Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

A Meg Nem Szuletett Gyermek (Bajomi-Nagy Attila)

• Válasz írásához lépj be
61 hozzászólás érkezett eddig

_vadallat69 (NPC/NJK)

_vadallat69 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.09.07, 07:43

Kedves Lac! Most láttam csak, hogy Te meg én nem is különbözünk annyira, mint azt előadod.
Ha lehet, kötekednék egy icipicit.;)

"Meg jo, hogy a legtobb mu kevesebb onzessel, es tobb kommunikativitassal rendelkezik."

Utánnad olvastam, és megtaláltam egy korábbi novelládat. És ha már önző mivoltam ennyire irritál, szeretnélek emlékeztetni, hogy a Törvény Kapujában c. novella "tiszteletére" írtad meg a sajátodat. (Ami egyébként sztem jó lett) Nálam ez szintén kimeríti az "öncélú" fogalmát.

_vadallat69 (NPC/NJK)

_vadallat69 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.09.06, 09:07

Én is.

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.25, 00:19

Kedves toled ez a "nem is erdekel igazabol, hogy mit gondolsz" fordulat megspekelve ezzel az csodas iroi esztetikaval, hogy "a lenyeg, hogy minel tobben elolvassak, hogy szar-e, vagy jo, nem szamit...". Meg jo, hogy a legtobb mu kevesebb onzessel, es tobb kommunikativitassal rendelkezik. Orvendtem.

_vadallat69 (NPC/NJK)

_vadallat69 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.08.24, 14:34

Nem, kedves Lac, nem elküldöm, egyszerűen csak a saját stílusában válaszoltam. Egyébként nem érdekel, ha lehúztok a... a célomat így is elértem, elég sokan elolvasták. És ennél több nem kell. A többi csak hab a tortán. Ha felidegesíted magad a nem-novellámon, vagy a válaszaimon, az csak az egyéni szoc.problémád. ALOHA

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.20, 17:13

Hujuj, kedves irozseni, nem egy szep hozzaallas ez a "nem tetszik valami, gecc? akko' fel se fogtad 'am a nagyonmely es humanus es aztamindenit uzenetemet".

Az ilyesfajta elitizmus nemcsak sulyus tajekozotlansagrol tesz tanubizonysagot is, hanem raadasul meglehetosen infantilis, butuska.

Kulon szep huzas, vadallat, hogy eloszor azt mondod Marvinnak nem formalhat velemenyt az ertekrendedrol (ami persze nem igaz, mert miert is ne tehetne?), azutan meg elkuldod a profikolto...stb nagyonpoenos dologgal.

_vadallat69 (NPC/NJK)

_vadallat69 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.08.18, 11:02

Na látod, Hanna, így azért máris jobb.
kukurbuki: Keine problem. Nem szokásom megsértődni, ha nem így lenne fel sem tettem volna ide a novellát.
Vera:
Az "ő döntött így"-et azért tartottam fontosnak, mert már csak ez maradt neki. /Á la Mátrix "szabad akarat"/
"És Te kedves író, a reakciódból olvashatóan tudod, erre a világra, erre az életre, lehet hogy jobb nem megszületni."
Háát nem is tudom...De ha már itt vagyunk, próbáljuk meg kihozni belőle a maximumot.;)

_Szatir (NPC/NJK)

_Szatir (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.08.17, 07:04

Persze, spontán abortusz, ez evidens.

