Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mindenki Kávéháza

• Válasz írásához lépj be
444 hozzászólás érkezett eddig

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.26, 13:14

-Igen elég soká van a lovammal. Lehet hogy Sötétárnyat felbosszantotta...
Igaz. Arra itt vannak a démonok, hogy a gyengébb elhulljon. A fantasztikus dolog, s élmény amit nyerhetnek azzal azzal a kis idővel, a feledésbe vész, s ők sem tudják az emlékét soká dédelgetni. s a szép élmény miatt még nehezebb lesz elfogadniuk a halált, s megbékélniük azzal. Hisz tudják hogy utána már nem élhetnek át ilyen élményeket, kalandokat. Ezért van hogy a legtöbben félnek az elmúlástól. Valójában nem magától az élet végét jelentő haláltól tartanak. Hanem attól hogy többé nem élhetnek át élményeket, hogy nem találkozhatnak azokkal akiket szerettek, s akik szerették őket. Pedig ha tudnák hogy ezekért nem kéne bánkódniuk...Hisz a szerettek igaz hogy egy ideig még kijárnak a sírhoz, s talán kis ideig emlékük, s elvesztésük fájó lesz az életben maradottaknak, de ennek a kis időnek a leteltével a feledésbe merülnek. Feledésbe merül minden, amit az életben véghez vittek. Elfeledik, s emléke is elhal az elhunytnak.
Az élmények, kalandok meg, amiket átéltek, úgyszintén köddé válik. Senki nem fog ezekre a cselekedetekre emlékezni, sehol nem lesz megörökítve. S ami egykoron fontosnak, dicső tettnek számított, azt az utókor lényegtelen hősködésként, felesleges cselekedeteként fogja felfogni.

*Kis ideig hallgat, s vékony újjaival az asztallapon dobol, majd lenyugvását jelzi, hogy egy idő után a dobolás elhal*

Ha a munkáját nem fizetnék meg ilyen jól, akkor is fáradozna emebretásraiért? Akkor is meggyógyítná őket? Vagy akkor talán hagyná talán azt is hogy a lába előtt lehelje ki lelkét? Lehet hogy segítene. De a tüske ottmaradna magában hogy ingyen segített. Hisz maga sem lehet önzetlen. A legtöbben valamiért tesznek valamit. S ez ha belegondolunk így van rendjén. Mostanság úgyis szinte mindenki csak magával törődik, s elmegy más emberek bánata, s szomorúsága melett, hát maga miáért lenne más? Vagy akár én miért lennék más? Mind számítóak vagyunk. Ki jobban, ki kevésbé. De mindegyikünkben ott van a számítás, csakúgy, mint a bűnre való hajlam. Tévedek talán?

*Furja tekintetét Helénáébe, ha a nő ránéz*

_Heléna Maximilla Partenon (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2006.11.26, 12:55

A természetes kiválasztódás, hát igen, arra itt vannak a démonok meg az ilyenek, de hogy még a betegségek is, az már sok szerintem. És ha meg is halnak utána nem sokkal, az alatt a kis nyert idő alatt, még sok dolgot tehetnek, vagy legalább egy fantasztikus élményt, egy kalandot megélhetnek, ez felbecsülhetetlen dolog azért.
És hogy én mosolyért gyógyítok, az kicsit túlzás,hiszen magam sem teszem azt túl gyakran, na jó, néha jó látni hogy vannak még boldog emberek a világon.*ásít egy nagyot*
De mondhatni, nem ingyen csinálom, jól megfizetik...*húzódik egy félmosoly az arcára. a nő szemeit figyeli, majd elkapja atekintetét, és megint az ajtóra néz*
Ez kint rekedt...

