Ugrás tartalomhoz

Fotó

Tengeri hadviselés Yneven

• Válasz írásához lépj be
292 hozzászólás érkezett eddig

Nesta_Torrine

Nesta_Torrine

Rowon Kapitánya

• Fórumita
  • 1312 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.02, 11:38

Nem is elsősorban a megnevezésre voltam kíváncsi, hanem a körülbelüli felépítésre, csak kicsit hülyén sikerült feltennem a kérdést. Az érdekelt, hogy lássam, hogy nagyjából hány főt, mennyi njk-t kell majd kidolgoznom és ezek milyen kapcsolatban lesznek egymással... ésatöbbi. :) Köszönöm szépen a leírást, el is mentem magamnak, kiindulási alapnak tökéletes.

arrius

arrius

A Birodalom Oszlopa

• Fórumita
  • 1494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.02, 10:58

Azért kérdezem, mert volna igény egy hajós kompánia létrehozására. Akár valamiféle birodalom felfedező hajójának legénységeként, akár kalózként. És ehhez lenne szükség fontosabb posztokra, rangokra, njk-k és jk-k szempontjából.

Ehhez nem kell.
Egyszerűen gondold át, mi kell egy hajóra.
Kell egy kapitány.
Egy helyettes a kapitánynak.
Van két vagy három váltás legénység a hajó befogadóképességétől függően. Mindegyik élén egy tiszt. Az egyikük lehet első tisztként a kapitány helyettese.
Ez a top. 3-5 fő.
Aztán vannak funkcionális altisztek. Fedélzetmester, vitorlamester/korbácsmester(gályára), ha van fegyverzet akkor tűzmester.
Újabb 2-3 fő.

További kérdés hogy milyen a társadalmi leosztás.
Pl. ha tengerészek nem harcosok egyben, akkor hadihajón van a tengerészkatonáknak külön tisztje/altisztje, kb a szárazföldi hadsereg rangfokozataiban. Ez esetben vélhetőleg a tűzmester is ide tartozik, de itt van felette másik katonai parancsnok is.

Lehet a hajónak legátusa, amolyan "politikai tisztje" akár egy kereskedőház, akár valamely egyház, van esetleg az uralkodó képviseletében. Kérdéses a viszonya a kapitányhoz. Alá-, fölé, vagy mellérendelt. (Utóbbi a legrosszabb.)

Aztán. Van a hajón egy halom kadét. Kb kétszerannyi mint ahány tengerésztiszt és altiszt. Magyarán 5-8 fő.

Számold még ide a magitorokat/papokat. Ha több is van, nekik is van "elöljárójuk", akit persze lehet pl egyben a fent említett egyházi legátus is.

Ugyanígy ha több kormányossal dolgoznak, akkor ott is lesz egy rangidős.
Nagyobb hajókra külön navigátor, és "kommunikátor" is kell.

Leszenek aztán legénységi rangú tisztesek. Őrségenként, vagy munkacsoportonként.

És ez csak egy(!) hajó. Nagyobb kötelékekhez nyilván leszenek magabb rangú tisztek. Raj, és flottaparancsnokok, összekötő tisztek, stb.

Úgyhogy meg fogod látni, az lesz a legkisebb gondod, hogy minek is hívják helyileg a csókát.
Valahol nagyon régen egyébként már leírtam: a név mindegy!
Pl hogy a toroni flottaparancsnok concitator az csak akkor lehet érdekes, ha nem toroni karakterek játszanak. Ugyanis mivel nem toroni nyelven nyomjátok, ezért nektek a concitator hangzás lényegtelen.

Nesta_Torrine

Nesta_Torrine

Rowon Kapitánya

• Fórumita
  • 1312 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.01, 20:43

Azért kérdezem, mert volna igény egy hajós kompánia létrehozására. Akár valamiféle birodalom felfedező hajójának legénységeként, akár kalózként. És ehhez lenne szükség fontosabb posztokra, rangokra, njk-k és jk-k szempontjából.

arrius

arrius

A Birodalom Oszlopa

• Fórumita
  • 1494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.01, 14:47

Üdvözletem!

