Ugrás tartalomhoz

Fotó

Törpék avagy hogy is játszuk ki őket?

• Válasz írásához lépj be
258 hozzászólás érkezett eddig

Lyzi

Lyzi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 62 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.08, 21:07

Magus. Nem ragaszkodunk mereven a leírásokhoz, csak oda való karakter legyen....

darken_rahl

darken_rahl

The One and Only

• Archívum
  • 780 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.08, 20:53

ÉS mégis melyik világ?
Tudod ez attól is függ elég jelentősen...
Például egy GyUSz karakter és egy Warhammeres eléggé eltér egymástól...

Lyzi

Lyzi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 62 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.08, 19:35

röviden: elsőszülött vagyok, anyám belehalt a szülésbe, apám nevelt kb 80-100 éves koromig. Már születésemkor is nagy voltam. Kilógok a társaim küzül egy fejjel. Ráadásul születésem elött másfél évvel volt egy ember vendégünk. Ez elég ok volt a szóbeszédekre, de nyiltan senki nem mondta ki, csak éreztem a kizártságot.

bár kitűnő ékszerész vagyok, nem kapok elismerést. Ekkor úgy gondoltam elég, ha a törpék kiközösítenek, szerencsét próbálok az emberek közt. Persze többszőr átvertek kisemmiztek mire megtanultam, hogy ne bízzak senkiben.

most épp keresem a helyem a világban...

Nem akarok komoly harci képzettségeket, kocsmai verekedés és közelharc, max harc kalapáccsal/nem harci, házi/.
Viszont iparűzés 5. fok ékszerész, értrékbecslés, drágakő és fém ismeret.

Csak nem "játékképes" a karakter. Szóval nem tudom, hogy venné hasznát egy kalandozócsapat.

mennyire lehet tolvaj egy törpe?

És a törpenőknek van szakáluk?

köszi a segítséget.

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.08, 08:39

Hát akkor lássuk az elősztorit, és az elgondolásod, hogy milyen koncepcióra gondolsz, vagy hogyan is képzeled el a karaktered, utána meglássuk, hogy mit tudunk kihozni belőle.

Lyzi

Lyzi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 62 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.06, 08:08

Sziasztok!

Most nagyon indítanék egy törp karaktert, de megakadtam. nem indítanék full harcost, már csak azért sem mert női karival já6tszom.

Szerintetek milyen egy női törpe? én ékszerészre gondoltam, már az is megvan, hogy miért hagyja ott a fajtársait/mert egy fejjel magasabb/.

csak valahogy nincs meg a karakter, csak az elősztori.

Tudnátok segíteni tanácsokkal?

Köszi

Aapep

Aapep

Ancient Bone

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.02, 10:52

Egy törp vagy törpe esetében még nehezebb elszakani a sztereotípiáktól mint egy elfnél vagy tündénél. Nem egyszer a játékos azért indít törpét, mert maga is szórakozni akar a saját karaktere csacskaságain, és jól elévődik azon hogy mennyire antiszociális tuskó. A gond akkor van, ha a játékos teszemazt szeretné komolyra venni a figurát és bosszantja hogy a többiek csak röhögnek rajta. Hozzá kell tenni, a legtöbb partiban a törpe 90%, hogy ütőgép, hpfogó. Tán egy kicsit több tiszteletet érdemelne emiatt. Namost ha a játékost zavarja hogy a karakterét palira veszik, és állatkerti látványosságnak tekintik, tán ki kéne viívni a karik tiszteletét. A tisztelet felébresztéséenk az egyik -eddig legalábbis 100%-osan effektív- eszköze, ha érzékelteti azt hogy nélküle bezony szarban van a party...

Módosította Aapep: 2006.03.02, 10:53

Beast

Beast

Ancient Evil

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.24, 14:56

Szela Mindenki!
Lehet komikum nélkül játszani törpöt? Nekem még nem sikerült (mesélni sem), hogy szegény törpicsek legalább egyszer a kalandban ne lett volna nevetség tárgya valamiképp :)

Hali!

