Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Hogyan irjunk sikerregenyt? (Vavyan Fable stilusaban) (Navia)

• Válasz írásához lépj be
31 hozzászólás érkezett eddig

kergezerge

kergezerge

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 16 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.05.19, 12:14

Már jó régóta akarok valamit olvasni Fable-től, legfeljebb majd azt is elunom a felénél, mint ezt a cikket :D

walton

walton

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.15, 14:48

Szerintem nagyon jó cikk! :)) Sajnálom, hogy itt az embereknek nincs humorérzékük. :( Vittem is az íróklubbomba!

_Nashua (NPC/NJK)

_Nashua (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.12.06, 20:23

Imádom Vavyan Fable regényeit és csak remélni tudom, hogy egyszer olyan jó író leszek.
Ez a cikk nagyon vicces meg minden és nagyon tetszik. Az egyetlen probláma vele, hogy Fable nevéhez kötötték. Mert amíg csak úgy írják viccből addig nagyon tetszik, de Vavyant nem kellene ezzel cikizni mert ő nagyon is jó író.

_Monne (NPC/NJK)

_Monne (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.08.21, 16:31

Miért baj az, ha egy regény elvarázsol, kikapcsola és valamelyest megment attól, hogy a mindennapi problémákon rágódj. Nekem ezt jelentik Vavyan könyvei, és nem hiszem, hogy a személyes írói kudarcod elegendő indok lenne ahhoz, hogy egy sokak által kedvelt írónő stílusát és személyíségét így lealacsonyítsd. nekem ez a véleményem a kisded játékodról. de biztosra veszem, hogy a te rosszindulatodra és talán az egész életedre is rá lehet húzni egy sémát; majd még gondolkozom rajta és ha meg van te leszel az első, akit értesíteni fogok.

_Gabrielll (NPC/NJK)

_Gabrielll (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.03.17, 21:33

Szerintem örülne a kedves "receptíró" ha olyan könyveket lenne képes rittyenteni olyan gazdag szókinccsel és fejtegetésekkel mint VF. Csatlakoznék az előttem szólóhoz, én is odavagyok a könyveiért, és egyáltalán nem zavar hogyha egyik-másik hasonló. Megkérdezném hogy eme sornak: "2: saját írói stílust feltételező műszavak használata (mesmeg, szerelmezni, stb.)" mi értelme van..? Mitől lesz valakinek stílusa? Ebben teljesen kézenfekvő hogy benne van a szóhasználat is. pl Ady Endrét milyen nagyra tartjuk hogy új szavakat alkotott, manapság miért ne lehetne? a VF könyvek jók és pont.

_Shamoon (NPC/NJK)

_Shamoon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.10, 07:58

Üdvözletem.
Megjegyezném, hogym ha ilyen jól ismered a Fable könyveket, akkor valószínűleg aq nagyobb százalékát elolvastad. Ha valamit ennyire lehúzok, akkor nem olvasom... Ez egy kissé ellentmondásos számomra. Én rettenetesen élvezem a hölgy stílusát, ezért nem értem ezt a keserű kritikát...

_bogyedli (NPC/NJK)

_bogyedli (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.11.30, 16:01

Kedves Navia!
Jó a cikked, nem mondom hogy nincs benne igazság. Amit írtál szórakoztató, de közelsem annyira, mint az ihletőjük:)

_Kószahal (NPC/NJK)

_Kószahal (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.29, 09:37

A foglalkozások közül kimaradt az írónő!
Mellesleg megveszek a könyveiért.. Az ő történetei formáltak gyerekkorom óta. Becsülöm és szeretem az írásait, az sem zavar különösebben, ha néhányuk hasonló egymáshoz. Ahogy az sem, ha egyik-másik egy kicsit más hangvételű, mint az elődei.