Nem tudom jó helyen járok-e (meg azt sem, hogy olvasgatja-e még valaki ezt a topicot), de érdekelnének engem mindenféle tengerészeti/haditengerészeti/kalóz rangok, a hajó legénységének hierarchiája. Lehet hogy már volt szó erről, bevallom nem nyálaztam át az összes oldalt még. De ha valaki tudna nekem segíteni (akár magyar link(ek), akár begépelés formájában), azt megköszönném.

Előre is köszönet!
Minden jót!

Emlékeim szerint főleg "idegen kifejezések" rovatokban találsz ilyet. (Regények függeléke+országleírások mellékletei)
De nincs sehol rendszerezve.
A legtöbbet a kyr-toroni vonalról lehet begyűjteni.

Amúgy miért érdekel?

Nesta_Torrine

Nesta_Torrine

Rowon Kapitánya

• Fórumita
  • 1312 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.28, 10:45

Üdvözletem!

Nem tudom jó helyen járok-e (meg azt sem, hogy olvasgatja-e még valaki ezt a topicot), de érdekelnének engem mindenféle tengerészeti/haditengerészeti/kalóz rangok, a hajó legénységének hierarchiája. Lehet hogy már volt szó erről, bevallom nem nyálaztam át az összes oldalt még. De ha valaki tudna nekem segíteni (akár magyar link(ek), akár begépelés formájában), azt megköszönném.

Előre is köszönet!
Minden jót!

Torgar

Torgar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.11, 12:47

ajánlom neked a timba.biz oldalt... ott találhatsz egy-két hasznos dolgot...

(OFF)Na, helyben vagyunk... :felvon: (/OFF)

Jula! miért van olyan érzésem h. nem szereted őket? :ize: szabad esetleg tudni h. miért?
amúgy nem is kötelező...én se rajongok értük különösebben (az ő d20 verziójukért pláne nem!) ... viszont tény ami tény a kincstárban van néhány érdekes dolog...

Jula

Jula

Dandárkugli

• Fórumita
  • 1146 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.10, 21:55

(OFF)Na, helyben vagyunk... :felvon: (/OFF)

Torgar

Torgar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.10, 18:29

Feanor

Feanor

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 301 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.10, 00:10

Hali!
Regis Dorn: http://www.szurkecsuklyas.hu/vizijarmuvek.htm
Ennel igenyesebben es bovebben most hirtelen nem tudtam eleget tenni a kivansagodnak, bocsi :felvon:

Feanor :)

_Regis Dorn (NPC/NJK)

_Regis Dorn (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.09, 16:57

Üdv mindemkinek!Feltudnátok soroni az összes hajót amit ismertek Yneven.(Bármilyen fajtájú lehet.)Fontos lenne!! :)

Elrenor

Elrenor

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 60 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.25, 21:54

húúúú, köszi nektek! (még külön jóis hogy csak nemes kyr töltheti be. bár ezt eddigi is sejtettem :))
köszi mégegyszer!

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.25, 17:52

Üdv!

Igaz... De nem tudom, ez mennyiben módosít a tényen, hogy ők állnak a toroni flották élén...  :)

Semmiben. :) :D Mindössze egy kevés extra információ.

Tisztelettel:
R'naggol

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.25, 15:44

Igaz... De nem tudom, ez mennyiben módosít a tényen, hogy ők állnak a toroni flották élén... :)

Módosította Recky: 2007.01.25, 15:47

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.25, 15:19

Üdv!

A toroni flottatestek főparancsnokai a concitatorok, mely kifejezést közösre tengernagy-őrgrófként fordíthatjuk. A posztot kizárólag kyrvérű nemesek tölthetik be.

Minimális pontosítás:

concitator (tor): Flottatiszti rang, mely nemesi méltóságot is jelöl; közösre rendszerint tengernagy-őrgrófnak fordítják. A Quiron-tenger medencéjében elszórt tíz nyílt tengeri támaszpontra - az úgynevezett Császár-szigetekre - egy-egy Concitator felügyel.

