Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Boot Hill RPG (Attila)

• Válasz írásához lépj be
29 hozzászólás érkezett eddig

bUd

bUd

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 394 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.15, 20:29

Tök süti!

Csak most olvastam de ha sikerül rálelni akkor lehet megszeretem.
Kínomban már-már saját westernes szabályrendszer kitalálásán gondolkodtam de a környezetem lelketlensége (értsd: lelkesedés hiánya) mindig visszaszorított...

tetsujiro

tetsujiro

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 47 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.08, 14:44

OK, hogy mindenki értse: természetesen abszurd egy olyan kijelentés, hogy akinek ez és ez a film tetszett annak sivár gyerekkora volt. Azt kívántam jelezni, hogy éppen ilyen abszurd azt állítani, hogy aki ezt és ezt a filmet nem látta annak... és jön a sivár gyerekkor. Ugye Attila? ;)

tetsujiro

tetsujiro

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 47 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.08, 14:38

Megjegyzem: Nem én kezdtem! A "FILM" látását, mint a NEM SEKÉLYES gyerekkor minimum követelményét támadom. Bocs a stílusomért. Kérlek ne haragudjatok!

elGabor: Elemezz! Kérlek mester! ;)

_PadreOdin (NPC/NJK)

_PadreOdin (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.01.08, 12:17

Jó a leírás, és valóban: kevés ilyen játék van a piacon, illetve kevésről hallani.
Tetsujiro:
Szerintem az olyan jó kis western filmek, mint "A Jó, a Rossz és a Csúf" vagy mint a "Volt egyszer egy vadnyugat" teszik igazán vonzóvá a vadnyugat világát! (Azért a könyvek se semmik ;) )

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4326 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.08, 11:17

Van helyettük Keanu Reeves. :rolleyes:

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.08, 10:55

én csak azt sajnálom, hogy ma már nincsenek John Wayne-ek, Clint Eastwood-ok, stb.. most kit mondanál olyankor, amikor régen "John Wayne hangon megszólal..."-t lehetett mondani? Senkit.

Brother_Tsober

Brother_Tsober

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.07, 19:34

Tetsujiro!

Ajánlom a Kagemusa és a Yojimbo című filmeket. Attól függetlenül, hogy nagyon tetszett a Jó a Rossz és a Csúf úgy érzem nem volt sekélyes gyerekkorom.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4326 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.07, 12:57

Tetsujiro: elemezzük.
"Megjegyzem "A Jó a Rossz és a Csúf" szerintem egy szar és annak lehetett sekélyes gyerekkora akinek ez a film tetszik."
Cicus, nem megy ez neked. Szerintem hagyd abba.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.07, 10:42

"Megjegyzem "A Jó a Rossz és a Csúf" szerintem egy szar és annak lehetett sekélyes gyerekkora akinek ez a film tetszik."

Nem megmondtam? Elveszett generáció, zátonyra futott izlésvilág, gyöngyöt a malacok elé, meg minden...

aura

aura

Dézsagyáros

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.07, 10:38

Sekélyes gyerekkorom volt, és ezt most kell megtudnom???! És így????!!

tetsujiro

tetsujiro

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 47 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.07, 10:07

Megjegyzem "A Jó a Rossz és a Csúf" szerintem egy szar és annak lehetett sekélyes gyerekkora akinek ez a film tetszik.

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.06, 22:10

Egy kis link a western filmekről Réz Adnrás billentyűjéből: http://www.rezandras.hu/mozi_horse.htm
Amúgy az All Flesh Must Be Eaten-nek is van egy westernre kihegyezett világ könyve, a Fistfull'o Zombies. Ezt a Deadlands írója követte el. Western környezet, jól megtömve zombikkal.

Douwe_EgBerts

Douwe_EgBerts

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 907 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.06, 08:47

Marvin:

Ugyan, nem sértődtem meg, és igazad van, tényleg két r, és tényleg Sky One és 14 év nekem is, és csak hasonló nosztalgiával tekintettem vissza, mint itt egyesek;)

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.06, 02:42

(Elnézést, de úgy tűnik mostanában nem akarnak működni a "TAR.HU"-s címek... de egyébként fel van töltve tényleg, csak nem tudom miért sima böngészőn keresztül nem tudom elérni én sem...)

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.06, 02:38

Óó, most látom csak, hogy mostanában kiadták a Conant ismét szerepjátékban (Mongoose Publishing) méghozzá D20 szabályokkal. Egy két ingyenelőzetest le is lehet tölteni:

http://www.mongoosepublishing.com/conan/

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.06, 02:34

Nos, nem éppen ehhez a világhoz/hangulathoz tartozik, de találtam egy másik ritkaságot is, amit ráadásul INGYENESEN lehetett letölteni a netről. Ez szintén egy régi TSR szerepjáték 1985-ből és ez a Conan RPG (Boxed Set). Egyben lehetett letölteni a külön füzeteket (alapkönyv, mesélők könyve, Hyboria világa), ami 7,5Mb, úgyhogy külön szeleteltem füzetekre, hogy könnyebben lehessen letölteni. A játék egyébként csak D100-at használ és tulajdonképpen egyetlen egy "eredmény-táblázatot"; roppant egyszerű szabályai vannak, így gördülékeny a játékmenet. Hat tulajdonság van (Fizikum, Harci, Szívósság, Tudás, Érzékelés, Belső Érzék), ezen kívül képességek vannak benne, ami egyszerre jelenti a képzettségeket, hátrányokat, adottságokat, stb. Ezekből alapvetően nincs túl sok, viszont nem kell kínlódni ahhoz, hogy újakat dolgozz ki.

