Ugrás tartalomhoz

Fotó

Törpék avagy hogy is játszuk ki őket?

• Válasz írásához lépj be
258 hozzászólás érkezett eddig

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.12, 17:16

A combközépig érő vízbe a törpe belefulladna :rohog: Vagy végig úszott? mer akkor kemény gyerek :nono:
Bocs, amúgy igazad van.

Narzugon

Narzugon

Oyabun

• Archívum
  • 603 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.12, 16:47

An'Anghar!

Ismételten egy nagy életbölcsességet sikerült megosztanod velünk. :rohog:
Amikor nem kevesebb, mint két tíznapja vánszorogsz a nyurga lábú nemeseddel a nyirkos tárnákban, combközépig érő jéghideg vízben, teljes sötétségben, étlen-szomjan, akkor bizony nem árt, ha egy törpe is áll az oldaladon. Lehet, hogy a felszínen a Kyr nemes az úr, de a bányák mélyén elveszne a "kis görcs" barátunk nélkül.
Megsúgom, hogy a "KM" kígyót-békát a Kyr nemesre is egészen nyugodtan rámondathat, ha úgy tartja kedve. :nono:

Módosította Narzugon: 2004.05.12, 16:48

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.12, 16:44

Nekem csak egy törpém volt, de a kalapácsán kívül nem sok barátja volt. Komor fickó volt, és nehézfejű - de a jó ügyért harcolt. Szerette a jó erős sört, de más öröme sem volt az életben. Szegény a Zászlóháborúban vesztette életét, nem túl magas szinten. Sajnáltam, de valahogy így volt ez jó :rohog:

_An'Aghar (NPC/NJK)

_An'Aghar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.12, 16:10

Tény és való, hogy ha menekülésre kerül a sor, a törpék esélyei jelentős mértékben lecsökkennek. :rohog: Közelharcban viszont jó teljesítményt nyújthatnak.
Sztem egyáltalán nem hálátlan feladat kijátszani egy törpét, csak tudni kell a módját! Én például szívesebben játszom törpével, mint elffel. A Gimli - bár Gimliből csak a filmkészítők kreáltak komikus figurát :nono: -, Tűzkovács Kova és Harcpöröly Bruenor féle karakterek immáron sablonosnak tekinthetők. De feltétlenül ilyennek kell lennie egy törpének?

- mosoly -

Nem, de mikor a Kyr nemes elkezd baszogatni, és még azt is tudod, hogy nálad háromszor jobb harcos akkor annyira nem jó érzés...

Vagy mikor a KM első körben rádmondat macskát-békát... háát akkor inkább már valami büszkébb és daliásabb megjelenés...

Mellesleg az akkor a szakállat sem kedvelem...

Narzugon

Narzugon

Oyabun

• Archívum
  • 603 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.12, 15:53

Tény és való, hogy ha menekülésre kerül a sor, a törpék esélyei jelentős mértékben lecsökkennek. :rohog: Közelharcban viszont jó teljesítményt nyújthatnak.
Sztem egyáltalán nem hálátlan feladat kijátszani egy törpét, csak tudni kell a módját! Én például szívesebben játszom törpével, mint elffel. A Gimli - bár Gimliből csak a filmkészítők kreáltak komikus figurát :nono: -, Tűzkovács Kova és Harcpöröly Bruenor féle karakterek immáron sablonosnak tekinthetők. De feltétlenül ilyennek kell lennie egy törpének?

_Sir Bevier (NPC/NJK)

_Sir Bevier (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.12, 13:53

Üdv

Törpökkel nem nagyon szeretek játszani , akár NJK vagy JK .
Ha menekülőre kell fogni a tempót lassabbak az átlagnál és így lassítja a menetet, de ha harcra kerülne sor jó ha van egy törp mellettem . Én a törpöket nem nagyon szoktam kijátszani mivel allig találkozom velük és nincs tapasztalatom az ellenállásukról .

