Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Hamarosan megjelenik: Raoul Renier: Setet almok (info: S.A.)

• Válasz írásához lépj be
13 hozzászólás érkezett eddig

_Szellem (NPC/NJK)

_Szellem (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.26, 19:37

Jó Jó... nagyon jó :) bigszii jól mondja 100 %-ig 1et értek vele

_bigszii (NPC/NJK)

_bigszii (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.25, 12:39

Felcsigázott ez a kis ízelítő, könyvesboltot ide azonnal!
Mindíg meglep, ahogy olyan szépen "irodalmian" leírva képes olyan "csúnyát" mondani. Folyton ezt csinálja. Elképesztő.
És büdös, és mocskos, és undorító, és hófehér, és gyönyörű, és képtelen vagy rájönni, hogy milyen is valójában....

_Sensei (NPC/NJK)

_Sensei (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.23, 09:38

Hm. Engem kissé régi népmesékre emlékeztet a dolog, Baba Yagára vagy más európai korai rémtörténetekre (azt hiszem nem véletlenül). Azért hogy egy más műfajból érkezett klasszikust idézzek: "Louis úgy érzem hogy ez egy csodálatos barátság kezdete".
Kíváncsiságom feléledt és vásárlásra serkent. (Ha kicsit hosszabb lenne az idézet magasabb pontszámra is futná)

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2026 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.22, 21:41

Fenét. Nem elég "művészy".

Ha történelmi regényre vagyok kíváncsi, akkor inkább Mika Waltari. Normálisa(bba)k a dialógusai, és ő se szépít a valóságon. Csak ő nem is rondít.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.22, 21:41

Hamarosan megjelenik: Raoul Renier: Setét álmok (info: S.A.)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3098

edboy

edboy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1014 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.22, 20:52

nem elég "coolos" :)

__balight the light knight (NPC/N (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2008.04.22, 21:01

Mért félnek az írók úgy leírni az meberek beszélgetéseit, hogy legyen némi realitásuk?

• Látogató

Kelt 2008.04.22, 21:01

" - Uram-teremtőm - gondolta Pat O’Dwyer, mélyebbre húzódva a menedékadó szalmába -, hová kerültem? Tán titkos zsiványtanyára, és az öreg paraszt holmi latrokkal fúj egy követ? Igen bizony, így kellett lennie; mert a négy fegyveres jövevény - ó, borzalom! - egy ernyedt férfitestet vonszolt be maga után kötélvégen, csak úgy a porba vetve. Rég halott lehetett, szederjes képét három pisztolylövés járta át; hogy miféle szerzet, az nem látszott rajta, mert összes gúnyájából kivetkeztették, csak egy rossz pendelyt hagytak meg rajta.
- Nohát, atyámfiai - mondta az egyik idegen, kalapját szögre akasztva a szénahordó villák meg a kaszapengék mellé -, dologra fel, különben sosem vacsorázunk!
"

Nagyon életszerű, magam is így gonbdolkodák belsőmnek tágas terein, s íj mondatokat hagyok kiszökenni fogaim kerítésén. Ha valaki élthű archaizálást akar látni, olvassa el a Hollóidőt.. Az valami.

_LamaXX (NPC/NJK)

_LamaXX (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.22, 17:26

Blackquestor: sürgősen olvasd el a többit is... Renier bácsi bizony, úgy tűnik, a No1 fantasy író lesz a magyar irodalomban.

_blackquestor (NPC/NJK)

_blackquestor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.22, 15:07

Biztosan nagyon vadállat a könyv, mondjuk én Kornya mestertől még csak a Mersant trilógiát olvastam. (azóta sem olvastam jobb drak fantasyt).Bár még nem olvastam a könyvet szerintem nem fogok benne csalódni. Még meg nem jelent könyveket szoktunk értékelni?!?

_Igi (NPC/NJK)

_Igi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.22, 14:19

Ez nem is könyvkritika, hanem csupán hír.

VIC

VIC

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.22, 09:02

Én egyelőre csak az ismertetőt olvastam, az meg aztán bőségesen éretekezik arról, hogy hogyan is lehet osztályozni az egyes embertípusokat a Kornya Zsolthoz való hozzáállásuk alapján, arról is szót ejt, hogy általában milyenek is Kornya középkorban játszódó könyvei, de erről konkrétan egy szót sem szól. Ez nem könyvkritika.

edboy

edboy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1014 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.21, 23:15

Ej-haj.
Eme sok-sok mesekönyves szólás-mondás, nem igazán pászol egy dark-európás környezetbe. Igen-nagyon remélem, hogy ez a részlet, csak amolyan csetlés-botlás volt, és a mű többi része visszahozza a már ismert - és várva-várt - Renier hangulatot...

Ha ez így lesz, akkor
VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ zsír. :)
(Elnézést)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.21, 23:15

Hamarosan megjelenik: Raoul Renier: Setét álmok (info: S.A.)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3098

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]