Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

D20 modern (Dragotom)

• Válasz írásához lépj be
25 hozzászólás érkezett eddig

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.30, 22:16

Shierr:
Ugyanúgy, ahogy a Wizards oldaláról is letölthető. Az ugyanis csak a System Reference Document, amely nem csak a grafika hiányában tér el a könyvváltozattól, hanem több egyéb dologban is...
Az SW Revised rendszermagja fél évvel korábban született, mint a D20M.

Legalább a hülyeséget ne terjesszük már.

Shierr

Shierr

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.30, 09:44

Udv!

Ez tenyleg nagy geg!!!!!

Az egesz letoltheto az inomi oldalarol,
csak grafika nincs hozza.....

Amugy a "Star Wars RPG revised rulebook"
sokkal jobb, ujabb, szebb es csillogobb
rendszermaggal mukodik....

Pa
Shierr-pyon

__balight the light knight (NPC/N (NPC/NJK)

__balight the light knight (NPC/N (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.04.22, 22:26

Szerintem nem rossz a D20 modern, ellenben ez az ismertető nem egy nagy eresztés... 50

verren

verren

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.24, 09:20

[i]Amúgy a d20 rendszert lehet szeretni és nem szeretni, de el kell ismerni, hogy életképes és könnyen játszható.[i]

Jaja, a szerepjátékok mekdöncije. A legerősebb fegyvere a marketing. Persze van a másik véglet is, a lepusztult a késdobáló büfék is, de azért ha igényesen akar enni az ember, mégiscsak étterembe megy :)

Persze le a kalappal: a wizards könyvek körítése mindig kiváló szokott lenni.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2682 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.24, 08:21

Petrus: D20 Future nem szeptemberi, onnan tudom, hogy mar lattam, szoval kint van :)

dragotom

dragotom

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.24, 07:17

Köszönöm az észrevételeket. Való igaz néhány dolog kimaradt az ismertetőből. Próbáltam egyensúlyt keresni a tartalom és a hossz között. A cél pedig egy általános ismertető volt olyanok számára akik még nem hallottak a könyvről.

Amúgy a d20 rendszert lehet szeretni és nem szeretni, de el kell ismerni, hogy életképes és könnyen játszható.

kabal:

Gondolom akkor láttad, hogy a Wizards d20 Future néven újabb kiegészítőt bocsát útjára. A leírások alapján erősen olyan érzésem van, hogy ay Alternity d20 átiratát fogjuk viszont látni ...

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.24, 00:36

Egyébként az Urban Arcana minden Shadowrun/Rifts/Torg kedvelőnek forrón ajánlott!Mikor megláttam benne a magát kukának álcázó Mimic-et,vagy az olasz maffiózó agyszívót a két minotaurusz testőrével (csíkos zakóstul,kamásnistul),azt hittem,berosálok!

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.24, 00:32

Hohó!Most veszem csak észre:már egy egész napja fenn van a cikk,és Timba apánk még nem jelentkezett a helyreigazításokkal!Bocsi...:-D

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.24, 00:30

Már a Megatraveller óta nagy bánatom,hogy az itthoni szerepjátékosok modern RPG-k iránti fogékonysága szinte a nullával egyenlő (a Vampire-t leszámítva,ugye).Pedig ha megerőltetjük a kis képzelőerőnket,baromi izgalmas tud ám lenni kis világunk szörnyek nélkül is!Összeesküvés-elméletek,titkos kormányügynökségek,kémkedés,klónozás,géntechnológia,internet,elidegenedés,világvége-hangulat,harmadik világháború...ha nem percdíjas internetem lenne,egy napon át tudnám írni...:-)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.24, 00:22

Bocs, hogy flood-olok, de most nézem, hogy ebből a leírásból teljesen kimaradtak a foglalkozások (occupations) is...

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.23, 20:00

Helyesbítek: természetesen a régi GURPS kiadványok - minimális átdolgozással, kiigazítással - nagy része használható, csak a régi rendszerre koncentráló kiegészítők lesznek használhatatlanok a 4. kiadásban.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.23, 19:39

Attila:
Kösz a linket! Ezek szerint már megjelent hamarabb, én még a szeptemberről tudtam.

A GURPS kapcsán azért némileg árnyaltabb a helyzet annak okán, hogy az új 4. kiadás kissé felforgatja a rendszert és az SJGames oldalán lévő faq szerint nem használhatók fel egy az egyben a régi kiegészítők, ugyanakkor ígéret sincs, hogy mindegyiket újranyomják 4. kiadás szerint... (jó, ez gyakorlatilag is hülye ötlet :) )

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.23, 18:37

Petrus:
http://www.rpg.net/reviews/archive/10/10569.phtml

Amúgy szvsz nem kell csodálkozni a d20 modern relatív kis sikerén... Fantasyban ugye a D&D kikerülhetetlen, de modern világokat kezelni képes rendszerekből van egy rakás világfüggő/világfüggetlen a piacon (GURPS, Fuzion, Hero, Action, Interlock stb), amik elég szépen lefednek mindent. Főleg a GURPS jelent komoly tényezőt a maga minőségi kiegészítő-rengetegével...