Ha találkozom törprl jobb szeretném túlélni. :ugri:

_An'Aghar (NPC/NJK)

_An'Aghar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.11, 15:28

Nem szidni szegény alulméretezett barátaimat, igenis jó karakterek. Nagyon jó építészek.
A házam építését sem bíznám másra csak egy törpe építőbrigádra. Persze ehhez az is hozzá tartozik, hogy elég vaskos legyen az erszényem, no de mindegy.

- mosoly -

hm... törpék... építészek... karakterek - ásít -

törpével játszani hálátlan... főleg a mi partinkban ha be vagyunk indulva... ejha ... nagyon hálátlan... nagyon-nagyon... :ugri:

Urakil_Nakryd

Urakil_Nakryd

Sámán

• Archívum
  • 1424 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.20, 13:15

Nem szidni szegény alulméretezett barátaimat, igenis jó karakterek. Nagyon jó építészek.
A házam építését sem bíznám másra csak egy törpe építőbrigádra. Persze ehhez az is hozzá tartozik, hogy elég vaskos legyen az erszényem, no de mindegy.

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.20, 12:16

A meleg törpe nálunk is kedvelt téma.... állandóan fejszével szoktunk az ilyenen vitatkozni.

_Nimrais (NPC/NJK)

_Nimrais (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.03.19, 20:48

mármint azt hitte szegeny nem az erszenyet nezegeti..

_Nimrais (NPC/NJK)

_Nimrais (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.03.19, 20:46

a törpék nekem sosem voltak szimpik, én egy fél-elf/sötételf párti vagyok :five: . de viszont ahogy a haverom játsza az valami eszméletlen.. :) :leborul: . egyszerűen nagyszerű. például nemrég törp tolvaj volt, és kaland eleje, party találkozik +minden. akkor este épp lenn mulatunk, és látja, hogy a wc-be bemegy egy férfi. erre utánament, majd úgy csinált mintha ő is azér jött volna be. csakhogy amíg az erszényt nézegette (félig kivont tőrrel :ugri: ) a srac magára vette, és elkezdte fenyegetni :leborul: . de hát ő sem tűrte el hogy sérrtegetik, úgyhogy amikor le "kisnyomizta" őt, betelt nála a pohár. megfogta a tökét, és a zacsit (erőpróba) összeroppantotta :leborul: a férfi kimaszott a fogadóból és a törpöket szidta.. :leborul: :leborul: sztem igy kéne jatszani. a törpökre a vakmerő stílus jellemző, nameg hogy mindenbe belekötnek, és túlerő esetén sem riadnak vissza :leborul: ..

Módosította Nimrais: 2004.03.19, 20:47

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.17, 19:38

Nem tudom, találkoztatok e már IRL bányásszal. Az én nagyapám bányász volt, ráadásul palóc, így van képem, mi alapján formálták meg a törpét. Akasztófahumor, és keményebb mint a vas, és leginkább nevetségessé teszi azt, aki kigúnyolja: olyat visszaszól, hogy fetrengnek a többiek a röhögésől, az áldozat meg ég mint a fáklya.. .szvsz.

Kerecsen

Kerecsen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.09, 10:13

Üdv!

Milyen a törpe önképe?

Szvsz erősebb vagyok, kitartóbb vagyok, senki nem ért jobban a fémhez/kőhöz/építészethez/bányászathoz/serfőzéshez/küzdelemhez/kovácsoláshoz/föld alatti tájékozódáshoz/regéléshez stb.... mint ÉN, X-fia Y, a ...., aki .... és ... stb...stb... :virag:

Tehát a törpe mindenben (értsd, ami csak fontos lehet) különbnek érzi magát, mint bármely más faj, vagy akár bármely más törp klán tagja. (Azért a nagy hősöket, legendás törp héroszokat minden törp elismeri, valamint a saját klánjának legjobb kovácsainál, vagy legtapasztaltabb bányamestereinél biztos nem tartja magát jobbnak, többnek.)

