Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Crantai orokseg I. (nyilt M.A.G.U.S. novellapalyazat) (Celsior)

• Válasz írásához lépj be
20 hozzászólás érkezett eddig

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.30, 23:20

...hallo,

"megjelent nemrég egy crantai helyszíneket , földrajzot, domborzatot ábrázoló térkép.
Felhasználható-e a novella írásakor "

...arra gondolsz, amely Timba Calowyn-térképével egy honlapon látható, alig valamivel igényesebb és megalapozottabb kivitelben?

(Tongoria hosszú o-val, Arses szövetség.... már Anuriánál is rezgett a léc /latinszakosok előnyben/ de angolul csak többen tudnak -vagy ez afféle Freudi kiszólás volt?).

To make a long story short: a térkép készítóje már évekkel ezelőtt sem volt képes Ynevvel kapcsolatos kérdésekre kétszer ugyanazt válaszolni - amikor ezt szóvá tettem, ellenben el lettem küldve Boomenhez, Renierhez, GA-hoz.
Neked is ezt javaslom.
Cranta jelenleg leginkább Boomen kezében formálódik - és nem így.

cels.

PS:
1. ha kérdésed van, érdemes a már említett fórumokon feltenni.
2. Jövő év infoköteggel nyit. Crantáról is.

_Decado Ar'kel (NPC/NJK)

_Decado Ar'kel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.30, 07:56

Egy kérdésem lenne : megjelent nemrég egy crantai helyszíneket , földrajzot, domborzatot ábrázoló térkép.
Felhasználható-e a novella írásakor ?

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.29, 22:13

...hallo,

A megkötött fantáziáról és a Pentádról, amely nem Toron:

A Pentád szíve, az Elveszettek Kapuja _négy_ Kort ölel fel.

Negyedkor vége - az építés. Csak Cranta.

Ötödkor - Kyria uralkodik, a Crantai Háló nagy részét elpusztítják.

Hatodkor - az első jele annak, hogy a kyrek sejteni kezdik, mire is jó az Elveszettek kapuja.
(mellesleg: még az építői sem tudták pontosan, miféle épületszörnyet hoztak létre) A Lunír Légió megveti a lábát.

Hetedkor - Megjelenik (és el is tűnik) a Pentád nevű városszövetség.

Az Elveszettek Kapujáról:
- leírt tény, hogy kb. minden ötvenedik karavánt elnyeli - és kb. ugyanilyen gyakran elő is hajít valami másik világbéli szerzetet.
- Eronéba nyílik (mikor még működik)- kitárva az ablakot a Déli Kereskedőheregségekre is, ha valaikit ez érdekel.
- és ha tudná valaki kezelni, idő- és dimenziókapuként is működhet(ne). Kb. egy százéves, agyonhasznált, sosem szervizelt repülőgép megbízhatóságával.

S akkor még az Istenek Völgyéről nem is szóltunk.

Nem kell ehhez okvetlenül Toron, ugye?

cels.

kamykaze

kamykaze

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.29, 14:50

Vincu:

nagyon konkret amit mondasz!!
errol a Toron es tsa cegrol annyi bort lehuztak mar... megjegyzem rengeteg jo bort is :cool: de epp ideje hogy az altalad emlitett dolgok is eloterbe keruljenek!
es orulok, hogy ezzel a velemennyel nem csak en vagyok igy...

udv:
Kamykaze

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.23, 00:10

Üdv!

Én csak annyit tennék hozzá, hogy értem és látom, hogy a fejlesztők miért akarják a általában a Pentádot, Toront és a hasonló (már kidolgozott államokat) újfent regénybe csábítani. Szvsz azért, mert ezek az államok, az ezekben játszódó regények/kalandok feelingje az, ami igazán a Mágusra de legfőképpen Ynevre utal. Persze én is imádom a törpéket és az elfeket stb. de azok nem igazán Yneviek. Én mindig is úgy éreztem, hogy ezeket a fajokat a Mágus megalkotásakor csak azért rakták be Ynev földjére, hogy az ős-AD&D-zőket is át lehessen csábítani... Nos ezzel akkor nem is volt baj, csk mára még jobbna nem-odaillők lettek.
DE...
Ettől függetlenül, ha már ott vannak, akkor én is szívesebben olvasnék róluk vagy a dzsadokról vagy bárkiről csak ne a már tövig-lerágott államokról. Annyi ismeretlen helye van Ynevnek, hogy minden kiadott könyvre jutna egy...
DE...
Mindezen vágyaimtól függetlenül továbbra is hangsúlyozom, hogy Ynev NEM a törpékről és elfekről szól, hanem igenis Toronról és társairól, hiszen ez már nem egy hős-fantasy, hanem egy reneszánsz-világ!

Na ennyi.

