Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mindenki Kávéháza

• Válasz írásához lépj be
444 hozzászólás érkezett eddig

Enar

Enar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 159 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.28, 21:12

Meg egyszer kerem bocsasson meg holgyem...igaza van...siethettem volna egy kicsit.
Szoba az van boven:) Kenye-kedve szerint valogathat koztuk,ugyanis mas vendegunk nincs. Es meg is kernem,hogy valassza ki most,hogy amig vacsorazik addig melegedjen jol be a szoba. Nem gyujtottunk be minden hova...ugyebar csak pazarlas volna.
Nos akkor...lassuk csak. Kinalhatom sajtal,kolbasszal,esetleg tojast suthetek,vagy szalamakrumplit....elnezest *szeles vigyora sem takarja az arcan a pirt* hasabburgonyat sultkolbaszal...reszelhetek ra sajtot is vagy sutok melle tukortojast. Amit tetszik parancsolni...*hajol meg enyhen*
Azonkivul van feher es voros borunk...meg rum. Likort meg efajta finom italokat meg nem hozattam...elnezest. Es persze team is van. Gyogyfuves,eredeti druidateat is fozhetek,sajatkezuleg szedett novenyekbol. *mostanra a pir szetoszlott az arcan,es egy csipetnyi buszkeseg csillan meg a szemeben*

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.28, 19:08

- Sokat időzött igen. Egy fogadóstól pedig nem azt várná el senki, hogy magára hagyja a vendéget és inkább kint lovacskázik az istállóban. A lovam pedig örülök is hogy jó ellátást kapott, ez a minimum, ha már ennyi ideig kint volt, és nem a vendégével foglalkozott.
Remélem én is meg leszek elégedve, legalább egy kicsit. Bár eddig őszintén szólva nem sok jót tudnék mondani a helyről. Az étel minősége nem annyira fontos, csak étel legyen. Nem várok el túl sokat. Látom nem rég nyílt a hely.

*Közben persze követi a férfit egyenesen be a fogadóba, majd a kandalló közeli asztalhoz sétál, aminél már ült is nemolyan rég. Köpenyét a szék háttámlájára akasztja, és csak ezután néz a fogadósra*

-Szobával szolgálhat főképp. Nomeg valami étel és italt kívánnék még. Mit tud ajánlani?

Enar

Enar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 159 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.27, 20:36

/Na ti aztan jol elore huztatok lanyok:) Hogy hozom most ezt be...?:bravo:/

*Bent az istaloban tesz-vesz,nyugtatja a sajat lovat. Egy kopott kefevel dorzsoli a hatat,es beszel hozza*
-Mi van teee? Csak nem vagy irigy,hogy massal is torodom...nyugiii naaa..
*Hirtelen hatrapillant es eszreveszi a belepo not*

-Elnezest holgyem,hogyha sokat idoztem...gyorsan telik az ido,ha olyan dolgokkal foglalkozunk amit szeretunk*probalja kerulni a no tekintetet*
De mar keszen is vagyok. Biztos a lova meg van elegedve az ellatassal:)*mondja mar kifele menet*
Remelem On is legalabb feleannyira lesz megeelegedve az ellatassal...ugyanis meg eleg szegenyes a konyha. Nem olyan mar mint regen volt.*halkan meg hozzateszi* ...semmi sem olyan mar...
*Visszaternek a fogadoba*
Nos? Mivel kinalhatom holgyem?

_Heléna Maximilla Partenon (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2006.11.27, 16:03

Nem akarok senkit semmire rákényszeríteni, de ezt nem tudnám elmagyarázni most.* amint az istállóhoz érnek ásít egy hatalmasat, madj csak nézi a nőt ahogy belép, ő viszotn csak beles, hogy mi van odabent*

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.27, 15:49

Pedig nem kellene hogy egy vitának feltétlenül az legyen a célja hogy másikat a saját véleményünkre, vagy elképzelésünkra kényszerítsük rá...De csönd. Fáradt, nem beszélek hát feleslegesen, és nem fárasztom semmitmondó szavakkal. Hisz valóban látszik hogy fáradt.