Ennek megfelelően a törpének nincs bizonyítási kényszere. Evidens, hogy ő a legjobb, minek akkor bizonygatni. (I'm #1 so why try harder?)Az _igazán_ nagy kutyák sem esnek neki a látváyosan kisebbeknek. (Persze balesetek történhetnek...) :virag:

Ha a törpének nem kell erejét fitogtatnia, mert jobb mindenkinél, akkor olyan erő-pozícióban érzi magát, hogy abba akár az öngúny is beleférhet. Egyértelmű, hogy ő a jobb, akármit is tesz. Lásd még Cyrano...

Más kérdés, hogy a törpék tényleg jobbak számtalan területen, ami fontos számukra. De mi van akkor, amikor idegen területre tévednek? Viszi őket a kivagyiság, vagy bölcsen háttérbe húzódnak? (szvsz ez egyénfüggő, de várom a véleményeket)

Megint más kérdés, hogy a nyurgább népek hajlamosak lenézni a kisebbeket. A törpök nyakasságát nem sokáig állhatják, és akár igaza van a kőfinek, akár nincs, kigúnyolják...Mit lép erre a törpe? Sértett tekintélyét hiába próbálná szavakkal visszaállítani. Ami a tárnákban működik (pl. a vérvonal felemlegetése, vagy a saját hőstettek citálása, sörpárbaj stb) a felszínen csak újabb adalék a törp nevetségessé válásához. Marad az erőszak, jobb esetben ököllel, rosszabb esetben fegyvernek látszó tárgyakkal. (Nagyon jó fegyvernek látszó tárgyakkal... :P )

Persze ez az út hosszú távon nem járható, a törp sorsa a kiközösítés, vagy az önkéntes mogorva izoláció. "De hát a törpe is csak ember!" :virag: Szüksége van társaságra, (legalább ivócimborákra :virag: :virag: )

Mindezért elébe megy a törp a beszólásoknak és üdítő újdonságként maga gúnyolja saját magát, elvéve a rajta poénkodó tahók megjegyzéseinek élét. Így nem kell mindenkit nyolc napon túl gyógyulóban részesíteni... :P

Idáig persze kevés törp jut el. Azt a viselkedést veszik fel, amit a környezet elvár tőlük. Játszák a mogorva, kevés szavú, nagyivó, önérzetes kis görcsöt és fáj nekik, hogy senki nem veszi őket komolyan... :P

Persze egész eszmefuttatásom "szvsz", és nem is bármilyen rendszer, vagy könyv/film alapján jutottam erre. Csak egy vélemény, ahogy én látom, ahogy én játszom.

DelArco

DelArco

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.08, 20:12

Üdv!
Balázs:
Gimli sem volt mindig vicces fiú.Azért nlzzük meg milyen volt a könyv elején.Folyamatosan vált kissé poénossá.Ennyi.De azért a törpék legnagyobb része nem túl nyitott más népek felé.

Balazs

Balazs

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 646 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.08, 19:58

Sziasztok!

A törpék mogorvák?
Egymás között nem is annyira.
Ergó van humoruk.
Mivel mogorvák, DE NEM DEPRESSZIÓSOK!!!!!!!!!!!

Kicsit nyers lehet a viccük, de nem adott esetben nagyon mulattató lehet.

Kigúnyolja-e magát?

LotR; Return of the King; Gimli:

Egy elf bement a barlangba, ahová egy törp nem mert bemenni? Egész életemben ezt hallgathatnám.

Ennyi.

DelArco

DelArco

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.08, 17:28

Üdv!
Kerecsen:
"Milyen a törpe humor?

Van-e törpe humor?

Kigúnyolja-e magát a törp?

Űz-e gúnyt másokból?"

A törpe ugyan nem humoros nép de biztosan vannak poénjaik.Ezek legtöbbször más népek számára egyálltalán nem viccesek.Magukat nem gúnyolják ki viszont az orkokkal bizonyára előszeretettel teszik ezt.

