Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Szellem a kagyloban (Ghost in the Shell) az MTV-n (Port.hu)

• Válasz írásához lépj be
59 hozzászólás érkezett eddig

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.26, 06:36

Folytathatjuk itt: http://forum.rpg.hu/index.php?s=&act=S...f=43&t=3777

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.26, 05:19

holleanyo:
Mi kell ahhoz, hogy cyberpunk legyen a cyberpunk? Az életérzés hiányzott a filmből. Az, hogy valami megragadjon. Az egyetlen feelinges rész kb. az volt benne, amikor a végén végiglőtték az egyedfejlődési fát. Nekem az "általános cyberpunk életérzés" hiányzott belőle. Pont.

kabal:
Vágom, egyértelmű hogy nincs két ugyanúgy gondolkodó ember, sokan gondolják úgy hogy a cp halott, megint többen keverik a fogalmát a darkkal, és még sorolhatnánk. Mindezek ellenére szvsz a film korántsem volt cyberpunk. Japán szemmel nézve lehet, hogy ez tősgyökeres cp, de a "kifinomultabb" európai/amerikai cphez szokott szemet ez a "mű" állatira zavarja...

_Black Garou (NPC/NJK)

_Black Garou (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.09.20, 21:09

Megérte felvenni videóra, hatalmas egy film! (anime:) )
Mindenkinek csak ajánlhatom! :)
Minden jót - Black Garou

_holleanyo (NPC/NJK)

_holleanyo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.09.19, 08:42

_Phobos_!
Szerinted mi a cp? Mitől lesz valami cp?
Ez miért nem volt az?
A "punkot" hiányoltad belőle? Mi kell ahhoz, hogy valami punk legyen? (pl. az, hogy a végén a feketepiacon vesz testet a csajnak eléggé punkos, nem?)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.18, 22:52

_Phobos_!Ajánlom a Penguin Books: All things about Cyberpunk című kiadványát!Olyan szerzők mondják el a véleményüket benne,mint William Gibson,Walter Jon Williams,Bruce Sterling,vagy Mike Pondsmith.És tudod,mi az igazán érdekes?Hogy mindegyikük gyökeresen másképp vélekedik a cyberpunk eredetéről,lényegéről és szimbolikájáról.Jó még a Listen Up,You Primitive Screwheads!!! című Cyberpunk2020 játékkiegészítő is,ami megmutatja,hogy lehet pl.fantasy világban cyberpunk sztorit mesélni!

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.18, 22:44

RobertDeNitro,erre már magamtól is rájöttem az avatarod képét látva...:-D

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.18, 20:18

Valaki magyarázza már bele a "buta fejembe", hogy ez a film hol volt Cyberpunk? Melyik aspektusát tükrözte? Max a cybert, így pedig akkor...

ZZZZZZ

ZZZZZZ

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 433 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.17, 22:21

ehh én meg átaludtam pedig meg akartam nézni.... utána hajnali 3 kor arra ébredtem hogy :**** elaludtam...

_RobertDeNitro (NPC/NJK)

_RobertDeNitro (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.09.17, 14:41

Muszáj hozzászólnom, már csak az avatárom miatt is :D Nekem bejött a magyar szinkron. Tetszettek a szlengek benne, mint "szétcseszte", "csekkolom" :) Jó volt. Komolyan mondom, minél többször látom ezt a filmet, annál jobban tetszik...

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2609 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.17, 17:59

bugger: Mér', tudsz japánul? :ásít:

bugger

bugger

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 49 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.17, 13:16

Mit mondjak, csupán annyit fűznék hozzá ElekTron-hoz, hogy az eredeti Japán még sokkal de sokkal jobb volt mint az angol

ElekTron

ElekTron

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.17, 10:44

Sziasztok, sztem a szinkron fertelmes volt és a legtöbb helsen unalmasra fordítottákaz amúgy, angol nyelven igen hangzatos szóvicceket és monológokat.Én az angol fordítással tökéletesen meg voltam elégedve, kár volt magyar szinkronnal elrontani. AMúgy ha ez tetszett akkor érdemes a sorozatot is megnézni, mert ott is kellemes cyberpuk hangulatot teremtettek a készítők és a zenéje fenomenális.

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.16, 15:26

Olman: 16-os karika figyelt bal oldalon, alul. Felvettem, de még nem néztem meg, csak az első negyedórát, úgyhogy nem tudom, milyen a szinkron. De már az elején furcsa volt pl. Batou hangját magyarul hallani. :)

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2476 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.16, 13:35

Igen, sajnos az egyszerű gyerek egyszerű anyukája nem érti a japán képregény és rajzfilmművészet értékeit, félreértelmezi, és aztán jön az ORTT, és betiltat mindent... Tényleg, milyen karika volt alatta? Felvette valaki? (a szikron miatt :))

Elsőre kicsit idegen, mert néhány jelenet válaszokat, kiegélszítéseket, folytatásokat kívánt volna, de megnézed mégegyszer és leesik a tantusz, miről is szólt a film.

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.16, 11:56

Nocturna:
"Hmm? Ezzel vajon mit akarhattál mondani? Csak manga/anime-guruk nézhetnek ilyet, vagy félreértettelek? Az miért baj, ha "laikusok" is megnézik?"

A megjegyzésem előtt arról volt szó, hogy majd jönnek a tiltakozások, hogy miért adnak ilyen durva rajzfilmeket, meg miegyebeket... Arra céloztam, hogy azok nézik meg, akik hajlamosak ilyen láttán btelefonálni... (Egyébként tényleg nem csak a manga/anime guruknak ajánlott megnézni ezt a filmet...)

Farkas

Farkas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.16, 10:44

En most lattam masodszor, az elso alkalommal angolul neztem, es nem ertettem tokeletesen mindent, de akkor egeszen tetszett. Most viszont kicsit unalmasnak es erdektelennek tunt. A zeneje meg egesz jo lett volna, ha nem ilyen idegesito vercsevijjogast valasztanak enekhangnak. Mindenesetre szivesen vennem ha mas animeket is leadnanak neha, elvegre a valtozatossag gyonyorkodtet.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.16, 10:44

Szellem a kagylóban (Ghost in the Shell) az MTV-n (Port.hu)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3754

Meglivorn

Meglivorn

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.16, 10:18

A manga pedig, amiből készült, 1994 óta :)

Ronin

Ronin

Anyaszomorító

• Fórumita
  • 1947 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.16, 09:31

Marvin, azért ez az anime is velünk van vagy '95 óta.:)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2609 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.16, 09:30

SzájbarágÓsan és nagymonológoK. Nem tudok gépelni. (Lehetne javító funkció.)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]