Ugrás tartalomhoz

Fotó

Törpék avagy hogy is játszuk ki őket?

• Válasz írásához lépj be
258 hozzászólás érkezett eddig

Takezo_

Takezo_

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.15, 05:38

Berem: bazz, neked, hogy van ennyi időd, hogy ezzel foglalkozz? Megnéztem a szótáradat és tényleg elég komoly... :lol:ícsér:

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.10.15, 04:52

Vodhbrhegw Zetus (Közös nyelven: Üdvözletem Zetus)
Minden olyan írást szivesen látunk ami a törpékhez kapcsolódik, értem ez alatt általad eljátszott viselkedési formák, alap viselkedési formák, törp művészetek, törp étkek...stb.
Továbbá törpe harcmodor.
Meg ami mág eszedbe jut hogyan viszonyul egy törpe a mágiához mely formáját képes elfpogadni...stb. Pfujj mágia
Ja feldobnék egy kérdést kinek lenne kedve segédkezni a Törpe nyelv befejezésében jelenleg 700 szóval rendelkezik úgy ahogy már megvan a nyelvtani része akit érdekel az írjon nekem a Khuzdul@freemail.hu -ra (khuzdul - jelentése törpös, törpéké képzése khuzd szóból történik ami törpét jelent ebből ul végződéssel képezzük a birtok viszonyt vigyázat a úl változat melléknevé képez, a többesszám esetében minden magánhangzó "a"-ra vált és az utolsó két mássalhangzó közé ha van "á" kerül ha nincs akkor az utolsó magánhangzó vált arra.)
Na jó ez most ízelítő volt részletesebben akit érdekel az írjon és majd elüldöm.
És ha segíteni is akar majd akkor levélben megbeszéljük a részleteket.

Baruk khazád

_Zetus (NPC/NJK)

_Zetus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.14, 13:56

No megjöttem... itt vónék. :)
Hol a :lol: ???
Jaa ez itt forum. Bocs... asszem eltévedtem.
Pedig mondtam annak az átkozott varázslónak vagy mi a fenének, hogy balra kellett vóna fordúnni. Így jár aki nem bízik a törpék világhírű tájékozódó képességébe'. Na mindegy.
Van itten szabad hely??? Mirő van a szó , he???
A nevem Zetus, a Buarrin törzsbű.
Nemtom mi ez a sok zagyvaság amirő beszétek, ilyen karakter meg mesélő meg minden, de remélem nem valami setét praktika... mer' akkor megismerhetitek a kalapácsom súlyát a fejeteken!!!

Módosította Zetus: 2003.10.14, 14:06

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.12, 10:58

Igen így már barátságos :)

ShamesMaldune

ShamesMaldune

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1182 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.12, 07:48

Berem:
Nem értem mi a tápos a karakteremben. Hiszen teljesen szabályszerű. Nincsenek értékes varázstárgyai, jelenleg 5. szinten mindössze egy tollpiheesés gyűrűje van. Ez nem igazán táp!

Minden részletet nem írok le arról, hogy hogyan egyezkedtem a mesélővel. De a lényeg az, hogy ez a legendary-magic-item dolog kb. arra jó, hogy 1. és 20. szinten is ugyanaz legyen a fegyverem (ne az legyen, hogy találtam egy jobb kalapácsot, a régi meg kuka). Ugyanis a fegyver tulajdonságait nekem kell a vonatkozó feat-tel beleraknom. Úgy képzeltem el, hogy ekkor az addig "sima" kalapácson vonatkozó rúnák jelennek meg. A fegyver amúgy jelenleg "csak" egy masterwork item, mivel csak a következő szinten foghatok bele a Craft Magic Arms & Armor feat elsajátításába. Így ugye már nem is olyan táp! :)

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.12, 05:01

A Clan Kallin harci dala: 
Mi vagyunk a Törpék,
Utáljuk a fejetek,
És, ha ez így nem jó,
Kitapossuk beletek.

