Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

The Complete Masks of Nyarlathotep (Call Of Cthulhu) (Bolch)

• Válasz írásához lépj be
22 hozzászólás érkezett eddig

_Wolfie (NPC/NJK)

_Wolfie (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.15, 06:52

Mr. Steve!

A Tales of the mIskatonic Valley sajna még reprintben sem hozzáférhető, ugyanis kb. négy éve nem gyártják. A helyzet ugyanez a Fungi from Yuggoth-szal. Talán bizományiban... Éppenséggel írhatok róla egy ismertetőt, ha valakinek van kedve elolvasni.

Mr_Steve

Mr_Steve

Mesélő Arc

• Fórumita
  • 277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.07, 16:15

Pennywise: Jól van na, majd összekapom magam! Te sem sokat erőltetted mostanában a játékot. Majd nemsoká... Addig se bohóckodj! :-)

Wolfie: Kösz a tanácsot, de ha azt is elmondod, hogy hol lehet beszerezni, akkor le leszek kötelezve. :-) Ha nem tudsz ebben a kérdésben segíteni, akkor is szívesen elolvasnék róla egy bővebb ismertetőt. Előre is köszi!

Pennywise

Pennywise

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 44 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.06.07, 12:19

Kabal: Egyetértek!
Mr. Steve! Nem röstelled magad?! Még időd sincs leülni egy jó kis játékra, és még más modulok után is kacsingatsz?! :/=
A kritika korrekt. A Chaosiumos arcok adtak ki elég velőtrázó dolgokat is C.o.C. terén, mindenesetre ha hozzájutok, azért át fogom olvasni.
Tényleg: Ha valakinek van kedve horror és hasonló hangulatú modulokat cserélgetni, jelezzen nekem! Kíváncsi lennék mások mesélési szokásaira illetve történeteire is - persze kölcsönös lenne a dolog.

_Wolfie (NPC/NJK)

_Wolfie (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.04, 14:05

No. nemtomki... Ha igazán jó CoC modult akarsz olvasni, mesélni, akkor javaslom a Tales of the Miskatonic Valley gyűjteményt. A cirkuszos és a polgárháborús mese fantasztikus (a cirkuszosban egy deep one gyereket kell kiszabadítani a "gonosz" cirkusztulajdonos karmaiból. Egy lövés nélkül tisztán lélektani darab az egész. Nagggyon jó! A Fungi from Yuggoth szerintem a legjobb sorozat. Nem - túl - halálos és a végepoén nagyon ütős. :)

ElfQT

ElfQT

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.04, 11:46

jonoe: a valódi és teljes neve Nyalókelep a Gólya Káosz. (© by Cancer)

Mr_Steve

Mr_Steve

Mesélő Arc

• Fórumita
  • 277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.03, 11:16

Sziasztok!

A kritika tetszett, de úgy látszik nem tanulok belőle, mivel arra szeretnék kérni mindenkit, hogy ha a modul (v. bármelyik az alább felsoroltak közül különös tekintettel az Orientre) megvan valakinek szkennelve, az legyen olyan jószívű és küldje át nekem. Iszonyúan kellene!!! szabosteve@shotgun.hu Előre is köszönöm.

Jester

Jester

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1380 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.06.03, 09:53

Kabal a szívemböl szólt. Nekem az Orient Xpress tetszett nagyon, de a Bolch által felsoroltakból csak néhányat ismerek sajna. Nálunk a saját mesék dívnak. Tényleg Scorba szoktál még mesélni? Be lehet állni? :)

jenoe

jenoe

boardgamegeek

• Fórumita
  • 1424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.03, 09:34

Bocs a szentségtörésért, de már harmadszor röhögöm magam halálra ezen a Nyaralótelep nevû monsztán. Remélem senkinek nem nickje. :)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.03, 00:56

A CoC karakterei amúgy is felettébb korán halnak.Amiért az én számomra etalon ez a játék:hajdanában "Ő" ébresztett rá,hogy egy játékalkalom nem attól lesz jó,hogy győzünk,hanem hogy átélünk egy nagyszerű történetet.Halkan jegyzem csak meg:ez kellene,hogy legyen a többi RPG célja is,de ezt még 40 oldalban senki sem foglalta úgy össze,mint a Chaosium mesterei.A Cthulhuban egyszerűen MUSZÁJ történetet mesélned,a játékosoknak pedig KÖTELEZŐ szerepet játszani,különben ez a játék egyszerűen...játszhatatlan.Bár a D&D vagy a MAGUS lenne ennyire koherens,jól átgondolt rendszer (nem pedig több kilónyi szabálybirizgálás és szócséplés)!...:-(

