Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

A tuzben edzett ferfi (filmkritika) (Nezoter)

• Válasz írásához lépj be
22 hozzászólás érkezett eddig

Jaki_mester

Jaki_mester

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.18, 02:28

Meglepődtem hogy ennyire tetszett a film, én másoknak is ajánlom. Ilyen story mellett is kítűnő! Ráadásul olyan szép képekkel és zenékkel van megspékelve, hogy még!

lemon

lemon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 61 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.18, 10:45

Hiába, Tony Scott a Tiszta Románccal, és az Utolsó Cserkésszel csak az egyik legjobb-akciófilm rendező, ennek ellenére ti mind a fenti, propagáló kritika hatása alatt álltok!
Azért majd megnézem ésn is.

Samamoto

Samamoto

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.10.21, 13:46

És persze az átkozott értékelés film: 90%, a kritika: 75%.

Samamoto

Samamoto

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.10.21, 13:45

Jó film volt, a kislány zseniális (kisfiúban Harry Joel Osmenthez lehetne hasonlítani szerintem), de a zenéje engem végképp a földhöz vágott - nagyon-nagyon tetszett. Ritkán szoktam, de most végigültem a stáblistát - a zene miatt.

_SkallaGrim (NPC/NJK)

_SkallaGrim (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.10.17, 15:03

Én nem láttam a filmet, és nem is érdekel különösebben. A kritika viszont túl sokat mondott el belőle szerintem. Részletesen elmondta, mit láthatunk majd.

panicboy

panicboy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 127 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.10.15, 18:57

Nekem is bejött, ilyet már olyan régen láttam. Nem kellett rajta folyamatosan agyalni, tökéletes kikapcsolódást tudott nyujtani...:D

Stark

Stark

I see lead people

• Fórumita
  • 129 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.15, 08:40

Szerintem sem volt rossz és vége is kellemes meglepetést hozott: nem az a tipikus amerikai akciófilm-vég...

Az ideoda kapkodó kamera, trükkök és egyebek kezdetben kicsit soknak tűntek nekem, de meg lehet szokni.

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.14, 09:13

Nekem tetszett ... Denzel, Dakota és Walken színészi telyesítménye, a politikailag inkorrekt megoldások, megspékelve néhány hozzászólással ... Ez így telyesen korrekt volt, de az egész után hiányoltam egy utolsó nagy robbanást a végéről, azt vártam, hogy Ceasy miután átadta magát a "rosszfiúknak" az egész bagázst levegőbe repíti, but whatever ...

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.12, 14:21

Láttam. Jó volt. A művészi vágások és trükkök valóban egy kicsit sok, de sebaj. Denzelt lassan megunom...
A kritika korrekt! 90%
A film: 75%

TimeRobber

TimeRobber

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 191 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.10.12, 13:28

Olvastam az eredeti (kis)regényt egy ősrégi IPM-ben, és nagyon utáltam. Mikor meghallottam a Creasy nevet a Stepford Wives előtt a moziban, vagy két maréknyi popcornt köptem az előttem ülőre... Én biztos megnézem.

seewan

seewan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 116 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.10.12, 08:06

Na, mára már meg is néztem a filmet. Qrva jó lett. Szerintem le a kalappal Tony Scott elött. Kicsit átszabta a történetet, de nagyon jót hozott ki belőle. A szinészek pláne Washington és a kislány, nagyon nagyok voltak. Komolyan, az elmúlt év egyik legjobb "hollywood"-i filmje. Nagyon bejött...