Ez tetszett a fegyveredről az a véleményem, hogy... vagyis nem is a fegyveredről hanem inkább a karidról, hogy tápos.
tudom hogy sok isten van csak az nem tetszik, hogy mindenki csak csatabárdot mond mint törp fegyveramikor szerintem sokkal inkább jellemzőek egy törpére az általam felsorolt fegyverek használata, vagyis szerintem ezek a fegyverek amiket én felsororlok sokkal több törp használja mint a csatabárdot. Hisz már az egyes szakmákból eredhet egyes fegyver előnyben való részesítése pl: bányás csatacsákányt, kovács harcikalapács, szobrász harcikalapács v csákány...stb.
De ez az én véleményem nem azt mondomom, hogy kevesebb olyan törpe szakma van amihez köthető a csatabárd pl: szakács :) ...stb.
Na csak ennyi sziasztok.
Khazad ai menu.

ShamesMaldune

ShamesMaldune

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1182 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.09, 07:32

Berem:
Az első mondatodat nem értem teljesen. Valószínűleg arra gondolsz, hogy a legtöbb törpével játszó csóka csatabárdot ad a karakterének.
Nos, ez nem így van. Esetemben ez egy Dwarven Battlehammer (a Dwarven Waraxe zuzó megfelelője). Ugyanis ez Dumathoin szent fegyvere. Csatabárddal érdekes is lenne követ törni, fejteni és bányászni. :lol:
A Book of Magic-ben le vannak írva a "Legendary Magic Item"-ek szabályai. Karakterem egy ilyen kalapácsot forgat. Mágikus ereje csak az arra érdemesek és képzettek kezében mutatkozik meg. Karakterem egyik őse Dumathoin nagyhatalmú papja volt. Ő készítette a fegyvert. Azóta azonban "csak" bányászokat és klánharcosokat adott a világnak a "Cloudkeeper" vérvonal. Karakterem az első újra a sorban, aki a papi hivatást választotta és reménye van arra, hogy a fegyvert felélessze. A reményt az szolgáltatja, hogy jó úton van ahhoz, hogy a Féregkoponyatrónt újra törpekézre jutassa. Addig azonban csak egy rúnákkal ellátott mestermunka kalapács a fegyver. Ha feléleszti, akkor a Craft Magid Arms & Armor feat segítségével erősebbé teheti. Magasabb szinten (10-12+) a fegyver empatikussá, majd intelligenssé is válik.
Szerintem ez elég törpös. :lol:
Amúgy az FR-en a törpe panteonban, sok isten van, akinek kedvenc fegyvere nem a csatabárd (Moradiné sem az, hanem a harci kalapács). :lol:

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.09, 05:16

ShamesMaldune
ez a versike tetszik, viszont ami nem tetszik hogy a D&D-sek töbsége az új szabálykönyv miatt a többi törpös fegyvert mint harci kalapács, csatacsákány, bunkó(ezt a legegyszerűbb beszerezni hisz bemész egy kocsmába és tele van velük a csehó :lol: ).
Darkhan én a haverokkal egy saját izlésünknek megfelelő törpe papi rendet játszunk ki a mi törpe istenünk neve Athoour, ha érdekel mint útmutató elküldhetem neked a papi kaszt leírását + varázslatokkal egyetemben.
Ha érdekel írd meg a címed U2U-n.
Ja a víz teremtése helyett sör az tetszik ez eddig még nekem se jutott eszembe, ez nagyon törpös.
Ja ha érdekel még van egy törpe-magyar szótáram jelenleg 690 szóból áll és folyamatosan bővítem ha érdekel elküldöm miután leírom egy doksiba a nyelvtani részeket(már ami kész belőle) amúgy Tolkein-i törpe nyelv alapjain nyugszik ez is.
Griz zuth Darkhan.
Sört Darkhannak.
:lol:

ShamesMaldune

ShamesMaldune

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1182 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.08, 13:04

A Clan Kallin harci dala: :D
Mi vagyunk a Törpék,
Utáljuk a fejetek,
És, ha ez így nem jó,
Kitapossuk beletek.