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.26, 12:03

*A nő szemeiben észrevéve a furcsa csillanást, elégedett mosoly ül ki pár másodperc erejéig arcára, majd ismét elkomolyodik*

-Ez érdekel, és igen. A szakmában szeretnék elhelyezkedni. Persze addig még sok tanulás, kudarc és dicsőség van hátra. De egyszer talán elérem célomat. Mondja miért gyógyít? Csupán jóságból, hogy mindenki hálásan s kedvesen mosolyogjon magára, s életeket mentsen, olyanokat, akik nem méltük az életre. Hisz a természetes kiválasztódásban elbuktak. Ha gyógyítani kell őket, akkor nem valók az élők közé, mert gyengék. A gyengéknek nincs helyük a világban. S ha maga meg is menti őket, valószínű úgyis csakhamar elbuknak, s a maga fáradozás semmibe tűnik, hisz ígyis, úgyis meghalnak.

*Ahogy erről a témáról besze, szeme mintha kicsit megváltozna. Mintha sötétebb lenne*

• Látogató

Kelt 2006.11.26, 11:51

*szemeihirtelen furcsán csillannak meg, és nagyra nyílnak, bár furcsálja az őcsinteséget, talán attól. Ő is elmosolyodik, de az a fény valahogy nem alszik ki.~minden viccben van valami komoly, vagy tény~*
Szóval tanulni jött. Dícséretre méltó dolog. És miért pont azt szeretne tanulni? Talán a szakmában szeretne elhelyezkedni?*szinte meg sem várja a választ rá.*
Rólam szólva, segítek a városban, néha gyógyítóként, főleg természetgyógyászként, lehet rá ezt a szót is használni...*gondolkozik el egy kicsit*

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.26, 11:34

-Persze hogy megtudakolhatja. Munkám nincs. Csupán egy ártó démon vagyok.

*Vár egy kicsit a hatás kedvéért, majd felnevet jóízűen*

-Felejtse el. Az igaz hogy munkám nincs, de nem vagyok démon. Tanulni jöttem erre a környékre. Legalábbis szeretnék majd tanulni, ha lehetséges. Démonológiát. Bár kérdés hogy felvesznek-e majd. A pénzel nem lesz gond, viszont attól félek hogy tudásom nem lesz elegendő. De majd meglátom még.
No és ön mivel foglalatoskodik ha nem épp a fogadóst segíti ki?

• Látogató

Kelt 2006.11.26, 10:41

Nem itt dolgozom, azaz nem kiszolgáló vagyok, vagy szakács. Vendég azért nincsen, mert a felújítási munkákkal nemrégen lettek készen. És mivel a hely még csinosításra szorul, így egyelőre gondolom hirdetni sem fogják. Ha jól tudom borunk van, az megoldható, de hogy milyen fajta élelmiszerek vannak, odáig még nem jutottam el, hogy megnézzem. Majd a fogadó tulajdonosa megmondja.*nagyban gondolkozik hátha eszébe jut valami amit itt látott, bár eddig még nem nagyon nézte meg a helyet.*
amíg várunk, kisasszony megtudakolnám, ha nem lenne ellenére, hogy mivel foglalkozik?*az ajtó felé pillantgat*

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.26, 10:25

*Ha látná hogy a nőt irritálja a vörös összhatás, akkorsem foglalkozna vele túlzottan. Kissé elhúza száját amikor végignéz a kopár fogadóban~Na én is minidg ilyen helyeket tudok kifogni~. A nőre néz*

-Mi is esne jól?...Ételként bármi jöhet, italként pedig ha lehet ilyet kérni, akkor forraltbort kérnék. Persze csak ha lehetséges. Nem tudom hogy mi van a fogadóban, így egyenlőre minden megfelel ami csak van.
Hirdetik ezt a helyet egyáltalán? Meglepő hogy egy fogadóban alig vannak. Talán sokan nem is tudnak a hely létezéséről. Persze ez nem az én dolgom. Maga itt dolgozik?

