Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Ami nem ol meg erosebbe tesz (sarics)

• Válasz írásához lépj be
26 hozzászólás érkezett eddig

_Kilda (NPC/NJK)

_Kilda (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.22, 14:14

Nos, én nem veszem magamnak a bátorságot, hogy még értékeljek is, de azért én átolvasnám hangosan bármely írásomat, amit valószínűleg mások is elolvasnak majd. Sokat segít ugyanis a hangsúlyozásban, és ezáltal a vesszők helyes elhelyezésében. Idézve a tanáromat: 'Ha valamilyen szó helyesírásában nem vagy biztos, nyugodtan lapozd fel A magyar helyesírás szabályai című alapművet!' Hát, nagyjából így fogalmazott, és már előttem is írt ide valaki valami ilyesmit.
Mást nem nagyon írhatok, mert teljesen informálatlan vagyok bármiféle szerepjátékos kérdésben (már fejlődök!), de ahhoz, amit írtam, azért egy kicsit értek!
Egyébként nekem tetszett, viszont AnnGelhez csatlakozva tájékozatlanságomat hangoztatnám.

Kilda

_sarics (NPC/NJK)

_sarics (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.15, 19:14

Sziasztok,

Az eddigieket köszönöm, akár pozitív akár negatív. Jóból és rosszból is lehet tanulni, és ha nem kapm ezt a sok jót tőletek, akkor sohasem vetődöm a Scriptórium felé. Most olvasok, tanulok és idővel újra írok majd egyet. Van is egy ötletem, de sajna előre látom, hogy a magyarosok le fognak hurrogni :-). Sebaj.

Köszönöm még 1x

üdv,
sarics

Ett

Ett

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 112 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.15, 17:29

Csak a konfliktust hiányoltam.
Mondjuk, ha lett volna benne valami személyes motiváció, akár a központi figura, akár bárki más részéről...

Így viszont mondjuk a relytéjes szolizás is lehetne a címe.

AnnGel

AnnGel

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 91 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.13, 09:31

"én voltam tájékozatlan"
meg kéne tanulnom írni :D

AnnGel

AnnGel

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 91 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.13, 09:31

Lehet, hogy bennem van a hiba, de nekem csak akkor esett le, mikor elolvastam a hozzászólásokat :D
Vagy csak lehet, hogy n voltam tájékozatla :D
Én mást már nem nagyon tudnék hozzáfűzni, az előttem szólók már elmondtak mindent.

VIC

VIC

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.11, 23:48

"szabályai"!
Most már tényleg vennem kéne egy új billentyűzetet e helyett a régi vacak helyett...

VIC

VIC

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.11, 23:46

Tökéletesen egyetértek az előttem szólóval ami a sok olvasást illeti. Csupán annyival egészíteném ki, hogy nem szégyen néha levenni a polcról A magyar helyesírás szabályi című kötetet sem. Ez egyáltalán nem szégyen, s ezáltal nem is az író megszólása!

(Így, zárójelben teszem csak hozzá, hogy nem is kizárólag Saricsnak szól; elképesztő, hogy milyen szörnyűségekkel találkozik mostanság az ember...:D

_Wood Sun (NPC/NJK)

_Wood Sun (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.11, 15:31

Sziasztok!

Igen, nyelvileg még sokat lehetne ezen csiszolni. Sarics, én azt tudnám javasolni, amit nyilván magadtól is megteszel - olvass sokat, UTÁNA írj sokat, semmi más nem csiszolja ennyire a stílust.

Az ötlet nekem tetszett.

Aki nem tartja reálisnak, az még sosem volt csapatépítő tréningen. Én személyesen láttam és hallottam legalább ilyen durvát.

Ezek az emberek nem azért járnak SM tréningre, mert ki akarnak kapcsolódni, hanem hogy tágítsák a személyiségük tűréshatárát. A fene tudja, hogy ez tényleg jó-e nekik, de ők hisznek benne. Hisznek benne, hogy ha végigcsinálnak egy ilyet, akkor a holnapi ártárgyaláson rezzenéstelen arccal lenyomnak bárkit. :D

no ennyit, és sok sikert a további íráshoz!

tapsi

_Lord_Soth_ (NPC/NJK)

_Lord_Soth_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.11, 10:35

Az ötlet nem annyira rossz.