_kuduk (NPC/NJK)

_kuduk (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.22, 11:41

Egy kérdésem lenne: HA teljesen kezdő vagyok, még soha nem írtam egy épp-kéz-láb novellát sem, de jó ötleteim vannak, akkor érdemes belelvágnom, vagy ez annál komolyabb megmérettetés, minthogy ilyan teljesen kezdő dolgokat irogassak?

wyquin

wyquin

Rendszeres fórumozó

• Admin
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.20, 06:32

Hmm, hiába, hajnal van :-).
Szóval, "nem egyik", az persze "nem egyezik"-nek olvasandó :-)

wyquin

wyquin

Rendszeres fórumozó

• Admin
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.20, 06:29

Üdv Mindenkinek!

Freak

Hát tulajdonképpen arról ír mindenki, amiről akar :-). Csakcsupán arra az apróságra világítanék rá, hogy ebben az esetben bizonyára senki nem veszi majd zokon, ha a kiadó húszból tizenkilenc novellát dob vissza azzal, hogy a téma/koncepció nem egyik azzal, amit Gáspár András, Kornya Zsolt, Gáspár Péter, a fejlesztők és Celsior kitalált :-).
Ebből a szempontból sajnálatos módon Ynevnek rengeteg területe, témája és korszaka került kibontásra, akár megjelent, akár nem. Ha tehát valaki nem akar a puszta szerencsére hagyatkozni abban a kérdésben, hogy most vajon ezt mások kitalálták-e előttem, akkor kénytelen némi korlátozást elviselni :-).

Asmodeus

A tények nem ismerete és az összeesküvés elméletek gyártása együtt nem nyújt szerencsés végeredményt. :-) Mint látjuk :-).

Üdv: Wyquin

_Freak (NPC/NJK)

_Freak (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.20, 04:54

Én szeretem a mágus világát, mitöbb szeretek írni.Szeretek MAGUS-t olvasni.(Annak ellenére, hogy igazat kell adnom Vincu-nak) Szivesen pályáznék. DE! Sajnos túl keveset olvastam a Pentádról. Sokkal jobban örülnék egy kötetlen MAGUS pályázatnak.

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.19, 20:46

Viharkeltő: A Summarium mintegy hat éve felülírta a Bestiárium ork képét. Későbbi Bestiárium nem volt a kezemben - a második kiadást se nagyon használtam - de ha egyszerűen átmásolták oda a régi bestis orkleírást, akkor az a szerkesztőket minősíti.

Viharkelto

Viharkelto

Warheart

• Fórumita
  • 422 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.19, 20:03

Hi! Azokkal kell egyetértenem, akik azt mondják, hogy Toron kezd egy kicsit uncsi lenni. Nem azt mondom, hogy nem élveztem a Hollóidőket, de azt sem a helyszín, hanem a szereplők miatt. Én is szeretnék már valami újdonságról olvasni, mint például Chei, dzennek, elfek, orkok(nem egyetlen szereplőként). No igen, ha már 'az ork vizeken evezek', akkor megemlíteném az ellentmondást , amit ma ezen faj képviselőiről tudni vélünk. Az egyik oldalon a Bestiárium 'Má' megint egy tucat ork'-ja áll, a másikon pedig Rashad és az Orkfajzat c. kedvcsináló novella áll. Akkor most milyenek is az orkok? Nem hiszem, hogy ez a kérdés csak engem foglalkoztat, de ennek megválaszolására senki sem törekszik. Hogy miért? Passz. Talán mert Toron megér még egy(?) misét? Csak ennyi.

Selion

Selion

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 526 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.19, 15:45

Vincu:
Akkor ezt a kötetet Neked találták ki:
http://ynev.inomi.hu/iras/mutat.php?id=37 Ynev Geofrámiája (tegnap jelent meg)

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.19, 15:20

Kösz :cool:

A korábbi legendák és enigmák igyekeztek úgy vinni a fonalat, hogy mindegyikben más legyen a téma.

Én azt sem tartanám rossz ötletnek, ha megjelnne egy világleírás. Tudom ez nagy falat, de tuti sokat dobna a világon.

Mikor még bőszen játszottam MAGUS-t, akkor azt furcsálltam, hogy a hatalmas kontinensen nagyon sok a fehér folt.
Azt nem lehet elvárni, hogy hirtelen azokaról is fellibbenjen a fátyol, de a atöbbivel kellene többet foglalkozni.

Egy időben játszottam a MAGUS kártyajátékkal is, és majdnem minden neves kalandozóhoz volt valami nagyon hangzatos megnevezés.

Én szívesen olvasnék a Fehér Páholyról, Sonorrol, Cheiről, Dorani nagytanácsról, az ordaniakról. Toron világa már nagyon jól ki van bontakozva, úgy érzem arról elég sokat tud..nánk, ha nem találnátok ki mindig valami újat hozzá :) Nem mondom, hogy baj, csak attól tartok, hogy minden puskaporotokat ellövitek erre, és sok lehetőség vész el a homályba...

Abból, amit meg leírtál, csak Abaszisz mond valamit :)

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.19, 14:18

...hallo,

Vincu:
A dolog éppen erről szól: az Elveszettek Kapuja a Déli kereskedőhercegségekre nyílik (amikor normálisan működik). Konkrétan Eronéba, amiről nam sokat tudunk azon kívül, hogy kalózhercegek uralják.

