Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Indira Myles dedikalas es ujranyitasi akcio az Inomi Konyvesboltban (Inomi Konyvesbolt)

• Válasz írásához lépj be
29 hozzászólás érkezett eddig

Myrddin

Myrddin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.03, 21:29

Ave!

Majd küldök róla később külön hírt is, de megvan a következő vendégünk:
Ryan Hawkwood, alias Szalkai László.
Dec. 18, szombat, délután 14.00-16.00-ig.
Bővebbet a www.inomi.hu -n.

bye
Myrddin/Merras

Myrddin

Myrddin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.03, 09:12

SAS2000 most mondta le a mai találkát, sajnos közbejött neki valami váratlan dolog :aboci:

_Rinaldini (NPC/NJK)

_Rinaldini (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.02, 00:07

Megy tovább Magitor néven?
Amilyen tájékozott te vagy tényleg hagyjuk.
A többiben is tévedsz, de sajnálom hogy szóba hoztam, hiszen tényleg nincs köze a témához.

Myrddin

Myrddin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.01, 22:56

Télleg off:

A MAGUS per várható kimenetele totál lényegtelen a bolt, a Mysterious Universe és a Távoli Világok kapcsán.

Nem azt akartam mondani, hogy a bolt az Inomitól különálló dolog - csak azt, hogy a bolt működése nem függ ettől a pertől, szerencsére. Egy esetleges pervesztés esetén (aminek valószínűségét nem tudom megsaccolni, lévén nem vagyok 100%-ig képben az ügyet illetően, csak annyira, mint bárki más, aki a netről tájékozódik, és mert nem vagyok jogász) az Inomi attól függetlenül fog kiadni könyveket, legfeljebb egyiken se lesz rajta a "M.A.G.U.S., avagy a kalandorok krónikái" felirat.

És csak csendben jegyzem meg, hogy a Valhalla Páholy igen csúfos bukását is túlélte az Andrássy úti bolt - ha jól sejtem, az megy tovább Magitor néven. Miskolcon(?) pedig még mindig van egy Valhalla bolt...

_Rinaldini (NPC/NJK)

_Rinaldini (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.01, 21:04

Ez mondjuk teljesen off de azt te sem gondolod komolyan, hogy a bolt teljesen különálló dolog.
Ha tényleg azt gondolod, hogy a bukás esetén az nem bukna, akkor még én is jelentősen túlértékeltelek.

Myrddin

Myrddin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.01, 11:42

Az egy dolog, hogy a bolt az Inomi tulajdona, ez korábban is így volt, így is fog maradni.

Működési szempontból viszont totál független a bolt ettől az egész MAGUSos jogi balhétól. Ha neadjisten, Miklós elbukná a kilátásba helyezett pereket, a bolt ettől függetlenül is működne tovább, hiszen a MAGUShoz, MUhoz, TVhez csak olyan szempontból van köze a boltnak, hogy közvetlenül a kiadótól kapjuk a könyveket. (Ahogy pl. az Agave könyveit is közvetlenül a kiadótól hozom.)

A lényeg - a bolt működése kb. annyira független a MAGUS jogvitáktól, mint mondjuk a MU és a TV kiadása... ugyanazon cég égisze alatt működik mindegyik project. És én speciel szeretném, ha így is maradna.

A MAGUS körüli jogi ügyekkel pedig a hivatalos honlap megfelelő fórumában lehet foglalkozni - ehhez a hírhez szvsz nem sok köze van ennek...

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.01, 11:00

McCoy: valtozatlanul nem ertem, mi koze van egy boltnak vagz ujranyitasanak barmifele jogi vitahoz...

(Szerepjatekos erenyeket is kerestem a fenti cikkben, de bevallom, nagyitoval sem talaltam.)

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.01, 10:32

Javítva magamat: célózza meg --> hát ez csúnya volt, remélem nyelvtanár nem látta :elpirul:

McCoy

McCoy

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 286 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.01, 09:20

Rorimack:
A bejegyzésen szigorúan a bolt újra-megnyitásának szólt, sajnálom, hogy nem voltam egyértelmű.

Író-olvasó találkozókkal még soha semmi bajom nem volt, az szép dolog, csináljanak sok olyasmit, hajrá.

