Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Threkerizzu (Borlay Marton)

• Válasz írásához lépj be
30 hozzászólás érkezett eddig

_zugrat (NPC/NJK)

_zugrat (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.09, 16:13

Én valamennyire vallásos vagyok ezért némileg ellenkezek, de mi tagadás ha férreteszem az eszméket amikre engem tanítanak és csek a történetet nézam, elgondolkoztató és nagyo jó novella.

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.06, 18:31

Bravo, nagyon erdekes eszmefuttatasok :taps:
Spanyolviasz-dijat kinek adhatom at?

_Solan (NPC/NJK)

_Solan (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.06, 18:07

Gondloj bele mennyi minden létezik amit nem is ismersz. De azok a te számodra nem létezik. Mert ha csak egy szót is meghallasz afelől amit nem tudsz akkor már létezik a te számodra is. Tegyünk fel egy egyszerű példát. Bár még így is elég nehéz. Mondjuk azt nem léteznek tündérek. Vagyis azt sem tudjuk van e ilyen szó hogy tündér. De mikor meghalljuk ezt a szót TÜNDÉR rögtön létezni kezd számunkra elkezdünk gondolkodni mi lehet az? (semmi egyéb infónk nincs róla csak a neve) Egy madár? egy fű neve, egy ember neve? vagy valami különös lény estleg egy eszme? De ezzel már megjelent a tudatunkban AZAZ létezik.

Na ennyit a létezés csodájáról

Kecske

Kecske

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 205 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.06, 14:23

"Még ha létezne is az ember nem ismerné vagyis számunkra nem létezne."

Csak úgy kötözködésképpen - miért nem?

_Solan (NPC/NJK)

_Solan (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.06, 08:06

Na neeeeeeee ez még az előzőnél is abszurdabb :DDDDDDD

DonKartacs

DonKartacs

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 284 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.05, 18:16

:) (Ő is benne van :) )

_Solan (NPC/NJK)

_Solan (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.05, 10:10

Másrészt. Apám járt amerikában és szerintem nagyon is valóságosnak élte meg.

_Solan (NPC/NJK)

_Solan (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.05, 10:09

Lac: Végülis akkor eljutottunk az emberig. Mindet ő teremtett saját magának. És azért mondta, hogy isten teremtette a világot mert ő képtelen volt felfogni hogyan is születhetett az egész. És hinni kezdett benne. Csakis ezért létezik isten. Ha nem hinnének benne az emberek akkor nem létezne. Miért? Még ha létezne is az ember nem ismerné vagyis számunkra nem létezne. Tehát mégiscsak az ember teremtette meg a hitet az istent. És adott neki nevet. Hogy az Jehova Allah, Rá vagy akármi az már teljesen mindegy. Hisz korábban a tüzet a vizet és a földet tisztelték istenként. Aztán később állatokat. m,ég később állatfej embertest isteneket. Most pedig olyan isteneket akik olyanok mint az emberekek. Ez azért volt mert ahogy fejlődött az ember tudata gy változott az istenképe.

Donkartács: Ez már nagyon elvont. Az hogy nem létezik amerika. Ez már kicsit sok. Ha hiszel benne akkor létezik. Minden létezik amiről gondolkodsz beszélsz, vagy anyagi valójában is van.

Egyébként igazán kiváncsi vagyok az iró saját véleményére, hogy ő mit akart ebből kihozni. Szóval irhatna ide pár sort.

DonKartacs

DonKartacs

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 284 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.05, 09:42

NA ezt a "mibenállahit" vitát lenyomtam pár fórumon. szal szvsz jó dolog csak szegény írónak nem lesz jobb tőle :) (bár kaphat új ötleteket)

De azért csak odamondok.
Én például nem hiszek Amerikában szvsz ez csak egy humbug. A média etet be minket a hülyeségeivel már évek óta. ÉS egy fikarcnyival sem látok több okot Amerika létezésére mint mondjuk Istenére. :)

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.05, 09:10

Solan:

Hat...azert a szentlelek sugallata elmeletileg sokat szamit.
De rendben, akkor ki mondta, hogy van isten? Ki mondta, hogy van Jezus? Ki mondta, hogy het nap alatt teremtette a vilagot? Az ember. Igen, tenyleg csak feltetelezzuk, hogy leteznek, na es? Ez a hit, nemdebar?

Mind1, a novellaban isten maga mondja, hogy a sajat kepere teremti az embert, es ez a lenyeg.

