Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Fvlminata (Attila)

• Válasz írásához lépj be
15 hozzászólás érkezett eddig

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.29, 19:05

Nomeg, bármennyire is humor- meg gallközpontú az Asterix, szerintem a történetek alapváza elég komoly ahhoz, hogy érdemes legyen átültetni "rómaiba" is.

Kavics

Kavics

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 797 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.29, 18:03

i=r, bocs

Kavics

Kavics

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 797 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.29, 18:02

Guildenstein: Az agavénál megjelent Saylor-könyvek szerintem nagyszerű ötleteket adnak. Mondjuk a szokásos gond, hogy valszin aki leül veled játszani az is olvasta...

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.29, 06:59

Guildenstern:
Igen, ez valahol problémás, de mivel egy rahedli konspirálgatós játék valahol a régi Rómából lopta az ötleteket, tán el lehet lenni ezzel is. Kérdés persze, hogy miért érdemes váltani róluk, de asszem a gladiátorviadalok, kocsihajtó versenyek, rabszolgalázadás, vagy egyszerűen csak a hatalmi kavarások kellemesek lehetnek egy-egy kampány erejéig.

Sonko: Amennyire tudom, nincs hozzá kiegészítő, bár talán egyszer realizálódik az a félkész cucc, aminek az írása a csőd miatt állt le. Fórum az talán a fenti linken volt valaha, de úgy tűnik a hivatalos honlap nem működik...

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.28, 18:16

Ez nagyon tetszik! Hogy találtok rá az ilyenekre... latinosként nekem azt hiszem kötelező darab.
Attila: csak a könyvről tudsz, vagy pedig vannak egyéb anyagok, fórumok, stb. is hozzá?

darken_rahl

darken_rahl

The One and Only

• Archívum
  • 780 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.28, 17:55

Nekem a könyv is meg a cikk is tetszett.

_arkain (NPC/NJK)

_arkain (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.09.28, 13:39

Én ugyan nem olvastam a könyvet, viszont ha belegondolsz, Róma történelme rengeteg olyan csatát tartalmaz, amit élből el lehet játszani. (pl. tegyük fel, a karakterek felderítők, és le kell nyúlniuk valami fontos doksit az ellenséges csapatmozgásokról; vagy lázadást szerveznek egy városban és le kell kapni a dolog kiagyalóját; vagy egyszerűen előkapod a római istenek panteonját stb.)

Guildenstern

Guildenstern

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.28, 11:13

Én egyszer átfutottam a könyvet. Amit elsőre nem találtam és hiányoltam, az hogy milyen kalandokat is lehet ezzel a játékkal játszani. Érdekes és hangulatos a játék, de kik a karakterek, milyen környezetben élnek, és milyen eseményeket élnek át? Biztos írnak valahol erről is, de számomra ebből az ismertetőből is az derül ki, hogy ez egy gyenge pontja a játéknak. Hiányoznak azok az ötletek, amik arra motiválnának, hogy Fvlminatat kezdje mesélni.

eldar

eldar

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 101 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.28, 09:32

Logikusnak tunik. Koszonom az infot!

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.28, 09:06

Pár apróság:

- A link valaha a kiadó szájtja volt, nemrég működött is. Tán előbb-utóbb visszatér.

- A világleírásnál, amit én tankönyvszerűnek neveztem, más szerint szájbarágós és nagyon alapozó szintű. Tényleg látszik, hogy egy amerikai számára egzotikusabb a téma, mint nekünk, szóval nem feltétlen államvizsga-mélységű a benne levő infó.

- A meg nem hódított területek azért tudnak ellenálni, mert valamivel fenn kell tartani a kontrollt a meghódított területek fölött, és Róma emberanyaga is véges. A puskapor előállításának receptje meg államtitok, abból sincs végtelen mennyiség...

_arkain (NPC/NJK)

_arkain (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.09.28, 09:03

Tényleg érdekesnek tűnik a dolog. Maximus-maximus! :)

_Uktena (NPC/NJK)

_Uktena (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.09.28, 08:52

Nagyon tetszik az ötlet, szívesen átnézném a teljes szabálykönyvet.
Kellemes emlékeket őrzök egy Werewolf alapon játszott,
ókori Rómában futó kampányról...

eldar

eldar

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 101 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.28, 07:44

Nemzetkozi forumokon is sok jot olvastam a konyvrol, remelem, tenyleg talpra all a ceg.
Nekem meg nem volt lehetosegem atnezni, de erdekelne, hogy mivel magyarazzak, hogy a meg meg nem hoditott teruletek hogyan tudnak ellenalni az agyus+musketas legioknak...

Egyebkent az ismerteto is jol sikerult

_YogiBear (NPC/NJK)

_YogiBear (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.09.28, 06:13

Elsőéves joghallgatóknak, római jog szigorlat előtt ideális lehet ezzel hígítani a Pólay-Brószt. :)

A százalék egyszerre szól az ismertetőnek és a kiadványnak.

kismano

kismano

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.28, 00:28

Kicsit gáz, hogy a link nem mutat sehova...
Amúgy érdekesnek tűnik a cuccos.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6381 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.28, 00:28

Fvlminata (Attila)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3775

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]