_turidani (NPC/NJK)

_turidani (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.23, 20:37

A "hogyan írjunk..." című csipkelődés sokkal sablonosabb műfaj, mint amilyennek Navia Fable műveit beállítani igyekszik.
A "hogyan másoljuk le Fable ismert sikerregényeit" kérdés egyébként sem izgalmas. Márpedig a dobókocka 20 oldala (ha jól értem) csak 20 létező Fable-mű utánzására ad receptet. Újabbak írására már nem.
Mert az eredetien új Fable-sikerkönyvek írásra - úgy tűnik - még magának az írónőnek sincs garantált receptje.
Viszont neki azért már jónéhányszor sikerült, ugye?
De azért a kocka 20 oldaláért jár 20 pont :-)

Amúgy Fable sikerkönyveiben elsősorban az egyéni stílusú dialógusok a különlegesek. Milyen érdekes, hogy a Fable-stílusú dialógusok megírásához a 20-oldalú kocka egyetlen oldala sem tud tanácsot adni...

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.09, 12:49

:aboci: Nekem bejon.. mondjuk en már a dragonban is birtam a ManKÓt

Airyku

Airyku

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 766 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.17, 13:35

Poénból ki fogom dobni a sztorit és megírom. Valaki szóljon BePe-nek, hogy számítson rá! :aboci:

_Gradvolt Endre 30Y (NPC/NJK)

_Gradvolt Endre 30Y (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.03.14, 16:03

Többen felhoztátok Karinthy-t. Én mindig szegény Umberto barátomhoz nyúlok vissza (már biztos nagyon unja), de hát ő rengeteg ilyent szüzsét írt (a spagettiwesternektől kezdve Fassbinderen át egészen Antonioni filmjeinek kicsavarásáig). És ez tök olyan lett. Valakinek biztos pont ezért nem tetszik. Nekem pont ezért igen.

mage

mage

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 199 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.14, 15:20

Mondjuk azért, mert kezdik az írók egyöntetűen a havi félmilliót keresni a scifi / dark fantasy piaccal kapcsolatban is. Valahogy nekem az egész kezd ellaposodni.

_Aiglentine (NPC/NJK)

_Aiglentine (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.03.07, 07:15

Nekem ez egy kiábrándult entellektüell szenvelgéseinek tűnik, aki ráadásul még az olvasóközönséget is lenézi. Miért baj az, ha valaki a piaci igényeket elégíti ki, és nem elégszik meg az 500 példányszámú kiadással, aminek a fele tiszteletpéldányként vagy fanyalgó kritikusok reggelijévé válik, vagy felkerül a könyvespolcra porfogónak.

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.29, 00:28

Szervusztok!

Az Álomhajsza volt az első és utolsó, amit elolvastam az írónőtől, így aztán csak egy jót mulattam, mindentől függetlenül, görbe tükörnek fogva fel az egészet.

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.27, 15:32

Ja, még annyit, hogy Fable szerintem határozottan fejlődik, a Kripli kommandóhoz képest a Varázscsók egyrészt nagy ugrás volt, másrészt, onnantól kezdve nagy rajongója vagyok az alkotásainak :aboci:

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.27, 15:31

Khm, a tiffanyzásból én kaptam pár éve egy kiselőadást, amikor egy kiadó azt ajánlgatta, hogy hagyjam abba a scifit, mert a horror krimi meg a történelmi romantikus most a menő :aboci:
Aki amúgy kezdő iró, és jobban vonzza a havi félmillió, mint a három havonta 100 ezer, az nyugodtan mehet a Harlequin Hungaria-hoz, mert jól fizetnek, és nem annyira macerás megirni azokat a sztorikat...
Ja, a Fable-ös dolog amúgy stimmel, de nyugodtan be lehet helyettesiteni a "Z: bűnözőt" a "Z: kráni"-val, és akkor is működik a fent kidolgozott rendszer :)

Wiz

Wiz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.02.26, 15:53

Érdekes... Annál is inkább, mert feltételezi az utóbbi évek VF termésének alapos ismeretét. És tudom, hogy egy-egy könyv (vagy az összes?) elolvasása még nem jelenti azt, hogy szeretjük is az illető írót, de ugyanígy a cinizmus nem jelenti azt, hogy humorosak vagyunk... szvsz

_tibén (NPC/NJK)

_tibén (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.02.25, 22:28

Szerintem VF nem így irta őket.

Tib

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.24, 17:33

Hát, na... Akinek nem inge, nem is nadrágja:-)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]