Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Enter the Zombie (Attila)

• Válasz írásához lépj be
49 hozzászólás érkezett eddig

_Black Garou (NPC/NJK)

_Black Garou (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.08.10, 10:41

na, egy hónap elteltével visszatolom a pofázmányomat :D

edem: CoC megvan, de még nem jáccottam soha :)
de Vampiret igen, az tuti :D

amúgy rájöttem h mégis jó ez a zombis, jót lehet rajta röhögni :D

nemtom ki gondolja komolyan, szerintme is röhejes, és ahogy olvasom, néhányan azért egyetértenek ezzel

és ha még nincs Powerpuff Girls RPG, akko megcsinálom, ha má zombisat is ki lehet adni :D

santito

santito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.26, 14:32

Ez az Albedo nagyon cool :)
Rorimack, te már játszottál ilyet?

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.24, 02:21

OFF, továbbra is, elnézést.

http://www.sanguine.com/Albedo/index.shtml

Hírek az Albedo új kiadásáról.

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.23, 02:10

Szerintem az Albedo-ra gondolsz, de az is amerikai furry. Volt belőle képregény is, s ott vendégszerepelt Usagi is...

http://www.darkshire.net/~jhkim/rpg/encycl...abetical/A.html

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.22, 23:54

Ja.és köszi a kiegészítést!Mert felpiszkálta a csőrömet a téma,muszáj beleásnom magam.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.22, 23:48

Hoppá!Megnéztem az ajánlott weboldalt,és ott egy egész más Usagiról van szó!Még a rajzok se hasonlítanak.Lehet,hogy a japcsik "nyúlták le" az amerikai rajzolókat (a Kimba-Lion King mintájára)?Mert a rajzfilm kb.a 20.század végén játszódik,a főhős nyúl szürke és vigyori,meg még ezeregy különbség.Bazz...Lehet,hogy már megint van valami,amit nem én tudok jobban? :-( Ettől eltekintve a filmek jók-csak valószínű,hogy az eredeti RPG is a képregény alapján készült.Mea Culpa,szar alak vagyok én is...:-D

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.22, 23:36

Az Usagi valóban egy amerikai képregény,de főleg egy Yamato Shigeru és egy Shindyu Yuritomo nevű "jenki" páros munkája,1984-1986 között futott Japánban,1998-ban jelent meg két gyűjteményes DVD-n a komplett rajzfilmsorozat (nekem is megvan).
Az eredeti szabálykönyv sajnos nekem sincs meg,egy ideig letölthető volt PDF-ben a www.classicrpg.com címről,de sajnos ez az oldal már megszűnt.Egyszer láttam az Ebay-en is hirdetni (UY Classic,Second Ed.,1992-es dátummal).Ha esetleg valakinek megvan,jelezzen már!Tudom,bilibe lóg a kezem...

santito

santito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.22, 09:07

"Bocs.De ne fényezzük magunkat,hogy milyen tájékozottak vagyunk,mert annak mindig röhejszaga van!"

Hát, hm, fogadd meg a saját tanácsodat, mert mint tanult kollégáim alant megjegyezték az Usagi Yojimbo egyáltalán nem anime
http://www.usagiyojimbo.com/intro/uyhistory.html
és bizony FUZION rendszerrel működik
http://www.goldrushgames.com/uy.html

Ha netán mégsem így lenne (erre ugyan elég kicsi az esély), nyugodtan osszad meg velünk az ellenkezőjét bizonyító link(ek)et, hadd okuljunk...

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.22, 08:48

"Az Usagi Yojimbo volt az elsõ anime RPG,a fõszerepben TMNT-szerû "állatemberekkel".Ja,és a Storyteller elõtt kb.8 évvel használta az elõny/hátrány rendszert és a kockánkénti sikeres/célszámos mechanizmust (az elsõ Shadowrun mesélõi paravánban is megemlítik,mint inspirációt"

Érdekes, én úgy tudtam, hogy Usagi Yojimbo szerepjáték egy Fuzion alapú cucc, 1997-ből.

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.22, 01:48

Off> mivel az Usagi Yojimbo egy amerikai képregény, így a belőle készült rpg sem nagyon lehet "anime RPG".

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.21, 23:27

A Chill Voodoo a mai napig az egyik legigényesebb horror RPG.
Az Usagi Yojimbo volt az első anime RPG,a főszerepben TMNT-szerű "állatemberekkel".Ja,és a Storyteller előtt kb.8 évvel használta az előny/hátrány rendszert és a kockánkénti sikeres/célszámos mechanizmust (az első Shadowrun mesélői paravánban is megemlítik,mint inspirációt).Ja igen,én vagyok a barom,Undergroundot akartam írni (de azért az Underworld se rossz,ráadásul semmi köze a filmhez).Bocs.De ne fényezzük magunkat,hogy milyen tájékozottak vagyunk,mert annak mindig röhejszaga van!
(Továbbra is fenntartom,hogy a vámpírok szar alakok... >:-> )

santito

santito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.21, 09:09

Rorimack:

megnéztem az általad adott linkeket, és hát zseniális ez a Mr. Shy!
Ugyan láttam már egy-két művét Mage alapkönyvben (azt hiszem a harmadik kiadásban), de azok fekete-fehérek voltak...
aztán belelapoztam az Art of Mage-be, és rádöbbentem, hogy ezek eredetileg színesek!!!
Most már tudom ki követte el őket :)

brainoiz

brainoiz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 47 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.21, 07:02

Marvin: Underworld - erről nem hallottam. Nem az Undergrounddal kevered véletlenül?

van olyan is, hogy Underworld RPG, a New York-i metróalagutak "subterranean urban fantasy" világában, Miéville és Gaiman-féle Neverwhere nyomdokain, mesélő helyett conductorral, kellemes darab.

