Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Fejvadaszok vegnapjai (Lexa)

• Válasz írásához lépj be
16 hozzászólás érkezett eddig

_zugrat (NPC/NJK)

_zugrat (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.09, 15:24

Nekem eléggé tetszett. Érdekesnek és elgondolkodtatónak találtam.

_Gaark (NPC/NJK)

_Gaark (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.06, 12:01

annyira nem volt ez rossz. végülis megérte elolvasnom. ha másért nem, az író reakcióiért (yyyesss) a kritikákra. ritkán látni ilyet errefelé. remélem, tanul belőlük és olvashatunk még tőle jobb dolgokat.

Madrac

Madrac

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.05, 16:45

Eleg jo novella, bar egyet ertek azzal hogy kicsit tulzsufolt es jellegtelen. A vegere a telepata nagyon nem kellett. Ha a kolyok ottmarad akkor lett volna az igazi. Es ha a tobbiekrol mar nem tudunk meg semmit legalabb a fohosrol kellettek volna kisebb infok meg, mert ezt keves volt szerintem. Ennek ellenere jo kis novella es nem tartom elfecserelt idonek amit az olvasara szantam.

_Lexa (NPC/NJK)

_Lexa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.05, 10:41

Sziasztok!

Most már be merem vallani: kb. annyi CP novit olvastam, amennyit az rpgsek írtak. Wildboar: A világot nem akartam túlságosan leírni, mert aki jártas a műfajban, tudja, hogy miről van szó. (Aki nem, annak peche van:).) Lord Dain: Az írást sosem akartam abba hagyni, csak a CP írást. Igazából csak ki akartam próbálni, hogy mit tudnék kihozni belőle. Aki pedig leírja a hibáimat szívből köszönet érte, mert szeretek írni, és szeretnék jól írni:). Mindenkinek kösz a hozzászólást, ciao:
Lexa

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.04, 17:37

Kövezzenek meg érte, de nekem igenis tetszett.Akár egy hosszabb regény témája is lehetne, de így se rossz. A kibontatlan szálakról meg annyit, hogy kezdetben Jókai se volt írófejedelem.

_SkallaGrim (NPC/NJK)

_SkallaGrim (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.04, 13:59

Szerintem nem volt rossz. Zooey nagyon jol irta le a hibait, egyetertek veluk. A stilus kicsit toredezett, lehetne sokkal gordulekenyebb. Az, hogy a szereplok jelleme felszines szerintem nem nagy gaz, mivel a foszereplo viszont nagyon jol ki van dolgozva. Pont emiatt tudtam a vegen nagyon jol aterezni a vivodasat, hogy megmentse-e a kiscsavot. A tortenet pedig kifejezetten jo volt, leszamitva a mar emlitett logikatlansagokat.
Ezert a mondatert viszont nagyon kar volt: "Hirtelen egy kellemetlen bizsergés futott végig a hátamon, és felnéztem." Tenyleg nem azert, hogy kotekedjek, de ez igy nagyon magyartalan.

wildboar

wildboar

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 29 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.04, 10:15

Szerintem se volt azért olyan borzalmas. Bár azért az tetszett, hogy itt mindenki olyan vérprofi, hogy csak említés szintjén irtják az effektíve gyilkoslásra kiképzett katonákat. És talán szőrszálhasogatás, de megnézném én azt a srácot, aki bekap négy golyót, és utána még motorozik (egyáltalán: hogy marad nyeregben?).
Sok mindent (mint Orastes is mondta) kibonthattál volna: a világot, a légkört, de különösen a Halott Várost.
A hepiend nem bűn, a telepátiát viszont talán kihagyhattad volna a végéről.
De azért szerintem még "eladható".

Lord_Dain

Lord_Dain

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 652 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.04, 06:52

nekem viszonylag tetszett, talán a falloutos beütés miatt.
az írást pedig semmiképpen se hagyd abba! bátorításként 70%, mert azé' jól szórakoztam...

_timano12 (NPC/NJK)

_timano12 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.03, 20:24

Szerintem egész jó volt. De Orastesnek igaza van. Néhány szál nincs kicsomózva. Azon kívül jó a stílus is. Ne hagyd abba a novella írást.

_Lexa (NPC/NJK)

_Lexa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.03, 16:33

Sziasztok!