Nekem személy szerint nem tetszik a téma, nem gyülnek könycseppek a szememben szegény manager bácsik hányatott sorsa miatt. Főleg akkor nem ha McKenzy-nek hívják őket.
De ez személyes vélemény.

A nyelvtani hibákat nem akarom kritizálni mert értelmetlen, és nem is tudom. Valamint a stílust is kihagynám, mert nem nagyon tartom valószínűnek, hogy valakinek érdemes a stílusáról tárgyalni aki elöszőr ír. Hiszen azért írsz ide mert kialakalóban van benned valami. Ha profi író lennél kialakult stílussal akkor talán könyvet írnál vagy cikkeket vagy tudom is én.
Bár az RPG.HU nagy múltra visszatekintő, 14 darab bölcsészeti diplomával és 36 MB-nyi saját anyaggal rendelkező (melyek között jó pár Kossuth-dijjal, vagy Purlitzer dijjal, esetleg irodalmi Nobel dijjal van kitüntetve), nagyon jó szándékú és segítőkész, agyasgépei (fikázói) megteszik ezt helyettem. (Bocs, ma harapós kedvemben vagyok :D

Egyetlen észrevételem van viszont, hogy ha újra akarod írni, hogy jobban kidolgozhasd a karaktereket meg a történetet, legyen benne valami kis lelki nyomás is. A fizikai bántalmazás önmagában kevés. Szerintem Nitzche is ezt mondaná. :D)))))))

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.10, 20:07

guriga:

Te mar ismersz mindenkit olyan jol, hogy tudd miert is "fikaz" (kritizal, stb) egy irast, ugye? :D

_guriga a nagy ... (NPC/NJK)

_guriga a nagy ... (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.10, 18:57

Há lássuk csak a nyelvészprocesssszornak és még sok másnak is ráléptél a nemtelen szervére és ez különösen teccik, polgár pukkasztás vagy mi a szössz. Osztán ÉN bele tudtam magam élni a dologba és sejtem meről is let az ihlet így végkép mulatságos.Viszont tény hogy némi stilus beli csiszolgatás még rád fér. Ne add fel a nagy többsége itt éli ki magát a fikázással a normál létben kapot sérelmeik miatt. Fontos hogy ezzel is támogatod mások lelki épségét.

_Gaark (NPC/NJK)

_Gaark (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.10, 09:11

ha másért nem is, Sarics annyit megérdemel, hogy azért megdícsérjük, ahogyan a kritikát fogadta, ritkán látni itt ilyet.
szerintem nem volt egyébként olyan szörnyű, inkább szürkének mondanám, a témaválasztás sem volt rossz.

_Qanor (NPC/NJK)

_Qanor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.09, 18:16

Elolvastam a novellát néhány napja, de szinte egy szót nem értettem belőle.
A hozzászólásokat elolvasva már világosaá vált, hogy miről is szól a történet.
Ennek oka talán a furcsa témaválasztás.

Annyira azért nem találom rossznak, mint néhány előttem szóló.

_WarMachine (NPC/NJK)

_WarMachine (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.08, 22:52

Hali!

Többnyire nem egészen értem a novellát, és az előttem szólókkal is egyet értek: lenne még mit finomítani rajta.

De mi az az SM?! Én hülye vagyok, meg minden, és nem tudom. Ezért biztosan megérte elolvasnom: komolyan veretik magukat a manágerek, csak hogy jobbak legyenek a versenyhelyzetekben?! Ez amolyan mazochista csoportosulás lehet? Nem.. inkább szadomazo. Biztos van olyan manáger, aki jobb szeret ütni, míg a másik akkor vezeti le a feszt ha megropogtatják a bordáit...