Közvetlen szomszédja rengeteg, még ismeretlen városállam. Távolabb nyugatra Abaszisz, Keletre a keleti barbárok.
Dsidon ex- dzsadok lakják.
Alcarát ex- gorvikiak.
Daerimet az Északi Hármak kivándorlói.
Keanort pedig -többek között- Kahre bukott feltalálói.
Oka van, hogy itt gyülekezik ez a nyomasztóan vegyes társaság. Nemcsak a Kapuk gazdagsága, a számos munkalehetőség és a Pentád könnyű elérhetősége vonzza őket ("...ingyen odajutsz a világ túlsó sarkából is") - a legtöbb helyben megtelepedő nagyúr sejti, hogy az öt város több, mint aminek látszik. De "tudni" mindenki rosszul tudja.

Azért gondoltam _ezt_ a lehetőséget, mert így "kinnfentesként" is lehet "saját" ötleteket is megvalósítani, anélkül hogy bárki kőbevésett-de-még-nem-publikált lábujjára lépne a szerző.
Őszülés és hajhullás így is lesz, mire az egész koherenssé kovácsolódik az eddigi sok megányi anyaggal. Nincsenek illúzióim: a Dúlás tapasztalt gárdával, korrekt idővonallal / térképpel is rengeteg munkát adott hármunknak.
Legkevésbé a szerzők hibájából.

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.19, 12:36

Nekem egy bajom van a MAGUS novellákkal.
Toron...
A megjelent művek 90%-a Toronban játszódik, vagy toroniakról szól, de az tuti, hogy toron mindig előjön. Vagy ha nem ez, hát az aquirok. Kezdetben ők voltak a gigamegaistencsászárübergonosz nehézfuúk, ma meg már a legutolsó suttyó is hétévgi mulatságként abálja őket.

Sehol egy regény a dzsadokról, a hurikról, dzsinnekről. Semmi az elfekről, a szépmező népéről. Hol egy regény Chei királyról, a törpe királyságokról? Kadal a tárnákat rengető egy Rúna magazinon kívűl még sehol nem jött el.
Annyi de, annyi ötlet van a MGUS világában, miért kell a már agyonírt, de még egy titkot fel nem libbentő Toronról, és múltjáról újabb bőrt lehúzni?
Nem tagadom én egy időben nagyon szerettem a MAGUS világát, csak azért ment el tőle akedvem, mert az igen jól kitalált világ elenyésző százaléka van csak kivesézve.

Tisztelt Celsior! Szerintem sokan látnának olyan novellákat, ami kedvet csinálna Ynev többi részéhez is.
Az aunokhoz, a khálokhoz, a vérivókhoz, az amazonokhoz, de nagyon hosszú listát lehetne csinálni. Ezek csak példák voltak.
Köszi.

_The Angry One (NPC/NJK)

_The Angry One (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.19, 12:09

Tetszik az ötlet, lehet megpróbálkozom vele én is...

_Asmodeus (NPC/NJK)

_Asmodeus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.19, 11:08

"(in: „A holló ideje” Megjelenés: 2005)"
Hasznos hivatkozás ...

További meglátásként szerény személyem kénytelen az írás ama nem igazán lényeges, ám minden bizonnyal figyelemre méltó és igen mély sodorban ható vonására felhívni a tisztelt olvasásban jártas társaim nagyra becsült figyelmét, miszerint a Minőség nemes, és korszakunkat a telléreket behálózó aranyszálakként átalható észményébe burkolódva, a stilisztika fekete karámba börtönzésével rabigába tereli a sanyarú-rothadásnak indult kenyéren tengődő, elnyomott írópalánták alkotói szabadságának kinyilatkoztatásait, és ezáltal rubincseppekel kivert ősi csillagérctálcán kínálja a lehetőséget egyes rosszakarattal velejükig megfertőzött, üregek mélyén bujkáló förtelmeknek, hogy e míves sorok közé beléolvasni találják az üzenetet, amely fő- és jószágvesztés terhe mellett megtiltja oly mívek alkotásának szándékait, melyek akár egy zsenge nárcisz egyetlenegy halovány árnyalatával akár eltévelyülnének az irodalomnak tetszetésnek a legmélységesebb gyökerekig elérő tradícióitól a holmi elvetmült valódi irodalomnak bűnben fetrengő csábos irányába. :cool:

Raffy4

Raffy4

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.12.19, 09:06

Megdöbbentő, mik nem történnek...

_-=Angel=- (NPC/NJK)

_-=Angel=- (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.12.19, 08:44

Korrekt!

Csak hát a témakör.... :)

Azért nekifutok, hátha végül még tetszik is! :cool:

-=A=-

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.19, 08:34

Felteszem a szerző nem tudta, de ynev-el kapcsolatban, főleg pedig a M.A.G.U.S.-al kapcsolatban reneszánszről beszélni, kicsit más jelentéssel bír, miota megjelent egy igen sikeres nem hivatalos kiegészítő ilyen néven.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]