Mindenkinek kösz az értékelést, ez az első, és (ígérem utolsó) CP novellám. Nemigazán olvastam hasonló műfajt, csak szárnypróbálgatásnak írtam. Orastes: a neveket én találtam ki, bocs, hogy nem tetszettek, de komolyan mondom. A dolgokat pedig nem minden esetben szeretem kibontani, néha csak fél szavakkal utalok rájuk, különben meg nem kell minden szereplőről mindent tudni, így ti is kitalálhatjátok az életét.Kavics: Zyrotól találhatsz noellákat a keresőben, CPt is, tetszeni fognak. A tempót szeretem váltogatni, ez is az ún. stílusomhoz tartozik. Happy end végül azért lett, mert egyrészt eddig mindig "tragédiákat" írtam (bár ez erre is áll:)), és végre valami jót is akartam, különben is hajlamos vagyok a szabályok teljes semmibe vételére:). Zooey: a csaj egy szűkebb hídon lerázás céljából simán eltorlaszolhatja az utat, csak nézz híradót:)(.Különben kösz a tanácsot, igyekszem megfogadni. Ciao:
Lexa

_laamer (NPC/NJK)

_laamer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.03, 15:13

Nekem sem jött be. A hangulata némileg Falloutos (amit nagyon kedvelek), de csak nyomokban. A főszereplőkről alig tudunk meg valamit, a történet sivár, az ellenségeket egyszerűen csk "elintézik", tucatszám. Alig bírtam végigolovasni, de mindig reménykedtem, hogy hátha jobb lesz. Sajnos, hiába.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.03, 14:43

Van hangulata, csak sok szál nincs benne kibontva. Pl mi ez a "bevitték az ülésre" dolog? Lehet, hogy én vagyok csak ilyen hülye? Meg ha már elővetted azt a Főnix nevű csókát, akkor több is kiderülhetne róla.
A vége nagyon le volt kurtítva.
Ami nem jött be egyátalán:
-a nevek katasztrofálisak voltak (a Jekyll és Hyde főképp), olyanok voltak, mintha a Cthulhu-novellák szereplőinek a nevét keverted volna össze a Star Wars és a Star Trek pár nevével.
-mindenhol Y-ok és Z-k a nevekben, háát.., én a többségén röhögtem.
-a happy end szerintem nyálas volt.
-a hangulata inkább a Shadowranéra vagy Fallout-ra emlékeztet, mint Cyberpunk-ra.

Nem szidom tovább, mert nem volt olvashatatlan, de sok javítanivaló van benne

Kavics

Kavics

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 797 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.03, 13:29

Végre egy CP-s novella! (biztos volt több is, csak nem vettem észre)
Na és most akkor a negativumokról:
folyton hullámzott a ritmus, hol Indokolatlanul begyorsult, hol meg teljsen megállt.
A heppi-end a végén meg még a CP toposzokat is rombolta rendesen....
Ez a ki-be rohangálás a városba meg szükségtelen volt teljesen.

Zooey-nek igaza vagyon minden másban...

Szaky2

Szaky2

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 170 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.03, 13:05

Aholy!
Nekem bejött, de valahogy mégis végig az járt az eszemben, hogy ez egy lejátszott kaland megnovellásítása. Vagy legalábbis valami hasonló. Nem rossz, nem rossz, de lehet jobb is. Mindenképpen több mint egy "szódával elmegy", de nem ezzel fogsz az írólegendák köré betörni.
Szakykettő

_Zooey (NPC/NJK)

_Zooey (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.03, 12:44

Őszintén szólva nem tetszett. Szerintem sok hibája van, de a legnagyobb, hogy hiányzik belőle a stílusod. Ez egy szenvtelenül, precizen, de rendkívül felszínesen előadott cyberpunk történet, ami a műfaj összes klisséjét felvonultatja, de hiányzik belőle minden eredetiség. Túlságosan hosszú, ahhoz képest, hogy mennyire érintőleges dolgokat tudunk csak meg a szereplőkről.
A történet szerintem elég valószerűtlen, sok helyen teljesen logikátlannak találtam(pl. a "csaj" csak úgy kilő egy motorost, ami eltorlaszolja az egész 12 sávos autópályát?). A szereplők motivációi is gyökértelenek. Mindegyikük zord és profi, egyszerű tőmondatok alatt "katonák" tucatjait küldik a másvilágra, de nélkülöznek minden életszerűséget.
Úgy éreztem - főleg, a végén, amikor még a telepátia is megjelenik a történetben -, hogy mindent bele akarsz zsúfolni.
A tanácsom: próbálj rövidebb, kevésbé nagyratörő, szerényebb történetet írni, sokkal több átéléssel.

_The Angry One (NPC/NJK)

_The Angry One (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.03, 11:41

Bár általában nem nagyon csípem az ilyen témájú történeteket... ez kifejezetten tetszik!

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.03, 11:41

Fejvadászok végnapjai (Lexa)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3520

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]