Tisztelettel:
R'naggol

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.25, 15:09

Siakh'ar dantelin!

Elrenor:
Természtesen változtat. :)

A toroni flottatestek főparancsnokai a concitatorok, mely kifejezést közösre tengernagy-őrgrófként fordíthatjuk. A posztot kizárólag kyrvérű nemesek tölthetik be.

Elrenor

Elrenor

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 60 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.25, 14:38

sziasztok!

lenne egy kérdésem (lehet hogy már valahol itt banna van, el is kezdtem visszaolvasni, csak annyira sok a 6 méteres hozzászólász 11 oldalon keresztül hogy feladtam). tehát:
egy flotta leglegfőbb parancsnoka az mi? mi a címe, neve, stb? (toroni flottára gondolok ha ez változtat valamin :) )

köszi!

arrius

arrius

A Birodalom Oszlopa

• Fórumita
  • 1494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.18, 13:48

- Felmerült a ballisták gyors felhúzásának problémája. Elképzelhető, hogy a hajó mozgási energiáját felhasználó szerkezet húzza fel ? Pl. egy hajó oldalán lévő lapátkerék, áttétekkel, egyebekkel - így a hajó nem hinném hogy komolyan vesztene a sebességéből, ugyanakkor gyorsabban, és kevésbé fárasztó módon felhúzod a ballistát. A hajónak iszonyatos ereje van az emberhez képest.

A hajó mozgási energiája a célra teljességgel használhatatlan.
Egy hó csúcssebessége is sajnálatosan lassú ehhez, nemhogy a normál menettempója.
Ráadásul egy olyan behemótot, aminek a felhúzásához érdemes lenne ilyet szerkeszteni, csak egy hatalmas hajó hordozhatna, amely viszont igencsak lassú lenne a hatalmas tömeg miatt.
Márpedig egy 5-6km/h sebességgel mozgó hajó oldalára szerelt lapátkerék hatékonysága erősen megkérdőjelezhető.
Az eredmény valószínűleg egy látványos, ám teljeséggel haszontalan monstrum lenne. Továbbá kellően felesleges is egy mágiával megspékelt világban.

Panzer

Panzer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 193 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.14, 18:48

Szia Sonko!

Hm, elmerengtem az altalad felvetett kerdeseken...

Ismetlo ballista:
Lehet, hogy muszakilag meg lehetne csinalni (nem tudom, nem vagyok mernok), de kerdes, hogy erdemes-e
-Jelenleg sem tart tulsagosan sokaig felhuzni, azaz relative gyorsan lehet vele loni.
-A tuzeles gyorsitasahoz keves, ha gyorsabban tudod felhuzni a fegyvert, ha a toltes folyamatat nem tudod felgyorsitani. Marpedig a ballistak lovedekei eleg nagyok - ezeket fel kell emelni, pontosan belehelyezni a vajatba, beakasztani a veguket hurba, stb. Ezt mindenkepp embernek kell csinalnia, es mindenkepp tovabb fog tartani, mint egy kor (6 mp?)
-A masik lehetoseg, hogy a fegyver valamifele tarbol adogatna (kb. mint a kahrei szamszerij, csak nagyon nagyban ;) ) - ez viszont, azt hiszem, kicsit tul bonyolult Ynevre + oriasira novelne az eszkoz meretet es tomeget.
-A hajora szerelt fegyverekkel szvsz alapvetoen nem a tuzgyorsasag, vagy a pusztitoero a fo problema, hanem a celzas... mozgo hajorol egy masik mozgo hajot eltalani... haaat, ez meg az elso vh. idejen is alapvetoen a szerencsen mulott, pedig akkor mar eleg komplex optikai iranyzekok is leteztek...