• Látogató

Kelt 2006.11.26, 10:13

Tudja maga az első itt ugyanis vendég az még nincsen...* megnzi a nőt, kicsit irritálja a vörös összhatás, de nem mutatja. A fogadó csak nemmrégen lett lakhatóvá téve, így még elég kopár látvány belülrőlis.*
Amint a fogadós is visszatért kap szobát és ételt is, amit csak kíván. Mi esne jól ilyen késői órán kisasszony?

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.26, 09:18

*Követi a nőt, egyenesen be a fogadóba. Belépve azonban megáll, s körülnéz a helyiségben, mindent alaposan, részletesen szemügyre véve, megvizsgálva. Csak ezután indul el a kandalló felé*

-Elég kihalt a hely. Még mindenki más alszik talán?

*Kérdi Helénától. A számára felkínált asztalhoz érve leveszi vérvörös köpenyét. Fekete lovaglónadrág van rajta, szintén fekete csizmával. Felsőtestén pedig egy fehér blúz, rajta vörös fűzővel. Leül az asztalhoz és várakozón tekint a fogadósnőre*

-Szoba van szabad? Ételt kaphatnék? Esetleg valamit inni? Hosszú volt az utam idáig, s kissé kezdek türelmetlen lenni. Nézze el nekem. De minnél hamarabb le kívánok pihenni, persze csak miután végre normális körülmények között ehetek.

• Látogató

Kelt 2006.11.26, 08:10

*ő is meghajol, próbál kedvesen mosolyogni*
Jó estét a nevem Heléna, kérem kövessen kisasszony* majd ajtót nyit és beengedi előre a nőt, majd maga után becsukja az ajtót*
Kérem foglaljon helyet *terelgeti egy kandalló közeli asztalka felé*

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.25, 16:11

-Az én nevem pedig Mir Aljen. A lovat nyugodtan vigye. Ha nem vagyok a közelében, kicsit vadabbá válik, de ne féljen tőle. Ha nem erőltetnek rá semmit, olyan mint egy bárány.

*A kantárt átnyújtja Enar-nak, mire a ló prüszkölve rázza meg fejét. Ekkor Ilehanel suttog valamit, a fogadósok számára érthetetlen nyelven a lónak, aki le is nyugszik, s ha Enar az istálló felé vezeti, akkor nyugodtan követi*

- Felőlem akár indulhatnánk is befelé. Úgyis kiváncsi vagyok már a helyre, hogy hol fogok megszállni egy időre.

*Fordul Helena felé, negédes mosollyal arcán. Nem látszik rajta hogy nem őszinte a mosoly, de nem csoda, hiszen Ile kitanulta már a színészkedést, amire szüksége is volt nemkevés élethelyzetben*

Enar

Enar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 159 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.25, 16:00

*melyen meghajol*
A nevem Zoldhaju Enar. A lovat ,ha megengedi,az istaloba vezetem es ellatom. Addig kerem,faradjon be a fogadoba.
*Helenahoz fordul*
-Vezesd kerlek a vendegunket egy asztalhoz...a kandalo kozelebe. Mindgyart jovok en is*mosolyog Helenara*

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.25, 15:44

*Bólint a szavakra, majd kis ideig csöndben marad, mintha fontolgatna valamit. Eme rövid ideig tartó csend után elég őszintének tűnő mosolyt erőltet arcára, s csak ezután szólal meg*

-A lovamnak kéne élelem, víz és egy biztos hely. Nekem úgyszintén. Szállásra van szükségem, s ellátásra. Most érkeztem, a hely számomra még ismeretlen, nem akarom az estét odakint tölteni bojongva. Remélem van még üres szobájuk számomra. Persze az ár is számít, ne higyjék hogy bármit meg tudok fizetni.

Enar

Enar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 159 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.25, 15:39

Valasz egy szobat magadnak Helena:) Van itt eleg:)*mondja mosolyogva a lany tekintetet keresve. Aztan meghallja a patadobogast es az ablakoz lep*
-Egy no....Gyere Helena:) Fogadjuk a vendeget jo hazigazdahoz hiven;)
*kisiet az erkezo ele*

-Udvozlom szereny fogadomban holgyem!*baratsagosan kozeledik a no fele*
-Miben segithetek? Mivel szolgalhatok?

