Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Megjelent: M.A.G.U.S. - Alapkonyv (info: Inomi)

• Válasz írásához lépj be
279 hozzászólás érkezett eddig

_Saha (NPC/NJK)

_Saha (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.20, 19:17

Na igen.
Ez nem volt semmi!
Ha úgy vesszük az égész tényleg pofás lett. De miért is kellett az a mágia-rendszert ilyen idétlenné tenni?
A szabályok többi része jó lett és örülök neki, hogy külön képesség és képzettség is megtalálható a könyvben.
Karaktert alkotni viszont nehéz feladat. Én 3 napja szenvedek egy tisztességes karakter elkészítésével.
A tartalojegyzék hiánya kissé bosszantó.

Szabtom

Szabtom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.13, 19:15

És, elfogadtad???

lol

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.13, 18:31

Hehehe. A könyv megvételekor kedves pillanat volt számomra, amikor ingyen Geoframiát akart mellé csomagolni az eladó kölök. :)

Kecske

Kecske

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 205 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.13, 18:06

Látom a kiadó az egyensúly törvényét követi, kicsit ide, kicsit oda. Leraknak valamit az asztalra, amivel sokat dolgoztak, mellé adnak valamit, amivel semmit :)

__Corwin dhi'Sallanas (NP (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2008.04.22, 21:46

Kedves Celsior!

Igen, az uscayha tényleg Ynev legjellemzőbb növénye. De akkor sem értem az uszonyt. Mindegy nem ez a fontos.

Kecske!
Igen! Pontosan erre utaltam. Rettenetes bonyolult a karaktert összerakni. Sokoldalú lesz, meg minden, és eléggé életszagú is, ahogy gyerekkortól kell kialakítani, de könyörgöm miért ennyire bonyolultan??? Hozzáteszem egyelőre nincs jobb ötletem, de már agyalunk rajta.

Az alapkönyv mellé pedig kaptam egy GEOFRAMIA nevű kis okosságot. Elég sok minden van benne, ami kiegészíti a világot. De még mindig sok minden hiányzik. PL.: Miért is volt a Dúlás konkrétan? Hogyan is zajlott? Mi a helyzet a Manifesztációs háborúval? És a Zászlósháborúk? Ezeket kicsit bővebb kifejtésben igényelnénk.

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.13, 09:48

"hogy nem sok "u"-val kezdődő szó van."

Ynev leg"ynevibb" növénye az uscayha, amint erre idejekorán felhívták előttem a csonkolt uszonyverziót oldalazó háromszögre felváltó grafikus figyelmét is.
Máig is rejtély, hogy a ronda uszonyt miért kellett inkább egy kevésbé rondára cserélni.

cels.

Kecske

Kecske

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 205 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.12, 22:25

A rendszerrel az a legnagyobb bajom, hogy túl töredezett. Ahoz, hogy összerakj egy karit töménytelen módosítót, featet stb kell összekovácsolnod egy egésszé, ezt aztán meg fejben tartani... Ez így nem tecc, de már az eredeti D20-szal is ez volt a bajom.

További problémám, hogy nem látok olyasmit ami a rendszeren felül pluszt adna a játékhoz. A saját háziszabályaimmal is tök jól eljátszok, viszont például nagy igényem lenne új infókra a világleírásban (ilyen alig van, a világleírás szinte ugyanaz mint a régi) új varázslatokra a mágiarendszerben (ilyet a tűzvarit leszámítva nem látok) magának a mágiakoncepciónak a felülvizsálatára, egyes logikai bakik kiszűrésére. Ezek hiányoznak.

Amúgy látszik hogy sok munka van benne, de én azt látom, hogy a szabályok és a régi rendszer egyes kötöttségei determinálják a játékot és nem a világ. Ez valahogy nekem nem az igazi. Olyan technokrata hangulata v an az egész cuccnak.

• Látogató

HJA és szégyeljék magukat, mert nekem nem jutott pószter. :)

• Látogató

Halihó!

Nah átolvastam az egész könyvet. PHÚ!

Hol is kezdjem. A borító nem különösebben érdekel, nem rossz, érdekes. Bár a cápauszony nemtom hogy illik a képbe, de tény, hogy nem sok "u"-val kezdődő szó van.

Nah ejgen, a tartalomjegyzék. Frankón azt hittem, hogy hülye vagyok, mikor nem találtam, aztán mikor reggel sem leltem rá, meg kellett állapítanom, hogy nincs :)

HM. A karakteralkotás kissé bonyolúltra sikeredett. Nemtom, hogy ki hogy van vele? Én megpróbáltam egy karit csinálni, de ha nem használtam volna az Ezüsthajú-t mintának, még most is ott szerencsétlenkednék. Jó az ötlet, meg minden, de eléggé komplikált. Mindegy, majd a tizedik után már megy rutinból.

A harcrendszer. Nos nemtudom, mennyivel lett egyszerűbb az eddiginél. Nem kell százakárhányas értékeket számolni, csak húsz körül, oszt ennyi. Majd ki kell próbálni élesben, addig inkább no comment.

Az illusztrációk gyönyörűek, nagyon tetszetnek. Csak azt nem értem, hogy miért kellett szinte minden képet női alaknak rajzolni. Mindegy, ez legyen a legnagyobb hibájuk.

