Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

...reggelre (Jakus Daniel)

• Válasz írásához lépj be
13 hozzászólás érkezett eddig

_J.D. (NPC/NJK)

_J.D. (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.09.03, 11:08

Köszönöm mindenkinek az elolvasást!
Gyors kerettört.: Hirtelen felindulásból küldtem fel a cucot, és valóban asztalfiók novella!
Most vagyok 18 (első éves magyar-angol szakos) és ezt kb 16 évesen írtam még amikor elkezdtem rákapni a dologra.
Nem magyarázom a bizonyítványom, azóta nem nagyon írtam, mert lusta vagyok de most hogy a vélemények között találtam olyat is hogy: egész jó; ez inspiráló! A többieknek meg köszönöm hogy őszinték voltak! Szerintem láttok még itt majd írásomat (ha ez nem baj!)

Sunmadar

Sunmadar

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 758 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.05, 22:02

Nekem nagyon tetszett a fiatal harcos új küldetése perspektívájának megnyitása az olvasó előtt - majd az ezt követő hideg kudarc lezárás ellentéte. Köszönöm! Sünmadár

_zugrat (NPC/NJK)

_zugrat (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.30, 18:39

Szerintem nagyon hangulatos, és érdekes novella.Jól van megirva és a történet is tetszett, csak kicsit rövid. Mindenesetre véleményem szerint megér legaláb 72%-ot

_Zergoul (NPC/NJK)

_Zergoul (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.30, 17:58

Én nem akarom nagyon lefikázni, mert szerintem elfogadható. A hosszával sincs semmi bajom, úgy gondolom egy ilyen témájú novellának megfelelő ez a terjedelem. Egyetlen bajom, hogy az elején nem derült ki, hogy a párharc egy csata közepén zajlik, de lehet, hogy szándékosan így akartad. Végül csatlakozni szeretnék Alatar véleményéhez: Ennél már csak úgyis jobb lesz.

_Alatar (NPC/NJK)

_Alatar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.30, 12:53

A novellával kapcsolatban az én kifogásom, hogy nem egészen jó í cím.
Sok esetben a cím világítja meg a történet értelmét, jelen esetben...hát nem biztos.
Én más címet adtam volna neki.
Ami a hosszúságát illeti, lehet ez novella.
Nem tudom ki szabja meg, hogy milyen hosszu lehet, vagy kell lennie. Én már olvastam novelláskötetben(!) kb ilyen hosszúságu novellát.
Rá se ránts. Ennél már csak úgyis jobb lesz. :)

HalfDemon

HalfDemon

Gonosz Házimacska

• Fórumita
  • 603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.30, 11:15

Oke, nem annyira rossz, sot egy elolvasast megert ( igen vannak novellak, amik taszitanak, hogy elolvassam mert annyira bonyolultak, nyogvenyelosek stb), de ha belecsipoghatok, legkozelebb a "-A háborúnak vé... - mondta halkan, és épp leemelte a harcos sisakját..." -nal hagyd abba, max azthiszik naiv vagy. :) De, gondold el, ha ott hagyod abba, milyen szep elotortenet lett volna egy igazabol pacifista harcosnak. ^__^!!!

VIC

VIC

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.30, 09:09

Én csak idézni tudok:
"Üdv!

Tipikus asztalfiók novella. Kezdeti szárnypróbálgatás, komoly fogalmazásbeli problémákkal. Ahhoz képest, hogy csupán esszé-hosszúságú, meglepően sok helyesírási hibát sikerült belecsempészned...
A "pici" szót felejtsd el egy ilyen témájú novella esetében. Használd inkább pl. a "kissé" szót. Továbbá "vízhang" nem létezik - úgy vélem, itt a visszhangra gondoltál...
Tehát írj még egy pár hasonlót, de ne publikáld - próbálj rájönni a mondatok megfelelő szerkesztésére és a felhasznált szavakra. (Néha nem árt lekapni a polcról a helyesírási szabályzatot sem.)
Ha jobban megfogalmazod azt, amit közölni szeretnél, sokkal többet tudsz átadni az olvasóknak. " - DBebe

Olorin

Olorin

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.30, 08:56

Hm, az értékelés. Voltak benne jó ötletek, főleg a novella első felében, de aztán nem tudta elkapni ugyanazt a hangulatot.

Olorin

Olorin

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.30, 08:53

Night_Phoenix :
"valami csattanóval, fordulattal a végén"

Szvsz erre nincs mindig szükség.

DBebe

DBebe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 676 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.30, 07:51

Üdv!

Tipikus asztalfiók novella. Kezdeti szárnypróbálgatás, komoly fogalmazásbeli problémákkal. Ahhoz képest, hogy csupán esszé-hosszúságú, meglepően sok helyesírási hibát sikerült belecsempészned...
A "pici" szót felejtsd el egy ilyen témájú novella esetében. Használd inkább pl. a "kissé" szót. Továbbá "vízhang" nem létezik - úgy vélem, itt a visszhangra gondoltál...
Tehát írj még egy pár hasonlót, de ne publikáld - próbálj rájönni a mondatok megfelelő szerkesztésére és a felhasznált szavakra. (Néha nem árt lekapni a polcról a helyesírási szabályzatot sem.)
Ha jobban megfogalmazod azt, amit közölni szeretnél, sokkal többet tudsz átadni az olvasóknak.

_Night_Phoenix (NPC/NJK)

_Night_Phoenix (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.30, 07:14

Ezt ugye nem novellának szántad, hanem csak egy tanulmánynak. Mondjuk annak se jó, de ha ez még csak az első írásod, akkor ahogy Defekt mondja, lesz ez még jobb is. Szerintem is dobd meg U2U-val.
Ha pedig novellát is akarsz írni, a legfontosabb, hogy találj ki valami történetet, valami csattanóval, fordulattal a végén.
A mondat tapaszaid sejtetik, hogy ha majd rátalálsz az ízére, akkor olvashatót is fogsz tudni alkotni. Addig is gyakorolj szorgalmasan. Újfent ajánlom Defektet, akinek biztos lesz e tárgyban ötlete.

Defekt

Defekt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 386 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.06.30, 05:46

Nagyon jó alapötlet, érthető mondanivaló, borzalmas megvalósítás. Ha segítség kell, dobj meg U2U-val, vagy emillel. Lesz ez még jobb is! :)

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.29, 23:44

Első novella, ugye? Szóismétlések, helyesírási hibák, rossz fogalmazás - viszont szerencsére rövid. Az elején lévő tőmondatokból látszik, hogy nehéz volt elkezdeni. Története nincs, de a baj az, hogy mondanivalója sincs; legalábbis nekem nem esik le.
Nem akarom gyalázni, mert valahol el kell kezdeni - de azért én nem küldenék be ilyen kezdetleges írást.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.29, 23:44

...reggelre (Jakus Dániel)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3645

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]