Hajo oldalara szerelt lapatkerekkel felhuzhato ballista:
-muszakilag eleg bonyolultnak hangzik. Sok a mozgo alkatresz, atmegy az egesz hajon, helyigenyes, karbantartasigenyes + vszeg nehez is
-hogyan hat a hajo tengerallosagara?
-allo helyzetben mukodik?
-tolteshez-felhuzashoz mindig vissza kellene forditani a fegyvert a kiindulasi helyzetbe, hogy mukodhessen az eroatvitel? (Ezt anno megszivta egy teljes brit csatahajo-osztaly... :) )
-szvsz nagyon draga lenne! A belefektetett penzbol vszeg siman lehetne venni egy kisebb hajot is...
- a normal ballista alapvetoen eloero, illetve konnyuszerkezetu celpontok ellen hasznalt fegyver. Azaz egy kuttert meg talan elsullyesztesz vele, ha telibe talalod, de ennel nagyobb hajot nemigen. Nehezen latom, mire lenne jo pontosan egy ilyen "gyorstuzelo" ballista, ami megerne az arat es a bonyolultsagat.

-Ha viszont valami brutalisan nagy ballistaban gondolkodsz - nos, ahhoz mar akkor vszeg kulon hajo kellene, pl. valami agyunaszad-fele, stb. Ennek olyan szempontbol lenne ertelme, hogy pontos talalattal oldalrol vszeg eleg sokmindent meg tudna lekelni (bar akkor ahhoz kicsivel a vizvonal ala kellene lonie, amihez viszont nagyon pontos tavolsagmeres kell)... vagy valamifele (jel)magikus robbanolovedeket hasznalni, es kb. vizvonalon lonve lyukat robbantani a celpont oldalaba.
Ezen el kellene gondolkodni... a ballista abbol a szempontbol szvsz hatekonyabb a katapultnal, hogy konnyebb vele eltalalni a celpontot, kevesbe szamit a tavolsag pontos meghatarozasa.

Egyelore ennyi. Ezen az agyunaszad-ugyon vszeg erdemes elgondolkodni - vhol egyebkent mintha mar talalkoztam volna az otlettel Ynev vonatkozasaban is, de ott katapult volt a fegyverzet, erre tisztan emlekszem.

Udv,
Panzer

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.24, 14:46

Átolvastam a topicot, és eszembe jutott pár ötlet, kérdés, kíváncsi vagyok a véleményekre:

- Felmerült a ballisták gyors felhúzásának problémája. Elképzelhető, hogy a hajó mozgási energiáját felhasználó szerkezet húzza fel ? Pl. egy hajó oldalán lévő lapátkerék, áttétekkel, egyebekkel - így a hajó nem hinném hogy komolyan vesztene a sebességéből, ugyanakkor gyorsabban, és kevésbé fárasztó módon felhúzod a ballistát. A hajónak iszonyatos ereje van az emberhez képest.
Továbbgondolva, lehetnek olyan ballista-szörnyek is, amiket CSAK ilyen brutál erős gépekkel lehet felhúzni.

- egy jó áttéttel megoldható, hogy ismétlő rendszerűek legyenek a ballisták, így töltéskor "csak" fel kell húzni őket. Ez még yneven sem túl elképzelhetetlen.

Tudom, szokatlan, de Yneven a "primitív" fegyverek más irányba tökéletesedtek szvsz, így a ballista is.

- A kartácsozáshoz én a katapultból kilőtt, összegöngyölt lánchálót tartom jónak, a szélein acélgolyócskákkal. Pár négyzetmétert beborít, mondjuk nem repül olyan messze a drágám, mondjuk lehet hogy a katapultlövedékhez képest kisebb súlya ezt kompenzálja.

- Említettek itt valami toroni korzárokat. Lenne egy császári kalózlevél, vagy ilyesmi? Ki adja ezt ki ?

Ghat

Ghat

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 243 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.08, 06:49

hajomakett.hu

Nem csak makettek, hanem igen komoly cikkek is megtalálhatóak a korabeli hajókról, fegyverzetükről, személyzetükről. Hajók fejlődése stb.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]