Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Ha` mink is `mberek vonank - 1. resz (Sharkanj)

• Válasz írásához lépj be
17 hozzászólás érkezett eddig

Thak

Thak

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 220 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.09, 17:08

Death Shadow:
eddig nem voltunk társak semmiben, csak remélni tudom, hogy ezután sem leszünk. Amúgy gratula neked is, igazán jól sikerült a belépőd az rpg.hu-ra.
Másfelől azt ajánlanám ne szólítgass fel senkit semmire, különösen arra, hogy kussoljon; gondolod, érdekel itt valakit, hogy neked mitől van herótod?

A százalék természetesen Death Shadow-t illeti.

_Death Shadow (NPC/NJK)

_Death Shadow (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.07, 20:46

Naja ez igen csa raj volt minden elismerésem:D!!!GRATULA! Ja és a szőrszálhasogató kritikus társaimnak üzenem hogy a kritikát is emberi keretek közé kéne szorítani és a jot elismerni (debil hülyék!!!). Ezért felszólítom az ostoba hozzászólások íróit hogy inkább kussoljanak és ne okoskodjanak mert attól herótom van!!! előre is thx

SeSam

SeSam

Gazdátlan Árnyék

• Fórumita
  • 186 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.07, 05:23

Még ha csak Starcraft lenne:
"Tartsd a sort!" - Gladiátor. (Ide tartozik még a lovasroham, hogy barbárok ellen harcolnak (bár a novellában később inkább mongoloknak tűnnek)).
Norad IX, medic - StarCraft
verkedő katonák, nehézgyalogság - Starship Troopers

Ennek ellenére tetszett a novella(darab). Sikerült ezeket a dolgokat jól egybegyúrnod, és könnyen olvasható, szórakoztató történet kerekedett belőle.

jenoe

jenoe

boardgamegeek

• Fórumita
  • 1424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.05, 19:16

hát, nem mondom hogy leköt... de nem csoda, hiszen ez a novellafél olyasmiről szól, ami általában nem érdekel.

ami tetszett (bár ez is túl lett kicsit cifrázva) "A fűcsomók száz gyökérrel kapaszkodtak a drága anyaföldbe, de az ügető lovak ócska dzsrin szőnyegként gyűrték fel maguk után." Ha a drága anyaföld helyett csak földet írsz, az nálam 10/10 pont lett volna. :)

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.03, 03:00

Csata leírás: 50 kg-s páncél? "hetekig" tartó lobvasroham?
Ezek egy kicsit erősek voltak, de amúgy tetszett.
Tényleg Starcraft, v csak nekem volt ez az érzésem végig?

Binnus

Binnus

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.02, 21:31

A nyuszi: Először még tetszett ez a rész, hogy filmesen kezded a csataleírást, de aztán mikor kiderült, hogy csak játék, akkor feleslegessé vált. Legalábbis szerintem nincs olyan játék, aminek egy csatarész előtt kedves kis állatkák és köröző ragadozók vonulnak fel, és ezek gondolatai meg pláne nem jelennek meg.

Volt benne egy-két gépelési hiba, pl vesszők hiányoztak.
Nekem nem tűntek fel azok a dolgok, amiket Thak írt, de egyetértek velük.

Mindezek mellett kifejezetten tetszett az írás, főleg az ilyen kifejezések mint "sínharapó állkapocs" (én csőharapó állkapocsról hallottam még csak), meg ez: "közölte olyan nyájassággal Kielburger, amitől egy kismama nyomban elvetélt volna".
Annak ellenére, hogy milyen hosszú, könnyen olvasatja magát a mű, és szórakoztató. (még az volt fura, hogy mineden katona medveméretű...)
Nagyon várom a folytatást.

Jee

Jee

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.02, 20:14

Bocs, értékelni az elébb nem értékeltem. Kés?bbi részekkel együtt ez még változhat.

Jee

Jee

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.02, 20:12

Frankón meg van írva, gratulálok. Bár Thakkal egyetértek majd mindenben (persze lehet ám, hogy egy nyulat éppen nem lát egy sas, bár általában az is igaz ilyenkor, hogy a nyúl sem látja a sast :D).
Ami engem zavart, az az, hogy nagyon szétesik különálló részekre. Pl. a kán és seregek csatája nagyon tetszett - és kiderült, hogy "csak" egy számítógépjáték része. Akár lehetett volna maga egy novella kezdete (illetve majdnem egy kész novella is). Igy elvesztette a jelent?ségét, és ahhoz képest, hogy csak egy nem túl lényeges epizód, túl sok volt bel?le. Ugyanez igaz lehet a verekedésre is. Persze, mivel csak az els? rész, a véleményem még változhat.