Gondolom valami hasonló ostobaságra világítana rá a novella - én a végét (ha értenék hozzá) kicsit csattanósabban csinálnám meg: érezze az olvasó, hogy mekkora ocsoá böszmének az életéből lát némi vonaglást.

Ha hülyeségekről beszélek, mert nem erről van szó, akkor bocsi...

Üdv: WarMachine

VIC

VIC

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.08, 18:15

Ami nem öl meg, (VESSZŐ!) erősebbé tesz.

Kis dolog persze, de ha már cím is lett belőle...

Tovább még nem olvastam. Sajnos rohannom kell órára. :-(

_sarics (NPC/NJK)

_sarics (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.08, 16:13

Sziasztok,

Commandante: A cikk részleteit begépelem (a fordítást az ismerősöm végezte, sajna nincs meg elektronikusan a dolog, de ha kell elküldöm, megjelent november12, Die Welt)

Hamburg, 2003 november. Új távlatok a menedzserképzésben?

Hamburg belvárosában megnyílt egy menedzserképző központ, mely neves filozófus egyik még nevesebb mondatát használja jelnmondatul. Friedrich Schoeller tulajdonos szerint céljuk az, hogy a menedzserek versenybeli tűrőképességét fizikai fájdalommal tovább fokozzák...

Nem részletezem jobban, ha érdekel elküldöm. Azért nem vagyok annyira hüje (bár járatosnak sem mondanám magam) a témában. A cél nem ez volt amire te gondolsz.

üdv,
sarics

hayim

hayim

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.08, 15:02

Én nem érzem ennyire gyengének az írást. Lehet, hogy azért mert menedzserekkel körbevéve dolgozom :-).
Nem rossz az alapötlet, és a kidolgozás sem szörnyű. A leírásokon még lehet finomítani persze, de ettől függetlenül nekem tetszik a történet.
Üdv: Hayim

Commandante

Commandante

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 168 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.08, 14:50

Hali!

Sarics:
"Maga az alapötlet egy német újcikkből van, ahol a topmenedzserek nem harcosok klubbjába mennek, hanem SM klubba."

Hát öreg, te ezt az egész dolgot baromira félreértetted! Ugyanis a topmenedzserek nem azért járnak SM klubba, hogy szétveressék magukat, hanem azért, hogy arra a rövid időre megszabaduljanak mindenféle felelősségtől. Egy "rabszolga" parancsra cselekszik, nincs döntési/választási lehetősége, így nem kell viselnie döntései következményét. Ez az egész a stressz levezetésére szolgál.

Ha ilyen szélsőséges témáról akarsz írni, olvass el előtte több, a témával foglalkozó cikket is. Ja, amit írtam, azt én is újságban olvastam.

Na cső!

_sarics (NPC/NJK)

_sarics (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.08, 12:40

Sziasztok,

még annyit hozzteszek, illetve kérdezek, hogyha valaki tud nekem segíteni, akár egy "első" átnézéssel, akár valamilyen anyaggal amiből lehet "tanulni" az keressen meg. Annyi ötletem van volt és lesz (remélem) és nem akarom elherdálni őket, meg azért kell egy kis kreativitás ebbe a droid világba.

előre is köszi
üdv,

sarics (m.vastag@chello.hu)

_sarics (NPC/NJK)

_sarics (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.08, 12:31

Sziasztok,

még ha "negatív" is a kritika, jól esik. Soha sem tanulja meg az ember a dolgot, ha nem kap kritikát.

Maga az alapötlet egy német újcikkből van, ahol a topmenedzserek nem harcosok klubbjába mennek, hanem SM klubba. Egyébként maga a cég is létezik :-)

Valóban egy kicsit összecsaptam, lehetett volna többet írni a személyekről. A végén a "hatalmas" párbeszéd szándékos volt, de lehet hogy gyakorlat hiányában nem sikerült kihoznom belőle azt amit szerettem volna: kissé ideges, túl szükségszerű, minden felesleget nélkülöző szavak.

Majd igyekszem a dolgokkal. Azért köszönöm mégegyszer

üdv,
sarics

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]