Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Hogyan irjunk rossz sci-fit? (Forditotta: Hanna)

• Válasz írásához lépj be
42 hozzászólás érkezett eddig

jenoe

jenoe

boardgamegeek

• Fórumita
  • 1424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.09.04, 19:15

ez még mindig jó :)

_Arkhon (NPC/NJK)

_Arkhon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.03.02, 19:20

Egy gond van a szöveggel. Hogy a humor szekcioban van. De amugy sok benne az igazság. Csoda hogy nem szeretem a sci-fi-t?

_ghorrag (NPC/NJK)

_ghorrag (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.10, 15:17

a halivudi scifikben gyakran elöfordul a tüz, mint latvanyeszköz..legyen ez akar egy ürhajo külsö burkan, akar egy legkörmentes meteoriton...ez mindig is zavart...ott van pl brúsz vilisz szkafanderben,mert ahol a hös dolgozik termesztesen nincs legkör, körbe-körbe meg lobognak a kis felmeteres langocskak...csodas.

de hogy a neger kerdeshez is hozzaszoljak: manapsag minden halivudi filmben kell egy pozitiv szereplö, aki neger ( altalaban rendörfönök, vagy pl az elnök testöre, aki az eletet aldozza/aldozna), mert különben beperelik a filmes ceget rasszizmus miatt, es ami a legrosszabb: meg nyernek is.
(ugyanez igaz a nökre is, csak ök nem rasszizmussal vadolnak...)

miguel

miguel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 429 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.10, 21:16

DonKartacs

Amivel DNA nem azt akarta mondani, hogy egyet is ért ezzel a folyamattal. Minél többet gondolkozom ezen a dolgon, annál többször kerül elő a "hullagyalázás" szó... Miért...? Nem tudom... :)

DonKartacs

DonKartacs

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 284 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.07, 11:54

OFF

D.N.A.:"A halivúdi filmkészítés folyamata olyan mintha úgy akarnánk kenyeret pirítani, hogy embereket küldünk be a kenyérhez, hogy leheljenek rá."

Ezek után még szép, hogy raknak a filmjébe egy "kötelező négert".

_Mammuth83 (NPC/NJK)

_Mammuth83 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.09.07, 09:52

Nos a Galaxis filmeket már elég régen várjuk, ugyhogy jöhet akár fekete lesz Ford P. akár nem. Legfeljebb nevetünk ill. sírunk majd. Ki-ki izlése szerint.

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.06, 20:57

VIC:
Ez mire volt jó? :) Amúgy sem "NÉGER", hanem "fekete", ha jól tudom, már 1980 óta.

benjoyce:
Nem vita miatt, de én nem tartanám "abszolút angol típusú úriember"-nek azt, aki a Betelgeuse mellől érkezett... :D És nem is igazán viselkedik pökhendi angol úriemberként. Az viszont igaz, hogy _muszáj_ fehét bőrűnek lennie a történeti hűség miatt. A francba, már előre félek a filmtől... :)

VIC

VIC

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.06, 19:50

NÉGER

benjoyce

benjoyce

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 232 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.05, 18:06

Ford né...színesbőrű lesz???

Neee, Nem rasszizmusból mondom igazából, annál sokkal prózaibb (és ezt tessék szó szerint venni) oka van: ő _nagyon_ angol.
Abszolút angol típusú úriember, a mondatai is csak WASP fickó szájából hangzanak jónak...

És ez nem rasszista megnyilvánulás, hanem az eredetihez való hűség.

Zoleeca

Zoleeca

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 82 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.05, 11:48

És miért pittyeg minden számítógép? És miért karakterenként ír ki szövegeket (minden betűhöz egy jól hallható pittyenéssel)? És még sorolhatnám...

miguel

miguel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 429 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.03, 10:27

Lehet, hogy ezért nem születhetett meg a film még DA életében? Valahogy nehezen hiszem, hogy ebbe belement volna.
A másik, hogy Ford Prefect nem egy ugrabugra idióta figura, aki löki a sódert és keménykedik... Hát, majd kiderül, valamikor 2005-ben.

