Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Van Helsing (Kritika) (diandra)

• Válasz írásához lépj be
62 hozzászólás érkezett eddig

_Tomann (NPC/NJK)

_Tomann (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.11.28, 03:34

hail!
Meg copyzták a Masquarade-et is.
"Lesz egy csodálatos álarcosbál.":)

Orwen

Orwen

Lar-Dor-i varázsló

• Fórumita
  • 315 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.19, 18:49

Viszont a zene tényleg nagyon jó volt!! Aki nem nézte még meg hallgassa meg figyelmesen!

Orwen

Orwen

Lar-Dor-i varázsló

• Fórumita
  • 315 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.19, 18:47

Azért a James Bondot is copyzták.
(A rend földalatti titkos labratóriuma...)

_Tauri (NPC/NJK)

_Tauri (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.15, 10:40

Ave!

A film:
- igen látványos lopkodás, és ha nem gondolkozik az ember, egész jó érzéssel távozik a moziból.
csak pár példa:
- a nőci Kardok királynője lopás, pedig az a sorozat sem fog a fantasztikus storyról elhíresülni...
- a vérfarkas kicsit Scooby Doos lett...talán nem is kicsit.
- Van Helsing erősen hajaz a színész másik karakterére, Wolverinre, főleg a "nemtomkivagyok" dologgal
- a tizenkétemeletetzuhanokéssemmibajomdeavérfarkasrámesikésattólmeghalok dolog nekem egy kicsit fájt...
Ennek ellenére nem volt annyira rossz, mint pl. Mátrix 2 az egy után.

Kritika:
egyetlen vámpír sem rohangál napfényben, mindig felhő van, erre legalább figyeltek.
Egyébként egyetértek vele, csak úgy, hogy nem vártam sokat, nem is fájt annyira.

Bye,
Tauri

Aingus_Og

Aingus_Og

Énekmondó

• Fórumita
  • 636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.13, 22:17

Sziasztok!

A kritika abszolút találó.

Nekem a mélypont: a tehén, amit benyesnek a zsindelytetőn, majd lehuppan a padlásról a földszintre és a csata után bánatosan bőg. Bár a felrobbanó fogat sem volt rossz.

Amiért érdemes: a vörös vámpírlány (a nevét elfelejtettem), komolyan, inkább neki szurkoltam...

Kritika: 99%
(Nehogy már a film értékével rontsam a kritikát író Diandra statisztikáját...)

Minden jót:

Aingus Og

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.13, 08:15

sugár helyett sügér :hammer:

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.13, 08:15

Morsat> Azt gondolod, hogy amerikában csak buta felületes sugár emberek élnek? Javaslom, hogy ilyen és ehhez hasonló semmitmondó filmek helyett járj inkább analízisbe. :)

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.12, 23:30

GothPunk:

Mármint micsoda?
A kritikám halálosan komoly!
Most gyűlöltem meg abszolút az ilyen és ehhez hasonló semmitmondó filmeket.
A Hős pl már sokkal jobb...

_Sorquas Devastor (NPC/NJK)

_Sorquas Devastor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.12, 14:04

A film látványvilága és zenéje nagyon jó, aztán ennyi. Minden más csapnivalóan igénytelen. Nevetségesen gyenge párbeszédek, jellemábrázolás 0, bakihegyek, elcsépelt klisék. Csalódtam a filmben, akkorát mind a DnD - The Movie - ban. :-((

_norrec M. (NPC/NJK)

_norrec M. (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.12, 09:51

A Van Helsing mozifilm a javából, hihetetlenül látványos, marha jó effektekkel(én még ilyen jó vérfarkast filmen nem láttam). A történet persze bugyuta, de annak kell lennie: a mozi erről szóljon, kérem szépen, hogy hű, meg ha, aztán ha ez megvolt, haza lehet menni, és meg lehet tekinteni Coppola filmjét is (amiben szerintem Anthony Hopkins igenis emlékezetes Van Helsinget mutat nekünk-mint Clint Eastwood a dollár-trilógiában. Minden esetre, a Van Helsing jó film lett, van egy különös bája, irtó jó a zene ( a Farkasok Szövetségében hallhattunk hasonlót), és a Draculát alakító színész pedig nagyon érti a dolgát... bár a magyar szinkron mellőzi azt a nyöszörgést és sziszegést, amely az eredetihang sajátja.

