Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Magus Alapkonyv - kritika (Attila)

• Válasz írásához lépj be
548 hozzászólás érkezett eddig

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 13:10

Chantico, nekem a mágia fejezet terjelmével semmi bajom nem volt, csak a könyv globális arányosságával (információ szempontjából). Van ami szépen ki van fejtve, és valaminek csak a nyoma található meg. Ez nem rendszer-hiba, meg nem is szerkesztési. Kiváncsi vagyok, egy kezdőnek pl. mit mond a lovagrendek 5soros táblázata, vagy a hasonl harcostáblázat. Gorviki dispada, oszt ennyi.
Mókás.

Ehhez képest nézd az inomisok és rajongóik válaszait és hozzáállását. Ez is mókás.

A default, hogy lefikáz, személyeskedik, és nem értesz hozzá felkiáltással elintézi azt, amit akár komolyan is vehetne.

Chantico

Chantico

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 257 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 13:03

(Minden alábbi szigorúan szvsz)

Zsolt:

Abban lehet, hogy igazad van, hogy belezsúfolhattak volna még táblázatszerűen 1-2 oldalnyi iskolát harcművészeknek/ kardművészeknek.

Abban biztos nincs igazad, hogy a mágiával túl sokat foglalkoztak.

Kifejtve:

Minden játszható (mágiát is tartalmazó) szerepjátékrendszerben (amit én ismerek) a mágia fejezet legalább annyi helyet vesz igénybe, mint a többi együttvéve. Ahol ezt nem sikerült az alapkönyvbe bezsúfolni, ott általában a mágia játszásához kevés/ sovány az alapkönyv.

(Persze ha a világ mágiaszegény és ezért még a kis varázslatok is különlegességnek/ nagy tápnak számítanak (ld CoC) akkor ez nem feltétlen ilyen - de ez Ynevre nem jellemző.)

Én mondjuk pl Mozaikmágiát néztem - ott tipikusan rövidebb/kevesebb lett az anyag (persze bekerült egy-két Rúnás varázsjel/ mozaik). A régi alapkönyvben sem voltak iskolák, a varázslatok nagy része már abban is benne volt.

A rajongók egy jelentős része (pl akik k100 pártiak d20 helyett) az ilyen "tradicionális" értékekből/ elvárásokból nehezen engedtek volna - a struktúra (ha meg akarják őrizni a játékrsz hangulatát/ feelingét) bizonyos mértékben kötött volt.

Mellesleg pl egy tűzvarázsló spellek nélkül röhejes/ gyenge, míg pl egy harcművész iskola nélkül is életképes mint kaszt. Az, hogy hány karaktert/ oldalt szánnak egy kasztra nem befolyásolja a játékegyensúlyt. Másrészt gyanítom, hogy boszorkányiskolák/ irányzatok is kimaradtak a könyvből.

Persze ettől még nyugodtan lehetsz elégedetlen... :-)

C.

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 12:03

lol

_slutty (NPC/NJK)

_slutty (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.20, 11:51

Zsolt:

Valamiért az első itteni hozzászólásod után még úgy tűnt, érdemes veled eszmecserébe bonyolódni.
Nagyon mellélőttem.
:aboci:

Jó tanács: Az elmúlt tíz hozzászólásod törlését kérném a helyedben, hogy ne maradjon meg az utókornak.

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 11:41

Legközelebb írd oda, hogy aki kritizálni meri a könyvet (bármilyen szinten), az vagy hazudik vagy nem ért hozzá.

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 11:39

No comment.

Kivéve a Herbie-s dolgot, mivel nem volt tudásom róla, hogy moderátori minőségben van jelen, illetve ő sem jelezte ezt. Ezt szerintem mi ketten meg tudjuk beszélni egymással.

A többihez nem fűzök kommentárt, felesleges.

_Iq-hajcsár (NPC/NJK)

_Iq-hajcsár (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.20, 11:28

Üdv!

