Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Magus Alapkonyv - kritika (Attila)

• Válasz írásához lépj be
548 hozzászólás érkezett eddig

woof

woof

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 877 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 16:09

Talán mert az nem tűnik el két nap múlva a süllyesztőben? :aboci:

Kavics

Kavics

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 797 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 16:01

Zsolt: Most már kiváncsi vagyok. Mért nem jó neked a forum? Jöhet U2U-ban is....

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 15:36

Herbie, elég a mókából. Írd le nekem pontosa légyszíves, mit tilos a cikkekhez vaól hozzászólásokban írni, ill. mi nem tetszik neked. Kiváncsi vagyok mit találsz ki.

Alyr: www.szanalmas.hu

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 15:30

http://forum.rpg.hu/idx.php/act/ST/f/227/t/3411

Herbie: Asszem, ez reménytelen.

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 15:28

Zsolt: Utoljára kérlek, légyszíves higgadj le és gondolkozz, mielőtt fórumozol.

Köszönöm.

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 15:28

Herbie-nek már csak 1 TP kell a szintlépéshez, szóval mindenki vigyázzon.

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 15:25

Pártdiktatúrát! Az Inomisok maradhatnak, és azt szólnak le akit akarnak, a többiek húzzanak fórumra! De mán!

_Leader (NPC/NJK)

_Leader (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.20, 15:18

"Mint ezen oldal moderátora, bármilyen mocsokul is hangzik, kedvemre szólíthatom fel a fórumozókat, hogy tartsák be a különböző kommunikációs szokásokat az oldal egész területén."

Értem, mi nem lett betartva? Sehol egy káromkodásom nem volt:)

"hogy ezen kritika alatti hozzászólási lehetőség nem egy fórum, itt neked senki hivatalos személy nem köteles válaszolni a játéktechnikai és egyéb tartalmi kérdésekre."

Stimmt, ezzel semmi baj nincs:)

"Amennyiben a készséges útbaigazításokat nem fogadod el, miszerint a fórumokon (nem feltétlenül csak az inomi fórumain, de az rpg.hu MAGUS fórumain is) esetleg választ kaphatsz égető kérdéseidre, úgy tájékoztatlak, hogy én pedig ezentúl dönthetek úgy, hogy ezen cikk hozzászólásai alól eltávolítok mindennemű olyan bejegyzést, amely a te azonosítód alatt jelenik meg, és saját belátásom szerint nem tartozik a tárgyhoz"

A tapasztalatom leírása miért is nem tartozna a tárgyhoz? A cikket elemezem nektek saját tapasztalattal, és kérdést sem tettem fel, hogy fórumnak tűnjön:)

"Úgy gondoltam, két udvarias, tájékoztató jellegű figyelmeztetés után már nem lesz szükség ilyen szigorúbb hangvételre."

Ez nem vonatkozik rám:)

"Köszönöm megtisztelő figyelmedet."

Én meg a megértésedet, és azt, hogy visszajuttatod v.milyen úton-módon hozzám a jogtalanul kimoderált tapasztalataimat:)

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 15:13

IQ-hajcsár: legközelebb elég lenne 1 link a megfelelő fórumra az rpg.hu-n, és ott kéne folytatni.

Köszönöm.

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 15:12

Leader:

ID: 35366 2004-04-20 11:46:50
ez nem csak Zsoltra, de mindenkire vonatkozik.

_Leader (NPC/NJK)

_Leader (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.20, 15:09

Herbie:
1. Kritikát írtam, és a fenti cikkhez, azaz a kritikához a tapasztalataimat, ergo nincs oka a törlésnek.

2. Kérném vissza a jogtalanul kimoderált üzenetemet, mert akkor keresek egy olyan fórumot, ahol az értelmes gondolataimat leírhatom.

3. Talán a fórumozót érdemes figyelmeztetni, hogy az írása törlésre fog kerülni, és miért. Sajnos 500 beírást nem tudok visszaolvasni, hogy mi volt a hiba(???), így várom a pontos indokot.

