Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

M.A.G.U.S. avagy a kalandorok kronikai - Alapkonyv (borito elozetes) (forras: Tiberius)

• Válasz írásához lépj be
299 hozzászólás érkezett eddig

Farkas

Farkas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.25, 14:10

Amúgy az lejön a sok hozzászólásból, milyen sokan magukénak, sajátjuknak érzik a Magust. És ez jó. (Pedig én még csak nem is tartozom közéjük.)

Farkas

Farkas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.25, 14:08

Szvsz az "egy-kezdőbetűs" állatos megoldás talán tényleg jobban ülne, voltak itt különféle tényleg fentezis ötletek, pl. unikornis. Mindenesetre, alkotói szabadság...

Amúgy, Max, szerintem mondjuk tízből nulla fogja rá azt mondani, hogy usébti, ha ragaszkodunk a kerekítéshez. Ha nem, akkor mondjuk 10-ből 0,001, ex has természetesen :)

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.25, 13:48

lehet, hogy csak en vagyok a muveletlen, de ezt az "usébti" szot itt hallottam eloszor. De abban biztos vagyok, hogy nem egy olyan valami ez, amit ha az ember lerajzolva lat, kapasbol ravagja: "usébti!"
Es akkor hova lesz ugye a belso allatkor? Bar a piramis mar igy is beleutkozott ebbe a szep szimboleumba, no de latom, nalad nem ugy megy, hogy ha egy amugy nem rossz otlet szimplan kivitelezhetetlen, akkor elveted, hanem inkabb addig erolteted, amig mindenkinek hanyingere lesz tole.
Nem tudom, mennyire vagy te amugy RPG-s, Max, de azzal biztosan tisztaban vagy, hogy kulonfele fajta szerepjatekok leteznek, egyikben az ilyen hangulat dominal, a masikban az amolyan. Namarmost, ha en latok egy ilyen egyiptomis (nyomokban gorogos) hangulatot araszto RPG alapkonyvet (miutan nagy nehezen kisilabizaltam rola, hogy egyaltalan RPG alapkonyv), akkor minimum azt hiszem, hogy kiadtak magyarul a WoDos Mummy-t, de legalabbis valami hasonlo egyiptomis RPGt. Lehet, hogy ez is resze Ynevnek, de szerintem baromira nem ez jellemzo a MAGUSra, es ugye egy boritografikanak legalabbis illenek tukroznie a konyv tartalmanak hangulatat.
Mindazonaltal nekem teljesen mindegy, milyen boritoval jelenik meg az uj AK, ugysem fogom megvenni, de azert szimpatizalok vele, sot, szurkolok az uj kiadas sikerenek, mar csak patriotizmusbol is, es igazan szeretnem, ha elkerulnetek egy ekkora baklovest (tudniillik hogy nem csak azok fognak elmenni a konyv mellett abban a hitben, hogy ha megjelenik az uj Alapkonyv, arrol majd le fog rola rini, hogy igen, ez az uj alapkonyv, akik meg nem jatszottak MAGUSt, hanem a hardcore rajongok is).
Komolyan, nem cimlapra valo a szojatek. De ha muszaj, legyen elso kezdobetus, europaibb, kozepkoribb.
Tenyleg az hianyzik neked, hogy valaki egyszer visszadobja egy rajzod. Nem is ertem, ez most miert nem igy tortent.

_Lord Aries (NPC/NJK)

_Lord Aries (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.25, 13:36

Köszi, Menmaatré, megtörtént :-)
A szépművészetis site óta azt is tudom, hogy az usébti kék lesz - már a színes verzión.
Az én eddigi kedvencem

http://www.egiptologia.com/actual/eventos/...evilla/022f.jpg

Ja, a közös kultúrkincsről. Tudtátok, hogy az usebti, az egyiptomi "felelő" figurája magyar mesékben is megtalálható? Van az a lány, aki hajszálat, meg vércseppet hagy maga után az asztalon, és mikor az ajtón kopogva bekiabál az ellen, helyette válaszolnak? Ugyanaz a mágikus motívum.
M

Menmaatre

Menmaatre

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3547 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.25, 13:08

Hello!

Lord Aries:
Talán kicsit hosszú lett a második link. :)

Lépj fel a British Museum honlapjára és ott keres rá a shabti szóra!

Menmaatré

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.25, 12:23

Lord Aries:

Ezt szerintem érdemes lenne még egyszer átgondolni.

Az usébti kb. annyira lesz egyértelmű, mint egy magusos szörnynév, vagy még annyira sem. Ennyi erővel tényleg lehetne uszagi, ami viszont japánul, egy másik klasszikus kultúra nyelvén jelent nyulat.

Ha usébti képeket keresel, szerintem azért még keress rá a sólymos képekre is, hátha abból is találsz egy kevésbé keselyűszerűt. :)

Egy szabálykönyvet ne "fogjanak" ne mágusosok, csak régi mágusosok, akik örömmel veszik észre a csak nekik készült szimbólumokat, s új mágusosok, akik pedig a játékkal való ismerkedés közben jönnek rá, miféle titkokat rejt még a címlap.