Békésen figyeltem eme "kis" hozzászólás részt a háttérből, mondván, hogy majd az 500-as bejegyzést megszerzem, de most mégis úgy döntöttem írok.

Zsolt: Igazán elszomorító, amit itt a fórumon művelsz.
Nem csupán arról van szó, hogy valószínűleg d20-as tájékozatlanságod okozza azon hibák kiemelését, melyek több-kevesebb sikerrel világszere működnek s szintén tudatlanságodnak tudható be, hogy egy feléd toleráns moderátorral ilyen megengedhetetlen hangnemet ütsz meg.
DE, szerinted nem furcsa az a fajta hozzáállásod a dolgokhoz, hogy ez-meg-az hülyeség pusztán amiatt, hogy nálatok másképp működik. Ha egy kicsit visszaolvasol magad is láthatod, hogy hozzászólásaidból nem tükröződik más, mint az "én mindent jobban tudok" és a "mindenki más hülye" stílus nem éppen szerencsés keveredése.

Ezen dolgokat csupán azért írtam le, mert attól tartok nem csupán a fejlesztők nem fognak válaszolni agresszív írói stílusodra, de a többi olvasó szimpátiáját sem fogod elnyerni ezáltal, holott eme túlerőltetése a dolgoknak (mármint, hogy mindenképpen választ vársz a vádaskodásaidra) arra utal, hogy véleményeddel a közönséget próbálod megnyerni.

Egy fantasy világ rendszerében talán két sarkalatos pont van: a Harcrendszer (a harcosoknak) és a Mágiarendszer (a varázslóknak). Én nem érzem, hogy bármelyik tényező olyan szinten el lenne hanyagolva, mint ahogy beállítod.

További békés fórumozást mindenkinek
Iq

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 10:51

Sajnos nem volt a neved mellé kiírva, hogy moderátor. Hozzáteszem, ezt u2u-ba is megírhattad volna, mivel ez sem tartozik a témához.

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 10:46

Drága Zsolt!

Mint ezen oldal moderátora, bármilyen mocsokul is hangzik, kedvemre szólíthatom fel a fórumozókat, hogy tartsák be a különböző kommunikációs szokásokat az oldal egész területén.
Ilyen minőségemből kifolyólag harmadszor figyelmeztetlek, hogy ezen kritika alatti hozzászólási lehetőség nem egy fórum, itt neked senki hivatalos személy nem köteles válaszolni a játéktechnikai és egyéb tartalmi kérdésekre.
Amennyiben a készséges útbaigazításokat nem fogadod el, miszerint a fórumokon (nem feltétlenül csak az inomi fórumain, de az rpg.hu MAGUS fórumain is) esetleg választ kaphatsz égető kérdéseidre, úgy tájékoztatlak, hogy én pedig ezentúl dönthetek úgy, hogy ezen cikk hozzászólásai alól eltávolítok mindennemű olyan bejegyzést, amely a te azonosítód alatt jelenik meg, és saját belátásom szerint nem tartozik a tárgyhoz.
Úgy gondoltam, két udvarias, tájékoztató jellegű figyelmeztetés után már nem lesz szükség ilyen szigorúbb hangvételre.

Köszönöm megtisztelő figyelmedet.

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 10:15

Összegzés: igazad is van, meg nem is. De itt kezdtem el a téma boncolgatását, és nem szeretném hagyni kárbaveszni.

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 10:14

Herbie, egyelőre még nem hőzöngtem. Másrészt nem tudtam, hogy a problémákat csak az inomis fórumokon vethetem fel. Számomra ez még a kritika részhez tartozik. És nem hiszem, hogy te leszel az az ember, aki az én döntésemet befolyásolni fogja.

Ne játsszd itt a tanítót, még a témához sem szólsz hozzá, csak el szeretnéd igazítani az embereket.

