Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Hogyan jatsszunk Ravnost? (Wildboar)

• Válasz írásához lépj be
15 hozzászólás érkezett eddig

_Mesemondo (NPC/NJK)

_Mesemondo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.10, 18:53

holleanyónak igaza van, ha ez kiderül, márpedig egyszer minden kiderül akkor a ravasz ravnos jobb ha rohanó ravnossá válik:) ezek jobb storyk mint a beépülésük:D

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.09, 22:20

A Ravnos klánkönyvet érdemes elolvasni, mert kissé át fogod értelmezni a klánt (illetve most márvérvonalat...:))

Bombay...Ha jól tudom az a város a Kelet vámpírok uralmát nyögi.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.09, 22:20

Hogyan játsszunk Ravnost? (Wildboar)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3894

_epeiros (NPC/NJK)

_epeiros (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.09, 22:19

Távol álljon tőlem, hogy abban a szerepben tisztelegjek, hogy én mondjam meg, mi a tuti, de játszom már egy ideje Vampire-t és szerintem az európai országokat leszámitva (az adott város speciális igényeit figyelembe véve) nyugodtan élhetnek Ravnosok nagy számban. Kis számban meg bárhol. Szerintem. Mert:
1. Nem maradnak sokáig. Ez tuti.
2. Megbizhatatlanok és ezt mindenki tudja. Az aki velük kezd magára vessen. (De nincs jobb dolog, mint egy kötekedő Ravnosra rákenni a városban elkövetett huncutságok valamelyikét.)
3. Dobd ki te őket a városodból, ha tudod, TE, Erős és Hatalmas Herceg! :-)

wildboar

wildboar

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 29 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.08, 16:45

holleanyo:
Szerintem Ravnos-, parti- és városfüggő. Persze, lehet abban van a gond, hogy nem építettem másra, csak az alapkönyvre meg a magam tapasztalatára. Mi Bombayban játszunk, ahol a sztori szerint gyönge Kamarilla és erős Ravnos családok vannak.

GrofDilisnya
Ezt látod szégyenszemre nem tudtam, de most már biztos, hogy Povi dolgait el fogom olvasni!

Epeiros
Csak annyira vagyok otthon a cigányok szokásaiban, amennyire meg tudtam figyelni (ilyen környéken lakom). Úgyhogy köszönöm, innentől korrigálok.

Orastes
Az, hogy a Ravnosok kit (nem)szeretnek, benn van a szabálykönyvben. A részletek meg szerintem a helyzettől függenek.

_holleanyo (NPC/NJK)

_holleanyo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.08, 11:47

Kamarillás partiban ravnos? Vígan megél? Ahogy látom, te arra gondoltál, hogy a többiek tudják róla hogy ravnos._?????
Szerintem ezek a nagyon ritka és nagyon jó előtörténetet igénylő mesék.
Ravnos nagycsalád egy olyan városban ahol herceg és kápolna (valszeg erős kamarilla) van? Az én elképzeléseimben ez olyan ritka, mint amikor a jeti fehér hollót lát.
Egy-egy ravnos, titokban, átutazóban, különleges indokkal, az igen. Nem hiszem, hogy egy herceg (bár fennen hírdetik, hogy a kamarilla nyitott mindenki számára) megtűrne egy nagy kupaccal belőlük a városban. Kivéve, ha kétség nélkül bizonyos, hogy hűek a herceghez és betartják a szabályokat. Na, ez meg olyan amikor a jeti meg a fehérholló két sör után elmennek tekézni.

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.08, 00:51

Nos, csatlakozom Povi maestrohoz ebben a kérdésben.
Sajnos kis hazánkban a többségnek a "cigány" vámpírok jutnak a Ravnosok eszébe, pedig ez a klán jóval többet jelent ennél. Ahogy Povi is írta, a cigény ravnosok azok, akiket elkergettek, mert nem fogták fel a ravnosok filozófiáját.
Ebből kifolyólag én magam nem nagyon értek egyet a cikkben leírtak nagy részével.
Számomra ugyan is a Ravnos klán nem a "cigánykodást" jelenti.

_epeiros (NPC/NJK)

_epeiros (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.07, 19:32

Hali!
Két aprócska észrevétel: egy ravnos (már ha valóban a roma hagyományokra épitünk) sokkal KEVÉSBÉ fogja elnézni egy romának ha átveri, még ha ez nyiltan máshogy is történik. Nyiltan persze jót röhög rajta, de a testvérnek mindig nehezebbebben bocsát meg az ember, mint egy idegennek.
A másik: a fegyverek a legritkább esetben kerülnek elő, de ha már előkerül, akkor ott vér fog folyni. Az igaz, hogy viszonylag ritkán végződik halállal, de ez inkább annak köszönhető, hogy a felek általában értenek a késeléshez.
Csak ennyi. Ha nem vagy roma, annyira nem is rossz. Az ösvény leirásod egy kicsit tényleg gázos. :-)
Kappadókiai Epeiros

Povi

Povi

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 757 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.07, 17:40

Őszintén szólva szívesen megtenném, de most egyáltalán nincsen időm erre. A véleményem nagy részét megtalálod a Vampire fórum Ravnos topic-jában.

wildboar

wildboar

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 29 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.07, 16:38

Hahó!
Köszönöm, hogy hozzászóltok, sokat segít.

Povi: azt hiszem, az eddigi reagálókból talán Te vagy legjobban otthon a témában. Szánnál egy mailt rá, hogy elküldd, hogy képzeled el a ravnosokat? (wildboar@freemail.hu)

_Sally (NPC/NJK)

_Sally (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.07, 09:33

Azt hittem, a Ravnos sokkal "indiaibb", mint cigány.

_Mesemondo (NPC/NJK)

_Mesemondo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.06, 20:55

Hát nem tudom, ravnos... erről pár dolog jut eszembe: illúzió, játékosság, egy röpke mindent elmondó mosoly, azt hiszem nehéz jól kijátszani, de nem hiszem, hogy a 'cigány' fogalma ezt kimerítené, sem hogy színezné, bár lehet így könyebben felfogható, de az mégis csak egy kultúra, ez valami egész más, olyan mint egy elterjedt egyén.

igigi007

igigi007

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.06, 19:39

...

Povi

Povi

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 757 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.06, 16:58

A Ravnos klán nagyon nagy része nem cigány, sőt a roma vonulat kifejezetten a követelményeknek meg nem felelő és a szellemiséget felfogni nem tudó vámpírokból került ki, akiket a klán Öregjei kergettek el.
Amit a Paradoxon Ösvényéről írsz, az szerintem nemes egyszerűséggel porba tapossa azt a filozófiát ami az Ösvény mögött áll, nevezetesen a Maya mibenlétét, a valóságot több rétegben befátyolozó illúzió szövevényes hálóját és az illúziókon való keresztüllátás képességét.

Nekem személy szerint nagyon nem szimpatikus, hogy a Ravnos Klánról a "cigánykodás", a mulatós zenék és az magyar aluljárók realitása jut a legtöbb játékos eszébe, ilyen formán nem szimpatizálok az írásoddal. Az viszont tagadhatatlan, hogy vetted a fáradtságot és leírtad a saját gondolataidat.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.06, 09:07

Mondjuk arról nem igazán szólt a cikk, hogy kik pl a vámpírok közül a "cigók" ellenségei, kik fújnak rájuk nagyon (de akár általánosan a WoD világán belül) és kik azok, akikkel ők összefognak. Talán leginkább a hasonló érdekszférában mozgók?
Ravnos-Bruja háború rulez :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.06, 09:07

Hogyan játsszunk Ravnost? (Wildboar)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3894

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]