Ugrás tartalomhoz

Fotó

Törpék avagy hogy is játszuk ki őket?

• Válasz írásához lépj be
258 hozzászólás érkezett eddig

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.24, 12:10

Berem

Nálunk, a mi rendszerünkben is hasonló a felfogás zömmel. :D
A minden faj minden kaszttal metódus elrontaná a világunk karakterét...

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.24, 11:49

Peresze tudom, hogy nincs kikötés de nekem akkor is morbid én bányászoknak szoktam meg őket, meg kovácsnak meg sokm inden másnak is eltudom képzelni de a druida élet nem tartozik közé, hameg földalatti druida akkor szerintem lehetnének olyan megkötései, hogy csak földalatti lényeket tudjon irányítani, vagy idézni már rég olvastam a druidát már nem emlékszem.
Meg inkább kővel és földalatti növényekhez kapcsolódó dolgai legyenek a varázslatban, pl: ent pásztor helyett fungushman pásztor,
meg medve helyett trogloditát vagy most nem jut eszembe milyen állatok fordulnak elő föld alatt.
De minden féleképpen a föld allatti dolgokhoz kötném.
Ja más világokon tudom, hogy van felszíni törp de nálunk nincs mi így szeretjük őket a föld alatt, persze kalandozni kereskedni kijönnek. Hisz alapjából barlangi lénynek mondhatjuk őket ha a "többség" világon általában földalatt élnek onnan jönnek ki...stb.
Na mindegy én nálam csak az törp aki földalatt él a többi valami más és kész.
Barâk Khazad

ShamesMaldune

ShamesMaldune

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1182 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.24, 10:13

Berem:
Ha ismered a D&D-t és az FR világát, akkor beláthatod, hogy nem minden törpe bányász, meg földalatt lakó. Bármelyik kasztot választhatja, nincs semmiféle tiltás. Léteznek törpe druidák, de igen ritkák.
Az én karakterem a Moonshae szigetekről származik. Felvette az Oath of Dreams featet ( Hammer&Helm könyv: a karakter nem humanoid, hanem fey vagyis tündérlény lesz). Abszolút stílusos abban a környezetben, ahonnan származik.
Amúgy van ennél gyakoribb törpe druida típus is - ők aféle földalatti remeték, akiknek a favored terrain az Underground, vagyis Mélysötét.
A 3ed ezen a téren is szakított a 2ed kötöttségeivel.

Jelenlegi karakterem szintén törpe. Dumathoin papja. Ez felállás való igaz jóval gyakoribb.

Por és Hamu:
Érdekes, hogy amíg ezzel a karakteremmel játszottam nem volt igazi nagy közelharcos csata. Mondjuk megértem a mesélőt, mivel ha én előttem a Treantshape (treanté, enté vagy faspásztorrá változol egy időre) nevezetű varázslatot, akkor közelharcban nagyon durvák (a medve és én) tudtunk lenni. A csapat amúgy 11. szintű volt.

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.24, 04:59

Nálunk van még egy külön törpe faj ami még barbár is lehet, de druida az aztán nem. Nem mondhatnám hogy eltudom képzelni atörpéket mint druidákat a bányában :) :D.
De mint érdekesség nem rossz csak nekem túl hátborzongató.

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.23, 15:55

ShamesMaldune :) :eeek: elég fajsúlyos...

Nálunk, a mi rendszerünkben nincs kevert kaszt, és a törp vagy harcos vagy pap lehet...
(Erdőjáró - törpe druida... brrrrr :D :nono: )

Módosította Por és Hamu: 2003.07.23, 15:55

ShamesMaldune

ShamesMaldune

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1182 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.23, 14:10

Még mindig a hátasokról:

Az előző karakterem egy törpe druida (D&D) menetrendszerűen használta hátasnak Coccolino nevezetű barnamedve állat követőjét. Volt is nagy nézés. :nono:

Hát még akkor, amikor a medve megszólalt - rámondtam egy "Awaken" spellt és IQ-ra 18-at dobtam (a karimnak csak 14-es volt). Az elf kószákat egyszer ízes elf nyelven köszöntötte pl. :)