A Földet belekeverni teljesen fölösleges: ez nem erélye, mint inkább öröksége a magus univerzmának.

Adva van egy fantasy szerepjáték: ne kösse meg a fantáziát a görögök, egyiptomiak, akárkik keze... (ha meg mégis igen, akkor igazságosabban: jusson hely a mezopotámiaiaknak, kínaiaknak is!

S habár szavazásról szó sincsen, nekem is az "üres" változat jött be, de az tényleg.

R.

Menmaatre

Menmaatre

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3547 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.25, 12:20

Hello!

Lord Aries:
Lehet válogatni. :)

http://www2.szepmuveszeti.hu/egyipt_gy.htm
[9. halotti szobrok]

http://www.thebritishmuseum.ac.uk/compass/...-button=summary

Menmaatré

_Lord Aries (NPC/NJK)

_Lord Aries (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.25, 11:54

Servus

Na, lassan lecsengünk, fiúk. Már az archív környékéről kattintottam.
Chomy: Tudsz mondani URLt vagy googlézzak? Nem vagy elkönyvelve geeknek :-)

Kötéltáncos: a koncepció az, hogy ez a klasszikus magyar szerepjáték - valszeg ez lesz az egyik szlogen. A "klasszikus" szó magyarban legkönnyebben görög, másodsorban egyiptomi, vagy antik római látvány hatására asszociálható. Ezért a görög vázastílus, és a korinthoszi alaptípusú sisak.
Ezért az antikizáló állatválasztás - a macska Basztetként nagyon fontos az egyiptikában, az agár "a" görög kutyafajta a vázákon, a sólyom persze Hórusz, a gúlák piramisa gondolom egyértelmű, az usébti pedig nagyon klassz lenne ide.
Továbbmegyek. Usébti lesz. Az alábbi társalgás (egyik)haszna számomra ez volt, hogy megerősített abban, nyugodtan feltehetem az usébtit (Amon, Menmaartre, és más khemetlelkűek legyetek szívesek majd megvédeni), másrészt cancellálni kell az uszonyt, mert zavaró.
A Magus épp úgy az emberiség alapmotívumaiból válogat, mint a klasszikus antik (na jó, kis jóindulattal), úgyhogy Arel, a khaalok (bár ők nem Bastet, hanem Sahmet gyermekei), az agarak és piramisok Ynevnek éppúgy sajátjai, mint a Földnek - de mert nyílt a dolog kifelé, ezért nem-Magusosok számára is fogható lesz.
Az uszony általánosabb, mert hal még Arrakison is van, de az usébti nem töri majd meg a képet. Viszont mindenki MU-nak fogja olvasni. Egy múmiaszekrényt ugyan szarkofágnak hívnak, de a képzetlen néző le fogja múmiázni. Mondjuk tízből hét. Sebaj, ezt bevállaljuk.

Nos, hát köszönöm a részvételt, akinek tetszik, örömmel fogadom, akinek kevésbé, az se búsuljon!

Aki JÓ usébti-képet tud (én már szétkerestem a netet, és vannak, de nem IGAZÁN klasszak), az dobhatna URLt

kösz még egyszer, és sziasztok
Max

Koteltancos

Koteltancos

nyuszifül

• Fórumita
  • 255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.25, 11:01

Szépjónapot!

Eddig azt hittem ez anagramma dolog csak vicc, hát nem. Alapból ezzel semmi baj nem lenne, sőt kimondottan tetszene, csak miért nem olyan figurák jelenítik meg a betüket amiknek legalább valami halvány köze van a magushoz? Még az Arel sólyom okés, talán a piramis (gúla) is, de egy macska, uszony, meg egyebek mit keresnek egy fantasy szerepjáték borítóján?
Van benne valami koncepció, vagy csak ezek jöttek ki a kezdőbetükre?

_WarMachine (NPC/NJK)

_WarMachine (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.25, 08:44

Hali!
Az a helyzet, hogy két dolog zavar engem az új borítóval kapcsolatban. Egyrészt, az előttem szólók közül sokak által kritizált "kép-rejtvény"... leginkább az a cápauszony..
Ami rosszabb, az az, hogy ha bemegyek úgy egy könyvesboltba, hogy nem olvastam el ezt a cikket, nemcsak hogy eszembe nem jutna a borítóról, hogy ez mágus, de még talán az sem, hogy szerepjáték könyv. Szerintem az új, fehér mágus logót kifejezetten kényelmetlen elolvasni a bonyolult "betűtípus"-nak köszönhetően, erőlteti a szemet... Így aztán máris -1 pont, pedig még tervbe sem vettem, hogy megvegyem...
Mind1, most már tudom, mit kell keresnem. A borító meg csak egy dolog, a lényeg ami belül van - remélem, hogy a könyvben szereplő többi illusztráció nem fog ilyen problémákat jelenteni szőrszálhasogató mivoltomnak... :)

kismano

kismano

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.25, 08:11

Üdv!