üdv,

br.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.20, 23:50

Bár ennek már szinte semmi köze szerencsétlen zombikhoz, azért mondom:

kabal: Bármily meglepő, láttam a lájvosok közt nem _teljesen_ tehetségtelen übergót rinyaművészeket is, akik tisztában voltak vele, hogy most csak vámpírokat JÁTSZANAK, mi több, a szünetekben és outban egész jól el tudtak rötyörészni magukon. Jééé.

Képzeld, nekem is van Falkensteinem. Meg úgy 30-40 másik játékom. Akarsz leborulni? Ha már a fejedet háromszor körbeérő széles látókörödre vered itt magad faltól falig, amint a szegény vampírékra vonatkozó tolerancikus és ejrópai hozzáállásodból is kitűnt.

Underworld - erről nem hallottam. Nem az Undergrounddal kevered véletlenül?

A Chill eléggé semmilyen, régimódi horror blikkfangos, nyikorgó rencerrel.

Az Usagi meg egy tök jó C64-es játék, háhá. Csók.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.20, 22:59

Ja,én a vámpírokban semmi magasztosat,fenségeset vagy felsőbbrendűt (már a zombiknál felsőbbrendűt,hehe...) nem látok-járkáló,önsajnáló,önáltató hullák,akikben ha csak egy szikrája lenne az emberségnek és lelkiismeretnek,kiülnének a Napra.A vámpírokat csak egy módon lehet kezelni:ahogy a Belmont família vagy Penge apánk teszi.Ezúton csókoltatom a magukat amatőr színészeknek képzelő,feketére rúzsozott,übergótikus live-osokat!Válasszátok az életet!Éljetek a Fényben!

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.20, 22:50

Ahh...Ezektől az igásló-szemellenzős véleménynyilvánításokról eszembe jut,miért is szoktam le a klubokban való játékról.Annak idején mi voltunk az idióták,amiért Paranoiát,Tales from the Floating Vagabondot vagy Cthulhut játszottunk.Elnyomott minket a Rílmsz,meg a ikszpé,meg a trezsör.És már akkor is,ha ki mertük nyitni a pofánkat,hogy a szerepjáték talán mást is jelenthet,megkaptuk,hogy hülye sznob pozőrök vagyunk (ja,18 évesen).Semmi sem változott.Nekem pl.megvan a Castle Falkenstein-bár sosem játszottam vele,elbűvölt a benne levő sok-sok,a hagyományos RPG-ket arcul csapó újítás,ötlet és a nagybetűs STÍLUS.Egy RPG-vel (vagy kiegészítővel) nem muszáj játszani.Elég,ha ötleteket ad,és megvilágít új aspektusokat.Underworld,Chill,Usagi Yojimbo,mondanak valakinek valamit?

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.20, 15:10

bad_angel:

http://pelovish.com/ronin/

És csinált egy másik zombis cuccot is, mármint illusztrált:
http://www.motocaust.com/

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.20, 14:25

Amúgy meg mindeki bakaphatja aki negatív kritikával illeti eme játékot olvasatlanul, itt a hozzászóláskban. Spec. nekem a Vámpír, Vérfakas gárgyulástól van vérhányásom, és még se szemetelem tele a WOD cikkek hozzászólásait, kiválasztotságom fényétől csöpögő sznobériámmal. Ja és kökemény Eden fan vagyok, úgyhogy harapok.
Amúgy a kieg jó, ez használható még általános kieg.-ként is unisystem cuccokhoz. Mert a benne leírt harcművész és zombi készítési szabályok jól adoptálhatok a többi játékhoz (Witchcraft, Armageddon, Terra Primata).
Rorimack: Nem tom ki az a fickó aki miatt érdemes megvenni a könyvet, mert ha jól értettem egy grafikust dícsérsz. De sajna az AFMBE könyvek grafikája néha vetikszik a HKK "igényesebb" grafikájival, és sajna szvsz ne túl jók.

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.20, 14:17

Félig meddig off: de akinek van kedve egy John Woo-ba oltott Kil Bill 3, John Romero túrához dobjon meg egy 2U2-val, és ha nem is egyből (szeptember környéke a tuti), akkor én szívesen levezetek egy kampányt.
Kéz csók harapással

Kormi

Kormi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.20, 12:09

"Bullák&Bányajogok című historizáló rpg " :) :D :D

...és a cikk is jó.

Körmi