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.12, 06:25

Morsat> Ez most komoly?

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.11, 23:24

Én csak azt nem értem, hogy Amerikába tényleg ennyire nme lehet eladni egy rendes történetű filmet?! Tényleg kell bele a töménytelen sok akció?! Tényleg ennyire buta-felületes-sügér emberek élnek csak arrafelé?!

Az értékelésem már (véletlenül) Nadal néven megtörtént.

Morsat

_Kovi Ubor (NPC/NJK)

_Kovi Ubor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.11, 21:38

Én nem vagyok egy nagyigényű ember. Egy filmben legyen egy kis vérfarkas, vámpír és akkor már rossz nem lehet.:)

Areas

Areas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 416 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.11, 20:09

Uff!

A film nekem is tetszett, bár abba lehet, hogy az is benne volt, hogy hirtelen jött az ötlet, csak utólag néztem meg az előzeteseket és kritikákat. Meg péntek este volt suli után, és akkor már minden jó...
Történet: érdekes volt benne a ,,fokozás", ahogy megtudjuk Drakula igazi terveit, és a valódi alakját is csak a végén ismerjük meg (ahhoz képest az egyik előzetesben+a honlapon is ott virít szárnyakkal...örülök, hogy nem láttam előtte).
Horror: nem horror, bár azért a hugaimnak még nem mutatnám meg. Néha ugrott a közönség, de amúgy semmi sem.
Zene: ez nagyon jó volt benne. Szuper...a gitár meg minden...
+volt még benne pár poén.

Szerintem a mostani filmek mellett elmegy, sőt, megkockáztatom, hogy néhány ,,sikerfilmnél" jobbra sikerült.

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.11, 16:05

Hoi,

én meglepően élveztem a filmet és annak is örültem,h Drakula mellett a farkasember ill. Frankenstein nem csak "úgy" van benne a filmben, hanem normális, ötletes szerepet is kaptak. A moziba mindenképpen érdemes elmenni a film miatt. Bár, h Drakulának ,h a franvba van árnyéka..?:)
A barát k* jó volt:)
Aweron: amúgy a farkasember jól láthatóan az irháját tépte. jó okkal: mondták is a filmben ,h az első teliholdig igencsak vedlenek.

Értékelésem a filmnek szól,

Bakoú.

_Mika-él (NPC/NJK)

_Mika-él (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.11, 15:21

Nocturna: nem tévedsz a "barát"-tal kapcs., tényleg ő játszotta Faramirt.

aweron_ama_nyr

aweron_ama_nyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.11, 14:35

A legizgibb hogy a farkasember nem is a ruháját hanem a bőrét szaggatta le állandóan(vagy én vagyok teljesen vak),Szóval.......izé......hát......ez tényleg...nem is tudok hozzáfűzni többet. :) :) :)

De legalább jól szórakoztam,jókat nevettem.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.11, 13:01