_Ilehanel (NPC/NJK)

_Ilehanel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.25, 14:37

* Egy ébenfekete ló vágtat a fogadó felé a sűrű erdőben kanyargó úton. Közeledtét az egyre erősődő, ritmusos patadobogás jelzi. Hamarosan az erdő fái közül kiér, s így láthatóvá válik a ló hátán ülő, vérvörös köpenybe burkolódzó női alak is. Hosszú, tűzpiros haját a vágta következtében a szél vadul fújja. Közelebb érvén a fogadóhoz lelassít, majd nem messze a bejárattól teljesen meg is áll, s a nő leugrik a ló hátáról, s szemével valami istállófélét keres, vagy valami helyet, ahova a lovat kikötheti*

• Látogató

Kelt 2006.11.24, 21:58

Rendben vagyok teljesen, ne aggódj*mondja és a haját a füle mögé türve elnéz a ffi válla felett*
És hol fogok aludni ma? ugyan is már nagyon fáradt vagyok*ásít egy nagyot, bár lehet hogy kicsit rá is játszott a dologra*

Enar

Enar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 159 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.24, 21:52

Remek!*meg egy-ket falas s aztan egy korty bor.*
Mna...:) Ez jo volt:)
Te lany! Amiota itt vagy te semmit sem ettel...Minden rendben veled?
*kicsit furcsalja a dolgot...a fejet rosszaloan ingatja. Helena ele all es kisimitja a hajat a szemebol* Minden rendben?*kerdi enyhebben...kedvesebben*

• Látogató

Kelt 2006.11.23, 21:27

megegyeztünk...*mondja még mindig mosolyogva*
Akkor majd legközelebb bemutatod.*legyint, hogy nem volt annyira fontos az a dolog*
és igen, biztosan nem kérek*mondja mosolyogva, nézi ahogy eszeget*
Elkísérhetlek,nincsen különösebb dolgom...

Enar

Enar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 159 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.23, 21:12

Hat persze hogy kimehetsz egyedul:)*gyengeden megsimogatja a lany arcat es kedvesen mosolyog*
Egyezzunk meg valamiben! Te barmikor mehetsz egyedul ahova a szived es a labad huz,en meg barmikor aggodhatok erted.:)Rendben?:)
Ruthven? Haaat...visszaviszi a munkasokat. Ugy sietett,hogy idom sem volt mar bemutatni neked...*vigyorodik el,de kozben hatat fordit es indul vissza a konyhaba,nehogy odaegjen a rantotta. Nemsokara ujra megjelenik,egyik kezeben egy talca,rajta a parolgo etel,masik kezeben meg a kancso bor*
-Meg meggondolhatod magad:) Biztos nem kersz?*be sem fejezi a kerdest es maris nekilat. Joizuen ,de nem habzsolva eszik...kozben kortyolgat a borbol*
-Eljossz-e velem a kiralyi udvarba holnap?*kerdi ket falas kozott*
-Valamit megszeretnek erdeklodni...

• Látogató

Kelt 2006.11.22, 19:11

Csak felmértem hogy mennyi munkám lesz a kerttel, meg hogy milyen növények állnak a rendelkezésemre*mondja szakértőn megválogatott szavakkal*
Amúgy meg tudok vigyázni magamra egy bizonyos fokig mindenképpen... a kertbe csak kimehetek egyedül nem?..*most szinte egyáltalán nem morgós a hangja, lehet hogy eddig csak a tápanyag elvonás miatt volt ilyen borúlátó*
Köszönöm de nem kérek, most nem vagyok éhes...bort?...még soha nem kóstoltam, de amiket látok meg hallok róla, hát kicsit vonakodom, talán majd máskor*mosolyog halványan és leül valami székféleségre*
És hova lett a barátod?*néz körbe*

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]