Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Vallatas (M.G.)

• Válasz írásához lépj be
27 hozzászólás érkezett eddig

_Gomennaszai! (NPC/NJK)

_Gomennaszai! (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.19, 15:35

Nekem eléggé tetszett az írás, kevés idegbetegebb művet tartottam a kezemben (ez dícséret akart lenni :)) Talán a puskák motívuma, ami egy kicsit bezavart és az egész falu odacsődül, de úgy összességében rendben van. Az angyal karaktere nagyon bejön, szeretem a negatív személyiségeket úgy általában :)

_Tychon (NPC/NJK)

_Tychon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.14, 14:52

Nagyon tettszett az írás, csak gy tovább.

_nin (NPC/NJK)

_nin (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.12, 18:38

Sziasztok:)
Először is szeretném megköszönni, hogy egyáltalán elolvastátok, és a sok építő kritikát pedig külön köszönöm! De tényleg!
(Igazság szerint sokkal rosszabbra számítottam)
Igyekszem majd figyelni azokra a hibákra amiket mondtatok, mert bevallom van benne igazság:)))
A Dogville című filmet sajnos nem láttam, de most már érdekel:)
Üdv: M.G.

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.12, 16:26

Emlékeztet a Dogville című filmre. :)
Onnan az ihlet, vagy egyáltalán nem tudatos a párhuzam?
Akár így, akár úgy, nekem bejött.

Linn

Linn

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 65 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.11, 19:56

Tetszik, hogy egy angyal is lehet gonosz időnként. Nekem nagyon bejött a történet.

ericghar

ericghar

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 72 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.10, 19:59

Hali!

Remek volt, nekem tetszett.

Hm.. Angyalok... Emlékszik még valaki a Dogma cimü filmre (Loki és Bartlebi):)?

bye, ghar

_zugrat (NPC/NJK)

_zugrat (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.09, 17:06

Elég érdekes ez a novella mert szerintem azt mutatj be, milyen nehéz jónak lenni, de milyen grotesz rosznak lenni. Elgondolkodtató volt.

_Giorgio (NPC/NJK)

_Giorgio (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.09, 06:38

Csatlakozom az előttem szólókhoz. A sztori jó, bár nekem kicsit meredek, hogy egy angyal ennyire gonosz legyen. A mondatok tűntek még fel, mint túltagolt jelenségek. Én a kisebb anomáliák felett elsiklottam (lehet, hogy felületesen olvasok?), de szentelt víz/köpet kérdése és a puskalövés a falusiak feltűnésével karöltve nekem is feltűnt.
Egyébként tetszett, jó az alapötlet, csak valahogy nem érzem eléggé kihegyezettnek a csattanót, az elbeszélés módja meg leginkább Vavyen Fable-t idézi, amivel csak az a baj, hogy Vis Major nőjének jól áll ugyan, de egy angyalnak, még ha megkeseredett is, nem igazán.
Mindenesetre tetszett, olvastam már sokkal rosszabbat is.

Panzer

Panzer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 193 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.07, 20:25

Nekem is tetszett. Az angyal elképesztően gonosz - ez különösen bejött.

(Puska pedig vagy volt, vagy nem, ez nagyban függ az időtől. De szvsz egy kis faluban, parasztok kezében biztosan nem. Persze, részletkérdés, csak kibújik belőlem a mániákus... :) )

Summa: szép munka.

Üdv,
Panzer

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.07, 15:28

Nem rossz, de a francba, engem nagyon idegesítenek azok a kettévágott mondatok. Vannak itt szép gondolatok, de az írást még meg kell tanulni.
Olvasás közben nekem 3 történet jutott az eszembe: Stephen King: Halálsoron; Raoul Renier: A hitehagyott; és persze a Jeanne D'Arc. A hitehagyottban is volt egy ilyen boszorkányper, és, ha jól emlékszem, ott is a tej-elapadás volt a fő vád. De szerintem ne keressünk elődöket, hiszen egy boszorkány-kínzós sztorit bárki kitalálhat.
Az angyal szép volt, magam elé tudtam képzelni; a jelleme viszont nem tetszett. Egy angyal ne legyen ilyen nagyképű és flegmatikus, még akkor se, ha tudatában van hatalmának.
A megerőszakolási jelenet: én azt nem értem, hogyan tud valaki könyökölni, ha le van szorítva a karja. Amúgy tényleg drámai.
Nem elég fülledt az érzésvilág... Valóban. Ha egy igazi lányt kínoztak volna meg, akkor jóval érzelmesebb volna a sztori; itt az elbeszélő viszont egy flegma, érzéketlen angyal volt: emiatt van ilyen kevés érzelem. (És én emiatt nem sajnáltam meg a csajt - pedig szvsz úgy lett volna jó.) Egy utolsó megjegyzés: ha egy kínzás történetét E/1-ben és múlt időben meséled el, akkor mindenki tudni fogja, hogy túlélted - hiszen másképp nem tudnád elmesélni.
Na jó, abbahagyom... Legyen 70.
Sparrow

_SkallaGrim (NPC/NJK)

_SkallaGrim (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.07, 12:51

Nem rossz, csak igy tovabb. A negativumokkal kapcsolatban Zooey hozzaszolasa teljesen lefedi az en velemenyemet is.