_Vera (NPC/NJK)

_Vera (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.08.16, 15:11

Sziasztok!
Szerintem ez a novella az elkeseredettségről, az esélytelenségről szól. Nincs szó abortuszról. A lány a kábszer miatt vetél el. A gyerek a szertől tesz kárt saját magában. (ezért nem értem a gyilkosság szót a végén)
Nem vagyok kábszeres, de túladagolással inkább fetrengenék valahol, a saját hányadékomban, mintsem kisírt szemmel a tükörbe nézzem magam.
Elsőre nem tetszett. A Charlie -féle gyilkos baba jutott eszembe, eltorzult gyerekarc stb.
másodszor a kritikák átolvasása után rá kellett jönnöm, nekem nem az abortusz jön le. A gyerek már relative fejlett hozzá. Viszont kitudja egy kábszeres "anya" magzata hogyan fejlődhet.
A végén az "ő döntött így" -et nem egészen értem. A gyerek? Mert megbocsát? Mert angyal lehet a szeretetért?
Az ember sosem bizonyíthat, tök mindegy hány éves, bármikor történhet valami. És Te kedves író, a reakciódból olvashatóan tudod, erre a világra, erre az életre, lehet hogy jobb nem megszületni.

kukurbuki

kukurbuki

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 841 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.13, 23:19

vadallat69:
Bocs, tényleg durván fogalmaztam. Örülök, hogy nem vetted a szívedre.
Egyébként sok sikert a továbbiakban, végülis sokan dícsérték az írásodat. Nekem nem jön be ez a stílus.
És Madách Imrével sem értek egyet a kérdésben. Persze ez még változhat.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.12, 22:35

Érkezési sorrendben:

Ron: Talán hihetetlen, de olvastam Adyt meg József Attilát, meg egyéb akkora költőket, hogy alig fértek a szöveggyűjteménybe. Tudod, kötelező volt az iskolában. De ennek mégis mi pé köze van a jelen műhöz & szerzőhöz? Csak nem az, hogy mindketten írtak néha szavakat nagybetűvel?

Mert Akkor Itt Van Neked Helyből Egy Zseniális Sor, Lehet Ájuldozni. Anyám.

"Aki negatív kritikát írt erről az legyen szives még egyszer elolvasni és átgondolni amit beirkál."

Aha... Ha jól értem, ezentúl mindenki, aki negatív véleménnyel merészel lenni úgy általában bármiről, beírás előtt láttamoztassa veled? Magadnál vagy?

Igen nagy hasznodra válna (meg nekem is, mert nem kéne ezredszette beírni ugyanazt), ha elolvasnád ezt a fórumot itt:

http://forum.rpg.hu/index.php?act=ST&f...amp;t=3217&

és _utána_ próbálnál kicsit koherensebben fröcsögni a félművelt, de nagyon magabiztos odamondogatásokról.

Alyr: Te akartad. Rögtön küldök párat.

(Jé, de lefárasztott ez a pár sor. T. szerző, neked majd holnap.)

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.12, 13:39

Szerintem felfogtam... attól még, hogy nem írtam le, mit értettem belőle, nem jelenti azt, hogy nem ment át. Még szimpatizálok is nagy részével (de nem mindennel).
Ámde. Szerintem tényleg egy kicsit direkten fogalmaztál, kevésbé egyértelmű és elkoptatott szimbolikával operálva kívánt hatást értél volna el ellenérzések helyett. (Elkoptatottság: a novella szókincse behatárolt; erős érzelmek kiváltására irányuló szavakkal játszol, szándékosan - hús, fájdalom, sötét, gyűlölet, angyal, szárny, düh, tükör, harc.) Túl kemény kézzel próbálod terelni az olvasót saját véleményed felé, a szelíd meggyőzés, rádöbbentés ennél jobb eszköz lehet.

Nyilván ez nem mindenki számára riasztó; nekem túl harsány. Ez olvasói véleményem, és ha más olvasóknak így is tetszik, jó. Az én ízlésemen viszont nem változtat.

Ez volt bővebben.

seewan

seewan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 116 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.12, 13:10

Mély fájdalom mindenkinek, aki nem értette meg, hogy milyen érzések feszülnek ebben az írásban. De tudjátok, ha csak azt nézem, hány hozzászólás gyűlt itt össze, már látszik, hogy nem mindennnapi. Izlések, pofonok és kifejezésmódok nagyon különbözhetnek, vagy tetszik, vagy nem amit a szerző leír. DE, azért teszi ide fel, mert szeretné megtudni, hogy mennyire szól máshoz is a műve, mennyire érint meg másokat az, amire Ő gondol. Teszi mindezt annak a reményében, hogy jóindulattal és csekély hozzáértésünkkel véleményünket KULTURÁLT formában kifejezzük, hogy épülhessen belőle. Ezt nem kellene elfelejteni. Senkinek.

