Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Troja (filmkritika) (Nezoter)

• Válasz írásához lépj be
267 hozzászólás érkezett eddig

_Seelöwe (NPC/NJK)

_Seelöwe (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.18, 01:12

>>>Morsat: nekem a Trója picivel jobban tetszett, mint a Gladiátor. :)

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1027 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.18, 00:49

Magam is egyetértek a kritikával, kivéve egy pontját: a kardpárbajok látványosságáról, felfoghatóságáról szóló részt.
Mert azok a párbajok, amikről te beszélsz leginkább katanával, vagy tőrkarddal történtek. A katanával a harc borzasztó rövid, de látványos volt a való életben (ezt a Hősben, Kill Bill-ban és hasonszőrű filmekben túl is húzzák, míg a tőrkarddal valóban hosszú harcok voltak.
Nos szvsz a görögök korában senki se várjon hosszú "párbajokat"! Abban a korban minden fegyver a gyilkolásra, nme a "párbajra" volt kitalálva. Egy hárítás egy vágás, és halál. Szvsz Akhilleusz első "gyilkolása" tökéletes. Igaz hogy ehhez kellett egy nagy melák ellenfél is...:-) Nem szarozott, csak ölt.

És én még valami kritikát tennék hozzá a filmhez:
A görög királyok kicsit fantasysre és DAGADTRA sikeredtek! Főleg az a harcikalapácsos. Hát kérdem én: ő egy törpe harcos, vagy mi?! A görögök kiválóan edzetttesű emberek voltak, akik egyfolytában a harcnak éltek, de itt Meneláosz és Agamemnón is dagi (bár az utóbbinál talán még elmegy). Most nem emlékszem, hogy az Íliászban milyenek voltak, de szvsz ez így gáz!
Az igazi görög kinézetű görög Eric Bana!

Szóval a film: 55%
A kritika: 90%

Seelöwe:
Ha neked ez a 90% "simán", akor például a Gladiátor mennyi: 120%??? Na de mindegy.

lestath

lestath

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 230 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.17, 23:48

hát ez annyira rosszul hangzik, hogy meg kell néznem. már csak azért is, hogy röhögjek egy jót

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.05.17, 23:48

Ejjj, ez eleg huzos.
Mind1, azert megnezem, mert altalaban tudom elvezni a buta, de feelinges akciofilmeket. Csak el kell vonatkoztatni a cimetol , es hogy hol es mikor es miert jatszodik... :)

_Seelöwe (NPC/NJK)

_Seelöwe (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.17, 23:47

Sziasztok!

Nos, az én véleményem gyökeresen eltér a fenti kritikában leírtaktól. Nem érzem úgy, hogyha belepakoltak volna még mondjuk másfél tucatnyi istent, és szerepeltetik is őket jól, akkor az előnyére vált volna az egyfilmes megoldásnak akár történet, akár terjedelem szempontjából (így se volt rövid). A szereplők indítékai sztem nem voltak hiteltelenek, remek volt pl. Agamemnón számító viselkedése végig az egész filmen. Az sem okozott lelki kataklizmát, hogy bizonyos szereplők sorsa másként alakult, mint ahogy azt Homérosznál olvashattuk. Részemről úgy ültem be a filmre, hogy felhőtlenül fogok szórakozni (a trailerek alapján így ítéltem meg), és ebben nem is csalódtam. Pazar látvány, remek színészek, jól megkoreografált jelenetek - én így láttam. Az egyetlen szívfájdalmam Aeneas ábrázolása, mint kb. 18 éves tejfelesszájú kölyök, de ez szerencsére csak egy 10 mp-es jelenet. :P)))
A filmre simán adok 90%-ot, a kritikára meg fent látható. És megelőzendő bizonyos reakciókat, még egyszer kiemelném, hogy ez az én véleményem, nem holmi kinyilatkoztatás. :)

Seelöwe

woof

woof

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 877 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.17, 23:45

Dettó. Én akartam először beírni :)
Szinte minden szavával egyetértek.

Arkadij