Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Vihar es koszikla (GiZmo)

• Válasz írásához lépj be
27 hozzászólás érkezett eddig

Linn

Linn

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 65 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.11, 20:20

Tetszett. Tényleg. Csak egy laikus olvasó vagyok, de szerintem hatásos volt. Kusza, de ez pont így jó, és barokkos körmondatokkal igazán hülyén nézne ki.

_zugrat (NPC/NJK)

_zugrat (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.09, 13:20

Érdekes volt, de szerintem egy kicsit kusza.

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.04, 22:07

OFF (elnézést)
M.Elric:
1. Az elemzésnél/kritizálásnál igenis szem előtt tartjuk az író épülését: olvasd el figyelmesebben a bejegyzéseket.
2. Ezen a művön nincs mit irigyelni (szvsz).
3. "Az írók mind hazudnak." - Ki mondta ezt? És hogy jön ide? És hogy lehet hazugságnak nevezni azt, ha egy intelligens ember kitalál egy történetet, és azt hitelesen előadja, úgy, hogy közben örömet szerez vele?
Öcséém, komolyan mondom...

"Egyébként én túlvilági nagyság vagyok." - Ez elég pszichotikusan hangzó mondat. Holnap mi leszel? Napoleon? Na viszlát.
ON

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.30, 14:36

M.Elric:

Orulok, tenyleg... :aboci:

_M.Elric (NPC/NJK)

_M.Elric (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.30, 14:31

Lac! Egyébként én túlvilági nagyság vagyok. Azonkívül értem a gúnyt, anélkül is, hogy mögé pöttyintesz egy vigyorgó fejet.

_SkallaGrim (NPC/NJK)

_SkallaGrim (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.30, 14:26

Nekem is tetszett. A tomondatokkal nincs baj, ennek a novellanak ilyen a stilusa, es szvsz illik hozza. Lehet, hogy csak egy "nagyon kezdo probalkozas a novella bizonyos formai korlatainak atlepesere", de annak kifejezetten jo. Tetszik, hogy csak fokozatosan derul ki, hogy mi van, bar meg a vegen is maradnak homalyos pontok.

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.30, 13:59

M.Elric:

Orulok, hogy ujabb kritikaelmeleti nagysag jelent meg szemelyedben... :aboci:

_M.Elric (NPC/NJK)

_M.Elric (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.30, 11:49

Szerintem ez egy nagyon egyben lévő mű, ami végére összeáll egésszé. Ez egy ilyen stílus, ami vagy tetszik vagy nem, de az öncélú, kritikátlan cseszegetés sehova sem vezet.A véleménynek meglátásom szerint az az értelme, hogy építő jellegű legyen, ne csak úgy beszóljak, mert nem értékelem az ilyen jellegű írásokat. Ne az írigység, hanem a segítő szándék legyen az, ami szerint elbírálunk egy alkotást, hiszen mondjuk Neil Gaimantől mindnyájan elég messze vagyunk, de azért legalább próbáljunk meg nagyvonalúak lenni. Az itteni helyzet ilyen téren siralmas.
"Az írók mind hazudnak."

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.28, 22:38

Hali. Asszem én már nem tudok semmi újat hozzáfűzni. Nekem se tetszik a tőmondatos stílus, már az első sor után elhúztam a számat. Szerintem vedd lazábban: írj normál, hosszabb mondatokat, és fejtsd ki bőven, amit akarsz: csak így lehet szépet és kifejezőt alkotni. A tőmondatok hatásosak, de csak ritkán ajánlatos használni őket. Jótanács. Jegyezd meg. :aboci:

GiZmo

GiZmo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.28, 19:28

kevin.1: Köszi, jól esik, elég régen írtam, talán ez volt az utolsó amit befejeztem.

Arsentis: Jaja, Impiben volt, jó másfél éve.

BePe: lol :aboci:)))) Meglepetésként ért ma reggel látni... :)

_Kyol (NPC/NJK)

_Kyol (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.28, 19:10

Bepe: LOL :aboci:

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4622 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.28, 18:56

GiZmo: ebbol is csak az latszodik, hogy minden levelre reagalunk valahogyan :aboci:)

_kevin.1 (NPC/NJK)

_kevin.1 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.28, 17:55

Gizmo, én szivesen olvasok még, hasonló történetet tőled.

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.28, 15:39

Ezt már valahol olvastam... Impulzus??

GiZmo

GiZmo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.28, 15:16

Lac: Asszem ennyi idő távlatából, hogy igazad van. :aboci: ld. előző hozzászólás.

GiZmo

GiZmo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.28, 15:15

Sziasztok!
Köszi a kritikákat, ez egy elég régi novella, igazából asszem lassan 1-1,5 éve küldhettem el az rpg.hu-ra. Akik olvasták, azoknak általában a véleménye, hogy az írón kívül kevesen értik. Asszem most már én is érzem, hogy igazuk van. Örülök neki, hogy tetszett páratoknak. :aboci:
Köszi a kritikákat. :)

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.28, 12:15

Nagyon. Szeretem. A. Tomondatokat.
Komolyabban: az az erzesem a novellaval kapcsolatban, hogy nagyon kezdo probalkozas a novella bizonyos formai korlatainak atlepesere. Ezert inkabb magamutogatasnak tunik, hogy "en ilyet is tudok", mint olyan szerkezetnek, ami valoban alapot ad. Bar sajnos alapot sincs adni mihez, mert a magam reszerol, miutan leesett a forma ba'ja :aboci: csak kozhelyeket talaltam. Lelek es test, karhozat, bosszu. Ja, a kulonlegesseg sajnos nem abban all, hogy egy iro leszarja az olvaso fejet, es veletlenul sem ad semmi kapaszkodot a szoveggel valo kommunikaciohoz.
Na, meglepoen josagos voltam.

lino

lino

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.28, 12:13

Ennyi: "MI VOLT EZ? TE JÓ ÉG, MI VOLT EZ?"

Ezt gondoltam..
Üdv:
Lino

_kevin.1 (NPC/NJK)

_kevin.1 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.28, 11:54

Nekem tetszett. A rövid egyszavas mondatok feszültséget teremtenek. Én magam sem szeretem a halmozást, az egymásra hányt felesleges mondatokat. A történet rövid és jó.

_laamer (NPC/NJK)

_laamer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.28, 11:27

A későbbiekben próbáld meg a zaklatottság érzését normális mondatokkal kifejezni. Így nem esik teljesen szét a novellád és nem lesz csupán szavak egymásra hányt halmaza, amik valamilyen érzést hivatottak volna kifejezni. Ez a két szó - egy mondat stílus a legtöbb embernek nem jön be. Először én is hasonló kritikát tervezgettem, mint csacsacsa, de ebből talán többet profitáltál. Remélem. :aboci:
Ebben a formában viszont ez egy nagy 0. Az ötletért +1.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]