Ugrás tartalomhoz

Fotó

Törpék avagy hogy is játszuk ki őket?

• Válasz írásához lépj be
258 hozzászólás érkezett eddig

_Sir Bevier (NPC/NJK)

_Sir Bevier (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.18, 13:21

Na , már most ... :)
Lehet , hogy egy idő után megszokja , de ha arrol az oldalárol támadják amerre teljesen vaksi és persze meglepetés szerűen akkor mire észreveszi , hogy letámadták legalább háromszor lecsaphatnák a fejét . De persze ha élve kell nekik le is üthetik . Arról az oldaláról teljesen védtelen lesz .

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.06.18, 09:48

DelArco: pont ezt mondtam én is. Meg megtoldanám azzal, hogy aki sokáig egy szemmel él, előbb-utóbb megszokja, és ha nem is lesz olyan ügyes, mindenképp redukálhatja a dolog hátrányait.

DelArco

DelArco

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.18, 06:59

Üdv!
Ha fél szemed van akkor nincs térérzéked mivel azért látod két szemmel térben a dolgokat mert két szemed van. Ez ugye egy szemmel nehezen megy. A két szem képéből készíted el a tárgyakról a térbeli képet.

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.06.16, 15:28

Nos, hadd szóljak közbe. Attól, hogy fél szemed van, nem azt jelenti, hogy egy oldalt feketeség! Fél szemmel a kétszemes látótered nagy részét ugyanúgy belátod! A térérzéked viszont nagyon ócska lesz (javaslatom a jó nagy levonás célzófegyverre), olyannyira, hogy egy labdát nehezedre esik elkapni!

_Sir Bevier (NPC/NJK)

_Sir Bevier (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.16, 14:33

Nekem az elfek nekem már eleve ne jönnek be , nálam 2 faj van a rossz és a jó vagyis az elf és a többi , a fél szemmel is vannak gondjaim . A fél szem miatt az egyik oldalra már eleve nem látna és ez lehetne az egyik közép pontja , bár meglehetne oldani az én félszemű módszeremmel :
Taláromra jó erőset csap arra amerre nem lát , amerre lát arra pedig lecsap mindenkit aki mozog . :vitatkozik:

Norien

Norien

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.06.02, 19:14

Egy félszemű elf kalózhölgy? Szerintetek az hogy érvényesülne? :szerencsetlen:))
Mondjuk rapirral és nyílpuskával :) Nem vetné meg az élet élvezeteit... :rohog:))

_Sir Bevier (NPC/NJK)

_Sir Bevier (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.02, 13:09

Üdv.

Szerintem attól még hogy valaki a törpe karakterekkel jól játszik az nem jelenti azt , hogy az elf karaktarakkel sem tud . Vannak dolgok amikben a törpök a jók és vannak amikben az elfek . És azokat kell kihasználni . A törpöknél a szívosságukat az elfeknél pedig a gyorsaságukat . Én egy elfel nem mennék kocsmába leinni magam .

_Groin Stormskull (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2004.05.21, 14:23

Na az hogy aki törpével tud jáccani az elfel nem az igaz. Eccer próbáltam és mi lett belőle? Még egy mocskos kis goblin is az asztal alá ivott......szégyen :punny: . Mellesleg én iszonyat szeretem jáccani a bölcs öreg törpéket. Sztem nem is megy olyan rosszul egyébként. (szerény is vagyok ám)

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.21, 14:00

Szerintem a törpének kevés dolog áll jól. Az egyik a mindenre elszánt harcos (Gortrek), a másik pedig a föld nagyhatalmú papja. örök igazság, hogy aki törpével tud játszani, az elffel nem, és viszont. És ne feledjétek:
"A szíve mélyén minden törpe kapzsi" :punny:

Módosította Sonko: 2004.05.21, 14:01

• Látogató

Kelt 2004.05.21, 13:16

Én mióta az eszemet tudom törpékkel jáccok és szerintem messze a legjobb faj. Bár ha jól akarod jáccani kell egy kis tapasztalat hozzá. A harcról meg csak annyit hogy nem volt még az a nyershúst zabáló ork fattyú aki le tudott volna csapni bár az igaz hogy kicsit harcorientált törpéim vannak, de legalábbis sosem tök bénák benne.

_Sir Bevier (NPC/NJK)

_Sir Bevier (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.19, 12:48

Üdv

Én is játszottam törpe karakterrel és a mi csapatunkban nagyon bevállt , a lassúság miatt bevártam az ellenségeket a többiek hátrarohantak (egyedül voltam törp) és elkezdték lezsedniőket én meg kaszaboltam őket .
Először nagyon lenéztek , de az első néhány ütközet után elnyertem tiszteletüket .