*Csak legyint a nő kérdésére, feleslegesnek tartja a választ. Majd lemondóan sohajt egyet, nem tudni miért, s megy tovább az istálló felé. Hamarost már valószínű oda is érnek a nagy, régi, korhadt kapuhoz, ami nyitva van. Kicsit megáll előtte, s hallgatózik, hogy bentről hall-e valamiféle hangot, majd egyik kezével belöki azt, s beljebb lépked*

• Látogató

Kelt 2006.11.27, 15:43

Én nem ismerem a csendes vitát, és ha nem tudok megfelelően érvelni, úgy hogy meghallja a másik is, és esetleg el is fogadja, akkor meg értelme nincsen annak sem...
Nem a társaság miatt van a dolog, csak már elég későre jár,én is nyugovóra térnék, már szinte a szemem is káprázik*dörzsöli meg a véreres szemeit*
Ez mi volt...ön is érezte?...*majd csak legyint*

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.27, 15:38

*Egy apró bólintással jelzi csupán, hogy megértette Heléna szavait. Az árnyak mikor máe elég közel érnek, kivehetően fekete köpenybe burkolódzott emberi alakok, kiknek arcukat csuklya takarja, így arcukat sem látni, csupán csk sötétséget.Mikor már sznte nekimennének a két nőnek, hirtelen megállnak. Helénát meg is csaphatja valamiféle hideg, borzongató szellő, majd az alakok lassan elkezdenek összemeni, végül csak egy tócsaszerű árny marad utánuk, ami végül beszivárog a földbe*

Látom nincs ínyére a velem való társalgás. Csak tudja nem kedvelem magam körül a nyugtató csendet. S mi tagadás, beszélni is szeretek, főleg ha megfelelő partnerre akadok. Olyanra, akinek van saját véleménye, s el is mondja azt. Akit nem érdekel hogy én esetleg a másik véleményen vagyok, aki nem riadd vissza az esetleges csendesebb vitáktól.

• Látogató

Kelt 2006.11.27, 15:30

nem értem mi értelme, a beszédnek is egyáltalán, de ha meg akarom valamilyen, magát értelmesnek mondó lénnyel értetni magam muszáj megtanulnom beszélni is.
Az meg hogy mi jó, és mi rossz az viszonylagos. Nincsen értelme vitatni, ezt sem.
A félelem is csak viszonylagos. Így nem értem hogyan akarunk dűlőre jutni.
Az egész világ viszonylagos. Minek kutatni a határait.Mint minden másnak is értelmetlen a végleteit kitapintani. Soha nem jár jóval az sem. Bár ez is nézőpont kérdése, hogy mi az hogy "jól jár" valaki.
Tudja az erdőt szeretem, de az azt lakókat nem, így ilyenkor általában aludni szoktam valamelyik fámban, de idén máshogy alakult...
*von vállat, már nagyon fáradt a szája is*

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.27, 15:23

A jómodor. Igen az is csak egy fogalom, s mi értelme hinni benne? Mostanság alig van kibe jómodor szorúlt, s akikben mégis van, azokat sem tartják többre annál, mint aki úgy beszél, mintha moslék ömlene ki a szájából. Persze ez csak általánosságban vagy így, kivételek vannak, és talán azok csak ennek a mai világnak a színfoltjai. De a kivételek sem mindig igaziak. Van hogy valaki magára ölti, maradjunk akkor a jómodornál, a jómodor álcáját. S miért? Azért hogy valami alantas, mocskos célját elérje vele, s kihasználja azokat, akik elhitték neki, hogy olyan, amilyennek mutatja magát. Ezesetben mondja mi értelme van a hasonló fogalmaknak? Az élet nélkülük is tovább haladna, s talán még jobb is lenne, mint így, tele fogalmakkal. Becsület, hősiesség, bátorság, erényesség...Mi értelmük van? Na és a jónak és gonosznak? ez is két fogalom, amit mindenki máshogy értelmez. Hiszen ki döntheti el hogy ki a jó és ki a gonosz? Felesleges ennyi felesleges időt kár is volt ezekre a fogalmakra elpocsékolni.