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2476 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.11, 18:08

Nekem először egyszerű emberrablós akciófilmnek tűnt és max a szereplők miatt nézem meg. De nem moziban :D
Denzel Washington elég felkapott lett mostanság... remélem a Mandzsúriai jelöltről is lesz kritika ;)

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.11, 18:01

Mi ez a langyos víz? Sehol egy: Kritika legyen Ojjektív!
A film tényleg kellemes élmény, a színészek hitelesek. A kritika illik a filmhez

Svo

Svo

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 104 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.11, 15:05

Azt nem tudom, hogy a forgatokonyv milyen volt, de a regeny bizony ki volt talalva es ahoz kepest film (tortenetben) nekem kulonosen gyengenek tunt, az igazan ertekes reszei szvsz nem fertek bele... ;(

Azert megneznem a korabbi filmvaltozatot is...

seewan

seewan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 116 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.10.11, 10:44

Wieros, Eldar, nekem is ugyanez jutot egyből eszembe. Az a regény nagyon jó volt, ha ez a film fele olyan jól sikerül, akkor is nagy élmény lesz. A kritika amugy okés. :D

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.11, 10:07

Két apró kiegészítés (adalék?) az egyébként szerintem nagyon korrekt kritikához, ill. az eddigi kommentekhez:

1. A film tényleg abból a könyvből készült - ugyanakkor egyben remake is, mert a regénynek volt egy 1987-es, megegyező című filmfeldolgozása is (rendezte Elie Chouraqui).

2. A film már csak (vagy: "ha másért nem, hát") a zenéje miatt érdekes lehet pár ember számára, ugyanis legalább 6 különböző Nine Inch Nails számot használtak fel a soundtrackjéhez... plusz némi Lisa Gerrard-ot (Dead Can Dance énekesnő, Gladiátor filmzene meglehetősen ismerős hangja). :D

Százalék a kritikának, nem a filmnek.

Vetch

Vetch

Bekötő-út

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.11, 07:30

Wieros : Megelőztél, ráadásul a pontos adatokkal. :D

Vetch

Vetch

Bekötő-út

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.11, 07:28

A kritika szerintme is korrekt. % a filmnek.

Szeretnék valamit kiegészítésként hozzáfűzni :

Az előzeteseket olvasva megszólalt a fejemben egy kis csengő, ami egyre hangosabban szólt a film megtekintése során.
Sajnos a pontos adatok már kihullottak a memóriámból, de emlékezetem szerint a film alajául szolgáló sztory anno megjelent az IMP (Inter Press Magazin) hasábjain és én azt ott olvastam is.
Az egyezések fényében viszont azt kell, hogy mondjam a film viszonylag korrekt feldolgozása az eredeti történetnek.
Valószínüleg nem akarták belezsúfolni a filmbe az egész kisregényt, ahol a kislány tényleg meghal az elején, s a bosszú valóban hadjárati méretű, s alaposan megritkítja a maffiát. (A módszereket, ahogyan kivallatja/kinyírja az elfogott fazonokat egy az egyben vették át!!!)

eldar

eldar

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 101 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.10.11, 07:27

Wieros: Egyetertek, nekem is azonnal ez a konyv ugrott be :D

Wieros

Wieros

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 167 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.10.11, 07:18

Nos valahonnan ismerősnek tünt a story! Szerintem A. J. Quinnell: Man on fire (magyarul: A zsoldos; IPM Könyvtár, 1990) című regényét filmesítették meg. Még a főhős neve is egyezik! Azonban az eredeti:
a: Olaszországban játszódik
b: Creasy és Guido (aki ugyebár olasz!)haverja az Idegen Légióban tanultak ölni, majd magánzóként (értsd: zsoldos) Közép-Afrikában kamatoztatták tudásukat.
c: Creasy tipikus fehér texasi volt, aki rajongottt a country-zenéért.
d: a könyvben az olasz rendőrségnek nincs inyére a gengszter ritkítás (pl. fényes nappal RPG-vel levadászni az egyik alvezér páncélozott limóját) ezért keményen a nyomában vannak.

+: én nem tudom (mert nem láttam) milyen a végkifejlet, azonban a könyvben Creasy végül megtalálja a lelki békét, némi trükkel (új személy azonosság) letelepedik egy Málta melletti kis szigeten és időközben talált szerelmével boldogan élt...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]