_Solan (NPC/NJK)

_Solan (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.05, 08:15

Lac: bocsi hogy ezt mondom de ki írta szentírást. Hát nem az ember? Szerintem nem az isten. Még akkor sem ha azok akik írták azt mondják hogy istentől kapták az instrukciókat. Bár ez eléggé száraz megfogalmazása. De ettőlfüggetlenül még mindig úgy hiszem. Az ember mondta azt hogy a saját képmására teremtette őt az isten.

Moonlightthief

Moonlightthief

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 290 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.04, 21:46

Nekem nagyon tetszett. Én nem vagyok vallásos, ellenben a legendákat nagyon kedvelem és ez valami hasonló. Szóval szerintem ilyenekből jöhet még több is!

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.04, 21:44

:) Élvezettel nézem a kialakult vitát. Hát, tényleg elég bonyolult a novella, én nem is adok rá többet 70-nél. A sárkány és Isten kapcsolata nekem se tetszik, és vannak benne egyéb furcsa dolgok is, ám az kétségtelen, hogy formailag szépen van megírva.
Sziasztok.

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.04, 21:09

Apokrif:

Ez mi, ha nem kozhely? "Úgy hiszem, a tökéletesség nem ér sokat. Mi az élet konfliktus nélkül? Ha nincsenek szembenálló felek? Sivár unalom lesz a lét, hol nincs hajtóerő. Mert a változás az, mi továbbviszi a dolgokat, és nincs változás ellentét nélkül."

Rendben, hogy a sarkany mondja, de egyreszt szvsz kilog az irasbol, kiesik a mondanivalo a stilusbol, masreszt ez a novella alapvetese... Es meg a Matrixban is benne volt :)
Az ember tragediajanak meg csak a leghiresebb szalloigejet kell megnezni, hogy felfedezzuk a parhuzamot :)
De van olyan is (nem szoszerint): "Az elet kuzdelem, es az elet celja e kuzdes maga.", vagy hasonlo.

Solan:

A novellaban isten mondta, hogy a sajat kepmasara teremtette, irl pedig pl. a Biblia, ami elvileg szentiras ugyebar...

A sarkany az ur engedelyevel tette hozza, amit hozzatett, ugyhogy ezt az engedelyt is lehet elcseszesnek venni.

Szerintem az erzelem-ertelem-esz dolog meglehetosen elnagyolt, es sarkitott kategorizalas. Hogy az erzelem atok lenne, az meg vegkepp: pl. a szeretet is egy erzelem, amit elmeletileg isten irant is kell erezni.

Mind1, nem szeretek ezekbe belemenni, mert kb. annyira megalapozott a beszelgetes, mintha arrol beszelnenk, hogy a vegtelen az bableves, vagy szenaboglya.

Ja, a koherenciarol:

"Ember, bár szeretlek téged, megátkozlak az Érzelem átkával"

ellentetben:

"Lám rám is átszökött a fertő, mi lényeimet ette: emberi érzelmek emésztenek."

Szoval ha miert csak most jott a ferto, ha mar a teremteskor is erzett szeretetet, ami szinten erzelem?

_Solan (NPC/NJK)

_Solan (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.04, 18:31

Szerintem pedig a jövő.... bocsi de ezt elfelejtettem folyxtatni. :)
a Jövő nem megváltoztatható, hiszen azért jövő. Ha látnánk a jövőt akkor sem tudnánk megváltoztatni mert akkor nem is a jövőt láttuk. az értékelésem 85%
és bocsi a sok pofázásért

_Solan (NPC/NJK)

_Solan (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.04, 18:27

Apokrif: bocsi ha iulyen egyszerűen írtam le a véleményem de ennél egyszerűbben még megfogalmazni sem lehetne.

Akkor még néhány szó.:
Ki mondta azt hogy az isten saját képmására teremtette az embert Az ember. Vagyis nem ias tudhatjuk legfeljebb feltételezhetjük.
2. Mi az hogy Az Úr elcseszett valamit. Ő tökéleteset teremtett csupán a sárkány tette hozzá a magáét.
3. Ha mégis a saját képmására teremtette akkor is lehet érzelemmentes mert olvassatok utána mit írtam DE az ember eredetileg érzelemmentes volt, a sárkány adta neki az érzelmet. Lehet hogy leegyszerűsítem de szerintem ez így érthető.
Másréazt miért lenne lúzer az isten? Elvégre teremt és pusztít. ez a dolga. És akkor ha tudta is előre akkor is meg kellett tennie. Miért azért mert ha látja a jövőt akkor ezt látta. Szerintem pedig a jövő.
Nem hinném, hogy az ember tragédiájából lenne is valami, ám nem zárhatom ki hogy hatással volt rá. A Faustot én is éreztem, de Az érzelmet egy új alakban közelítetted meg. még valami idézem. :"Ember, bár szeretlek téged, megátkozlak az Érzelem átkával, mely útmutató lesz számodra és gát, melyet magad elé állítasz. Nehéz esztendők állnak előtted, háború és gyűlölség, de te keress menedéket a szeretetben, az legyen fő mozgatód!" os ez egyértelművé tette számomra azt hogy az érzelem egy átok az ember számára.