Visszatérve a boltra:
változatlanul nem értem, hogy miért gondolja bárki, hogy szerepjátékos erényekkel lehet operálni egy jogi vitában... no, de ez offtopic lenne, úgyhogy eldugulok.

Korin

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.01, 08:00

Szép jó reggelt :aboci:

részemről az új magus regények felé némiképpen megcsappant az érdeklődésem, de az oka nem az,hogy vérlázítóan rossznak tartanám (mondom nem tudom milyenek). az író/olvasó találkozót azonban mindig nagy élménynek tartom, örület nagy érzete van, amikor elolvasol egy regényt, beleéled magad az írói világba, elképzeled magát az írót, mint hétköznapi ember..aztán egyszer csak találkozol is vele.Mind az írónak, mind az olvasónak hasznos egy ilyen tali, megérthetik a másikat és esetleg még több kedved ad az alkotáshoz/befogadáshoz. Myrddin-nak igaza van,h többször kellene ilyeneket szervezni, és nem csak írókkal.
Lehet nem áll jól az Inomi szénája, meglehet (részemről teljesen érdektelen a sok flém az alkotók között ill. a sok kavarás), de az okai bennünk is meglelhetőek. akik sokan elzárkoztak mindentől és csak szapulni tudják a másik erőfeszítéseit, azok elégedettek lehetnek magukkal.
Ennyi.
Hajrá Indira!

bye,
B.

az értékelés szigorúan a talit célózza meg:)

DReaMSCaPe

DReaMSCaPe

Tutor Majoris

• Fórumita
  • 170 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.01, 01:09

Sorry sok az elírás ,de attól még remélem érthető.Nagyon ritkán kritizálok magus regényt,de most úgy érzem kellett. A Homokszem csupán volt a 3. amelyik ratyi, a többire nincs panaszom. Várjuk a következő regényt, van még lehetőség a bizonyításra....

mondanom sem kell, az előző hozzászólás és ez is szigorúan szvsz..

byeZzZzZzZzZzZzZzZzZzZzZz

DReaMSCaPe

DReaMSCaPe

Tutor Majoris

• Fórumita
  • 170 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.01, 01:00

Nor én egy elvakult magus fan vagyok,beismerem.Akármi jön ki logóval ellátva,megveszem.Viszont a Sorsvető az eddigi 2. legrosszabb Inomis regény lett, és ez enm csak az én véleményem, de ez közel sem a kiadó hibája. Azért nem utasítottál el, mert benne van a "körben". Csak egy dolgot még : talán nem véletlenül dobták az általa írott Távoli Világok regényt..... ( TV msáik nagy kedvenc :aboci: ) Azt sem tartom elképzelhetetlennek,hogy átírta ugyanazt magusra....... Mind1, csak hogy pozitívat is mondjak sztem a legrosszabb eddigi inomis magus könyv Redguyé, ami stílusát illetve nem magus,hanem egy Casablanca átirat inkább vagy egy fantasy paródia, amolyan Gyűrűkúra. A fogadalom viszont üt!!!!

Myrddin

Myrddin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.30, 23:15

Road Lee:

Alkalomadtán a Sherwood találkozóra is sort keríthetnünk :-)

Myrddin

Myrddin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.30, 23:13

Egyébiránt, az efféle eseményeket szeretném rendszeresebbé tenni - szerintem a kiadó könyveit vásárló réteget érdekelheti a kész mű mögött található gárda, legyen az író(nő), rpg fejlesztő, vagy épp grafikus. Egy kiadói bolt azért jó, mert képes ennyi pluszt nyújtani a vásárlóknak/látogatóknak.

Legközelebb majd celsiort szeretném elráncigálni, ha van kedve/ideje rá, csak ehhez tudnom kellene egy Csillagvető megjelenési dátumot.

bye
Myrddin
aki másutt Merras

Myrddin

Myrddin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.30, 23:07

Pár napja küldtem egy frisebb hírt is az eseménnyel kapcsolatban, lehet, hogy nem kapták meg a szerkesztők.

Idekopizva a www.inomi.hu-ról:

Újra megnyílt az Inomi Könyvesbolt, melynek első vendégei Indira Myles (Kolozsvári Zsófia, a Shajaran - Sorsvető írója) és SAS2000 (a megújult MAGUS rendszer tesztelője, fejlesztője) lesznek.
A találkozó ideje alatt a Sorsvető című MAGUS regény, illetőleg az Alapkönyv 25% kedvezménnyel vásárolható meg.