A statisztikák értéke igen ritkán megy 10 fölé. A 10-es érték már igen jónak számít: ennyi például Conan Erőnlét és Kardforgató képessége!! Az életerőpontok is - Sérülés néven - külön képességnek számítanak, (Conannak ez 15 pont). Vannak negatív értékek is, de azt még nem találtam meg, hogy azt hogy lehet...

A karakteralkotás nagyon egyszerű és hangulatközpontúságra törekszik (ezt szerintem tükröz a karakterlap egyszerűsége is - karakterlap alatt nem arra gondolok, amit gyorsan összevágtam Word-ben). Ezt azért érzem kihangsúlyozandónak, mert ismereteim szerint akkoriban még nem igazán törekedtek ilyesmire (vagy most nagy baromságot mondtam?).

A térképet is külön fájlba tettem, de még így is majd' 4Mb (színes), úgyhogy azt majd csak később lehet leszedni (mea culpa, de a színes borítókat is kiszedtem az alapkönyv elejéről).

Szóval ajánlom magamat, meg ezt a játékot is, tök jó. Üdv mindenkinek:
sláGerzson

http://www.tar.hu/csepel/letolt/conan_rpg_...ayers_guide.pdf

http://www.tar.hu/csepel/letolt/conan_rpg_...rence_guide.pdf

http://www.tar.hu/csepel/letolt/conan_rpg_..._of_hyboria.pdf

http://www.tar.hu/csepel/letolt/conan_rpg_...itas_kezdet.doc

http://www.tar.hu/csepel/letolt/conan_rpg_...karakterlap.doc

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4183 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.05, 22:24

Aki kicsit konkrétabban keresné... Az alapkönyv 7700-as sorszám alatt fut (az első kiadás biztosan). Ezen kívül még három modult találtam: 7701 Mad Mesa, 7702 Lost Conquistador Mine, 7703 Ballots & Bullets (ezek egyébként összetartoznak, egymás folytatásai és BH1-3 megjelölésekkel is futnak). Ezek mind fekete-fehér kiadványok, még a békebeli régi TSR szériából (azaz nem túl hosszúak (de jó sok szöveg van bennük), nem sok a kép (de elég pofásak, hangulatosak), és már rendes sorszámozott nyomtatványok, nem írógépes "szerkesztések"). Ezen kívül van még pár fanmade kaland, de azok mindössze pár oldalasak.

A "de hol?" kérdésre privátban (csak u2u) mindenkinek szívesen válaszolok. ;)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.05, 22:14

Jihhháá! Az ismertető hatására előástam a szekrény aljából a fénymásolt példányomat, hüppögtem felette egy kicsit, meg sóhajtoztam, hogy pozőrigazzy haverjaimnak hiába magyaráznám, milyen kúl tud lenni a western, erre látom, hogy...

GP: Pávörről nem tudom, mesél-e, de én szívesen. Monnyuk kissé csodálkozom - emlékeim szerint 8 éve kérdezted utoljára, szeretem-e a kovbojost, és igencsak csodálkoztál, amikor, azt mondtam, igen. Bár lehet, hogy akkoriban mindketten a fulldark gótpróféta-kamasszindrómában szenvedtünk, de immár látjuk, hogy nincs kiút, a kígyó farkába harapott, és teljes mellszélességben térünk vissza gyerekkori geekeskedéseinkhez.
Csak azt nem tudom, mi a frászt fogunk hallgatni hozzá... Van 1 db. iszonyúan tré minőségű Halott Ember filmzeném (Johnny Depp szaval rajta Blake-t, meg végtelen gitárvirnyogások) egy török Raks kazettán, bár az inkább újhullámos-spirituális vadnyugati. Hömm.

Douwe: Annak a csodának Bravestarr a címe (így, 2 errel, meg talán egy felkiáltójellel is a végén), és amennyire vissza tudok tekinteni így 14 év távolába a néhai Sky One-ra, igencsak haláltrágyaszar rajzfilmosorozat volt, kb. egy Dzsíájdzsó-széria szellemi szintjén. Persze szigorúan magánvéleményszerintem, meg ne sértődj, ha éppen minden este ezt nézed videón.

Hóhér: Kapni tudtommal nem nagyon lehet sehol. Letöltésekről se hallottam, de attól még lehetnek.

Attila: A werewolfos kieg. a Werewolf: The Wild West, meg van GURPS Old West is, de nem tudok róluk semmi közelebbit.

_Executioner (NPC/NJK)

_Executioner (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.01.05, 18:33

Szép lassan sikerült megunnunk az összes szabályrendszert+világot, úgyhogy lehet, h pont erre a játékra van szükségem egy kis változatossághoz! Nem tudod, lehet még valahonnan szerezni szabkönyvet? Vagy letölteni ?
Exe

Douwe_EgBerts

Douwe_EgBerts

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 907 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.05, 18:12

öööö, Braveheart alatt azt a rajzfilemt értettem aminek Bravestar volt a címe és vadnyugati helyszínen játszódott, kicsit zuperhős beütésű hősökkel és gonoszakkal, valamint egy kis technkai megspékeléssel......vagy valami ilyesmi:hammer:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]