Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Kontroll (filmkritika) (Alyr)

• Válasz írásához lépj be
30 hozzászólás érkezett eddig

_patosz15 (NPC/NJK)

_patosz15 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.16, 23:39

Ja és max. egyetértek DeadMannel!

_patosz15 (NPC/NJK)

_patosz15 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.16, 23:36

Tisztelt Alyr!
Bizonyára igen képzett szakember vagy a filmkritika terén, a világért sem akarnék a gondolataiddal hadba szállni, de ha véletlenül előfordul, hogy NEM ÉRTED A FILM LÉNYEGÉT, akkor inkább ne írj róla.
Vagy előtte gondolkozzál.
Esetleg olvashatnál tőlük: Goethe, Madách, Shakespeare.
Vagy írjál inkább a Pesti Estnek!

patosz15

Farkas

Farkas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.09, 16:50

Nekem nagyon tetszett a film; a komikus részek naturalitásának és a thriller részek szürrealizmusának szembenállása. A gyilkos személyének kutatása érdekes dolog, ugyanakkor a rendező hál'istennek a stáblistán feltüntetett:

Lökdösődő - Szabó Győző

sorral lezárja a "na akkor ki is volt a gyilkos" c. motívumot. Azért hál'istennek, mert én nem szeretem az ilyen motívumokat. Mások meg igen :D
...
De most komolyan, ki is volt a gyilkos? :D

_poolkid (NPC/NJK)

_poolkid (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.08, 10:16

hát nemtudom elegge fura film lett , a vege nagyon nem teccet kb. hogy most meghalt es a mennybe ment? vagy csak siman kiment a metrobol legyozve onmagat ? vagy nemisovolt aki belokdosott mindenkit ? vagy ? vagy ?
oszinten szolva tobbet kilehetett volna hozni ebbol a storyline katasztrofa volt

raud

raud

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 526 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.06, 22:03

Hoppá! Itt csak én vagyok egyedül a véleményemmel? Nekem nem tetszett ez a film. Nagyon nem. A színészi játék ugyan jó volt, de ezen felül... Láttam már olyan művészfilmet is, ami szórakoztat...
ui.: mielőtt mindenki a torkomnak esne: szerintem, szerintem, szerintem! :D
(A jobb fölső sarokban található 50% sem nem a filmre, sem nem a kritikára vonatkozik.)

_sesztei (NPC/NJK)

_sesztei (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.06, 01:52

Szerintem nagyon jo ez a film, jobb, mint amire várhattunk.
Engem érdekelne bármi, ha tudtok valamit Mátyás Bencéröl, a Gyalogkakukkrol.
Köszi, ha irtok, akkor ide: nesz@uze.net , mert ritkán tudok netre jönni.
köszönöm

DeadMan

DeadMan

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 710 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.05, 21:28

Alyr!

Ez oké, és én is tudom, hogy mi a különbség egy kritika és az egyéni vélemény között. Ez a film is hozta az átlagos formát ebből a szempontból. Sajna még mindíg az a baj, hogy a papírfoma és a "közvélemény" nagyjából annyira van közel egymáshoz mint eszkimó a piramisépítéshez.

TimeRobber

TimeRobber

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 191 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.05, 20:54

Szerintem a film ott alkot nagyot, ahol szinte az összes magyar mozi a Hannibál tanár úr óta megbukik. Hihetetlen érzékenységgel ötvözi a kliségyilkos művészfilmet és a majdnem-holywoodi közönségjeleneteket. Példa erre az a rész, mikor Bulcsú végre összejön álmai nőjével, peckesen és boldogan lépdel az aluljáróban, még a Gyalogkakukkot is elfoghatja. És akkor egy pillanat alatt hitchcocki váltással berobban a gyilkos... Zseniális.

__!CE-9 (NPC/NJK) (NPC/NJK)

__!CE-9 (NPC/NJK) (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.04.22, 21:19

Archenemy, Lepus: nagyon igazatok van (a Koltai-effekttel is, bár most nem arra reagálnék) - a kamerák, Bulcsú kéthetes távolmaradása (ezt szerintem jobban is súlyozhatták volna) a közelkép a kézről, satöbbi. egyébként tényleg nem az a lényeg, hogy ki a gyilkos (ezért tartom hibának a gyilkos szerepét, vagy még inkább Szabó Győzőt feltüntetni a stáblistán - ismert név, olyan pontra vonzza a figyelmet, ahová nem kell), ez azonban semmivel nem csökkenti a film értékét.

egyébként javasolom - és ezt már a közösbe címezve - hogy ne nevezzünk már minden filmes elmebajt s(z)kizofréniának. az épelméjűség és az őrület nem különül el ilyen (sem semmilyen) élesen.

a bagoly egyébként nem elgondolkodtató, csak egy hatásvadász misztikus elem.=) mellesleg, a sámánikus szimbólumvilágot aligha vette figyelembe a rendező, az alvilágba való alászállás szimbólumáért egyébként se kell olyan távolra nyúlni. ("aki dudás akar lenni...", ugye)

uff, én (bazi sokat) beszéltem.