Ez az egész csak is szerintem a játékos és a DM mentalitásának a kérdése.
Én speciel ha nagy ritkán fantasy-t játszom akkor szeretek törpe karaktert játszani, és akkor a konokságával, makacsságával és a dolgokhoz való hozzáállásával nem ritkán fűszerezi humorral a játékot. Ez nem azt jelenti, hogy állandó komikum tárgya, mert azt lehet megemlegetné a többi PC :gyagya:
DM-ként nem egy olyan törp NPC-m volt akik egyálltalán nem voltak viccesek, mint inkább tiszteletet parancsolók vagy félelmetesek.

_December (NPC/NJK)

_December (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.02.21, 20:52

helló Baka: Vettem!

Off:
nem értem mi a baj ezzel, de rendben, ha neked/nektek ennyire fontos.

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.21, 18:50

Én egy picit félreértettem asszem ez abból adódhat, hogy nekem a törp karijaim sokszor kerültek mókás helyzetbe, de nem folyton voltak ciki tárgya, ha valami idegen mondjuk valami rosszaló megjegyzést tett származásomra, vagy méreteimre helyezettől függően, vagy verés lett a vége, vagy az hogy ha én kicsi vagyok, te meg nagy, és nem félsz kiállni ellenem, akkor rendezzünk egy sörös pálinkás ivó versenyt, általában én bírtam tovább :) :buszke: :) De sose hagytam annyiban, nem úgy vanaz ha kicsi már le is nézhetjük, máris kevesebb mint a nagyok, hát nem!!! :D Törp rulez, nehagyd magad.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.21, 08:31

Azért meg lehet oldani vérontás nélkül is  Egy felrúgás, gyomorszájon vágás boxerrel elég hatékony szokott lenni.

Bocs ha félreérthető voltam :)

Én olyan esetre értettem ahol, folyamatosan szekálják a törpét... Előszőr leggfeljebb csúnyán néz az illetőre, esetleg tesz egy megjegyzést, hogy még egy ilyen megjegyzés nem lesz egészséges emberünknek, vagy hasonló.
Másodszor már alkalmazza a nevelő célzatú verést, harmadszorra meg már minden bizonnyal kezd elszakadni a cérna kedves törpünknél, és lassan fegyverért fog nyúlni....

(OFF) December, szerintem kerüld a szándékos parasztkodást a fórumon, mert az itteniek nem vevők az ilyesfajta "humorra", és csak a hozzászólásod olvashatóságát rontja.

Arról nem is beszélve, hogy ez a stílus csak téged minősít :buszke: (/OFF)

_December (NPC/NJK)

_December (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.02.20, 21:26

Na! Há' errű van itt szó!

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.20, 19:36

Szerintem egy a karakterét normálisan kijátszó játékos ilyenkor vágja le a vicces kedvű emberünk lábát, hogy meglássa ki is a töpszli aboci.gif
Nem bírom elképzelni hogy egy heves vérmérsékletű, és büszke nép tagja másként cselekedne. szvsz

Azért meg lehet oldani vérontás nélkül is :) Egy felrúgás, gyomorszájon vágás boxerrel elég hatékony szokott lenni.

Shadowrun játékbanban történt:

elf NJK: Sosem fogsz elkapni, azokkal a fatönk lábaiddal a nyomomba sem érsz.
törp JK: Akkor nézzük milyen gyorsan tudsz futni. (és a gyomorszályához nyom egy Desert Eagle-t :buszke: )

Egyébként egy nem hiszem hogy a törpéket úton-útfélen kiröhögnék, mert ahol nagy számban fordulnak elő, ott tisztában vannak jellemükkel (és feltehetőleg tisztelik is), ahol meg kevés törpe vannak, ott az első betört orr után mindenki csendben marad inkább.

Galu

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.20, 16:57

Csak egy komolyabb (neadjIsten darkosabb) hangulatú játékban már kissé zavaró lehet a helyzet. Pl amikor úton-útfélen letöpszlizik.