*Ahogy Heléna elkezd sietni, az árnyak is egyre gyorsabban közelednek, persze ezt lehetséges hogy az istálló felé igyekvő nő nem veszi észre. Ilehanel továbbra is lassan, kimért léptekkel megy tovább az istáló felé, magabiztos léptekkel, s csak mosolyog magában, az előtte lévő sietségét látván*

A félelem, a félelem...Maga most például mitől tart? Miért siet ennyire? Ne mondja hogy felnőtt nő létére megijedt az éjszakai árnyaktól. Ha nem csupán árnyak lennének, akkor pedig gondolja hogy az istálló megvédené magát, ha mindenképp a maga bőrére pályáznának?

• Látogató

Kelt 2006.11.27, 15:10

ajómodor is csak egy kifejezés én mégis iszek benne*megereszt egy félmosolyot, aztán csak megszaporázza lépteit az istálló felé*

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.27, 15:07

*A nő felkacag a szavakat hallva. Nevetésének hangja kissé karcos, a füleknek nem épp kellemesnek mondható. Ha Heléna körülnéz, s véletlen az erdő felé pillant, láthatja hogy ott árnyak mozognak az erdőszélen. Egyértelműen nem lehet így rögtön megmonadni hogy közelednek-e vagy sem, csupán akkor lehet észrevenni, ha huzamosabb ideig figyeli őket valaki. Ez is csak onnan látszik, hogy egyre nagyobbnak tűnnek az eleinte még távoli, apróbb árnyak. Viszont sebességük nagyon lassú, nem közelednek vészes tempóban*

-Csak nem tart valamitől kedvesem? Úgy kémlel körbe, s körbe, minthacsak attól tartana hogy ebben a pillanatban önnek ugrok, mint valami vadállat.

Vádjára pedig válaszolva...Ugyan miért akarnám én megvonni azt magától hogy szűklátókörű leghyen? Hiszen ahoz mindenkinek joga van, és nem kényszeríthetem, és nem is akarom senkire rákényszeríteni hogy lásson is, és ne csak nézzen. Égetni sem kívánom, hisz miért is tenném? Csupán társalgok. Talán nincs hozzászokva az efféle stílushoz, de ez már nem tartozik rám, nomeg nem is igazán érdekel. A lélekre nem hivatkoznék a helyében. Hiszen az csak egy fogalom, mit valaki egyszer kimondott, s azóta sok balga hisz benne...

*Miután befejezte mondandóját, maga is az erdő felé pillant. Arcára mosoly húzódik. Egyértelműen nem tudni hogy miért, de Heléna talán sejtheti*

• Látogató

Kelt 2006.11.27, 14:53

Ugyan is, igaz sötétben távolabra látok mint az egyszerű ember, de gyorsabb is vagyok nála, ha egy mód van rá, csak végigszáguldom az üres és kihalt, néhol szegényes negyedeken, és utcákon. Az előbbi ok miatt, nem megyek gyülekezőhely közelébe sem, piac az van, és kocsmák is bőven ennyi tiszta.
Hogy én mennyire vagyok szűklátáskörű, az a téma függvénye, az nem titok, hogy én egy igen ellenségesnek tűnő lény vagyok, nem is csoda úgy gondolom, ezek után, mindehez van jogom.
Talán megvonná ezt is tőlem, ez a szavaiból süt. És hogy égessen, szíve joga, ha van, hiszen nemritka, hogy ebben is hiányt szemvednek bizonyos alakok.
És ha magát gyermeknek veszi, vagy talán engem akart ábrázolni, inkább lennék a saját bőrömben, de nem is ez a fontos, hanem hogy a lélek szinte mindig tudja, hogy a másiké most villámolja, amit mond a száj, vagy csak lágy hullámokat kelt a levegőben, nagy a külömbség, hidje el.
*majd miközben megy az istálló felé, néha a sötétbe néz, mintha tartana valamitől.*

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.27, 14:42

*Úgy tűnik a félgrimaszt nem látta, vagy csak tovasiklott felette, mert nem teszi szóva, s nem is jegyez meg semmit vele kapcsolatban*

