Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Almak az asztalon (Defekt)

• Válasz írásához lépj be
36 hozzászólás érkezett eddig

Defekt

Defekt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 386 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.07.15, 07:26

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, remélem, hogy szereztem ezzel az írással néhány kellemes percet annak, aki elolvasta. Akinek nem jött be, attól elnézést kérek az elpazarolt időért. :)

Madrac: A gyerekek kivételével, :) minden megtörtént velem.

Hanna: Miért így? Izé... Ha eljössz talira elmondom. :)

Sparrow: Nem bírtad ki, mi? :) Orrbetörés...

Ett: Nem lenne az akkora élmény.

És, igyekezni fogok! :)

Madrac

Madrac

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.07.14, 22:55

Erdekes volt. Nekem tul erzelmekkel telitett, sose szenvedtem a fajtajukat. :) Nem volt rossz mindezek ellenere, lassan tenyleg eljutunk oda, hogy az ember felelem nelkul mert elkezdeni egy novellat az rpg.hu-n. :) Amire kivancsi lennek, van ennek valosagalapja?

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.14, 22:41

Defekt.
Miért így, ennyi más novella után?
Azok a pillanatok, karcolatok, amik a legmeghatározóbbak, nem felesleges rizsa, csak a lényeg.
Ez tényleg szép. Részegen vagy józanon. Ezt. Így. A szokásos végletek közötti egyensúlyozással.

DBebe

DBebe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 676 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.14, 16:49

Na kérem, ezt nevezik szépirodalomnak! Hibátlanul felépített, de néhol túlzóan költői mondatok. Nekem az óvodáskori szerelmekre való visszaemlékezés tetszett a legjobban - ezt éreztem át a legteljesebben a saját emlékeimből merítve hozzá.
Kár, hogy ilyen rövid lett, a szerelem megfoghatatlanságát még azért lehetne boncolgatni...
Az egymáshoz csiszolódás leírása iszonyú királyul sikeredett:
"Téptük egymás húsát és lelkét az érő emberség érzelmektől korbácsolt óceánján sodródva, és nem úgy csiszolódtunk, mint a folyam lusta hömpölygésétől hajtott kavicsok. Mi falhoz vágtuk egymást úgy, hogy szilánkok pattogtak, megsebezve bárkit, aki a közelünkbe lépett." - ez piszkosul tetszik!

Nagyon klassz kis darab, le is mentem magamnak, és beteszem a kedvenceim közé.
Egy szó mint száz: Ez nem egy Defektes novella. :)

Lauriel

Lauriel

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.07.14, 13:43

Fantasztikusan megragadta az érzést, a hangulatot. Aki valaha végig gondolta az életét, az érzéseit ebből a szempontból az értette, Stemohoz kapcsolódva „hideg futkosott a hátán” ez így helyes! Csak így tovább.
Lauriel

_Stemo (NPC/NJK)

_Stemo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.07.14, 12:16

*meghajol*

nincs tokeletes novella, de ez a novella elég jo ahhoz hogy a hibak aláhúzása kis tulzassal kukacoskodás legyen...

Elolvastam már 1 könyvtárnyi novellat, és mindezek után két fő csoportba osztottam azokat amelyek erzelmekrol mesélnek.

Vannak azok (elég sokan) amelyeket elolvasok... kicsit tettszenek... kicsit nem... a mérleg elbillen valamerre.

Kivételes az olyan novella amely olvasása közben az ember hátán futkos hideg, és azon kapja magát hogy nem csak jár a szeme mint általában, hanem mohón falja a batűket sorokat, gyorsít mert még jobban még intenzibben akar érezni, mert a novella híven tükröz valamit. Boldogít vagy sanyargat az régen nem érdekes. Az ember ilyenkor már maga a szereplő már az öröm és bánat zökkenőmentesen áramlik az olvasó felé..

Kivételes az ilyen novella. Ez is ezek közé tartozik. Nagyon tetszett. Gratulálok.
-Stemo- (bocsi, a sok sok szövegelésért)

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.14, 11:37

*szintén pislog*
Nahát, ha az elején nem volna ott az az orrbetörés, akkor meg sem ismerném, hogy ez egy Defekt-novella... :) Egész más, mint az eddigi írásaid. Hangulatos, szép, ÉRTHETŐ :)
A hossza... Szerintem túl rövid ahhoz képest, hogy egy egész életutat bemutat, óvodáskortól a felnőttkorig. Bár ki tudja: itt csak az érzelmek vannak kiemelve, és ehhez talán elég.
Na mindegy, a lényeg az, hogy gratulálok. :)

TimeRobber

TimeRobber

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 191 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.07.14, 10:26

