Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

A bergyilkos (Tiaro)

• Válasz írásához lépj be
23 hozzászólás érkezett eddig

_Beau de Noir (NPC/NJK)

_Beau de Noir (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.23, 13:04

Nagyon jó:aboci:

_zugrat (NPC/NJK)

_zugrat (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.12, 08:26

Szerintem nagyon jó. Megfog benne valami, valószínüleg a hamgulata. tényleg jó.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4402 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.04, 11:59

Azon kívül, hogy valóban bűzlik a megcsömörlött, életunt roszfiú feelingtől, az alábbi két mondaton nem tudok szó nélkül átsiklani:

"Láttam a torkolattüzet, hallottam a dörrenést. A szán hátracsapódott, a lány teste körül vörös permet csapott fel."

Test körül felcsapó vörös permet? Bérgyilkos hangtompító nélkül? ahhh ...

SeSam

SeSam

Gazdátlan Árnyék

• Fórumita
  • 186 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.02, 10:38

Nekem nem hiányzott belőle csattanó, jó volt így, ahogy van.
Enegm is zavartak néha a rövid mondatok. Kicsit többen vannak, mint az ajánaltos.
Kedvenc részem: "A fegyver kibiztosítva, egy kis piros pötty jelzi, hogy kérem szépen, készen állok, lehet velem emberekre lövöldözni." :aboci:

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.01, 13:28

HELL!
Tiaro, Te tudsz valamit! Nagyon zsivány lett. Szerintem az Air-pie féle "csattanó" nagyon nem hiányzik a végére, mert pontosan attól lenne klisés. Én is azt vártam benne onnantól kezdve, hogy meglátta az újabb borítékot az asztalán. Szerencsére nem lőtted el. ezzel összefügg, és egy nagy pozitívum számomra, hogy végül nem derül ki, hogy kinek a képe lapul a borítékban, ezzel remekül kihangsúlyoztad ezt a "minden mindegy" hozzáállást.
Osztom Ranagol60-t a tőmondatokról alkotott véleményében.
Az a különálló ingerekre lebontott gyilkosság nagyon megelevenedett a szemem előtt. Bár enyhén azért amcsi filmes:)
Hadd ragadjam ki én is a kedvenc részem belőle, ha már mások is megtették:
"Már nem félek tőle.
Nem lőhetsz le valamit, ami már meghalt."
Ütős.
Üdv!

Tzimisce

Tzimisce

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1167 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.01, 00:00

Nagyon kiraly volt! Kedvenc reszem:
"Megmarkolom a pisztolyt. A mozdulat, ahogy a homlokomnak szegezem, kegyetlenül ismerős, mint ahogy a jéghideg érintés is. "

Viszont tudomasom szerint ha valakit szivenlonek nem azonnal hal meg, igy ez egy kicsit bugos volt. Nem tudom hova erdemes loni ha nem arcba, szurni kabe tudom, de loni, abban teljesen analfabeta vagyok :aboci:
Tzimisce

_aramlass (NPC/NJK)

_aramlass (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.02.26, 21:42

Egyenletlennek érzem, néhol abszolut leköti a figyelmem, másutt egyáltalán nem. Nem pontozom le.

aliasGG

aliasGG

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.26, 20:23

Tetszett a story, és kellemes volt olvasni, könnyen el tudtam képzelni.
A klisé vádjával nem igazán értek egyet, sem azzal, hogy minden bérgyilkos ilyen. Az tény, hogy nagyon sok mű született bérgyilkosokról, de pont az az érdekes, hogy mindegyik kicsit más karakter volt. Kezdve a Leon a profival, vagy a Bérgyilkosokkal, amiben egyből két teljesen más karakter volt, más módszerekkel, felfogással. És még sorolhatnám. Ez is egy más jellem, reális, és jól le volt írva.
Grat.
UI. egyetlen gond, hogy kicsit kevésnek éreztem ahhoz, hogy igazán együttérezzek a fickóval, kicsit az a "na és? szar neki" érzésem volt, de ez lehet, hogy csak a műfaj adta keretek miatt.

_SkallaGrim (NPC/NJK)

_SkallaGrim (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.02.26, 16:53

Bocs, de nekem egyaltalan nem jott be. Az igaz, hogy jol abrazolta ezt a kiegett, mar-semmi-sem-erdekel tipusu bergyilkost, de maga a tema hihetetlenul unalmas mar. Leragott csont. Es ez a novella sem tett hozza semmi ujat.
Ja, es az, hogy "leesett neki a szituáció" szerintem nagyon csunyan hangzik.

TimeRobber

TimeRobber

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 191 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.02.26, 16:33

Nem t'om, nekem spec. nem tetszett. Igen, a klisék miatt. Viszont volt egy mondat, amire az egészet építeni lehetett volna:
"Egy egész kis világegyetem semmisül meg vele."
EZ nagyonnn jó.

