Ugrás tartalomhoz

Fotó

Törpék avagy hogy is játszuk ki őket?

• Válasz írásához lépj be
258 hozzászólás érkezett eddig

Alione

Alione

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.26, 17:23

Az, hogy valaki törpe még nem jelenti azt, hogy folyamatosan nevetség tárgya

és ez lett nagyon elbaszva a gyűrűk ura filmben...de utálom h gimli mindig bohócnak van beállítva...

Durkan

Durkan

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.02, 08:00

A Google-lal találtam ide.

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.01, 21:16

Google?

Durkan

Durkan

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.01, 20:34

Sziasztok!

Berem, tudom régen elkészültél a törp szótárral és azt is tudom, hogy több helyre feltöltötted de sehol sem találom. Ha egy működő linket tudnál adni vagy eltudnád küldeni (joker616@citromail.hu) akkor azt nagyon megköszönném!

Üdvözlettel Durkan

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.11, 14:57

Nos ja általában saját világon játszunk haverokkal már amikor jut rá időnk, és ott vannak saját fegyverei a különböző fajoknak, ez annyiban jelenik, meg, hogy az alapsebzése nagyobb, mint egy emberkéz készítette fejszének, de a maximális sebzése ugyan az általában. Egy szóval könnyebben érik el pl nálunk a maximális sebzést azzal a fegyverkategóriával, illetve fegyverrel ami törp készítésű, mint ami nem.

Zaraquer

Zaraquer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 130 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.27, 12:49

Üdvözlet!

Nos talán számomra a törpék azok, akiket eddig legkevésbé kedveltem. Összesen volt egy darab törpe játékos karakterem, még anno Gyűrűk Ura szerepjátékban. (DnD alapú, magyarosított szabálykönyv, szép képekkel, minden próba 2K6-al... :doglott:) Talán ott sikerült megközelítenem valamennyire a törpe személyiségét, és úgy-ahogy kijátszani azt, de alapvetően azt hiszem, távol állnak tőlem a törpék.

A fegyverekkel kapcsolatban...nos én olyan rendszerben, ahol éppen nincsenek külön kidolgozva más faj által készített fegyverek, ott is meg szoktam oldani KM-ként. Hiszen nem tart semeddig értékeket kitalálni egy fegyvernek, hiszen a eglévőkhöz lehet igazítani azokat minőség függvényében. :)

olvastar

olvastar

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 60 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.05.29, 12:25

Üdv!

Alapvetően nem tesznek külömbséget törpe és emberi kéz által készített fegyverek közt a szabálykönyvek,

Már ahol: ShadowRunban ezzel a kérdéssel is foglalkoznak.

Maradok tisztelettel: Alister

Csinálj magadnak saját rendszert :cool:

Az enyémben van ork meg elf cucc is dögivel :ok:

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.31, 08:53

Ó most veszem észre ugyanabba a hibába estem asszem mint a M.A.G.U.S.-ok mert én most csak a fantasyket vettem alapul igen a shadowrunban ott kitérnek rá jogos :D:D.

Üdv!

Alapvetően nem tesznek külömbséget törpe és emberi kéz által készített fegyverek közt a szabálykönyvek,

Módosította Berem: 2007.03.31, 08:54

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.26, 10:43

Üdv!

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.25, 19:10

Alapvetően nem tesznek külömbséget törpe és emberi kéz által készített fegyverek közt a szabálykönyvek, ezt mindenkinek maga kell kidolgoznia, ha akar külömbséget, szigorúan a KM közbenjárásával, nálunk ez úgy mükszik, hogy más súlyúak a törp fegyverek, ebből adódik, hogy más a sebzésük is, meg a kritikusuk is.

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.16, 15:51

Szvsz használhatja, nincs utalás, hogy nem teheti... :punny:

_Dome23 (NPC/NJK)

_Dome23 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.16, 11:04

köszi a segítséget viszont lenne egy kérdésem

- Használkhatja-e a nagy arkánumot is vagy csak a kicsit?