HELL!
Szerintem érdemes egyszer moziban megnézni,mert a monitoron bámulva a film elveszíti a legfőbb erényét, a látványt. Nekem tényleg bejött, mert az Underworld utáni lehangoltságom után átátllítottam a mércét. Ez gyakorlatilag egy fantasy környezetbe bújtatott akciófilm,ugyanabban a stílusban, amiben a Múmia is készült.(Milyen meglepő, igaz?)
--Sajnos a "vicces kis nigger" figurája ebbe az alkotásba is belekerült, annak összes sztereotípiájával együtt. Ok, kell bele egy kis lazítás, mert a sok akció megfojt, de rühellem azokat a karaktereket, akikről már a film legelején süt, hogy csak erre lesznek jók. Pl ott lehetett volna a sírásó figurája egy kis akasztófahumorral, aki -ha nem teszik gödörbe mindjárt a legelején- be is tölthette volna az iménti szerepet. Még eredeti is lehetett volna...
Mondjuk én a legnagyobbakat azt oltári, büdös nagy maflásokon röhögtem, nem is a "poénokon"...
((Tévednék, vagy a vicces niggert tényleg az a színész alakította, aki Faramirt is a Gy.U.-ban?))
--A szörnyek vizuális megjelenítése szerintem pazar, különösen a vérfarkasoké viszi a pálmát. Úgy érezhető, hogy nem csak egy effekttel van dolgunk, hanem az a dög meg is nyomja azt a 3-4 mázsát, miközben mozog...
--Ez eléggé mellékvágány mondjuk, de: Miért lett itt is bazinyagy Mr Hyde?? Az mondjuk tetszett, hogy a Szövetséghez képest itt némi intellektussal is felruházták...Az eredeti történetben tudtommal kisebb, mint egy normál ember, lógnak rajta a ruhái, stb. Ok, akciófilm, így látványos, meg minden, de ennyi erővel mondjuk a a Teremtmény is lehetne hegyomlásnyi, mert az látványosabb... Ez valami konzekvensen visszatérő hálivúdi fantazmagória lehet....
--A történet pont annyira elég, hogy elvigye a hátán ezt a kétórás akciómozit, se több, se kevesebb. Kár érte, mert VH múltját, emlékeit, a vele kapcsolatos kérdéseket( ezekről már volt itt szó) kibonthatták volna. Mert szerintem lenne benne potenciál. Lehettek volna pl felvillanó emlékképei, rémálmai(megfilmesítve!!)...stb. És azok a kérdések nem azért voltak megválaszolatlanok, mert töprengésben akarnák hagyni a nézőt, hanem pusztán nemtörődömségből. Nagyon zavaros a főhős háttere...:(Persze lehet, hogy ezzel a VH2-re gyúrtak előre, így lesz majd apropó...:)
--Jó lett volna még, ha legalább egyszer megállnak egy kicsit gondolkodni, levegőt venni, és nem rohannak mindig úgy, mintha időmérő edzésen lennének. Akkor talán jutott volna idő egy értelmesebb párbeszédre is kettejük között -nem pedig amolyan Legolas-féle, loholás közben odavetett szentimentális marhulásra-, amikor ki is derül valami róluk. Pl VH megcsömörlöttsége, keserűsége stb...hiszen az elején úgy unta a melóját!
--A zenéje nagyon jó, én a film közben is többször felkaptam a fejem, pedig a látvány azért odaszegel.
--A mélypont a Télapó rénszarvasaira hajazó hatosfogat mutatványa a szakadék felett. Minek?! Az a jelenet már amúgy is túlfeszített volt...
--De engem kárpótolt a bakikért a végső nagy harc VH és D között, amit nem spiráztak túl. Az rendes ütök-vágok agyar-karom csépelés volt két nagy kottás állat között. Ahogy az elvárható két ilyen hentestől...:)
Szóval nem kellett volna igazán sok ahhoz, hogy egy tényleg zsír akciómozit lássunk. Mert így csupán egy a kissé jobban sikrült, de átlagos akciómozik közül, amit csak a környezet és a legendákra, fantasyra alapuló miliő emel ki kissé.
A százalék a fimnek szól.
Üdv!

_Mika-él (NPC/NJK)

_Mika-él (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.11, 11:36

Ja. Budapest délen... Kutyaemberek... (farkasnak éppen nem neveznem oket, és néha meg inkább majmokra hasonlítottak - amilyen ügyesen másztak "ágról-ágra")
De nekem spec. maga az ötlet "tetszett", hogy egy nem-teljesen-de-kb. élőhalott (a Teremtmény)"életenergiáival" akarnak életre kelteni egy halom halott élőholtat... Nem rossz (Mellesleg, dr. Frankenstein első szavai lehettek volna: hejre kis kastély, de hogy a francba kerültem ide Svájcból...)
Ja, a cigány-király... ugyan minek a királya??? Erre igen kiványcsi lettem volna... Amugy a Vlad nem a Vladimir röviditése? (ezt most télleg nemtom, és zavar)
Azért meg lehet nézn, de csak jó társaságban, legyen kivel röhögni a bakikon

Hiuz

Hiuz

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.11, 08:04

Hali!

Én a Vatikáni jelenet után már csak mint akciófilm és paródia keverékét néztem, és jól szórakoztam. Olyanokon minek is rágódtam volna, hogy minden másnap telihold van, és hogy a farkasember hogy a fenébe tud olyan gyorsan felöltözni, hogy utána még egyszer leszaggathassa magáról a ruhát. :)
Jó kis film ez gyönyörű effektekkel, csak nem szabad komolyan venni.

Hiúz

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]