:aboci:

_Iq-hajcsár (NPC/NJK)

_Iq-hajcsár (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.20, 15:07

Üdv!

Életünk nem áll másból mint hallgatásból, s a néhai felelőtlen verbális megnyilvánulásaink magyarázataiból.

csimota: Zsolttal ellentétben én az általam írottakat részekben is képes vagyok elviselni egy kritikus hozzászólásban két idézőjel között, tehát hajrá:
Vizsgáljuk meg a kiragadott mondatrész mondanivalóját.
Először a kevésbé kritikus részeket próbálnám rövidre zárni: A mondatrész vége nyilvánvalóan túlzó. Az egész világot itt - mint általános értelemben - csupán szerény bolygónk felszínére vonatkoztatom, s annak is - s itt jön a pontosítás - azon részére, mely kellően megfertőződött mind a szerepjáték, mind a kapitalizmus eszméjével ahhoz, hogy felvevő piacot biztosítson a WotC termékeinek. (Azt hiszem ez nem csupán pár Magyarországnyi népesség). De gondolom a tartalmi problémák nem a mondat eme részével foglalkoztak, így térjünk át a kényesebb helyszínekre.
Nos. A mondat azzal foglalkozik, hogy leírja Zsolt bizonyos viselkedését, és ezt próbálja magyarázni. Nem arról van szó, hogy a hozzászólás írója (szerény személyem) kritizálná, vagy minősítené ama tényt, hogy Zsolt barátunk olyan dolgot vett észre, ami - függetlenül jóságától és realitáshűségétől - nem eme fejlesztőgárda sara vagy érdeme. Arról van szó, hogy ezt a dolgot annak tudom be, hogy Zsolt eme ismeretei hiányosságot szenvednek valószínűleg. (És itt most kiemelem eme utolsó szót, ami felment eme tényező alól is, s azt hivatott kifejezni, hogy mindez nem biztos, csupán számomra ez tűnt a legelképzelhetőbbnek.
Így számomra az érvelés jogossága helyénvalónak tűnik.

Egészen más kérdés, hogy mi húzódhat meg a háttérben. Az író valószínűleg nem másért említi meg eme tényt, mint az okból, hogy negatív véleményét fejezze ki a tudás elmaradásának okán. Azonban - és itt jön a lényegi tényező, s az alábbi írásom mondanivalója -, mindez nem azért probléma - ha probléma egyáltalán -, mert elvárhatónak veszem a d20 ismeretét, és/vagy - felvéve Timba-szemüvegemet, amin keresztül az alantas, tudatlan létformákat vizslatom - lenézem azokat, akik nem értenek hozzá.
Pusztán ellentmondásosnak találtam Zsolt stílusát és tudásának fokát, értékét.

Mert egész másként hangzik, hogy

"Srácok, nem igazán látom még át ezt a d20-at, mert sosem játszottam, így nem értem, hogy miért csupán az Iq-tól függ a képzettség-pontok értéke"

és

"Uhhh... Ez az egész könyv egy állatság! Hát ennyi eszük sem volt a készítőknek, hogy rájöjjenek, hogy az ügyességből is lehet tanulni? Nem olvasták ezek az Alapmagust? Hé baromarcúak, ideröfögne valaki végre?"

Iq

UI: Előre is megkövetem Herbie-t akinek többszöri kérése ellenére s olvashatóak ilye hozzászólások, mint az enyém

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 14:50

Leader: erre találták ki a fórumokat. Ha lentebb kicsit visszaolvasol, megtalálod üzeneted törlésének okát. :aboci:

_slutty (NPC/NJK)

_slutty (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.20, 14:41

Leader: Rá se ránts!
Viszont ajánlom figyelmedbe a fórumokat, sok érdekességet találhatsz ott az Alapkönyvvel, no meg az észrevételeiddel kapcsolatban...

_Leader (NPC/NJK)

_Leader (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.20, 14:27

Slutty: Igazad van, de a képen akkor is piramist látok:) No meg ekevasat!:aboci:

_slutty (NPC/NJK)

_slutty (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.20, 14:21

Leader: Az a kúp, amire te gondolsz.
:)
A gúla bizony ilyen is lehet.

