Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Tenger Gyongye (A kis hableany) - vers (Zimraphel)

• Válasz írásához lépj be
7 hozzászólás érkezett eddig

_Zimraphel (NPC/NJK)

_Zimraphel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.11.19, 21:40

A rímeket szándékosan dobáltam össze az elején, szándékom is volt, hogy zavaros legyen.
Kyol: Az eredeti mesében a hableányok lelke csak akkor válik halhatatlanná, ha egy ember mindennél előbbre helyezi őket a szívében. A kis hableány tehát a saját létformáját adja fel egy másikért, amivel nem feltétlenül jár lélek is.
Köszönöm a kritikákat!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.17, 16:41

Nem rossz, bár a rímek helyenként erőltett kecskerímek. Mongyuk én nem vagyok az kimondottan nagy író, de azé' teccett. Jobb, mint az én verseim.

_Kyol (NPC/NJK)

_Kyol (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.11.17, 16:30

És még a halhatatlant is rosszul írtam, de sebaj:)
Egyébként azért kérdeztem, mert a halandó lelék emberszívre cserélése nem jött nekem teljesen össze. Elvégre a lélek megmarad, nem?

_Starchaser (NPC/NJK)

_Starchaser (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.11.17, 16:25

Kyol: Andersen eredeti meséjében a sellők lelke haláluk után elenyészik és tengeri habbá válik.

_Menor (NPC/NJK)

_Menor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.11.17, 15:33

Szerintem ígéretes. Mármint jó. A hangulata nagyon egyedi... Azt hiszem, engem megfogott.

Az eleje igaz, hogy kicsit furcsa, de nem is lehetett volna egyből a közepébe vágni. Szerintem jó megoldás, bár néhol kissé tényleg zavaróan hatnak a nem teljesen odaillő szóválasztások. De a rímkavalkád az elején szerintem épp, hogy nem zavaró, inkább felvezeti a hangulatot, összekavarva kicsit az olvasót... Vagy mondjam úgy, hogy örvénylik, mint a vihar korbácsolta tenger? :-)

_Mesemondo (NPC/NJK)

_Mesemondo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.11.17, 13:57

A vége télleg nagyon jó lett, az igazán hangulatos. Itt a rímek is, meg a szótagok is jobban kijönnek. A téma amúgy tetszik, ezek a természet képek nekem romantikus stílust idéznek. Az elején fura mondjuk, hogy annyi rímtípust (páros,fél,ölelkező)belevittél. De nagyon jó, még egy kicsit egységesebb lesz és le a kalappal...

_Kyol (NPC/NJK)

_Kyol (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.11.17, 06:31

Azt hiszem, hogy a vége felé kezdtél "bemelegedni". Az eleje számomra zavaros. Nem értem igazából. A rímek miatt is kavar van, a mondat végek miatt is... Mintha nem kapcsolódnának egymáshoz a vers sorai.
A folytatás egyre jobb lesz, a vége tetszett.
Van ahol szép ütemes a vers, de van ahol eléggé szétrázódik. Mondjuk az "Ember-lány emberszívére" talán már egy kicsit tulzás;) bár alliteráció, de nekem bökte a szemem olvasás közben.

És még egy kérdés, a "Halandó hableány-lelkem" Nem Hallhatatlan akart lenni?

Amúgy csak így tovább:) Jó volt a kis hableányról verset olvasni.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.17, 06:31

Tenger Gyöngye (A kis hableány) - vers (Zimraphel)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3870

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]