Aztán itt van ez: a szabad stílusú k?zd?sportok négyszeres világbajnoka.. :D Na ez olyan ?roperettes, ami nem feltétlenül baj, f?leg, ha direkt ilyennek írod.

A folyatatást is mindenképpen elolvasom majd két okból is: egyrészt érdekel mit hozol ki bel?le, másrészt nem esik nehezemre olvasni. :)

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.02, 16:32

Folytatást!!! :esdekel:

Zajec

Zajec

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 223 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.02, 13:26

Hát, érdemes gyakorolnod, mert már most is jól megy. :)

Defekt

Defekt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 386 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.02, 12:10

:) Kolompár Rudolf szoszolgálatra alássan jelentkezem. Csókolom a kezsit.

Sharkanj

Sharkanj

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 447 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.02, 10:42

Üdv.

Remélem akinek tetszett, ez az érzése megmarad a második részlet végére is.

Kicsit hosszú lett, gondolom azért darabolták fel. :D

Lehet darabokra szedni nyugodtan hisz azért küldtem be, de hozzáteszem alapvetően ezzel a sztorival a fantasy és a sci-fi műfaj "életszerű", "érdekes", stb. hangzatos harcleírásait próbáltam gyakorolni elsősorban.

Most kiderül milyen sikerrel. :D
Azért remélem tetszeni fog! :)

Thak

Thak

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 220 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.02, 10:17

Egyelőre nem értékelnék, mert lehet, hogy a folytatás majd választ ad néhány dologra (pl arra, hogy miért ez a cím).
Nekem egyelőre nem áll össze ez az írás, a harci játék leírása túlontúl hosszúnak tűnik (bár lehet, hogy a folytatás megindokolja majd ezt a "bőlére eresztést"), ahogy az egymással verekedő katonák jelenetét sem nagyon tudom hová tenni (egyelőre nem érzem, hogy szerves lésze lenne a történetnek, bár itt is lehet, hogy előkészít valamit, ami a folytatásban következik.)

Nem igazán értem az alezredes cselekedeteit:
kicsit blőd dolognak tűnik, hogy egy akció vezetőjét úgy kell elrángatni a számítógépes játék elől, hogy készüljön már fel a bevetésre, és igazítsa el a katonáit (hogy lesz valakiből ilyen mentalitással alezredes?)- én azt gondolnám, hogy napok óta máson sem jár az esze, mint az akció megtervezésén. A másik, hogy az egyébként liberálisnak(!) tűnő parancsnok (együtt szórakozik az embereivel, és rengeteg dolgot "elnéz ezúttal") harcképtelenné tegye egyik katonáját.

+ a sas meg a nyuszi: nem ismerem különösebben a sasok lelkivilágát, de valahogy úgy képzelem, hogy nem csak passzióból köröznek az égen, hanem azért, mert onnan kémleli a tájat, préda után kutatva. És ha már préda után kutat, akkor úgy köröz, hogy lássa is a lehetséges prédát: egy nyúl pedig igencsak kívánatos zsákmány egy sas számára.

_Nuestra (NPC/NJK)

_Nuestra (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.02, 09:38

remek:) hol a második rész?????

Khalador

Khalador

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 91 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.02, 09:34

nagyon teccik, kérjük mihamarabb a folytatást!!!!!!

_Toxic (NPC/NJK)

_Toxic (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.02, 08:35

Nekem is nagyon bejött. Kíváncsian várom a folytatást. És a nevek, amiket kitaláltál...
Én is hasonlókkal dologzom a mesémben!:)
A Save-es poén is bejött.
Az egyetlen dolog, ami nem rossz volt, csak én hiányoltam, az egy-két egy az egybeni csata leírása kicist részletesebben a fantasy részben. Én azokat nagyon bíom!
De csak így tovább! Gratula!

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5247 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.02, 08:23

Nagyon teccet!! Az első részben még amolyan Gyűrűk ura-Király visszatér-rohani lovasok feeling volt. Amikor megjelet a save pojjénra gondoltam de továbbolvasva megérte.
Csak így továbbb!

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.02, 08:23

Há’ mink is ’mberek vónánk! - 1. rész (Sharkanj)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3890

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]