viszont Donkartáccsal egyetértek a hirtelen ellentétekben.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.04, 18:27

Threkerizzu (Borlay Márton)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3519

wildboar

wildboar

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 29 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.04, 17:34

Ott van szerintem az egésznek a gyökere, cimbora, hogy olyan témában írtál, amiben jobb óvatosnak lenni. "Az élet nagy kérdései" témakör is ugyanott van, mint a politika meg a zene, hogy jobb nem beleb*zerálni, mert ronda nagy vita lesz belőle.
Node, hogy valami épületest is hozzátegyek: a stílus tetszik, van egyfajta hűvös, időtlen hangulata a novellának, Isten csarnokában szinte éreztem a hideget. A sárkány létezését valahogy nem bírta fölfogni az én földhözragadt észjárásom: hogy a bánatba születhet valaki meg a saját álmaiból? Van itt viszont egy személyes körösztkérdés, igaz, talán már kicsit messzibbről közelít a témához. Honnan veszed, hogy egy olyan időtlen, és általad érzelemmentesnek beállított, végtelen hatalmú lény, mint Isten bármitől is megfertőződne? Átverhető volna? És egyáltalán: miért kérdezné/vonná be egy hatalomban alatta álló lényt a teremtésbe?
Az utolsó, szerény megjegyzés pedig: a háborúknak nem feltétele az érzelem. Legújabb péda erre az Egyesült Államok esete Irakkal.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.04, 17:28

Apokrif

Ok, kicsit talán erős volt, amit írtam de, legyünk pontosak:
"olyan, mint egy keresztény (de legalábbis bibliai) ihletettségű munka, ami mintha már megin' arra akarna kilyukadni, hogy az Isten (amennyiben a zsidó/keresztény/iszlám kúltúrkör Istenéről beszélünk) egy lúzer"

Igen, elfogult vagyok, de asszem ez az én esetemben érhető...
A válaszok is többet igényelnének 5000 karakternél, de most nem mennék bele.

DonKartacs

DonKartacs

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 284 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.04, 16:12

Tiszteletem!
Apokrif:

Az én véleményemet nemigen találtad meg alant az sokkkkkkal hosszabb és másabb lenne.
Ha megnézed ezt írtam "Bár egy helyen azért sántít az előbiekhez képest"
Mármint hogy a Faust-hoz meg Madách-hoz képest. Ezt ők gondolták így (az irodalom tanáromat kövezzétek :) ) nem én.

Na csinálok már egy kis romboló jellegű kritikát is :
-A stílus és írásmód nekem tetszik bár mint mondtam nagyon hajadzik erre-arra , bár ez még nem feltétlenül von le az értékéből.(hiszen az újszülötnek minden vicc új)
-Kicsit kiakadt a pátosz-méter nálam.
-A mű az elején szinte minden második szónál ritmust váltasz szvsz ez nagyon rossz("örvénylettek" "lassú, komor"
"lustán szállt" "sziporkázó vágy"
"Mélán gondolkodva" "vadul változó")
Ezek az ellentétpárok nem lennének rosszak ha valamit ki akarnának fejezni de sajna én ezt a valamit nem találtam. Ráadásul ha valakiben olyannyira sziporkázik a vágy hogy az elveszi az eszét akkor az nem fog mélán gondolkodni.
-Szóismétlés az első sorban (tánc)
-Miért állítana egy örökévaló lény szobrot az örökévalóságnak ? (de lehet hogy ezt csak én nem értem)
-A második bekezdés végén az Úr olyan megjegyzést tesz melyből az világlik ki hogy ő már tudja mi lesz a jövendő (-Bölcs gondolat. Legyen hát, ....) akkor viszont miért haragszik a sárkányra ?

Na legyen ennyi elég belőlem.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]