Tiaro

Tiaro

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 446 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.02.26, 14:10

Hehe, egyszer se játszottam még a Hitmannel. És tényleg nem tudom pontosan, mi játszódhat le egy ilyen emberben: az írtam le, én mit éreznék egy ilyen helyzetben. A kritikákat köszönöm, sok mindenben igazatok van, lehet még rajta sok-sok mindent javítani. ...és persze örülök, ha tetszett. Az orvost majd még meglátogatom egyszer...

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.26, 14:08

Sztem ez nagyon jó lett!!
De. Az első bekezdés nagyon nem kellett volna. Szinte kín olvasni (tkp itt fel is adtam, csak aztán elolvastam a végét, meg a hozzászólásokat, és újult erővel belevágtam)
Sajnáltam volna, ha az eleje miatt nem olvasom el... (valójában persze nem, hisz akkor nem tudtam volna, hogy mit veszítek :aboci:)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6155 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.26, 14:06

Nem volt rossz, csak a tőmondatok zavartak engem is, meg ez a helyesírási hiba--> "kilőjjék". A történet nem rossz, de már a címe is elárulja, hogy valami hasonló önmarcangolás lesz benne. De nem rossz :aboci:

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.26, 11:14

Üdv!

Alapvetően nagyon tetszett a megvalósítás, a story tényleg kicsit (nagyon) klisés. De néhány furcsa mondat zavart. Valahogy kilógtak a sorból. Pl.:

"Bent a fegyver mélyén, a sötétben ott várakozik a kis ólomdarab, csak arra, hogy kilőjjék - úgy éreztem, mosolyog rám, hisz úgyse látom."

"Az ujjam megszorul a ravaszon, egy kis ér elkezd verni a fejemben."

Valahogy nem OK ez a kettő... Ezen még javítanék.

És Raffy-cica... Minden tiszteletem és megbecsülésem mellett - mért én azért kedvellek téged is meg a storyjaidat is - ezek a tőmondatok pont passzolnak ide. Szerintem nem irodalmi szinten, három és félsoros körmondatokban társalogsz Te sem magaddal...

Csak így tovább!

Stuwef

Stuwef

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.26, 10:42

Nekem nagyon tetszett, a vege megjobban. Air-pie, ird meg a sajat novelladat es epitsd bele a sajat csattanoidat!

_Krizbó (NPC/NJK)

_Krizbó (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.02.26, 10:06

Nagyon kellemes írá,jó olvasni. Nekem nagyonis tetszett(bár én laikus vagyok). Hányszor játszottad ki a Hitmant?

stoppos

stoppos

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.02.26, 09:45

Na, szerintem hangulatos kis írás volt. Egy bérgyilkosnak az irodalomban pont ilyennek kell lennie. Tetszett, hogy tényleg nem számít, hogy ki van a borítékban.

lino

lino

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.02.26, 08:17

Nokérem! Nincs rizsa.Szerintem a témaválasztás nem volt szerencsés: egy bérgyilkos manapság már csak sablonos tud lenni (talán akkor nem ha valami nagyon extrém karakter).. Szerintem ha az Air-pie féle saját képet alkalmazod a végén akkor lett volna pár "Elöre láttam a végét." kritika.Amúgy az irásaiddal semmi gond, csak szerencsésebb témaválasztást kívánok a jövöre nézve!

Raffy4

Raffy4

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.02.26, 08:10

Voltak benne nagyon jó mondatok, a stílust mégis akadozóvá tette a sok elszórt tőmondat. Elég értelmes pali ez, hogy három szónál többet is benyomorítson a mondatba (a főhősre gondolok).
Imádom a bérgyilkos sztorikat. Ezt akár egy antológiába is betenném. Jó volt.

_LacErta (NPC/NJK)

_LacErta (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.02.26, 07:49

Klisés? Miért? Erre két lehetőség van:
1. Minden bérgyilkos egyforma. Legalábbis a leginkább "megszokott" ábrázolás az, amit jelen műben is látunk, de amiről igazság szerint gőzöm sincs.
2. Mindenki így ábrázolja a bérgyilkost. Mert fogalma sincs róla valójában milyen emberek ők.
Egy szóval egy olyan témának a megjelenítésének módjáról mondják sokan, hogy klisés amiről legalább olyan keveset tudnak mint én.
Maga a mű jól felépített és a nyelvezete is mellőz minden glancot, így sokkal emberközelibbé teszi.
Azonban egyet kell értsek Air-pie kis megjegyzésével: "egy grafikánál tudni kell hol kell a ceruzát lerakni, az írásnál pedig, hogy mikor kell felálni az asztaltól". Valhogy elmaradt a hatás.
Összességében nekem tetszett.
(Orvos látott már. Én mikor ilyen témákról irogattam, meg rajzolgattam folyton javasolták, hogy keressek fel egyet, mert egy kisé sivár a lelkem :aboci:)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]