Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Az aranykard (Otto Andras)

• Válasz írásához lépj be
32 hozzászólás érkezett eddig

eldar

eldar

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 101 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.16, 09:40

Szerintem jó volt, a stílusa is tetszett. A végét egy kicsit elsietettnek érzem, de amúgy jó.

Karakk

Karakk

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 37 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.16, 06:51

Nem tudom ki hogy van vele,de nekem bejött!Nagyon tetszett,hogy ha próbáltam sorokra szétszedni a cuccot,akkor rímelttisztár aolyan volt mint egy dráma.Határozottan pozitív :)

_Death Shadow (NPC/NJK)

_Death Shadow (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.14, 22:08

Hát nem tom... talán egy szindarabnak elmenne olyan sok a párbeszéd! De engem hidegen hagyott ennyi.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 10:16

Ha középkori legendának készült, annak elsőrangú. Nagy Lajos udvarában elsöprő sikere lett volna. Most se rossz, csak furcsa. sokan nem fogják venni.

_Shadd (NPC/NJK)

_Shadd (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.13, 16:43

Szerintem hangulatos írás. A vers és próza váltakozása Aucasin és Nicolete ófrancia széphistóriáját juttatta ezsembe.

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.13, 01:19

Üdv!

Képtelen vagyok értékelni. Ez volt a benyomásom két napja, az első olvasás után. Ezt akkor betudtam sajátos hangulatomnak, és úgy voltam vele, hogy majd ha kicsit jobb kedvemben leszek.

Másnap újraolvastam. Megint nem tudtam értékelni. Ma már úgy vagyok vele, hogy nem is fogom tudni.

Egy dolog biztos. Képes vagy arra, hogy úgy adj át gondolatokat, hogy véletlenül sem mondod ki őket. Gratulálok, ez a legnagyobbak közül sem megy mindenkinek.

Stilisztikai kötözködésre viszont lenne okom. Fogalmam sincs, miért is nem teszem, de valahogy nem kívánkozik ide. Talán még szoknom kellene a stílusodat.

Kevés olyan mű van, amire itt akadtam rá, és időről időre előveszem, mint a nagy kedvenceimet. Ez már nagyon közel áll hozzá.

Tisztelettel:
R'naggol

_Mesemondo (NPC/NJK)

_Mesemondo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.12, 01:46

Dráma? Líra? Novella?
hm.
Színre vele, színdarab. Fel a pallókra, szájába néhány daliás színésznek, Goethe olvadozna, még ha a mai világban sok is, ez a kissé verses beszéd engem szórakoztat... de én kedvelem a verseket, tudod...

_Yukon (NPC/NJK)

_Yukon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.12, 01:37

Sziasztok!

Mindenkivel ellentetben en nem dramaibba, hanem inkabb liraibba alakitanam at. Ugy ertem a koztes szovegeket is "rimelos leirasokka" alakitanad. Igy olyan lesz, mintha bard meselne el egy tanulsagos tortenetet, a masik ok meg az, hogy sajat bevallasod szerint jobban szeretsz koltemenyeket varazsolni.

Y.

Aingus_Og

Aingus_Og

Énekmondó

• Fórumita
  • 636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.11, 22:54

Hali!

Gyomorféreg: szipp... hüppp... a kedvenc sapkám volt... :)

Sziasztok,

AO

Gyomorfereg

Gyomorfereg

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 732 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.11, 21:54

Hopp! Értékelés!!

Gyomorfereg

Gyomorfereg

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 732 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.11, 21:53

Aignus Og sipkája változzon cukorsüveggé, ha ez tényleg olyan rossz, mint ahogy ő lefestette! Én kifejetten élveztem, nagyon hangulatosnak találtam. Mese volt, (gondolom a szerző is annak szánta), így aztán egy-két logikai buktató igazán nem vágja földhöz a mű élvezeti értékét. Az archaizáló-rímelgető párbeszédek kellemesen bizsergették a limbikus rendszeremet. Azt sem bánom, hogy dramella lett, csak az elbeszélő-leíró részek stílusa ne ütne el a dialógusokétól! Ez sem valami gyomrot görcsbe rántó ellentét, úgyhogy akár szőrszálhasogatásnak is felfogható a kritikám. Amennyiben pedig a szerző valóban tizenéves, úgy főhajtás neki. Tetszett.