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 10:04

Zsolt: tán az illetékes fórumokon kellene kérdezősködnöd és nem itt vitázni a bitekkel :aboci:
de erről már volt szó korábban is.
Akkor most mégegyszer: a rendszerről és a tartalomról ne itt hanem a fórumokon.
És ha ott sem kapsz választ, akkor ott lehet hőzöngeni, de itt teljesen fölösleges.

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 09:45

Annak, amit te írtál, semmi köze a kasztokról szóló arányos információról.
A lufi-válasz nem válasz.

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 09:41

Magnos, én még egyetlen értelmes választ nem kaptam a kérdéseimre az Inomisoktól.

_Magnos (NPC/NJK)

_Magnos (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.20, 09:32

Zsolt, ha jól értettem az a problémád, hogy nem tudták a szerzők az új AK-ba belesűríteni az összes eddig megjelent MAGUS kiegészítőt? Így is elég vastag lett a könyv.. Emlékezz csak vissza, az ET-ben se voltak nagyon kardművész stílusok (pláne nem harcművész stílusok), de ha jól emlékszem, akkor a különböző harcosok is csak egy kiegészítőben lettek kifejtve. Az AK egy alapkönyv, amiben elméletileg a játékhoz feltétlenül szükséges információk vannak benne. Szerény véleményem szerint a mágiarendszer egy ilyen dolog (kivéve persze ha száműzöd a varázshasználókat Ynevről).

Üdv:
Magnos

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 09:08

Attila, bocs, igazad van :-)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 09:07

Zsolt:
"Egyébként a valósághoz semmi köze nincs annak, amit írtál. Középkorról beszélünk, tudnillik, mégha fantasy is. A szaktudás nem egyenlő intelligenciával, tehát amiért én okosabb vagyok, nem fogok jobban megtanulni úszni."

Mielőtt ezzel üzemanyagot adsz egy tradícionálisan offba hajló, életrajzi elemekkel, d20-propagandával és ostobaságokkal gazdagon megtűzdelt timboid szófosáshoz, aszondom inkább le kéne kattanni erről... :aboci:

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 09:04

Hú, tényleg, ezt el is felejtettem. Az Inomis fórumon is olvastam ezt. Valaki megkérdezte, hogy a gnómoknak miért nem tartalmaz odot a testük, mikor a summariumban még ez van.

A hivalatos válasz szerint azért, mert ugyan od van benne, de nem akarták leírni, ez majd a Titkos Tudományokban lesz benne, és akkor már od lesz meg minden.

Ki tudja, a TT-ben talán már lesz plusz 1 kardművész stílus is, vagy esetleg a lovagrendekről 2-3 oldal. Szóval ilyesmi. Sőt, talán kiderül, hogy az elfeknek 3 fülük van, de ezt az AK-ban nem akarták leírni, mert nem lett volna hely ezt kifejteni.

Hajrá Inomi! Csak így tovább.

Messor_

Messor_

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 439 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 08:59

Psszt! Ez egy alapkönyv. Nem lehete beletenni mindent. :aboci: A későbbi kiegek majd leírnak midnent a harcosokról, lovagokról, slanekről meg mindenről. Asszem a d20as rendszereknél ez a bevett szokás.
Szvsz azért kell 150 oldal varázslat, mert esetleg néhányan sírnának, hogy ez meg az a spell most hogy van. Merthogy varázshasználókkal is játszanak és róluk egyszerűen többet kell írni.

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.20, 08:52

Minnél többször olvasom át ezt az AK-t, annál elszomorítóbb a véleményem. Ez szakértői munka. A kasztok miért nem kaptak azonos figyelmet? Miért kell 150 oldalra varázslatokat tenni, és a nem-varázshasználó kasztokat néhány oldalban elintézni? Mit tudunk meg a könyvből a harcosokról/lovagokról/harcművészekről? Gyerekek, ez szánalmas. De legalább vannak receptek a boszorkánynak. Ez nyilván fontos.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]