Akkor nézett mindenki igazán nagyot, amikor ráolvastam egy "Glory of the Beast" spellt. Így volt 360 HP-ja, mérete Huge (óriási) lett, "celestial template"-t (vagyis angyali lény lett) és a kinézete: fémesen csillogó aranyszőrzet, kéken izzó szemek. Jellem: törvényes jó. :D

Mindent az tetőzött be, amikor megjelent melette a Blink Dog haverja és parázs vitába keveredett a Ménykű nevezetű Legendary Eagle-el, hogy milyen idő lesz másnap. Persze ezt közös nyelven beszélték meg. A sasnak azonban "csak" 12-es IQ-t dobtam. :eeek:

Természetes ez minden a szabályok abszolút betartása mellett történt. :)

Jó, szörnyülködést! :)

_Travis (NPC/NJK)

_Travis (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.15, 10:22

Izé...!!! Van itt valaki...ki...ki...ki??? :titok: Csak egy kérdés: A Játékok között van a Hero Machine, amiben csinálok karaktereket, de nem'tom beküldeni a többi közé, hogy fönn legyen, ha vki meg akarja nézni. :sor: Segítsen valaki előre is kösz :aaaaa:

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.07.14, 04:59

Sziasztok fél éve már annak hogy írtam ide nektek azt hiszem de sajnos ennyi ideig nem is jutottam nethez és úgy néz ki nem is nagyon fogok továbra se.
Én is vad.. az az haddisznó párti vagyok.
Habár nem vetem meg a raklát se(figyelem én nem a mágusnak a vackát értem alatta hanem az igazi raklát ami a kőszírti kecske).
De lehet hogy kipróbálom ShamesMaldune dearboar-ját is :lol:

ShamesMaldune

ShamesMaldune

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1182 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.09, 12:06

Üdv, Mindenkinek!

Szerintem az egyik legtörpösebb törpe hátas a harci vaddisznó!

Elég poénosra veszi ki magát, ha egy törpe Fighet/Cleric/Hospitaler berobog így a városba, hogy aszondja:
"Na, itt vagyok! Elkísérek zarándokokat át a mocsáron,a fennsíkon lévő ősi templomromhoz."

Opció: magasabb szinten idomított dire boar - a hatás frenetikus.

És illik abba koncepcióba, hogy - "nehogy már mindenféle ember- meg elffajzat mondja meg, hogy mi az ami illik." :lol:

_Khál (NPC/NJK)

_Khál (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.30, 21:26

kutya D&D-ben van(Yneven nem oktatnak kutyát ilyen célra)

aproja:
Ezt honnan veszed?Szvsz ha valakinek ez kell,egy KM-mel meg lehet beszélni. :D

Darkhan

Darkhan

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.04.30, 08:38

Szerintem igazi törpös zenei hangulatot adhatnak: dream evil-chosen ones, manowar-power of the thy sword, hammerfall-steel meet steel, stb. Egyébként a Láthatatlan kard c.-ű könyvben meg azért lesznek elüldözve a törpék, mert inkább zenélnek, mint dógoznak.
A dnd-ben az állatoknak van 'dire' fajtájuk is. (ezek ilyen ősállatok, vagy hasonló.) Egy ilyen farkas, vadkan (ezek semleges jelleműek, és állati int.-ak.)simán lehet hátas, vagy 12 szintű törpe paladinnak egy kisebb sárkány.:D
"Egy törpe nem alacsonyabbról harcol, technikája univerzális. Oldalirányú csapásokkal kezd. Kisebb lényeket ez lenyakazza, a nagyobbakat térdre kényszeríti. A második csapással nyakazza azokat. Hörr.."
Meg ilyen alapon az óriások és nagyobb lények ellen is kapnának a kalandozók módosítókat. A harc alacsonyabbról egy szituáció: azt jelképezi, amikor olyan helyzetbe kerül a aharcos, ami nem mindennapi, nem megszokott. (pl. lépcsőn felfelé vívni, háztetőről lefelé szurkáló ellen védekezni.) Ezt a technika, és a vért is befolyásolja: általában könnyen a feji,nyaki részt ütni fentről...stb...vagy nem?? :D

_aproja (NPC/NJK)

_aproja (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.02, 14:38

Üdv!
Sanzee:öszvér,szamár,kugya,farkas
Ezekre ráférnének,csak hát...na igen.
öszvérre és szamárra büszkeségböl nem használnak,kutya D&D-ben van(Yneven nem oktatnak kutyát ilyen célra),farkast pedig a vadabb fajok használnak.Pl:goblin,ork
:-/ :asit: :-/
:D