Max:
Stimm, hogy ez nem egy alkotótábor.
Én pofátlanul belekontárkodtam a képbe. Pont.
Mert kiváncsi voltam, hogy milyen lenne rúnákkal, minden nélkül, stb.
Bedobtam a közösbe, hátha mást is érdekel.
Ha ezt te bántónak érzed, akkor Te sem vagy elégedett azzal amit alkottál.
Pedig nem olyan rossz.

Ja... és le az uszonnyal jól!
Ez nem a halvásár katalógusa...

Balight:
A 3as verzió asszem a rúnás... Hát szerintem egyáltalán nem passzol a középso kialakításhoz a rúna...
És kezdek a színnel is megbarátkozni.
Szvsz üresen a legjobb...

__balight the light knight (NPC/N (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2008.04.22, 21:01

Chomy: a berserk tényleg marha jó :) Asszem nekem is te ajánlottad...

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.24, 22:47

jah, tényleg, nem lenne elég, ha a betűképeknek csak az első betűje lenne meghatározó?

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.24, 22:44

Megkésve én is hozzászólnék. Nekem a görögváza-színhatás és az ábra is tetszik, az összenyomorított felirat az nem. Az anagramma is jó ötlet lenne, csak gúla helyett inkább gólya vagy gém kéne, uszony helyett meg... ööö... uszály? Na az se lenne jobb. No mindegy...
A totál új rendszertől (d20) eléggé tartok...

LC

_Tauri (NPC/NJK)

_Tauri (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.24, 22:14

Ave!

DagnirGlaurunga: keresztrejtvény tetszik, jó ötlet :)

alric

alric

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 32 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.24, 20:42

Mikor először megláttam a képet, nagyon tetszett. Az új Magus logó nekem nem igazán jött be, de itt nagyon jól mutat.
Jobban megnézve aztán nekem is feltűntek a furcsaságok. Már ne is haragudjatok, de ez az óvodás szintű szimbolika egyszerűen nevetséges. Először nem is akartam elhinni, csak amikor Max is megerősítette.
A gúla meg az agár(szegény majd orra esik) se semmi, de az a levágott uszony egyszerűen borzalmas.
Ha mindenképp ragaszkodtok ehhez, akkor is macska, agár, uszony helyett inkább lehetne mantikór, unikornis stb.
Ez persze csak az én véleményem, remélem senkit nem bántottam meg vele.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2025 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.24, 20:37

Max: :)

Mi mangafanok nem vagyunk olyan sértődős fajták. Még ha régen voltunk is 12 évesek. :aboci:

(A fenti kijelentés alól csak az képez kivételt, ha ezentúl el leszek könyvelve elvakult geeknek, mert az azért nem jellemző. :) )

Offtopic: olvass Berserket Kentaro Miurától, Max. :D

• Látogató

Kelt 2008.04.22, 21:01

Húha... jol megdolgoztátok az alkotot. Tudom gonosz leszek de mindedjik Kismano féle átalakítás jobb :) A zöld háttérrel a 3-as átalakítás isten lenne :)

Mellesleg én biztos Lockwood -dal csináltatnék borítót, ha lenne rá annyi pénz. Bár J.foster se rossz...

Egyébként én kérdeztem mért ilyen mangás. Én spec szeretem amangát,de ránézve erre elösször azt hinnám Exalted alapkönyv... De végülis bejön, csak az állatkák ne lennének..

Hyletette Rúnákat! Vagy akkor legyenek csak a kezdő betűk, és lehetnének normális fantasy lények...

Tudom semmi közöm hozzá, meg minden, dehát "itt is megmondtuk a frankót legalább...."

_Amon (NPC/NJK)

_Amon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.24, 19:12

Max:

Mivel Bepe alant megkért rá, hogy másutt folytassuk, válaszomat lásd itt:
http://forum.rpg.hu/index.php?s=&act=S...t=2432&st=0

_DagnirGlaurunga (NPC/NJK)

_DagnirGlaurunga (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.24, 18:56

A borítót nem lehet úgy eltalálni, hogy mindenkinek tetsszen, (Nekem speciel a qrva egyszerű borítók jönnének be, logo pentagramma öt rúna azt csá) A színválasztás tetszik, de hát a borító nem, a szójátékot eleinte el sem akartam hinni.
Könnyesre röhögtem magam, milyen szellemes?! HA-HA-HA
Na most komolyrafordítva, szvsz szörnyen tré. Miért kell ilyet rakni egy borítóra, a hátuljára nem festesz keresztrejtvényt?

Ettől függetlenül nem felelhetsz meg mindenki az elvárásának, de talán törekedned kéne rá, sokakban felmerült egy szavazás lehetősége, az RPG.HU keretein belül szerintem nem olyan hülyeség.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]