Történet: 65/100 (aranyos mese)
Fogalmazás, szerkesztés: 85/100 (stílusütközés)
Helyesírás: 100/100

Összesen: (65*4+85*3+100*1)/8=76,9

Gyomorféreg

Linn

Linn

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 65 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.11, 15:38

A történet tetszik, de a nyelvezete az én egyszerű elmém számára nem volt megfelelő. Jó, elvileg illene az egészhez, de nekem kissé felemás volt.

SeSam

SeSam

Gazdátlan Árnyék

• Fórumita
  • 186 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.11, 04:04

Egyetértek azokkal, akik szerint drámásítanod kellene a novellád teljesen. Nekem is végig ez volt az érzésem olvasés közben. Sőt, azt hiszem neked is ez járhatott a fejedben, vagy a tudatalattid hatása, de néhol rímeket csempésztél a prózai sorok közé is.
"A Nagyúr e napon született kerek ötven esztendővel ezelőtt. Ünnepség készülődött.
Szobájába lépve, furcsa vendég várta őt."
"Bevallani nem lehet, s tagadni is tilos. Mást nem tehetvén, Hűség csak hallgatott.
"

Tetszett, bár én is látom benne a hibákat. Talán mert még így is élvezetes olvasni.

Aingus_Og

Aingus_Og

Énekmondó

• Fórumita
  • 636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.10, 21:29

Sziasztok!

OFF
Armand: jé, valaki, aki felismer egy mémet... látatlanba is szimpi vagy. :)

Kyol, azt hiszem eleganciából leckét adhatnál egyes, már befutott szerzőknek is. Ha a kritikához való ilyen hozzáállásodat megtartod mikor már a regényeid jelennek meg sorban, akkor követendő példaként fogok rád utalni. Vagyis, így is akként utalok.

99% - ID: 44849 számú bejegyzésedre.

ON

Minden jót:

Aingus Og

_Kyol (NPC/NJK)

_Kyol (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.10, 19:50

Mondjuk szerintem az nem logikai hiba, max nem sikerült jól ábrázolnom a nagyúr nem kimondottan pozitív személyiségét, és a kard fontosságát:)

_Szajkó (NPC/NJK)

_Szajkó (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.10, 19:26

Szerintem azon a már említett logikai gikszeren túl, hogy az uralkodó a szeretett testőrkapitányaiból vacsorát főzet, azon túl nem találtam benne hibát. Szerintem hiteles középkori hangulatot áraszt magából a mű, nem is Shakespearre gondolok, inkább emelném ki Dante misztériumjátékait, engem azokra emlékeztetett ez a mű, de lehet, hogy bennem van a hiba. Szerintem minden szempontból igényes alkotás, habár nincs egy kiforrott vonala és üzenete sem. Nekem tetszett.

Jee

Jee

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.10, 19:05

Ravaszabb ez az írás, mint elsőre tűnik. :)
[vagy csak én kombinálom túl]

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.10, 16:26

A gumicsirkés "poén" műfaját tekintve szelllemi vírus, vagyis mém. Jelen pillanatban az azt kidolgozó zseniális reklámpszichológusok örömtáncot lejtenek az év végi bónuszukon, amit azzaéérdemeltekki, hogy megvezettek pár százezer szerencsétlen f***tapaszt, aki rendkívül poénosnak találta munkájukat.

Erőstúlzás az írást még nyelvezetében is az avoni hattyúhoz hasonlítani,maradjukn talán Magyar Népmesék színvonala, tartalmi és formai szempontból is.Tudjátok,amelyikben az elején egy piros gerlice szájából röppen ki a felirat.Nekem majdnem valami más röppent ki a számon,de mindezek ellenéremeggyőződésem, hogy a pubertás végleges és sikeres lezáródása automatice sokat fog lendíteni a szerző élvezhetőségén.

Alászolgája:

A.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6185 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.10, 14:55

Nekem bejött, bár egy kicsit télleg cirkalmas a stílusa a novellának, de talán ez ad neki egy kis ízt.

_Szasza (NPC/NJK)

_Szasza (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.10, 14:13

Hanna:
Bocsánatkérős nagyonsajnálós... :)
De télleg.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]