Daw

Daw

Mentát

• Fórumita
  • 347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.08, 16:34

Üdv!

törpe humor? van csak a többieknek nem tűnik fel, hogy vicc volt, vagy esetleg a vicc egy olyan dologra vonatkozik, amit a felszíni népek nem ismerhetnek.

Egyébként most indítottam egy törpe bárdot, a tapasztalokat még várom, aztán majd közlöm az eredményeket, ha kíváncsiak vagytok.

daw

jclayton

jclayton

szótlan szemtanú

• Fórumita
  • 407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.08, 16:16

Üdv mindenkinek!

Milyen a törpe humor?

Van-e törpe humor?

Űz-e gúnyt másokból?

Hát az egyszer biztos, hogy az aprónép nem egy humoros népség... abban az értelemben, hogy a finom, szellemes megjegyzések meglehetősen távol állnak tőlük. A problémának többféle, egymást nem kizáró megoldása van:

-A törpék zárkózottak. Igazán fesztelenül csak saját fajtájuk közt viselkednek. Többek közt a magasok lekezelő viselkedése, a rovásukra elkövetett sok csiny miatt is.

-A törpék humora meglehetősen nyers és bárdolatlan (afféle csatatéri). Sokak számára esetleg nem is humoros.

-A törpe sosem űz gúnyt magából, szvsz huzamosabb idő után belefárad a rovására elkövetett poénok tömkelegébe és a későbbiekben a hasonló szituációkra már gyanakodva reagál.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6523 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.08, 15:55

Balázs

Remélem fogalmazódik már a fejedben a törpe bárd.

Jah, nem rossz ötlet, én leginkább Középföldén tudnám elképzelni, a Babó alapján meg van alapozva jól. Meg talán még Warhammer jöhetne szóba, ott mondjuk egy elég vad dalnokot- sőt inkább zenészt/zenekart- tudnék elképzelni. Magusban nem jönne be, már van sejtésem a reakciókról (a partim részéről), valszeg elröhögnénk az egészet (sajna :punny: )

Egy föld alapú középkori hangulatú világon (ahol lefeljebb törpenövésű emberek vannak) ott pedig állandó gúny tárgya lenne (pl Pendragon, Ars Magica). Ehhez annyit tennék hozzá, hogy a középkorban sok nemesnek/uralkodónak (bárók, hercegek és királyok kiemelten) volt törpéje -gyakran mint tanácsadó, esetleg udvari bolond- ez is érdekes szerep lehet, biztos baromi nehéz is beleképzelnie magát az embernek egy ilyen helyzetbe.

Kerecsen
Szvsz a téma, amit fölhoztál nagyon is jó, játék közben ezekből adódhatnak (nálunk szoktak is) problémák, jó helyzetek és bármelyik előfordulhat. Ugyanis a törpék is rendelkeznek azokkal a tulajdonságokkal (bízom benne) amikkel a többi fajta, legfeljebb az arányok mások.

Kerecsen

Kerecsen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.08, 15:20

Üdv!

Nem kapcsolódik hirtelen ide, de azért törp téma:

Milyen a törpe humor?

Van-e törpe humor?

Űz-e gúnyt másokból?

Alapból a válaszok: nem, nincs, nem, nem. Mert a legtöbb rendszer mogorva kis görcsöknek írja le őket, akikkel nem fér össze a vicc semmilyen formája...

Pedig ennyi gürizés mellett/után, ekkorákat vedelve valamin csak derülnek !? Nem? És a stresszes harcos életmód...

Hozzáteszem, számos törpét játszottam, és bár a partik általában hajlamosak voltak a mese elpoénkodására, nem esett nehezemre nekem is beszállni...

A törpe rengeteg komikum forrása, és ha a szokásos kliséket betartjuk, akkor még többé....

Várom a véleményeket...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]