A találkozó időpontja december 3., péntek délután.
SAS2000 délután 2 órától délután 4 óráig áll a látogatók rendelkezésére, lehet vele beszélgetni a MAGUS szerepjátékról, annak jövőjéről, illetve az ynev.inomi.hu -n megjelent fejlesztői cikkek személyes megvitatására is lehetőség nyílik.
Indira Myles (Kolozsvári Zsófia) délután 4-től este 6-ig várja az olvasókat, dedikálja könyvét, és bármilyen kérdésre válaszol.

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.30, 21:42

...bah,

Ha minden írónőnk "csak" annyira lenne csinos, mint Indy, meglehet, logaritmikusan nőne a ffi rajongótábor aminek köze sem lenne a Valódi Magus Értékekhez, amit pedig sajnálnánk, ugye.
Mg-b és Indy _mindketten_ jó könyvet tettek le az asztalra, függetlenül attól, kit indítanánk egy tétre menő (női) szépségversenyen - ráadásul a külső független a tehetségtől, avagy láthatunk rém ronda bűn rosszat is.
Ha megmarad a nőkre ma oly kevéssé jellemző tárgyilagos őszinteségnél (már pedig miért ne) akkor vsz. érdemes lesz megismerni őt.
Úgy tűnik számomra, fanyalgók úgyis lesznek, mindig, míg MAGUS a MAGUS (s még aztán is).

cels.

PS: jó itt látni az ogrékat. Vagy ogréket?

Indira

Indira

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 36 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.30, 21:02

Helló mindenki! Először mást akartam írni, de aztán belegondoltam, valóban nagyarcúságnak tűnhet, hogy elfogadtam Merras meghívását a boltba. Kicsit talán félreértettük egymást: én nem efféle "hájpolásra" gondoltam, hanem némi csevejre azokkal, akik olvasták a Sorsvetőt, és kíváncsiak titkokra/részletekre/rám. A külsőm ebben az esetben is mellékes, azt hiszem - de igyekszem megfelelni azoknak, akik végül ott lesznek. Akik pedig nem... nos, demokrácia van, nem? :aboci:
Üdv:
Indy

Zsolt

Zsolt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.30, 19:55

igen, Lipi, veled együtt mindannyian azért járunk dedikálásra, hogy kiéljük pubertáskori élményeinket.

Road_Lee

Road_Lee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 111 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.30, 19:45

Nekem csak az jut eszembe, amikor ismeretlenül Aalish D'mohlen írónőt és művét ajánlották a figyelmembe...
"Az írónő kedves, energikus és csinos"... hm... igen, ezt is mondták (Celsior leányfalui találkozóján személyesen is látva a hölgyet, felteszem igaz is)... A regényét pedig (még megjelenés előtt!), úgy ajánlották: "hogy az év legjobb MAGUS-regénye lesz, a Vas idejét is beleértve!"... hm... és mi is lett ebből az egészből végül...?! Ugye, hogy ugye...

Szóval, én a magam részéről egy óvatosabb megközelítést javasolnék Indira Myles esetében, nehogy véletlenül megint ugyanabba a folyóba lépjünk...

A magam részéről egy Sherwood találkozót jobban favorizálnék... mégha az iró (esetleg) "nem is olyan kedves és csinos" és a libidómra egyáltalán nem is hat. ;-)

Lipi

Lipi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 418 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.30, 17:41

Hmmm, nem is tudom. A bolt hangulatos, sok érdekes könyv van benne:). Már azért is megéri lemenni. Amúgy meg. Van értelme elmenni azoknak is akik nem olvasták a könyvet. Az írónő kedves, energikus és csinos:) Mondhatnám azt is, ha belegondolok, hogy fantasy berkekben a műértő olvasók és vérszerepjátékosok körében mennyi az egy főre jutó színes-szagos nőközeli élmény akkor a dedikálás egy pubertáskori csúcsélménnyé is nemesülhet. De nem mondom, mert ez bántó megvilágításba helyezné az eseményt és az írónő kvalitását (amit viszont nem ismerek - lévén nem olvastam még tőle semmit). Ah, szóval bátorítsuk a népet...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]