Kezdem a kritikával, mer' utána úgyis szarrá dicsérlek...
Néha túlburjánoztak a költői képeid, főleg a vége felé. Szerintem te is érzed, ha már sok, próbáld picit visszafogni magad ilyen téren.
És akkor a pozitívumok: ilyen pontossággal "amatőr" szerző még nem írta le az érzéseimet. Pontosak és nagyon szépek a megfigyeléseid, és ráadásul (nagyon kevés kivétellel) jó helyen is osztod meg őket asz olvasóval.
A hangulat végig magával ragadó, a kis mellékszálak (különösen a színjátszókörös) nem zavaróak, mind gazdagítják az irományt.
összeségében: az utóbbi hónapokban nem futottam még bele ennél jobb novellába. Benned még sok minden van, dolgozz ezzel, és lesz eredménye.

winterlord

winterlord

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.14, 10:25

Nagyon koszonom, nagyon jo novella.
Winter

_Gaga (NPC/NJK)

_Gaga (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.07.14, 10:11

Húha.
Jó ez így, novellában, már csak azért is, mert ha vers, azt úgy sem olvasom el:)
A hossza... Könnyü mondani olyat, hogy lehetett volna hoszabb, mert tényleg olvastam volna még pár oldalon keresztül, de nem lehet, és kész.
Defekt, ezzel a 2. legkedveltebb rpg-noviíróm lettél:)) (ez pedig nagy szó):)
Ja igen, és azért is tetszett ennyire, mert nagyon jó egy ilyet olvasni a Mágus és mindenféle szerepjátékok mellett!
Szvsz az egyetlen baja nekijje, az eleje. Nekem valahogy úgy tünt, hogy nem kezdted el rendesen: "Gyönyörű haja volt, és Péterrel rendszeresen betörtük egymás orrát abbéli igyekezetünkben, hogy ki üljön mellé az óvodai uzsonnakor, mert olyankor a napfény aranyló ujjai között lágy fénnyel ragyogtak a göndör fürtök." Elsö mondatnak valhoyg nem illik szvsz.
Na ennyi, Üdv

Ett

Ett

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 112 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.07.14, 09:51

*pislog*
Ha ezek a dolgok megéltek voltak, akkor a vendégem vagy egy kávéra vagy bármire bármikor bárhol, mert szeretnélek megismerni...

_-Drezzda- (NPC/NJK)

_-Drezzda- (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.07.14, 09:46

Hááát... Igazság szerint nekem ebben a formában nem tetszett, a Sol@ris után mindenképpen többet vártam Defekt-től. A novella olvasása során hol olyan érzésem volt, mintha hétköznapi stílusban mesélne az alkotó, hétköznapi szóhasználattal, hol meg olyan, mintha egy prózában megjelenített verset olvasnék, és ez a kettő számomra nem szerencsés párosítás. Maga a téma sem ragadott meg, talán mert nem volt elég részletesen kifejtve ahhoz, hogy átérezzem a hangulatát.
Azonban volt néhány gondolat, ami nagyon tetszett. Például az a sor, hogy "Unalmassá szürkültek a hétköznapok, és az aranyhajú is unalmas lett, mert sosem játszott autószerelőset." :)
Azontúl a hasonlatok is nagyon tetszettek! Ennek alapján én azt mondom, hogy szerintem ezt szerencsésebb lett volna versben megírni, engem valószínűleg jobban megérintett volna.

Aapep

Aapep

Ancient Bone

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.07.14, 08:42

Asszem ez az a hozzállás, ami kritkától függetlenül Önmagadért van. Csak annyit, hogy nekem tetszett.

Hosaka

Hosaka

Mockosz Kisz Hobbit

• Archívum
  • 576 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.07.14, 07:43

Nekem tetszett...

_Air-pie (NPC/NJK)

_Air-pie (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.07.14, 00:10

Ez így biztos ,hogy sok! Céltudatosabban írj legközelebb ilyet! Talán az volna a legjobb ha előre megszabnád hogy 10-12 sornál ne legyen több, mert így, csak úgy zúdul rám a műved és sosem akar vége lenni.

(Az abszolút szubjektív véleményem az az, hogy nem a megfelelő életképeket emelted ki. Az is igaz viszont ,hogy ez már erőteljesen az ízlés kategóriájába tartozik.)

_Sambucus (NPC/NJK)

_Sambucus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.07.13, 23:12

Tetszett. Az előző novelláidnál letisztultabb szóhasználat, bár kicsit talán rövidre sikeredett. Bár az is igaz, nem is nagyon tudnék mit hozzátenni... Visszavonom! Épp tökéletes a hossza.
Akár azt is mondhatnám, hogy ez egy rímek nélküli vers, ugyanis ahogy én levettem, csak egy hangulatot akartál átadni, egy érzést körülírni...

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.13, 23:12

Almák az asztalon (Defekt)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3654

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]