Off
Különben meg a d20-asítás se feltétlen rossz dolog, a CoC d20 változata szvsz a legkomolyabb fejlesztés a játékhoz, amire a Delta Green óta sor került. Sőt, tulajdonképpen nem is volt olyan rossz próbálkozás, messze összeszedettebb az alapkönyve, mint a hagyományos, évek óta toldozott BRP szabálykönyv, már persze szvsz.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.23, 17:23

Morryster, Orastes: Az ismertető hibája, nem a D20-é. De azt sem kell hinni, hogy a D20(M) önmagában az új "megváltó" és mindenkinek ezzel kell játszani. Egy rendszer, ami széles skálán szabályozható, de azért a többit sem kell félteni, abban biztos vagyok. Radivoj is írta: a D20M csak egy alapkönyv, semmi extra, alig pár kieg van hozzá (annak többsége is inkább másod-harmadvonalú kiadók "szabvány" 64-96 oldalas dolgai), a WoTC láthatóan nem is fekszik rá úgy, mint a D&D-re. Én személy szerint érdekesnek és érdemesnek találom - de a szeptemberben megjelenő D20 Future-t sokkal jobban várom. :)

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.23, 17:04

Csatlakozom Orastes véleményéhez, ergo inkább csöndben maradok.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.23, 13:11

Hmm. A d20 Modern nem maga az ördög. Nincs valami őrült nagy rajongói bázisa és akkora kiadványdömping sincs belőle, mint generális pszeudo-középkori D&D-ből. Senkit nem fenyeget.

Amúgy meg szerintem a 3.5-es kiadással a wotc öngólt rúgott, több embert fordít maga ellen, mint amennyit toboroz.
Semmiképpen nem temetném a d20 rendszeren és WOD-on kívüli RPG-ket. Pl. a d20 kiadásból magát megszedő Green Ronin felkarolta a Warhammert, jövőre kiadja, (és ami akár csak egy évvel ezelőtt is elképzelhetetlen volt): nem d20 rendszerben, még csak nem is duális: eredeti+d20 kiadásban (ebbe bukott bele a 7th Sea, sajnos).
Másik példa: a szintén d20-as Mongoose Publishing kiadja a Paranoia-t, nem d20 rendszerben.
Most jött ki a GURPS 4. kiadása: ez olyan játék, amely soha nem fogja önmagát d20-asítani.
Nekem speciel úgy tűnik, hogy d20-on kívüli innovációban nincs hiány: elég megnézni a 24hourrpg honlapját. Nem storyteller és nem d20 rendszerben sorra jönnek ki független minijátékok, .pdf-ben, alacsony áron vagy ingyen, némelyik ugyancsak profi grafikai kivitelezéssel. Szerintem ez jó jel.

_Tatyó (NPC/NJK)

_Tatyó (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.08.23, 12:28

Találtam egy érdekes kis oldalt gondoltam beteszem ide (ha már volt boccs)

http://www.wizards.com/playdnd/playdnd.asp

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.08.23, 12:14

Én is egyetértek, hogy lassan lehet majd d20-at meg vempájört játszani, oszt jóvan.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.23, 11:23

Természetsen főként szabályokról van szó a d20 Modernben, tehát senki ne számítson Shadowrun mértékű settingkidolgozásra. Amiben előrelépés: végre van egy GURPS-hoz hasonló motor, e d20-as motorral sokféle világot alkottak, kis terjedelemben. 40-50 oldalban.
Ezek a világok egyéni ízűek, nincs közük a szokásos D&D világokhoz.
Amennyire meg tudom ítélni, a harcrendszer (a massive damage szabálynak köszönhetően) magasabb szinten sem veszít halálosságából és ha leszámítjuk a borzasztó AoO.-t (tűzharcban úgysincs nagy jelentősége), harcrendszere egyszerűbbnek tűnik a cyberpunk játékoknál.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.23, 10:05

Igazából túl sok újdonság nekem nem jött le belőle. Nem értem mért kell lassanként mindent a d20-ban jáccani. Szvsz ez kicsit túl van pörgetve. Akkor fogok lehidalni, mikor kijön mondjuk a d20-as Nephilim (Kucsulu már sajna van) és hasonlók.

%=0 -->egy újabb d20 reklám, ami sajnos nem nekem lett kitalálva.

(nem szeretném kirobbantani a *Gyűlölöm a d20-at<<<+>>>>>d20-fanatik vagyok* vtát úgyhogy jobbnak látom itt abbahagyni)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]