De azért jó próbálkozás volt. :aboci:

_Leader (NPC/NJK)

_Leader (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.20, 14:00

Sziasztok! Nem bírom tovább követni az eseményeket, így kénytelen leszek hozzászólni:) Tehát nézzük miről is van szó:aboci:
Van egy nagyon jó(???) új M.A.G.U.S.-unk, ez a szó hogy is jön össze?

M-Macska
A-Agár (ez látszik)
P-Piramis (A gúlának tudtommal csak 2 felszíne van, az alapja köralakú. Nagy engedménnyel T-Tetraéder)
E-Ekevas (Ha nagyon megnézem, akkor esetleg lehet uszony, határeset, elfogava)
S-Sólyom

_slutty (NPC/NJK)

_slutty (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.20, 13:23

Zsolt:

Nincs kedvem gyűjtést rendezni a fikázó, személyeskedő szövegeidből, megteheted magad is.
Vedd úgy, hogy azokat gyűjtöttem ide válaszként.

Amúgy pedig érdemben:
A problémádat mondvacsináltnak tartom.
Amellett, hogy szerintem is nagyon sok mindent le kellett volna még írniuk a készítőknek, de nem nagyon tudok olyan dolgot mondani, amit ki kellett volna hagyniuk.
Hiányolom a fejezetek alaposabb elválasztását, különösen a kasztok felsorolásánál. Hiányolok táblázatokat, magyarázó szövegeket a karakteralkotás meggyorsítására, összefoglalására, hiányosnak érzem a világleírás terjedelmét, a legtöbb kasztnál az iskolák kifejtését, a belső kasztok mennyiségét, stb.
Azonban ha már valahol meg kellett húzni a terjedelmi határokat, akkor az így elfogadható szerintem, hogy mindenből mutatnak egy kicsit, az alapokat a játszhatóság kedvéért.
És a következő regionális kiegészítőkben kitérnek a részletekre területenként.

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 13:19

csimota, egyszer a tényálladék. Nem szeretnék utolsó szót, meg egyebeket. Az első kérdésem óta 1 darab értelmes választ nem kaptam, a válaszaikat visszaolvashatod tanulságos, miszerint én vagyok a vásárló, ők nyújtják a szolgáltatást, és ha kinyitom a számat, akkor gyorsan próbálják betömni valami blődséggel. De legalább jókedvet varázsolnak az éterbe.

_csimota (NPC/NJK)

_csimota (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.20, 13:15

Iq-hajcsár: Amellett, hogy Zsolt esetében szerintem nincs másról szó, mint hogyha már kifizette a könyvért jó néhány hamburger árát, akkor legalább az utolsó szó hadd legyen néhány napig az övé ... nos, mindemellett szerintem elég aggályos a következő kijelentésed:
"valószínűleg d20-as tájékozatlanságod okozza azon hibák kiemelését, melyek több-kevesebb sikerrel világszere működnek"
Miért is kéne az AK olvasóinak ismernie a d20-at? Mi szükség van bárminemű előképzettségre a könyv olvasásához, használatához illetve ahhoz, hogy kritizálni lehessen? Az hogy valamely hibák "több-kevesebb sikerrel világszerte működnek" (itt egyébként enyhe képzavart érzek :aboci:), még nem jelenti azt, hogy az AKban helyük volna. Mint ahogy - gondolom - te sem jársz burnuszban, pedig hát sok helyen az a trend (ha mégis, akkor szori). Nem hiszem tehát, hogy ezt fel lehetne hozni valid érvként ebben a vitában, hogy ebben-meg-abban a d20ban így van - főként, hogy ilyenkor az ember a Timba-lét elviselhetetlen könnyűségével kacérkodik.
Azt még hozzá kell azért tennem, hogy nekem nincs bajom az Int bónusznyi KP dologgal, csak az érvelésedet vitatom.

csimota

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]