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.02, 21:33

Crucifix: Attól tartok, hogy nem ismered igazán a CoC világát, legalábbis az elképzeléseid arra utalnak. Esetleg lehet, hogy nem egy CoC-t ismerünk? Tudtommal ezek a modulok sokkal inkább a történetről, semmint a karakterek életútjáról szóltak. Akkoriban (századelő) ilyen jellegű "szafárikon" részt venni nem csak hogy sikk volt, de társadalmilag komoly elismerést lehetett vele kivívni (szvsz). Mi érne fel azzal, ha az ember végigutazza a világot? Ugráljon síkok között, vágjon le sárkányokat, vagy boncolja fel élve a sarki fűszerest?

Nyarlathothepet leistenkézted!? Ejnye, kénytelenek leszünk itt a fiúkkal idézni neked valami figyelmeztető jelet. :) [899 társam gonosz mosollyal bólogat.]

Cruzifix

Cruzifix

Nagymester

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.02, 19:33

Tisztelet!

Nagyon örvendek, hogy valaki valamit írt a CoC -ról. Magam nem ismerem ezt a modult, de én szeretem ezt a megérkezünk-ölünk-jövünk-megyünk stílust. Amúgy a másik oldalon pedig ez a "nagypályás" világszafari nem pótolhatja az igazi kalandot. (nem is beszélve arról, hogy nehezen jön ki a karkter íze, ha folyton csak reteg, menekül és gyilkol. A feszültség kell csak hogy ott lapangjin a levegőben, mikor 900 szektás és pár istenke vergődik az már szvsz nem is annyira félelmetes.

Maradok tisztelettel: Crz.

Bolch

Bolch

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.02, 16:51

Kösz a hozzászólásokat! Éppen ennyi volt csak a célom: egy korrekt ismertetőt írni. Ami chipie_ambrosia kérdését illeti: rengeteg nagyszerű modul/kiegészítő van a CoC-hoz. Ezeket pl. mindenképpen ajánlom: Cthulhu Now, Escape from Innsmouth, H.P.Lovecraft's Kingsport, Unseen Masters, Sacraments of Evil, Tales of the Miskatonic Valley, Horror on the Orient Express. És vannak még jócskán ezeken kívül is...

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.02, 15:48

Pedig de. Ez egy korrekt kritika!

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.02, 15:40

THE Eye: oke, lehet, hogy nem a vilag legjobb kritikaja, de nekem feludules volt ahhoz kepest, hogy az utobbi idok cikkeinek hozzaszolasaiban vagy magaban a cikkben csupa fikazast olvastam...

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.02, 14:23

Basszatövig, most szállt el a hozzászólásom! Meg a gyógyszerem...

_Lond (NPC/NJK)

_Lond (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.02, 13:55

üdv!
Hááát igen...CoC.
Sose volt emberbaráti játék és mondhatom nem arról híres hogy a játékosok egymás után görgetik fel a szálakat, majd egy taverna egyik sarkába megbeszélik milyen volt a kaland....
Tény durvának durva modul és igazat adok...elcsépelt.
CoC-ből jobbat is ki lehet hozni!

chipie_ambrosia

chipie_ambrosia

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 564 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.02, 13:29

Végre egy kritika, ami korrekt. De tudna valaki egy igazán jó CoC modult modani? Mert mindenhol olvasok kritikákat, de igazán jóról, keveset hallottam.

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.02, 13:12

Hát nekem meg más a véleményem, de erről nem nyitok vitát. A kritikával nincs problémám, csupán nem hiszem hogy olyan példaértékű lenne, amiből mások tanulhatnának, ennyi.

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.02, 11:10

Tessek, igy kell kritikat irni! Jo nehany rpg.hu -s fikazogep tanulhatna az irojatol...
Bar nem ismerem a CoC-t, de ez az iras 100%.

meg tobb ilyet!

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.02, 09:05

Asszem azért is imádhatják annyian annyira ezt a modult - én nem ismerem, nincs meg - mert az első változata 1984-ben jött ki és akkor valószínűleg forradalmian jónak számíthatott a tartalom.

Azóta persze tán változtak az idők és az elvárások, de a nosztalgia megmaradt...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]