- Ellenségesek a népek? Ez igazán érdekés. Jó lenne megtudni hogy mi okból. Az ilyen dolgok mindigis érdekeltek. Az emberi viselkedések, és az azt kiváltó okok. Van esetleg ebben a városban valami émlítésre méltó hely is, vagy csak csupán szokásos, bűzös kocsmák, alantas, eltaposni való férgekkel, rosszarcú figurákkal? Esteleg valami olyasfajta hely van itt a környéken ahol a magasabb társadalmi rétegben élők gyűlnek össze? Vagy valami hely, ahol...Hogy is mondjam hogy érthető legyen magának? Valami olyan hely ahol fura figurák szoktak összegyűlni, akiknek a közelébe nem szívesen mennek az egyszerű emberek?
Nehéz. Tudja reméltem hogy valami pontosabb leírást is kapok majd a környékről, de ez talá csak gyermeki ábránd volt. De nem értem. HA maga már többször is járt a városban? Hogyhogy csak ennyit tud róla elmondani?

• Látogató

Kelt 2006.11.27, 14:31

Én csak arra akartam rámutatni, hogy nem mindenki tud bánni az állatokkal. Sajnálatos ha félreértett.*majd kilépve, csak egy félgrimaszt ejt, elég későre jár már, bár nem is ez nyugtalanítja*
A környékről szólva, én csak a városban járkáltam, mint mondtam azt is estefelé, és pont azért az éj leple alatt, mivel a népek elég ellenségesek, ki tudja mi okból.
Más merre még nem nagyon lézengtem...ahol meg igen, nem találtam semmi említésre méltót se az ön számára se számomra...

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.27, 14:25

*Kilép a számára kinyitott ajtón, minthacsak természetes lenne neki, hogy nyitogatják neki az ajtót. Mikor elhalad Heléna mellett, még rámosolyog negédesen, majd kilép. A hideg szellő érintésére kicsit megborzong. Megáll, s nagyot szippant a levegőből, végül az istálló irányába indul el. Kis idő elteltével szólal csak meg*

-Mi az hogy egy olyan álattal? Mi baja van Sötétárnyal? Nagyon értelmes, okos állat. Sokszor segített már nekem, s valóban egy hű társat találtam a személyében.

De róla elterelve szót...Tudna nekem valamit mesélni a környékről? Távoli helről érkeztem, s ezzel a tájjal egyáltalán nem vagyok tisztában. Csoda hogy rátaláltam erre a fogadóra, és nem idekint a szabadban kell éjszakáznom. Nagyon megköszönném ha tudna nekem ebben az ügyben valamit segíteni...

• Látogató

Kelt 2006.11.27, 14:07

*gondolkozni nem sokat tud a dolgon, inkább nem mond semmit, hiszen eddig sem talált elég értelmet a levegőben.*
Akartam éppen ajánlani a dolgot... már mint hogy nézzük meg, hiszen nem lehet valami könnyű egy olyan állattal bánni.*majd elindul kifelé*
Csak ön után*nyitja ki az ajtót neki, majd utána ő is kimegy*

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.26, 21:02

-Rendben hagyjuk. Azon gondolkozok, hogy talán meg kellene nézni hogy hol van a fogadós. Ugyanis remélem megérti, de nem kívánok itt hosszú órákon keresztül várni értelmetlen fecsegéssel töltve az időt. Látom nem értett meg teljesen, s nem szeretem ha a társalkodópartnerem nem érti a szavaimat, s szavaim jelentését, a mondatok tartalmát. Így részemről a társalgás befejezve.
Megkérhetném hogy kimenjen a barátjáért, talán így jobban jár. Mert ha én megyek ki, és hozom be, annak nemhiszem hogy jó vége lenne. De ha ilyen gyorsaságú itt a kiszolgálás, soha nem is lesznek többen, mint amennyien mos. Remélem sikerült megértenie hogy mit mondok, és felfogta hogy mit szeretnék.

* Néz a nőre, s vékony újjaival ismét türelmetlenül kopogni kezd az asztallapon, miközben ő is az ajtó felé pillanatgat, várva hogy a fogadós végre beérjen*

Ha a lovammal csinál valamit, akkor esküszöm kinyírom. Talán meg kellene mégis néznem.

*Kel fel a székről, s veszi magára vérvörös köpenyét. Majd Helénára néz*

Kijön maga is, vagy esetleg inkább még marad bent?