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.03, 04:51

Én nem értem, miért kell újabban a vicces szövegeket lökőknek mindig feketének lenniük. Én a helyükben tiltakoznék: Nem, mi nem vagyunk mind viccesek!

miguel

miguel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 429 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.02, 22:26

OFF

Sparrow:
Légy erős... Valami Mos Def nevezetű, "pimaszul tehetséges rapper" lesz Ford Prefect. Éljen a pozitív diszkrimináció (hát, "így legalább a meglepetés az ő oldalán maradt"... :) ).

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.02, 22:06

OFF

miguel:
Ford Prefect fehér bőrű, és vörös, tüsi hajú. Hol láttál te fekete Fordot? Csak nem a készülő film lesz ilyen? :)

miguel

miguel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 429 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.02, 20:31

Hú, Hepathos eszembe juttatott valami mást:

Csak én nem emlékszem rá, és Ford Prefect valóban fekete? :) Persze nem baj, vagy valami, nekem aztán édes mindegy, lehet kétfejű is, csak furcsa, hogy olyan könnyedén figyelmen kívül hagytam az összes alkalommal, mikor a könyv a kezembe került...

Hepathos

Hepathos

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 243 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.02, 19:47

Hallom, hogy Douglas Adams forog a sírjában, mint a fúrófej... XD

Thak

Thak

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 220 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.02, 17:58

miguel:
a tömegtermelés már legalább 30 éve folyik :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.02, 17:58

Hogyan írjunk rossz sci-fit? (Fordította: Hanna)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3730

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.02, 17:32

"Nem is tudom, jól szórakoznánk-e ha ülnénk a moziban ép az aktuális "csillag háborúkat" nézve, és a vásznon néma csendben húznának el előttünk a csillagrombolók, melyek éppen öles lézersugarakat ontanak magukból."

Én például remekül szórakoztam a Firefly ilyen jellegű jelenetein.

_Sven Ragnar (NPC/NJK)

_Sven Ragnar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.09.02, 16:13

Contra:
Nem is tudom, jól szórakoznánk-e ha ülnénk a moziban ép az aktuális "csillag háborúkat" nézve, és a vásznon néma csendben húznának el előttünk a csillagrombolók, melyek éppen öles lézersugarakat ontanak magukból.
Az irodalmi művek, a filmek és a szerepjátékok is elsődlegesen az emberek szórakoztatására készültek, fel is lelhetünk bennük rengeteg blődséget, ha nagyon tudományos szemmel vizsgálgatjuk őket. Szóval, szerintem a legfontosabb az, hogy az adott mű (film, regény, rpg.) mennyire tud kiragadni a hétköznapokból és varázsol át abba a másik világba, és ott, hogy érzed magad.

Pro:
Természetesen engem is nagyon zavarnak az alapvető logikátlanságok és sztereotípiák, de ezeket leginkább akkor vesszük észre, ha az adott mű több szempontból is sivár és silány. Emellett, szerintem az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy az utóbbi időben néhány sci-fi író és filmes, úgy dolgozik, hogy az eddig unos-untalan alkalmazott sci-fi kliséket felírogatják egy-egy cetlire, amiket kalapból egyenként kihúzogatnak és az ott olvasottakat, vetik papírra, vagy viszik celluloidra, lehetőleg bármilyen egyedi és újító ötlettől mentesen.

A malacvisítási ügyre visszatérve:
„Minden szerves és szervetlen élőlény jogosult ún. „malacvisítást” hallatni, ha őt testi épségében veszélyeztető magatartással találkozik, legyen ez nyolc napon belül, avagy nyolc napon túl gyógyuló sérülés, esetlegesen halált okozó súlyos testi sertés”.
(Egyesült Sci-fi Univerzum Alkotmánya)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]