Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Az utolso tuzelemental (Hiena)

• Válasz írásához lépj be
22 hozzászólás érkezett eddig

_Carella (NPC/NJK)

_Carella (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.20, 17:26

Jó sztori, ha egy kicsit- vagy nem is kicsit hosszabb lett volna... De azért jó hogy egy kész, mindenki által ismert sztorit elö mertél venni. és ha andersen forog a sírjában, hát az ö baja, nekem mindenestre tetszett.

VIC: Mi a jó fenének olvasol agy olyan novellát el aminek Az utolsó tűzelementál a címe, ha hiányzik belöled a képzelöerö mint olyan?!

_zugrat (NPC/NJK)

_zugrat (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.16, 14:38

Nem 'tom. Az ötlet jó volt, de hiányzott belQle valami.

Linn

Linn

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 65 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.06.14, 08:48

Tetszett az ötlet. Egyébként tényleg rövid, és így mintha hiányzott volna belőle valami. Bár lehet, hogy ez nem a rövidség miatt van.

_Solan (NPC/NJK)

_Solan (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.13, 21:38

VIC. Sajnos, hiján vagy a képzelőerőnek. DE nem baj. Majd egy nap eljön annak is az ideje. :)

Szalamandria. Hm valóban érződik benne az arany virágcserép hangulat. Azt olvastam és az kiváló volt. ;)

_Solan (NPC/NJK)

_Solan (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.13, 21:34

Aranyos. Kedves. Olvasható. De egy árnyalatnyit rövid. :)) egy icipicit vehetted volna hosszabbra. Na mindegy. Tetszik, hogy egy már meglévő sztoriból hoztál ki egy teljesen új dolgot.

_tricus (NPC/NJK)

_tricus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.09, 21:39

Kedves VIC szerintem hijján vagy a jóöreg képzelőerőnek.Ezen gondolkodj el mielőtt valakinek az írását leszólod.Előbb lásd meg a dolgok mélyét.
HIENA!nem volt rossz , kicsit fogalmazz érthetőbben !

_zeddead (NPC/NJK)

_zeddead (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.09, 14:54

Jópofa, de tényleg rövid.
Gondolom voltál a gondban, mikor a kis gyufaáruslányt avagy az elolvadó ólomkatonát kellett beválasztani a mesébe.
Szép kis casting lehetett :)
Z.

corrado

corrado

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 106 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.08, 23:53

Egyébként tetszett az ötlet.

corrado

corrado

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 106 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.08, 23:52

Hát persze VIC, mindenki olyan iszonyatosan OKOS a világon!!!

VIC

VIC

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.08, 19:50

Hiteltelen. Senki nem lett volna olyan hülye, hogy csak három szál gyufát vigyen magával, ha az élete múlik rajta. Még az Andersen-féle gyufaárus kislány sem. Dehát nem is róla van itt szó.

VIC

VIC

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.08, 19:47

Gyönge plagizálás.

_toothr (NPC/NJK)

_toothr (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.08, 17:32

Ez annak a mesének az ötletén született? de nem emlékszem melyik az Gyufa árus lány volt a címe nem?
de nem tetszett az arany virág cserep című mű jutott még róla eszembe na mind1:)

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.08, 14:51

Tetszett, bár nekem még egy fokkal jobban bejött volna, ha simán visszatér, a test meg ottmarad, és úgy tűnik, megfagyott, pedig nem :) - bár ez már Kisherceg fíling, ööö, igen.

__!CE-9 (NPC/NJK) (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2008.04.22, 22:11

helyesbítés: nem "négy-öt évig", hanem négy-öt emberöltőig

• Látogató

Clorel=)) telepátia rulz!=) eddig csak ismerősökkel, érzelmi ráhangolódást követően működött.=))

Hiéna: gondolkodtam. való igaz, a főhősnő karakterét is ki kellett volna dolgozni, de talán még jobban azt, hogy miért is kellett visszatérnie Szalamandriába, hogyha egyszer négy-öt évig, olyan-amilyen körülmények között remekül elvolt.

Clorel

Clorel

Szakállas fórumozó

• Fórumita
  • 2766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.08, 12:51

!CE-9!
Lopod itt az ember ötleteit :D Andersen forog a sírjában ja :) De mindenesetre hangulatos, csak kár, hogy túl rövid... szegény kislányról nem tudunk meg szinte semmit :/ De azért így egy kajálás és egy focimeccs között határozottan jólesett ;)

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.08, 09:34

A gimibe a színjátszósok minden karásonykor előadták a "gyufaárus kislányt". Szóval minden évben elsirattuk a tűzelementált.

A végén jó a poén. Ha hosszabb lett volna elunom még a poén előtt. Az eleje jól lett megírva. Nálam megér 80-at.

_tron (NPC/NJK)

_tron (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.08, 08:11

Nekem tetszett, szerintem is érdemes lenne az alapötletből egy nagyobb terjedelmű, részletesen kidolgozott novellát, egyéb írást keríteni.

• Látogató

a cím felkeltette a figyelmemet. a bevezető tetszett. az ötlet (tűzelementál, nem mint két lábon járó fáklya, hanem mint ember - tűz esszenciával, ami miatt mindig megújul, és 4-5 emberöltő óta fiatal) jó volt. a megvalósítás is. és - terjedelmét tekintve - kevés.

a csattanót sejteni lehetett, legalábbis az első "gondolat" végén, ahogy a főhősnő előszedte a doboz gyufát, nekem az ugrott be, hogy "na, Andersen meg forogjon a sírjában?=))" - nem sejtve persze ekkor még a novella végét. de ez csak mellékzönge, és nem is baj.

összességében, lehet, hogy érdemes volna az ötletet egy nagyobb lélegzetvételű írásban kibontakoztatni.

_Morthel (NPC/NJK)

_Morthel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.08, 06:32

Ami volt, jó volt. Kicsit úgy éreztem, mintha a "Tűzgyújtó"-hoz kreáltál volna némi háttérsztorit nyúlfarknyi hosszúságban.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]