• Látogató

Kelt 2006.11.26, 17:34

*csak leesett állal hallgatja a nő szavait, ekkora beleélést még nem tapasztalt senkitől, bár feltűnik neki, hogy szinte csak a negatív elemeket emeli ki az emberek életéből, de nem tulajdonít neki nagyobb jelentőséget*
Biztosan...*a végére már elvesztette a fonalat is*
Azt én sem mondtam hogy érdemtelenek az életre, csak az ön szavaiból valahogy... hát nem is tudom...*majd legyint egyet*
Inkább hagyjuk, valahogy engem hidegen hagy a dolog, amíg engem nem látnak szívesen a városban addig úgy sem figyelem őket annyira, hiszen ha nem kellek oda minek tolakodjak?... Ha viszont valaki, barátom, hív hogy segítsek, akkor ott vagyok. Eddig még nem nagyon voltam tanúja ilyesmiknek... Általában békés családi körbe érkezem, és főleg este, amikor már szinte mindenki alszik.
Nekem nincsen lovam, bár nem is nagyon tudnék bánni vele, talán majd egyszer...*ásít egy nagyot, és megint az ajtó felé sandítgat*
Lehet hogy kint éjszakázik...*nekitámaszkodik a falnak, már unja az állást is*

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.26, 14:34

-Lenézendő faj?Hm...Tán az elfek jobbak? Akik mostanság keverik vérüket az emberek vérével, s sok silány utánzat jön létre? Megmondom a választ. Nem. Nem jobbak. S egy szóval sem mondtam hogy az emberi fajnak ki kellene pusztulni. Ha mégis megtörténne ez, akkor a gépezet megállna. Az ember kiismerhetetlen, könnyen bűnre csábítható, gyakran esik kísértésbe. de van önfeláldozó, jószívű, van tettrekész, igazi hős, van, kinek tudásvágya soha nem csillapodik...És még sorolhatnám tovább. Ez a faj a többihez képest a legjobb, legérdekesebb. Már az is kellemes, ha csak figyeli őket, s nem avatkozik be az életükbe. Pusztítják, becsapják egymást, hazudnak egymásnak. Irigykednek ha a másiknak jobb, kihasználják a másikat ahogy csak tudják. egyszóval tökéletesek.
-Jó magának. S már nagy tudás lehet a birtokában, ha tudja hogy ki érdemli meg a halált és ki nem. Nem lehet könnyű életek fölött dönteni. De ennek ellenére igazán csodálatos. Hiszen olyan hatalom van a birtokában akkor, amiről sokan áhítoznak. Az élet és a halál ura, hacsak pár perc erejéig is, de az. És ez a legtöbb lényt lenyűgözi, s sokan álmodnak róla, de azok már ninscenek olyan sokan, akik el is érik ezt az álmukat.
-Köszönöm. ez a név illik leginkább a lovamra. Sokan nem értik hogy miért. De elég az is, ha ő, meg én tudjuk. Különleges állat, ami talán első ránézésre nem is látszik rajta.

*Az ő tekintete is nyugodt, de ő valóban az. Szemei csillogásában, s fényében azonban van valami furcsa. Még nem lehet megmondani hogy mi az, de érezhető hogy valami nincs rendben ezzel az érkező, idegen nővel*

• Látogató

Kelt 2006.11.26, 13:23

*kicsit elmosolyodik és a haját a hegyes fülei mögé simítja*
Az emberek lenézendő faj, de azért még kellenek. Hiszen ha az élelem lánc megszakad bizonyos fajok pusztulásra vannak ítélve.
De azért nem minden embernek rossz a eleke, akik megérdemlik azoknak segítek...Azaz akikről úgy gondolom hogy megérdemlik.
És akik nem döftek még hátba.
A halálról csak annyit, hogy a test a sírban újra eggyé válik a földdel, és ez így jó, csak hát ha a föld túl telített lenne, szóval több test lenne a földbe, mint tápláló humusz, akkor elég könnyű lenne a szagnak feláramlania, az meg nekünk tesz rosszat, mondhatni. Inkább éljenek csak egy ideig, aztán majd meglátjuk*legyint egyet, a tekintetet fel sem veszi, teljes nyugodtságot mutat, pedig nem egészen az.*
Szép neve van a lovának...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]