Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Aalish D`mohlen: Homokszem csupan (Kritika) (Attila)

• Válasz írásához lépj be
89 hozzászólás érkezett eddig

Arlen

Arlen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.01, 22:13

szerintem ez egy jó könyv. persze vannak benne fura részek de meik könyvben niuncsenek... nekem nagyon tetszett

_zoller (NPC/NJK)

_zoller (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.03.18, 16:12

Jó volt. Aki mást mond, bújjon el.

Rozsi

Rozsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 103 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.30, 10:25

A legnagyobb gond az, hogy sose az ír könyvet akinek jó ötlete van vagy tehetséges, hanem akinek lehetősége van rá.(pl.:ismerőse)
Tehát nem az író a hibás a könyv miatt.

_Don Kermorwan (NPC/NJK)

_Don Kermorwan (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.09, 12:34

Nos azért az itt leírt véleményekbe igenis bele lehet kötni. Amit valaki a borítóról hozott fel az egyszerűen röhejes. A Vas idejének gyengébb a borítója... Hát na és akkor mi van?
Azt mondod O'Connor már letett valamit az asztalra? Ez tényleg így van. A Hollóidők tényleg az egyik kedvencem a MAGUS regények közül, de azért abban is van bőven irreális dolog. Az arénában kész faji találkozó zajlott (mit keresett ennyire északon egy khál, mert, hogy nem toronból jött az biztos!). Valamint engem igencsak zavartak a halmozódó legek: a lkegnyagyobb sámán, a legnagyobb próféta, a legnagyobb káoszmágus stb... Meg az elf a röpke 7000 évével, hogy tud az még kardot fogni. De nem azért írok, hogy a Hollóidőket kritizáljam, az más fórum. arra akarok kilyukadni, hogy ha a boritó miatt reklamáló illető ír egy könyvet, amibe sehol nem lehet belekötni, ami valóban tökéletes, akkor majd kap egy tökéletes könyvborítót.
Nem vagyok én kritikus, csak egy rajongó, de igenis szeretem D'mohlen műveit! Nem állítom, hogy a Homokszem cupán a kedvencem lenne, de szerintem akkor is jó...
És az utolsó bekezdés (a macskával) szerintem már önmagában is mindenképp megérne egy misét!

krisko

krisko

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 341 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.07, 22:28

Amúgy lehtne esetleg találkozni az írónővel?
Elbeszélgetnék vele szívesen!!!

krisko

krisko

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 341 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.07, 22:26

Nem szeretném egy kezdő(?)író kedvét elvenni!!!(De lehet hogy érdemes lenne?)
Volt már több olyan könyv, mellyel nem boldogultam elsőre. De ez-szerény véleményem szerint-mindent überel!
Iszonytató sztori, jellegtelen főhős!!!

gojo

gojo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2083 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.04, 20:08

számból vetted ki a szót!!!!!!! ez a könyv tényleg igen sz**********************. ezért igen kár volt ennyi pénzt kiadni.
kedvenc jelenetem amikor a gorviki paraszt felismeri a dobótőrből, hogy az egy anath- akhan fegyver?!?!?!?!?!?!
ja és a könyv végén azt lehet olvasni, hogy "még az anath-akhan is szerepelni fog...", hát tényleg szerepelt. bár lehet, hogy a gorviki paraszt tévedett és az nem is anath akhan volt, na akkor meg nem is szerepeltek benne!!!!!?!!!!
ha mondjuk én akarok elmesélni egy ilyen behatoló jelenetet a csapatomnak akivel játsunk, mint ami a könyv elején van, hát asszem kiröhögnének és nem lenne hosszú a kaland!!!!!!

Ghosty

Ghosty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 182 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.02, 08:52

celsior: teljes mertekben felreertheto voltal. Vagy nemtom. :-) Mindenesetre en most total nem tudom, mit akartal mondani a multkor nekem.

kismano

kismano

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 23:40

pepe71:
"Lehetne megfelelőbb hangvételben írni kritikát, hozzászólást, megtisztelve legalább az írók munkáját -itt nem csak Aalish D’mohlen-rõl van szó- hogy megpróbálnak minket szórakoztatni."

Már megbocsásson kedveském... de 1490 HUF-ért nem csak arra vásároltam licenszjogot, hogy elolvassam a könyvet, hanem arra is, hogy véleményt mondjak róla... :D

És a kritika nem volt sem alpári, sem vérfikázós...

Az igazság néha fáj...

Tiszteletem.

_pepe71 (NPC/NJK)

_pepe71 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.01, 21:23

Hmmm... Én ezek szerint perverz vagyok. Nekem ugyanis alapvetően tetszett a könyv. Igaz a stílusa "kicsit" elüt a szokásos MAGUS regényekétől, de azért nem tartom annyira rossznak, mint a tisztelt kritikus, és a hozzászólók. A HCS nem a legjobb könyv, ezt én is és maga az írónő is elismeri akit van szerencsém személyes jó barátomnak nevezni, de ez előtt a könyv előtt és után is olvastam sokkal silányabb MAGUS regényt, novellát. A kritika, hogy jogos-e nem tisztem eldönteni, ízlések és pofonok. A stílus viszont szerintem eléggé lehangoló. Lehetne megfelelőbb hangvételben írni kritikát, hozzászólást, megtisztelve legalább az írók munkáját -itt nem csak Aalish D’mohlen-ről van szó- hogy megpróbálnak minket szórakoztatni.
Egyébként azt hiszem ez egy lerágott csont, a könyv megjelenésekor már kitárgyalták, nem is értem miért kellett újra elővenni.