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6206 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.01, 16:28

Üdv!
Hogy ne csak a csatabárddal, meg a :D:sor::)-rel foglalkozzunk hadd kérdek valamit az itt jelenlevőktől.
Azt, hogy a Babó(The hobbit)-ban frankón le van írva, hogy a Thorinék király kis koncertet adtak Bilbó házában. Namost, az a gondolatom támadt, hogy miután a zene is igényel jelentős kreativitást (persze nem olyan lágy, mint a *nyálasabb* népeké), meglehetősen törpös (legalább olyan nehéz jól zenélni, mint csákányozni) de ez miért nem jelenik meg máshol is, mint Tolkiennél. Elvégre ebben is ő szolgáltatta az alapot (mint sokminde másban is), mégsem favorizálják agyon dolgot. Pedig szerintem frankó dolog lenne. Szerintetek ez hogy van?

Másik dolog:
Harc alacsonyabbról -->viszont egy kiesbb f***it nehezebb eltalálni, mint egy 2m körülit. Ezt az új GYUSZ illetve a D&D3 nagyon jól le is írja.

_aproja (NPC/NJK)

_aproja (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.01, 14:35

Üdv!
Sanzee:
Én nem szoktam a harc alacsonyabbról használni,de lehet,hogy kéne :,-(
Egyébbként szerintem más állatra is felférnek(gondolj csak a kisméretü emberekre)
Gyürük Ura 2:Gimli is lovagolt Legolasz mögöt. :D

Sanzee

Sanzee

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 145 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.26, 08:45

Arel mosolyogjon Rátok!

Egy kérdés törp-ügyben:
A törp karira folyton érvényben van a harc alacsonyabbról?
Na jó, még egy:
A racklán és a pónin kívül van más hátasállat is, amire felférnek? Ha csak pónira férnek fel, valaki dolgozza már ki a M.A.G.U.S.-ban a "könnyűharci" és a "nehézharci" póni értékeit, plíz.

Gabriell

Gabriell

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.21, 14:51

Szépnapot :D

Shames úrral értek egyet, viszont én úgy vettem észrem hogy mindegyik szabálykönyvben leírják, hogy hogyan is élnek, mijenek a társadalmi viszonyok..........ebből meg azt hiszem, lehet következtetni, hogy mijen az átlag törpe, a JK meg a fajon belül alakítsa ki a saját jellemvonásait.

AVE

A hosszú gondolkodás a cselekvés halála......a rövid is :D

Darkhan

Darkhan

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.21, 14:34

Ezt az adott világ kell, hogy kialakítsa. A FR-ben pl. 8 törpe alfaj van, valamint minden emberi településnél, ahol nagyobb számban élnek, meg vannak említve.
Az aranytörpék pl. kiváló paplovagok, és kereskedők. A shield törpék az igazi kalandozók. Ebbe a kategóriába pedig igazán minden belefér. Asszem a duergar pedig mentális képességekkel rendelkezik. (azt illithidek rabszolgái voltak.)stb..

ShamesMaldune

ShamesMaldune

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1182 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.06, 14:20

Üdv, mindenkinek!

Bár új vagyok itt, törpe karakterekkel már kb. 9 éve játszom (MAGUS, Earthdawn, AD&D, D&D, Shadowrun).
Nos ez jó pár év tapasztalatgyűjtésre.
Szerintem a lényeg az, hogy a törpe ne egy különleges képességekkel megáldott ember legyen csak.
Törpék éppoly változatosak lehetnek, mint az emberek.
A hangsúlyos jellemzők, amelyek szinte mindenütt megtalálhatók: idegenkedés a várázslói mágiától, technikai és mechanikai irányultság, hajéam a törvényességre (rendezettségre), munkaszeretet és elhivatottság.
Sok függ az adott világtól, ahol mint faj hogy tud a többi közé beilleszkedni.
Aktuális karakterem (D&D) amúgy egy 11. szintű druida.

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.29, 15:49

Én csak jelenleg kezdtem alkesz harcost játszani mert jó buli de ez az első ijen törpöm, a többi csak daj daj esetén öntött fel a garatra :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]