Nephryte

Nephryte

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 421 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.12, 18:24

Jenoe, teljességgel igazad van, de ez így még akkor is aránytalan. Ahogy a dolgok jelenleg állnak, egy _2._ szintű BM (tehát aki még csak kis kezdő) _már_ többet tud nekromanciában, mint egy _17._ szintű vari. _Tizenöt_ szint eltérést azért szerintem még így sem lehet megindokolni semmiképp. :/

No mindegy, ezt itt hagyjuk... Részletek az idevágó fórumon. :)

jenoe

jenoe

boardgamegeek

• Fórumita
  • 1424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.12, 17:42

Nephryte,

A könyvet még csak nézegettem, úgyhogy csak arra reagálok amit írtál. A magam részéről semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy a boszorkánymester általában jobban ért a feketemágiához, mint egy varázsló. Sőt. A kardmester is tudjon jobban kardozni, és a bárd is tudjon jobban zongorázni. :) Az lenne a baj, ha a varázsparipa mindenkinél mindent jobban tudna. szvsz.

Nephryte

Nephryte

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 421 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.12, 15:50

Drasworth: Melyikbe? Az Árkádbéliben van; én is ott vettem tegnapelőtt... :)

Szerintem is egész tűrhető, de attól enyhén szólva is kis híján sikítófrászt kaptam, amit a varázslókkal műveltek... :D Mágiaképzettség csak hárommal lehet nagyobb a varázslói szintnél? Vagyis _TIZENHETEDIK_ szintig nem lehet asztrál/mentálbélyegeket rajzolgatni...?? Nehogymár... :)
Arról nem is beszélve, hogy egy "nekromanta-szakos" varázsló mit kezdjen magával 12. szintig? Mert ugye a Halottmozgatás bélyeghez 15-ös nekró képzettség kell, ami 12. szintig nem lehet? És akkor ez még csak az alap, "biztonsági intézkedések" (Hűség és Akaratátvitel bélyeg) nélkül. Azokkal együtt még súlyosabb az egész, 17. vagy még magasabb szint kellhet, attól függően, hogy még mit tanul, mire bármire is tudná használni a tudományát... :///

Ááááá.

Hát nem tudom. Eddig is zavart eléggé az a tendencia, hogy a boszorkánymester, aki elvileg csak egy pancsikoló kisfiú a mágiában, egyet csettint, és felkel mögötte az egész temető, a varázsló meg, aki elvileg a mágia nagymestere, időtlen időkig piszmog egyetlen hullával, mire fel tudja kelteni... Arról nem is beszélve, hogy bmből már a kezdő is képes erre, varázslóból meg még a nagymester is alig...?

Na ne...

No de hogy valami jót is mondjak azért... :) Valóban jó a minőség, a külalak, az illusztrációk... Szóval annyira nem vészes. De tényleg okvetlen kell majd pár patch, különösen a fenti témában, mert ez így (szvsz) nem állapot. :)

Jakee

Jakee

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.12, 12:08

Nem szeretem a mágust megvallom őszintén, sikeresen megutáltatták velem a régi szép időkben. Amikor megláttam a hírt hogy lesz új kiadás röhögtem egyet, aztán mikor megláttam a borítót elkerekedett a szemem. Azt hittem hogy vicc az egész :). De most hogy ennyi jót írtak a belsejéről lehet hogy én is belekukkantok ha lesz rá lehetőségem. Remélem a világ hangulata nem codexesedett el túlságosan. Patchet meg elsősorban a borítóhoz adjatok, aztán jöhet a tartalomjegyzék :)

_Kmate (NPC/NJK)

_Kmate (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.12, 10:37

Hiányzik a tartalomjegyzék, itt ott néhány hiba (Pl.:kakukkszó - kakaszó),amúgy jó.

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.12, 01:19

Na átfutottam én is.
Sokkal rosszabbra számítottam.
Az a borító sem olyan vészes, bár egészen nem fogok vele megbarátkozni.
Belül már tök oké. Vida mester grafikái külön élményszámba mennek nálam.
Jó felépítés, igényes kivitel.
Be fogom gyűjteni, de javított kiadást azért megvárom.

Szabtom

Szabtom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.11, 14:44

Kritikát akarok! Valaki írjon már!

chipie_ambrosia

chipie_ambrosia

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 564 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.11, 12:11

szerintem jo, még csak beleolvastam, de tetszik, végre megmozdult valami az állóvízben.
ezer köszönet az alkotóknak, csak így tovább

Enkara

Enkara

Ékműves

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.10, 12:33

Megvettem!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dzsiggel:

Sztem szép és igényes, ami a külalakot illeti. Az illusztrációk baromi jók többnyire. Tartalomjegyzéket én se találtam, de még csak a legeljén vagyok a könyvnek, ezt mosz kihagyások és ugrálások nélkül, egyben szeretném áttanulmányozni. Ha végeztem, majd véleményezek a tartalmi igényességről is.... egyenlőre boldog vagyok... :)

Nah, húzok is olvasni!!!

Tsók!

Enkara

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.10, 08:49

Nekem is nagyon tetszik az egész. Amit eddig olvastam belőle az egész pozítiv. Persze vannak dolgok amiket hiányolok: pl. fegyvergrafikák (hiába tudom,h hogy néznek ki, de nem árt róluk ide is kép:))
Amúgy ez az alap kaszt->kalandorkaszt elég érdekes, de nem mondhatni,h nem tetszik.

Összességében szép munka fiúk, ilyen legyen a többi könyv is!!!
Hail To The King,Baby!:)

Szép Napot!
líthas,Bakoú.

Drasworth

Drasworth

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.09, 21:50

Na vazz, ellátogattam a pécsi Alexandrába persze alapkönyv sehol - ami ugye azt jelenti, hogy keddig nem is lesz. Pedig jó lett volna áttanulmányozni a hosszú 7vége alatt. Könyvterjesztés Magyarországon, ehh...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]