Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Korongvilag (Maurice)

• Válasz írásához lépj be
17 hozzászólás érkezett eddig

Piff

Piff

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 45 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.02.05, 08:49

Élvezetes kis cikk! Főleg a Pratchett-rajongóknak. Nekem eddig egyedül az Erik nem jött be igazán, többet vártam el egy Faust-paródiától, de ez mindegy is, a többi nagyon jó! A Vészbanyákat meg sajna nem találom egyetlen antikváriumban sem. :)

Amúgy a Soul Music, a Wyrd Sisters és a Reaper Man rajzfilm-változatban is megjelent. Egyedül a Soul Musicot láttam, a Wyrd Sisters-t még nem néztem meg, de megvan. Ez előbbi fergetegesen jó! Bár nem olvastam a regényt, de nekem nagyon bejött a rajzfilm, és nagyon jól átjött Pratchett stílusa. Ja, és a Halál hangja Christopher Lee. :) Az egyetlen gond az, hogy ezeket a rajzfilmeket nem lehet kapni hazánkban. És máshol sincs hozzá felirat. Kicsit elszomorít, hogy egyetlen kiadó se gondolt még a magyar változat elkészítésére. Gyanítom, lenne rá kereslet.

Meg lesz egy Korongvilág-film is Troll-bridge címen. Meg talán lesz egy nagyobb szabású, de Pratchettet eddig nem nagyon izgatta a moziváltozat. Amikor megkérdezték tőle, hogy miért, mert hát hiszen gazdag ember lehetne, arra Pratchett amolyan pratchettesen rávágta, hogy "Most is gazdag vagyok." Asszem, ez az a válasz, amivel a riporterek nem nagyon tudnak mit kezdeni. :-o

Maurice

Maurice

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 229 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.02.03, 10:03

Mort, egyáltalán nem bántottál meg (talán csak az esett rosszul, hogy feltételezted, van olyan könyv, amit nem olvastam :) ), és tényleg igazad volt.
TP egyéb műveiről azért nem esett szó, mert ez itt most kifejezetten egy Korongvilág ismertető volt, nem pedig az író munkásságáról szólt.
Amúgy ha valaki jól tud angolul, és szeretne DW alapú online RP-ben részt venni, látogasson el a www.theturtlemoves.co.uk címre, remek kalandok és nagyszerű társaság várja.

Mort777

Mort777

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 306 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.02.02, 23:26

Maurice, remélem nem bántottalak meg a javításokkal - és az írás tényleg jó - dehát ilyen vagyok, és ehhez a témához még ráadásul értek is. :)
A Bromeliad trilógia mondjuk nem Korongvilág, tehát nem baj, hogy kimaradt ebből a felsorolásból. Azért a 4 térképet megemlíthetted volna, meg a Companiont, meg a 2 Science of Discworld könyvet, a határidőnaplókat, a színdarabokat, a Paul Kidby féle albumot... :)
Egyébként létezik egy Pterry segítségével írt nagyon jó kis GURPS Discworld szabálykönyv, ez kapható is a Silverland-ben. A későbbi, szintén GURPS-ös kiegészítő nem, de talán meg lehet rendelni náluk.
Visszatérve a nem DW könyvekhez, legfeljebb a Strata-t kellett volna megemlíteni, mert abban merül fel először az egész ötlet.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6155 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.02, 21:48

Kismano
Köszi szépen, már le is rántottam, szoktam használni a keresőt... néha. Full igazad van....

kismano

kismano

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.02, 21:35

Orastes: Tudom, hogy megint én vagyok bunkó, de tessék már végre megtanulni a keresők használatát... igazán nem ördöngősség...
Google, Yahoo, egyebek csak rád várnak... :)

Pl:
http://membres.lycos.fr/bcrist/discworld/discworld.html

Gugli dobta ki elsőre...

_Executioner (NPC/NJK)

_Executioner (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.02.02, 19:11

Hali!

Orastes:
A sofőrök megjelent magyarul, még valamikor a kilencvenes években az Édesvíz kiadótól, de a Diggers, meg a harmadik része nagyon sajnos nem.
Most viszont kiadták újra az első részt, és a 2. rész (Földvájók?) is megjelent. A 3. részről nem tudok semmit.