_vadallat69 (NPC/NJK)

_vadallat69 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.08.12, 10:26

Kedves Mindenki!
Ezúton szeretném mindenkinek megköszönni a hozzászólását, akár pozitív, akár negatív minősítést adott a "művemre".
Sajnálom, hogy csak most tudok megjelenni, de eddig a Keleti aluljárójában osztogattam a szórólapjaimat.;)
Kedves Hanna!
Miért ordibálnám a szádba az üzenetemet? Ezek szerint fel se fogtad... Kérlek, olvasd el még egyszer.
Dear Marvin!
Véleményt formálhatsz a művemről, de rólam, és az értékrendemről SOHA. És máséról sem.
És még valami. Azt hiszem ez az oldal az amatőr írok/költők honlapja.
Ha ezt nem vagy képes elfogadni, akkor inkább a profiköltővagyokgyertekimádni.hu-n lenne a helyed. Bocs.
kukurbuki: Épp az Ember Tragédiáját olvasta.
A viccet félre téve ha ilyen minősítést írsz, akkor úgy látszik még nem volt túl sok problémád az életben.(És ne is legyen)

"Céljaiért küzd majd, míg végül e küzdelem lesz a célja."
Ez mondjuk baromira költői, csak szerintem hülyeség, és semmi értelme.
Erre had válaszoljak stílusosan:
"A halál cél, az élet küzdelem,
és az ember célja e küzdés maga..."

Köszönöm a figyelmet!

kukurbuki

kukurbuki

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 841 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.11, 18:40

Ja, és mit tanul szegény gyerek az anyja méhében?

_Wizardry (NPC/NJK)

_Wizardry (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.08.09, 19:44

Nos nekem tetszett a mű és grat. hozzá, mást nem nagyon tudok most írni ;)

_Szatir (NPC/NJK)

_Szatir (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.08.09, 13:08

Off.
Viszont az "anti-múzsa" esetében az a helyzet, hogy (számomra) nem érthető eléggé, azért firtattam a dolgot, hátha tudok segíteni, hogy a magamfajta, reménytelenül földhözragadt alakok számára is teljességgel élvezhető legyen.

_Szatir (NPC/NJK)

_Szatir (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.08.09, 13:05

Tökéletesen egyetértünk.

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.09, 12:58

En ezt ertem, es en is elvarom, hogy egy szerzo hozzaszoljon a kritikaihoz, foleg itt. De nem azert varom, hogy barmit megmagyarazzon, ugyanis nem hiszem, hogy barmi erdemlegeset hozzaadhat az elmenyhez, amit a mu nyujt. Erdekessegnek jo a keletkezes, a motivaciok, de semmi tobb.

_Szatir (NPC/NJK)

_Szatir (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.08.09, 12:39

A szerzőnek megjelenni, protokoll. Illem.
Ez itt kérem egy író-olvasó találkozó.

És igenis, nekem és másoknak fontos, mit gondol az író. Sokszor nagyon érdekes és tanulságos a mű keletkezésének motívumai.

Nos, kedves Lac, most már tudod. ;)

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.09, 12:14

Szatir:

Esetleg azert megagiccs, mert nem ugyanaz azt mondani, hogy "meghal es megy a mennybe" vagy "A gyermek széttárja karjait, melyek szárnyakká alakulnak át"? Esetleg szamit a kifejezesmod is? ;)

Csak tudnam miert varjak annyira tobb novella alatt is, hogy az iro megjelenjen. Teljesen lenyegtelen, hogy mit gondol.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]