_bitu (NPC/NJK)

_bitu (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.06, 21:44

Nekem szintúgy tetszett,no comment...

_H&M (NPC/NJK)

_H&M (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.06, 18:51

Mindegy ki mit mond, nekem tetszett. Magával ragadott a hangulata. És ez a lényeg. Nem?

_Solan (NPC/NJK)

_Solan (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.06, 18:17

Szerintem nincs semmi baj a puskával. Még a 16. században is volt inkvizíció igaz nem annyira jelentős. Akkor meg már volt puska.

Szerintem Nem baj az hogyha érzéketlen a kínzás iránt hisz ő nem is ember. Nem egy közönséges lányt lógattak fel. hanem egy angyalt. De mint mégegyszer mondom ez kiváló ez a novella. Az egyik legjobb amit az utóbbi időkben olvastam.

lino

lino

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.06, 14:50

Üdv!

Meg kell védenem valamennyire.. Èrzésem szerint 1500 körül játszódhat, és akkor már biza voltak löfegyverek! Az viszont igaz hogy nem a kis falvakban.. :)) (Ennek ellenére nálam még mindíg 94%, majd átírja kiáltásra..)
Persze hogy lesajnálja a kínzást hisz halhatatlan: "Nem tudtam, mi lett volna, ha lángra kapok. Mert lehet, hogy elégtem volna. " Lehet hogy úgy meg lehet ölni, söt ha továbbmész csak dühítette volna hogy a földi testét elpusztítják..

Az inkvizítor szerintem hiteles volt, semmi érzelem, üti a pogányt.. :)
Miért gondolkozott el az elözö boszikon? Mert tudat alatt (vagy nemtudomhogy) de meglátott valamit a nö valójából..
Amúgy meg szenteltvíz volt, csak amit már kiköpött az: nyál, vér, víz =köpet

Amúgy ez a legjobb:
"...Az édenkert maradványai voltak ezek. És az ember nem vesztette el őket. Mindvégig itt élt benne. Az édenkertben csupán a képességet vesztette el, hogy lássa."

Szóval még 1x gratula, ritkán tetszik ennyire valami! (Leszámítva a puskát.)

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.06, 13:43

Üdv!

Hmmm... Ez tetszett... Az angyal a végén kicsit érdekesen kifordult a szerepéből... nem is tudom. Nem utalt rá előtte semmi. A puskalövés engem is zavart egy kicsit, de belefér (késő középkor?). Az inkvizítor nekem nem tűnik olyan személytelennek, csak egyszerűen mellékes szereplő... Na, mindegy, szóval jó volt, na.

Tisztelettel:
R'naggol

Witchblade

Witchblade

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 756 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.06, 13:34

Nekem is tetszett, bár a kínzás közbeni "érdektelenség" kissé zavaró volt a számomra. Olyan hangulat töltött el az olvasása közben, mintha a fellógatott lány (angyal) valami pizsamapartin venne részt.

Ennek ellenére: lásd értékelés

_laamer (NPC/NJK)

_laamer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.06, 13:12

Nagyon tetszett. Volt benne néhány nem odaillő szó, de ezektől eltekintve szerintem hibátlan. Lebilincselő történet, váratlan csattanó (én végig azt hittem, hogy vagy tényleg boszorkány, vagy valamilyen egyéb mágiahasználó). Kicsit hasonlít a Dogville-re is.

Kerecsen

Kerecsen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.06, 13:04

Üdv!

Ez tetszett. Összességében.

Az ördög viszont a részletekben lakozik. :)

Az eleje tényleg darabos, a tőmondatok helyett nyugodtan elfért volna néhány összetett. Nem is értettem, miért kell ponttal zárni a mondatot. Pl.:

"Egy kígyónyelvű ember szájából szóltak. Aki kínosan tiszta fekete ruhában és fehér kesztyűkben állt a jobbomon."

A másik részlet, bár nem állítod, hogy a földi középkorba helyezted a történeted - igaz fantasy világra sincs utalás - a megerőszakolási kisérletet lezáró puskalövés. Javítsatok ki, ha tévedek, de úgy emlékszem, az invkizíció aktív működése idején nem voltak a tűzfegyerek annyira elterjedtek, hogy minden faluba jutott volna belőle. Voltak egyáltalán tűzfegyverek?

Ugyanitt: nem éreztem indokoltnak a falusiak feltünését. Miért, honnan, miért pont akkor? A kölyöknek viszont gyorsan vágott az esze! :)

Sokan felvetették a Rózsa nevét, de én nem éreztem annyira előképnek, a stílus sokkal irónikusabbra volt itt véve. Amolyan "Rőzse neve", annak viszont jó. :)

A befejezés sem a megbocsátást állítja a középpontba, mégis - vagy talán éppen ezért - ez a legjobban sikerült része a novellának.

Összességében gratula, azért az egy-két melléfogásért (puska, falusiak, tőmondatok az elején, váll megvonása, stb.) kár, ezért csak 90%.

(Ha volt puska, akkor 95%) :)

__balight the light knight (NPC/N (NPC/NJK)

__balight the light knight (NPC/N (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.04.22, 22:00

Maga az angyal volt a leggonoszabb mind közűl.. engem igazán ez a motívum fogott meg. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]