Raffy4: Az a Discworld-ös modul állati jó volt, egy, csomó hibbant kalandot meséltünk még utána a Korongvilágon, még van egy nagyonn tuti adnd-s korongvilág képzettség gyűjteményem is abból az időből.. :) ha valakit érdekel szívesen elküldöm!

Amúgy nekem igazából a régebbi Korongvilág regények jöttek be, az újabbak már kevésbé humorosak, inkább mély mondanivalójuk van.

Ja és a fordítónak elismerésem, nem lehet könnyű magyarba áthozni Pratchett nyelvi poénkodásait!:)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6155 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.02, 17:39

Nagyon jó az ismertető, hangulatos, de pár kérdésem lenne:

-A *Sofőrök* nem jelent meg magyarul(?) vagy csak én nem láttam itt(?) vagy kapni sem lehet?

-A másik közérdekűbb, vagyis tud-e valaki olyan helyet, ahonnan Korongvilág-térkép tölthető le, vagy (ha lehet,és van ilyen)világleírás szabályrendszerhez (ADcD, D3, vagy bármi egyéb), mert nem nagyon láttam effélét. Ha valaki tudna saját anyagot átküldeni, az is kiváló. Köszi :)

_MobyDick (NPC/NJK)

_MobyDick (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.02.02, 15:47

Én imádom a korongvilág-történeteket...

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.02, 15:04

Nem tudja valaki, hogy magyarul mikor jön ki a következő? Már nagyon várjuk egy ideje...

tatala

tatala

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 930 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.02, 14:01

Hali!

Korongvilág rulzzz:))) Kedvenc könyveim ezek az írások, lelkes gyűjtő is vagyok!
Maurice köszi a könyvfelsorolást, így tudom, hogy még mi hiányzik, és mire várhatok!
Mégegyszer köszi és így tovább!

tatala

Maurice

Maurice

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 229 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.02.02, 12:21

Kedves Mort:

Köszi a korrekciókat, bevallom, ez az első ismertető, amit írtam, úgyhogy örülök, hogy csak ennyi baklövést találtál. Azért hadd magyarázgassam a bizonyítványomat egy kicsit:
A Soul Music-kal kapcsolatban teljesen igazad van, csak hát én élek egy kis fogalomzavarban, én amúgy is felváltva használom a rock és a pop kifejezéseket (habár tudom, hogy nem felcserélhető a két m
műfaj).
A Hogfathert nem én találtam ki, valamelyik első magyar fordításban, talán a Mágia Fényében fordították Disznólesés Éjjelének a Hogswatchnight-ot és ott szerepelt a Disznó Atya kifejezés is, ahhoz próbáltam hű maradni. Amúgy a könyvet olvastam, nem is egyszer.
A boszorkányok valóban ketten voltak, plusz egy jelölt, ezt mondjuk írjuk a figyelmetlenség számlájára.
Az educated szótári jelentése az, amit te említettél, és talán tényleg nem véletlen, viszont az egész cím és címlap egy mutatványos társaság érzetét kelti, ahva jobban illik az "idomított", mint a "művelt", ezért választottam ezt.
Nuh, kábé ennyi egyelőre, remélem, több hülyeség nem maradt benne a műben...

Mort777

Mort777

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 306 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.02.02, 11:55

Szép írás, azért lenne pár megjegyzésem:
A Soul Music-nak semmi köze a pop zenéhez, a rock-ról szól (Music With Rocks In).
A Hogfather cím fordítása gondolom a te műved, de talán nem elég átgondolt, a könyvet olvastad vagy láttad már egyáltalán?
A Masquerade-ben csak 2 boszorkány megy Ankh-Morpork-ba.
Az educated nem idomítottat, hanem (ki)műveltet jelent, nem véletlen a szóválasztás.
Ezzel együtt nagyon jó kis írás, és örvendetes, hogy nem nekem kellett megírnom egy ilyen ismertetőt (bár már többször terveztem), mert akkor 10 év múlva sem lenne kész. :)

Raffy4

Raffy4

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.02.02, 11:21

Egyszer régen valamelyik rúnában volt egy Discworld modul, amiben önmagában akkora poénok voltak, hogy leestem a székről. Írjon valaki még egyet!

Corwin

Corwin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.02, 10:32

Bizony..még sok ilyet:-))
Őrség és Kadar Rúlz;-))))LOL

Vincu

Vincu