Book of Mercenaries, 200. old:
"The other dwarven clans exiled Kallin and his men for their wanton brutality. Mercenary to the core, Clan Kallin will hire to any cause, caring only for the combat they feel is their birthright." :nono:

ShamesMaldune

ShamesMaldune

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1182 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.08, 12:56

Darkhan:
Több körültekintéssel nyilatkozz. A "Create Bear" lehet plussmaci is! :nono:

Orastes:
A bárd is sokfajta lehet. Tényleg nem kellenek a tier-nan-gorduin-os klisék. D&D-ben van pl. egy prestige class, neve Clan Wisdom. Ezt csak bárd kaszttal is rendelkező veheti fel. Ő jegyzi fel és regéli el a klán tagjainak dicső tetteit. Bárd a kaszja, de nem "nyekergő ficsúr".

Clangeddin Silverbeard papja:
1. Nehézvért - Dwarven Plate (Hamme&Helm kieg.) AC +10, max. DEX +2;
2. Egy kétkezes csatabárd, vagy két darab egykezes csatabárd.
3. Istene szent fegyverét forgatja, ami egy "Legendary Magic Item" (Book of Magic kieg.).
4. Javasolt, hogy felvegye a Warpriest prestige classt. Ami igen stílusos és ide illő.

És, hogy mit csinál:
1. Legalább szentélyt épít, az olyan emberlakta városokban, ahol jelentősebb törpe kolónia van.
2. Megpróbálja ősei orkok és más fajzatok által elveszett bányáit és erődjeit visszafoglalni.
3. Felkutatja a törpe nép elveszett ereklyéit, akár el is veszi jelenlegi nem törpe tulajdonosaitól.

Példa:
A jelenlegi karakterem Dumathoin 5. szintű papja a FR világán. Éppen azon van, hogy a Féregkoponya trónt megkeresse, a királyi vérvonalnak visszajutassa és így azok visszaállíthassák Shanatar törpe birodalmát, melyet egykoron a calimshaniak (dzsinnek vezetésével) romboltak le.

Darkhan

Darkhan

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.08, 12:19

bocsi bear helyett beer ! aki nem tud angulusul, ne beszéljen angulusul. bocsi! (úgy tápos lenne:)

Darkhan

Darkhan

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.09.08, 12:18

Berem, klántestvér! Szerinted egy magasabb szintű törpe pap (Clangeddin a harc istene, az óriások rettenete az istene) milyen felszereléssel bír. Főleg a törpös jelleget erősítő érdekelne. Eddig engedtem a create water helyett a create bear-t, mint spell. Aztán kapott egy isteni küldetés Silverbeard spell 1 / day spell like ability (+2 ac/lvl r, +2 cha vs dwarf).
Ne legyen túl tápos, csak hangulatos. Mondjuk kalandozó törpék is érdekelnek. (Az ivászatot, fegyverforgatást, és ork-barlang omlasztás minden részletét kimerítettem és még színesíteném a mesét. )

Bárd, bárd Csata-bárd,
Minden orkot maj' levág
törpe kocsmadal:)

Takezo_

Takezo_

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.23, 05:23

Nah itt van a főtörp, aki még vampireben is törpe alkatú vértestvérrel nyomult :(

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.23, 04:55

Én sajnos értem Takezó humorát mert az a beszólása nekem szólt ugyanis jó ideig egy partiban játszottunk, csak elég sűrűn megszivattuk. :(
Én elnézem neki az a sok kár amit elszenvedett a nekromatája a törpém miatt meg egyebek.... :P
Griz zuth Takezó. :aaaaa: :nono:

Takezo_

Takezo_

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.21, 13:43

ok, egyetértek, elég volt ebből :rohog:

Takezó

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6186 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.21, 11:24

Takezó_

Ne mondd, hogy te nem utálsz egy fajt sem?