Szerintem egy a karakterét normálisan kijátszó játékos ilyenkor vágja le a vicces kedvű emberünk lábát, hogy meglássa ki is a töpszli :felvon:
Nem bírom elképzelni hogy egy heves vérmérsékletű, és büszke nép tagja másként cselekedne. szvsz

_December (NPC/NJK)

_December (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.02.20, 13:28

Üdv Berem!
Csak egy komolyabb (neadjIsten darkosabb) hangulatú játékban már kissé zavaró lehet a helyzet. Pl amikor úton-útfélen letöpszlizik. Az jutott eszembe, hogy igazából a világokon, ahol effektíve gyakoriak a törpék (mondjuk É-Ynev), ott biztos tudják a népek, hogy nem jó nevetség tárgyává tenni a smurfokat, mert esetleg utána fájni fog. Hozhatom pl azt az analógiát, hogy mi se Al-kaidázzuk le az arabokat (bár ez egy kicsit sántít).

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.20, 10:19

Üdv mindenki!

Szerintem a nevetségessé váláshoz nem sok köze van annak hogy az illető törpe. Mert szvsz ugyanolyan alapon röhögsz ki egy nálad két három fejjel ugyan alacsonyabb, de elég mokány, izmos (meg többnyire elég marcona) törpét, mint mondjuk egy feketevértes pallosos lovagot. Nekem speciel nem a röhögés lenne az első reakcióm. Sőt, a sokadik sem :) Max akkor nevetséges, ha a játékos maga teszi azzá, vagy a KM szívatja. Ha a többi játékos teszi közröhely tárgyává, hamar meglátják milyen is a törpe fegyverkovácsok keze munkája :felvon:
Bár ez rendszerfüggő is lehet, hisz kisebb nagyobb eltérések vannak a különféle rendszerekben levő törpék moralitásában, gondolkodásában, megítélésében, stb.

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.20, 08:31

Szia!

Szerintem lehet játszani, úgy hogy ne legyen nevetség tárgya, de mindenképp úgy érdemes játszani a törpét, hogy sok poénos helyzetbe kerüljön. Én ezekből többnyire egész jól jövök ki, a helyezet lessz általában nevetséges, és nem a törpém. Amikor meg a törpém lessz nevetséges akkor, meg üsse kavics szerintem ettől igazán hangulatos egy törpe, hogy mindíg mulatságos helyzetekbe lehet vele kerülni, és utána ahogy egy törpe aból megpróbálja kivágni magát :).
Mondjuk az tényleg rossz ha egyfojtában a karid lessz nevetséges, de akkor ott a más gondok is vannak, mert akkor hosszú elbeszélgetésre van szükség a KM-vel. :felvon:

_December (NPC/NJK)

_December (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.02.19, 13:19

Szela Mindenki!
Lehet komikum nélkül játszani törpöt? Nekem még nem sikerült (mesélni sem), hogy szegény törpicsek legalább egyszer a kalandban ne lett volna nevetség tárgya valamiképp :gyagya:

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.10, 13:40

A törpékről számtalan téveszme kering. A kedvencem: "A törpök nem olyan alacsony, alkoholista hajlamokat dédelgető bányász-harcosok, akiknek folyton a fémeken meg a drágaköveken jár az eszük, rettentően kapzsik, félnek a napfénytől és utálják azokat, akik nagyobbak náluk?"
Ez egy szuszra sikerült eldarálnia az elf varázslónak a törpekirály előtt, zengzetes és mellesleg hibátlan törpséggel...

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.04, 19:30

Nos gyors összeszámoltam hány szó is rejtezik a szótárban jelenleg :nono: Íme ezt most nem küldöm el külön, hanem ide bebiggyesztem:

a 76
b 59
c 11
d 82
e 25
f 32
g 92
h 31
i 22
j 10
k 93
l 34
m 45
n 52
o 39
p 19
q 11
r 60
s 49
t 61
u 57
v 16
w 20
y 16
z 40
Összesen: 1052

Berem

Berem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.04, 13:20

Üdv minden törpöskaland mesélőnek, és törptársnak! :titok:

Megint bővítettem a szótáron, mind nyelvtani kiegrészét, mind szókészletet. Aki régebben is kért tőllem, de nem kapott mostanság tőllem frissítést, akkor az itt szóljon, és U2U-ban adja meg mailcímét.
Előre is köszi és mindenkinek jó szórakozást hozzá :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]