönbözőbb projektekben, és most csak kettőre emlékszem, akiket egyáltalán nem sikerült meggyőznöm arról, hogy amit csinálunk, az épp úgy jó.
Talán hibáztam azzal, hogy csak befutottam, és körbevigyorogtam, mert ezt így nem szabad. Abból indultam ki, hogy az RPGben, a Magus-Codex-könyvborítók-egyebek kapcsán már tettem le az asztalra, és nem kell referenciaköröket fussak. Körülbelül ugyanazokkal a szavakkal futottam be a site-ra, amikkel a Gergő-Juli-Slayer-György játékainkra érkeztem volna, és ez hiba volt. Sokan talán nem is ismertek személyesen (ismeretség alatt nem azt értem, hogy láttuk egymást egy RPG jam-en), és nem tudjátok, mikor mit hogyan is gondolok. Az egyébként nem mindig jó emlékezetű Valhallás időkben majd` mindenki ismert mindenkit, és azt hiszem, ehhez tartottam magam. A Net más műfaj, talán ezért a helyzet.
Sorry!

Asszem nem szeretek nick mögé bújni. Nem szeretek név nélküli, arc nélküli srácokkal dumálni. Akiket megismerek, azokhoz jobban tudok szólni.
Hát így.
Köszi.

Max
(találkozókon vagy másutt továbbra is szívesen materializálódom azok számára, akik hosszú hajú, cool monsztát látnak a monitorjaikon)

_Tauri (NPC/NJK)

_Tauri (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.26, 20:40

Ave!

Én még szeretnék választ kapni a kérdéseimre...

_Lord Aries (NPC/NJK)

_Lord Aries (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.26, 15:53

Ja, a gúla. A gúla áttöri az alsó kört, az a "föld", amin nyugszik az egész (azért abban az inomi :-))
A sas-sólyom is áttörhetné, levegővel, az uszony a vízzel, a macska és az agár viszont már így nem OK, mert a tűz meg az éter (vagy a fa, fém) már erőszakolt. Fakutya :-)
Ezért csak a gúla "áll ki" a körből.
Nem véletlenül az uszony nyert az usébti ellenében, de ha már annyira nyüstöltetek :-)

_Lord Aries (NPC/NJK)

_Lord Aries (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.26, 15:49

Chomy: thnx!!!
rámegyek, valahogy megoldom :-)

Ghosty

Ghosty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 182 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.26, 13:41

Ofcoz az nem is gula, hanem d4... akarommondani k4.

Egyebkent vesezhetnenk azt a kijelentest is, h ki alkotja a magyar fanty zenet, de ne tegyuk, van igy is boven eleg bajod (joreszt igaztalanul, imnho).

_Inkley (NPC/NJK)

_Inkley (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.26, 09:40

Hella!

Lord Aries:
Volna egy kérdésem. Miért kell US kezdéssel állatot keresni? A GUlával már megtörtétek az állatok alkotta kört?

Egyébként nekem tetszik ez a grafikai ötlet.

ü,
Inkley

_Tauri (NPC/NJK)

_Tauri (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.25, 20:46

Ave!

Tényleg: hol van Tiadlan? Niare? Valami Elfendelből vagy Sirenarból? Mi van Kránnal?Shadonnak sincs semmi köze hozzá... nehogy ott is ilyen kis görögös-egyiptomis cuccok legyenek az általánosak! Vagy mondjuk Toron.
Megnéznék egy Kyr pusztítót ilyen kis cuki egyiptomi festékkel a szemén :)

De bármit fel lehet sorolni. Olyan, mintha Ynevből csak a térkép közepét akarnátok meghagyni...

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2027 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.25, 17:33

Max: üzenet ment Lord Aries nickedre.

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.25, 14:34

Messor: nem, ez a normál verzióhoz készült "vázlat". (Azért az idézőjel, mert több egy vázlatnál).

Lord Aries:

Közös kultúrkincs: ez mind nagyon jó lenne egy fiktív ókorban játszódó szerepjátéknál, de a mágus nem az, sajnos vagy nem.

Annak idején te is segítettél létrehozni azt a hangulatot, aminek láttán a közönség összenéz, s azt mondja: "Na, ez a mágus".

A baj szerintem az, hogy most egy x évvel, ötlettel, stílussal, (talán egyiptomi nyaralással :) ) tapasztaltabb Max mondja azt, hogy "hát azt is én csináltam, tetszett, ezzel sem lehet baj".

Azt nem te csináltad, hanem egy fiatalabb Max. S sajnos most az idősebb Maxnak alkalmazkodnia kellene ahhoz a bizonyos "zöldfülűhöz".

S ennélkül lehet, hogy kijön a szimbolika, lehet, hogy tisztára görög vázás-egyiptomi piramisos lesz a cucc, de jelenleg, az egy szem pentagrammán kívül nincs semmi, ami a magushoz kötné a képet (számomra). Mi az, amiért ez a kép nem lehet a Codex 2.0 borítója? Miért nem lehetne a magyar Ars Magica-é? Mitől nem Requiemes ez a borító?

És, mint a fentiekből láthatod, (az "állatövön" kívül) itt szóba se került a kép milyensége.

szvsz, persze.

Messor_

Messor_

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 439 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.25, 14:17

Hali!
Nekem egy kérdésem lenne: ez most a limited edissön, nem? akkor meg minek kapcsolnia a nem magusosoknak? (mert ahhoz majd a másik borító kell, mert ugye a limited a fanoknak kell.szvsz.)
És én sem tudtam eddig, hogy mi az az usébti.:)

Üdv.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]