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2690 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 19:02

Üdv!
Sajnos a hozzászólásokat még nem volt időm elolvasni, így csak a kritikára reagálnék. Előrebocsájtanám, h. nagy MAGUS-regény rajongó vagyok. A Halál havábant 12 évesen olvastam, és a Shadoni krónikák c. borzalom kivételével minden könyv megvolt.Eme könyvet olvasva viszont... A kritikával teljesen egyetértek! Az egyetlen MAGUS-mű, amit nem bírtam elolvasni.Ez annyira megrendített a MAGUS-könyvekben, h. az Anyrok alkonya és a Lobogók hajnala c. könyveket meg sem vettem. Bevallom, azóta megvásároltam a Vas idejét, de 20 oldal után leraktam, mert rájöttem, h. annyira nem emlékszem az elejére, h. a Halál hét arcától kezdve újra kell olvasnom az egészet. A Hadak árját meg most olvasom, a felénél járok, eddig közepes.
Egy kérdés: A Homokszem csupán... c. könyv hátán is ott a CSAK AZ ÉRTÉKEK MARADNAK szlogen? Mert ha ez az érték, hát...

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 17:11

Zyro: jah. Azért kritikus. :D

Zyro

Zyro

Komisszár

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 16:42

Hexplore: Én valamelyest értek a dologhoz, szeretem a MOKUS-t (Mea Culpa), és mégis, az esetek többségében egyet kell értenem Attilával. A jó könyv szvsz mindenki számára emészthető - tehát JÓ a STÍLUSa. Továbbá, a jó kritikus - ismét csak szvsz - nem feltétlenül írni, hanem inkább kritizálni tud.

(Z)

_Hexplore (NPC/NJK)

_Hexplore (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.01, 16:37

Nem tudom hogy egyeseknek mi bajuk van a legtöbb M...S könyvel. Nem értem valaki hogy fikázhat le például egy írót és annak művét,ha nem is ért semmit az íráshoz, mert ha értene hozzá biztos hogy már megjelent volna egy jópár könyve és elég sokat keresne vele. Én még egyáltalán nem csalódtam egyik író művében sem, bár akadnak olyanok akinek a stílusa egy kicsit nehéz nekem, de hát a stílus mindenkinél más, és ezért nem róvok fel semmit. ((Bocsánat az igazi kritikusoktól.))

Zyro

Zyro

Komisszár

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 15:51

Üdv!

Noha a könyvet nem olvastam, meglátásom szerint Attila rohamosan fejlődik kritikaírásból. Szvsz eljutott arra a szintre, amikor már nem a fikázás, hanem a tartalom tűnik fel olvasás közben. (Pl. Az AA kritikájánál még nem ez volt a véleményem, de az is lehet, hogy lassan megszokom a stílusodat... :D)

Szóval jót röhögtem. Várom a következőt. :D

(Z)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 15:25

"Az Anyrok... es a Lobogok... nem a L/E reszei."

Ezt nem is írtam sehol, asszem... :D Csak a HÁ kritika írása közben maradt meg a Legendák és Enigmák kifejezés, oszt' ez transzferálódott a "Legendák hajnala" címbe... :D

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 15:19

...haho,

Ghosty:

A kritikarol mar leirtam a velemenyem - ennyire felreertheto lett volna? Mert azt nem gondolom, hogy ez itt szandekos piszkalodas.

Attila:
Az Anyrok... es a Lobogok... nem a L/E reszei. De a Hadak arja igen, mint azt a szerenysegeben is hagyomanyorzo logo erzekeltetni hivatott.

cels.

Ghosty

Ghosty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 182 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 09:05

celsior: ja, a gusztibuszrol nem disputalunk...

Bar...

Akkor most ne irjunk kritikat se? Meg ne velemenyezzuk a kritikat se? Meg stb.

Szodas_Lova

Szodas_Lova

ötödik kerék

• Archívum
  • 392 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 08:57

Mulatozék. Bár... Nem olvastam. Egy M* regényem sincs. Soha nem is volt. Talán kettőt, ha láttam.

Azért mulatozék.

Fák: A M* cuccok nem újrapapírra készülnek? Mert ha nem, még ennyit sem fogok megvenni. Ja, logikai zavar... Sebaj.

Tessék szépen jókat írni, könyvet is, meg kritikát, és tessék szépen környezetet védeni, és a felesleges papírholmit a papírgyűjtőkben elhelyezni.

Ugyanis akkor újság megy WC papír lesz belőle, melyet mindenki kedve szerint használhat.

Tsók:

SzóLó

_Qanor (NPC/NJK)

_Qanor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.30, 23:08

Hát... nem semmi a kritika!
A hozzászólások megtekintése után most hirtelen kedvet kaptam, hogy elolvassam a könyvet - úgysem olvastam még egy igazán rossz könyvet sem... Nincs valakinek egy felesleges példány? :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]