És egy másik a törpék által készített harci kalapácsnak mik az értékei tudja vki?

Segítséget előre is köszi

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.15, 21:05

srácok a tooma papról(Mókus) van valakinek valami írása, és lehet-e belőle JK?

Dome23.
Az alábbi link-re kattintva megkeresheted a gördítósáv alja fele. Bár az egyedi varázslatokból pár hiányzik. Ha gondolod azokat elküldöm freemail-en. :party: LEHET JK (kedvenc kasztom)...

Módosította Kilhalm: 2006.05.15, 21:08

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.15, 20:31

Dome23: Sajnos mostanában kissé feszült vagyok, ezért a vonatkozó rész bemásolása helyett csak a forrást tudom megjelölni: ha hivatalosan játszható (és én így emlékszem), akkor a Summáriumban benne van. Ha ott nincs (mondom: szvsz igen...), akkor Google a mi segítségünk... :party:

Üdv: Alister

_Dome23 (NPC/NJK)

_Dome23 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.15, 19:31

srácok a tooma papról(Mókus) van valakinek valami írása, és lehet-e belőle JK?

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.06, 23:23

Nos törp rajongók, és KM-ek mostmár nyugodtan állíthatom, hogy a törp szótár, és a nyelvi kieg kezdi elérni végső formáját, mostantól, évente maximum kétszer fogom frissíteni, minimum egyszer. Ha időm engedi, de a játék szinesítésére mindenképpen jó eszköz. Használjátok egészséggel, a szótárat erről a linkről tölthetitek le:
Törp-Magyar szótár

Lyzi

Lyzi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 62 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.21, 17:05

köszi a válaszokat...

közben a karakterem hús-vér nővé vált. Ha felhergelik odacsap, de nagyon, de nem túl harcias. zárnyitásra tettem sokat, nála a szerszámok nem is feltűnőek....jó kis tolvaj lesz...

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.15, 10:03

Jómagam a törpét inkább amolyan megfontolt, áhitatos (a szó jó értelmében) alknak képzelem, akiket nehéz fölhergelni ha pl. a méretei miatt szidják, de ha pl. a rokonságát, netán legyávázzák akkor begurul.

Az, hogy valaki törpe még nem jelenti azt, hogy folyamatosan nevetség tárgya. Ők nem úgy néznek ki mint a manók. A maguk 130-150 centijével azért már nem olyan mókásak, és akkor még a drabális izomkötegről, a szélevállakról és az esetleges remekmívü fegyverekről nem is beszéltünk. Nálam egy vértes, fegyveres lényt a pórnép nem szokott kicsúfolni, hisz szinte mind látott már katonát fosztogatni, orrokat bezúzni.

Sajnos a többi NPC-vel / JK-val más a helyzet, ők egyéni megitélés alapján döntenek... Ez ellen csak akkor jó szerepjátákkal tehetünk...

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.12, 15:45

Lyzi: Szvsz lehet tolvaj, csak a klasszikus tolvajképességeket kell kicserélni az ékszerész-cuccokra. Azt pedig, hogy egy kalandozó csapat mire tud felhasználni egy ügyes kezű, a fémmehmunkálásban járatos személyt, nos, talán nem kell részleteznem... :normaalis:

Aapep

Aapep

Ancient Bone

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.09, 08:42

GyU gyökerekből származik a mendemonda, miszerint a törpenők szakállasak. De az kamu, amit a törpök/törpék ismertetésénél megtudhatunk. Mivel alig 1/3 nő a törpöknek, ezért a komák úgy vigyáznak az asszonyaikra, mint a legdrágább brilliánsokra. Amikor útra kelnek és kénytelenek magukkal vinni az asszonyokat, férfinek öltöztetik őket álszakállal meg minden szirszarral, hogy beolvadjanak a csapatba. Aztán valahogy mégis kiderült... :titok: :vitatkozik: Oszt a legenda szárnyra kapott.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]