Urakil_Nakryd

Urakil_Nakryd

Sámán

• Archívum
  • 1424 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.15, 16:37

Végre valaki aki nem szidja állandó jelleggel a törpöket.

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.14, 19:32

A törpe az egyik legjobban kijátszható karakter szerintem. Most megihletett a warhammer, és nagyon el tudom képzelni, hogy egy rettenthetetlen, halálkereső törpe zsoldos legyek. Szerintem a csapat hozzáállásától annyiban függ, hogy ha elkezdenek gúnyolódni, hát a szitkok helyett csatabárd fog repkedni...

Urakil_Nakryd

Urakil_Nakryd

Sámán

• Archívum
  • 1424 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.14, 18:07

Most következik egy idézet a Rúna egyik számából:
Lovak:

A pónikat leginkább a Tarin birodalom törpéi használják - méretben ez illik a legjobban hozzájuk. A "póni" természetesen nem egyetlen fajta, számos változata létezik. Tarin tárnáiban például erős, durva szőrű, kefesörényű, alacsony jószágok hordják az ércet, a Shanice magasan fekvő völgyeiben pedig kecses mozgású, zászlósfarkú, középmagas rokonaik kószálnak. Az öszvért - mindig egy ló és egy szamár keresztezéséből születik, két öszvér nem képes utódot nemzeni - főleg hegyekben vagy sziklás terepen használják, mert bár csökönyös és lassú, biztos a járása nyaktörő ösvényeken is.

Rorgosh

Rorgosh

ygab234

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.14, 16:06

Üdvözletem!

Lehet, hogy lassabban ér oda egy törpe ahol segíteni kell, de legalább megjön... Emellett pedig aligha ő lesz az akin segíteni kell, így inkább csak hagyni kell legdurvább ellenfelekkel küzdeni.
Seregek esetében pedig irány a legkeményebb ellenséges csapatokkal szemben, s már nincs is rá szükség, hogy rohangáljanak...

Eggyáltalán ne hálátlan törpével játszani, hacsak a km rá nem száll az alacsony termetére (bemesélve azt a képtelenséget, hogy az ellenfél gyorsabban fut hátrafele, mint ő előre - ezt az én km-em eljátszotta...)
S nem is kell, hogy a sör legyen az egyetlen öröme, elvégre a törpék társasági lények, tehát alighanem szívesen mesélnek, vagy hallgatnak történeteket, nomeg a kocsmában sem csak ők vannak...

Tisztelettel: Rorgosh

_Sir Bevier (NPC/NJK)

_Sir Bevier (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.14, 13:10

Üdv

Én pedig úgy olvastam gyalog mennek vagy racklán utaznak . A pónikat nem használják , mert megalázó a számukra . Ja és , hogy a víből egy pohárnál többel nem szeretnek .

Módosította Sir Bevier: 2004.05.14, 13:18

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.13, 17:45

M*-ban pl. rackla van, ami kicsi szárnyas repülő kutyuska. szvsz jól illik a törpékhez, mert segít egyik nagy hátrányukon.aZ már gyorsan odaér... valahol volt szó már a csatabárd-szőnyegbombázás dologról :aaaaa: csak képzeld el..

Urakil_Nakryd

Urakil_Nakryd

Sámán

• Archívum
  • 1424 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.13, 17:26

Nem biztos, hogy a törpöt kell ilyenkor szalasztani segítségre!
Azt olvastam, hogy a pónikat szeretik, vagy legalább is használják őket utazás céljára.

_Sir Bevier (NPC/NJK)

_Sir Bevier (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.13, 10:31

Üdv

Lehet , hogy a törpök jobban bírják a sarat , sőt biztos . :nono:
De meg kell jegyezni , hogy ha mondjuk több fronton harcolunk és az egyik fronton vesztésre állunk nem biztos , hogy ő ér előszőr hozzád , hogy segítsen rajtad.
Talán ha lóra ülne , de úgy hallottam , hogy a önmaguknál magasabb állatokat nem ... kedvelik .
Ez igaz ? :rohog:

Urakil_Nakryd

Urakil_Nakryd

Sámán

• Archívum
  • 1424 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.12, 17:41

Mindenesetre nagyon hálás karakter, de igaz, hogy helyzettől függ, mint ahogy a többi karakter esetén is. Attól, hogy valaki méllynövésű még nem biztos, hogy rossz ember (törp). Mindenesetre a törpék jobban állják a sarat, mint a legtöbb karakter.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]