_Nuestra (NPC/NJK)

_Nuestra (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.04, 21:40

Ki az a Swarchzenegger? Badár Sanyi 4ever:)))
A kritika nálam 99%-os csak úgy mint a film.

Flavia

_BBalint (NPC/NJK)

_BBalint (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.04, 16:12

Nem akarom elrontani a szórakozást, de az egyik barátom beszélt a rendezővel és ő azt mondta, hogy nem az a lényeg, hogy ki a gyilkos.
Egyébként az a bagoly is elgondolkodtató.

ElfQT

ElfQT

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.04, 13:56

-=Angel=-, ha tényleg skizofrén (ami egyébként nem helyes cimke picologiailag), akkor nem Ő a gyilkos, hanem egy másik "lélek". Párhuzam: Identity.

ElfQT

ElfQT

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.04, 13:54

Lepus, Swarchzeneggerre gondolsz, nem?

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.04, 13:49

DeadMan: Egy kritikának nem célja a mélyebb értelmezés, főleg ennyi karakterszámban, jóval inkább szempontok kínálása, lehetőség szerint alátámasztott vélemény vázolása. Azaz azt, amit a film "mondott" nekem, nem itt kell kifejtenem. Max. egy hosszabb írásban, amit nem valószínű, hogy megírok időhiány okán. :D

_-=Angel=- (NPC/NJK)

_-=Angel=- (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.04, 13:08

Jó volt a film, és szerintem egyértelműen Bulcsú volt a skizó-gyilkos.
Amit viszont sokaltam, hogy a vége nagyon szájbarágós lett:
Jön az angyali lány, és felviszia sötétségben élő barátját a fénybe, hogy lelke ismét megtalálja a célját (miután persze megölt vagy 8 embert)

-=A=-

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.04, 09:35

Nem tudom, valahogy azzal az egész nemzedékkel valami nincs rendjén...
Mert nekik bejön Koltay "nyüszítő kivertkutya" szerepfüggetlen uniformstílusa, a magányos de érzőszívű alkoholista, az összetört ember, aki "jaj de aranyos", és minden 50-es éveiben járó özvegyasszony olyan szívesen hazavinné és jól megetetné házi tyúkhúslevessel meg túrógombóccal...
Én meg csak nézek, hogy hogyan lehet színésznek nevezni olyan valakit, aki minden filmben ugyanazt játssza.

Commandante

Commandante

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 168 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.04, 07:54

Hali!

Az előttem szólók minden pozitív észrevételem elmondták. Másmilyen meg nincs. Szóval csak annyit, hogy le a kalappal.

A vén magyar filmes rókák pedig ha még mindig az elmúlt évtizedek miatti keserű szájízel látnak munkához, tanácsolom, mossanak fogat!

Na cső!

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.03, 23:54

Az is elég elgondolkodtató, hogy a halálnak a kezét többször közelképen láthatjuk, és ugyanúgy sebhelyes meg véres, mint Bulcsúé.

Amúgy a régi sámáni kultúrákban gyakori beavatási próbatétel volt az alsóvilágba (vö. metró) való alászállás, ahol a sámán meg kell küzdjön önmaga árnyékával...

DeadMan

DeadMan

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 710 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.03, 22:15

Alyr!

Sajnálom, ha ez a film csak ennyit mondott neked.

Golem

Archenemy

Archenemy

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 124 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.03, 21:16

SZPOJLER JÖN!

Elgondolkodtató összefüggések:
Az elején: "ebben a két hétben ez már a nyolcadik eset... "(öngyilkosságról beszél az ellenőrvezér).

Később az ellenőrtársak valahogy megjegyzik, hogy "Már két hete nem tudtunk otthon elérni"

Vagy:
A végén Bulcsú meglöki azt az ideges, narkolepsziás kollegáját, és az is elég közel kerül a vágányhoz...

Vagy:
A kamerákon nem látszott a kapucnis, és már az elején is látszott, hogy Bulcsú figyelte, hogyan mozognak a kamerák...

Vagy:
A kapucnis simán elment Bulcsú mellett, minden reakció nélkül...

Vagy mikor Gonzóval sínt futnak, és a végén Gonzó nem tud rendesen kijönni, itt is egy nagyon rövid pillanatig mintha habozna, hogy segítsen-e...

Vagy az elején azért látszik, hogy tud g&ci is lenni, mikor az első jelenetben szivatja az ürgét, amelyik megmondta, hogy vérzik az orra...

De az álom-jelenet is elég egyértelmű szerintem.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]