Még ha így is van, akkor sem teszem közzé egy olyan *beszólással*, amire semmi sincs szükség az adott topicban, építő dolgot nem tartalmaz, kritikának pedig semmiképpen sem nevezhető, csak egyfajta irritációnak.

Beszólás??? Ha te annak vetted, akkor az volt, de ÉN nem hittem volna, hogy vannak ilyen túlérzékeny emberkék is itt

Olvasgasd gyakrabban a fórumszabályzatot, érdemes átgondolni a benne foglaltakat. Ha túlérzékeny lennék, akkor a flame-re hívtalak volna, de nem vagyok hajlandó több időt pazarolni a témára, csak nem értem --> és ezért próbálom az okát keresni (az értelmét nem, mert nincs) annak, hogy az ilyen beírásokat miért kell elkövetni.

Ami a Flame-ben volt, az teljesen más kérdés, kérlek olvasd el, amit most írtam (ott láthatod az első, "bunkónak" titulált hozzászólásomat is...)

Ok, lehet, hogy nem bunkó, de ellentmondások vannak benne, mindenesetre nem fogok a flame-re menni, elégsz te magadtól is, ha nem, akkor majd Attila és a többiek besegítenek. A további -ebben a topicban levő- hozzászólásaidra nem fogok reagálni, mert kezd Off lenni a dolog. Ne is erőlködj, ha kérhetem. Köszi.

Takezo_

Takezo_

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.21, 01:15

Jézusom Orastes!!! Én vegyek vissza az arcomból??? Ne mondd, hogy te nem utálsz egy fajt sem? Beszólás??? Ha te annak vetted, akkor az volt, de ÉN nem hittem volna, hogy vannak ilyen túlérzékeny emberkék is itt :aboci: De, bocsi, te vagy a második ;) Mellesleg humor volt, bár mint helyesen megjegyezted, gyenge :)
Ami a Flame-ben volt, az teljesen más kérdés, kérlek olvasd el, amit most írtam (ott láthatod az első, "bunkónak" titulált hozzászólásomat is...)

maradok tisztelettel,
Takezó

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6186 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.17, 18:31

Takezó_
Én meg az olyan lényeket utálom, akik szerepjátékosoknak nevezik magukat, és csak sztereotípiákban képesek gondolkodni. Nem tudom minek kellett ez a beszólás, mer' humornak gyenge, beszólásnak pedig elég alpári. Elmondanád, minek kellett online idesz@rni? :)
Mindenhol ilyen baromságokat írogatsz? Mer' amit a flame-re beidézve láttam az iszonyatosan primitív volt. Na gyorsan vegyél vissza az arcoból, vagy húzzál el jó messzire. :D

A többihez csak annyit tennék hozzá, hogy nem volt hülyeség az AD&D faj/kaszt korlátozása, de azért lehet -komoly megszorításokkal és előtörténettel- egy faj tagja bármi. Azért túl szabadon nem érdemes kezelni a dolgokat -->nehezen tudnék elképzelni egy törp bárdot -kb mennyien röhögnék ki, nem szólva az elfogadottságról- mondjuk FR-ben? Ugyanez a kérdés a törp kószával (a GYUSZ-ban pl elképzelhetetlennek tartom, Mélysötéten kívül pedig nem hiszem, hogy máshol is előfordulna).

Módosította Orastes: 2003.08.17, 18:33

Takezo_

Takezo_

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.15, 23:15

Minden törpének le kéne vágni a szakállát, aztán vízbe dobni őket!!! Szorri, de iszonyatosan utálom az alacsony, büdös, ordítozó lényeket!

ShamesMaldune

ShamesMaldune

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1182 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.24, 12:16

Berem:
Nem kell a klisékbe beleragadni. A törpék sem egyformák. Szerintem lehetetlen nincs, csak igen valószínűtlen van. Vagyis egy törpe lehet druida, de nagyon nem jellemző. Karakterem sem akadt össze más törpe druidával hosszú kalandozásai alatt. Persze a szülőföldjén azért ismert egy maroknyit.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]