Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Nagyerdo (Hanna)

• Válasz írásához lépj be
27 hozzászólás érkezett eddig

_Keira (NPC/NJK)

_Keira (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.27, 15:16

Hiába a sok névismétlés, és lehet vitatkozni a pont az eltévedéskor beütő vakbélgyuszi túlzó drámaiságáról, nekem mégis nagyon tetszett.
Nekem a vége, az utolsó bekezdés zavaros volt, pedig többször is elolvastam, ha amúgy érthető, akkor bennem van a gikszer. Azért az leesett, hogy Tomi meghalt, csak az még érdekes, hogy Zoli és Juci nem buktak ki. Ennél durvább szerintem egy gyerek számára, ha melette hal meg a barátja. Persze lehet, hogy abbana percben fel sem tudta fogni, mi történt.
Na mindegy, nekem akkor is tetszett. :-)

_Syelath (NPC/NJK)

_Syelath (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.07, 13:43

Nagyon izgalmas volt. Eredeti
Egyet érzek kicsit sablonosnak,nagyon nem illik ide. Ráadásul akkor is jobban festene, ha megmaradtál volna az eredeti sablonnál: "A szemhéja belső felére rajzolódott ki a sziluett, mintha odaégett volna." Szóval odaégett...

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 15:21

Turin:
ez már a kevésmadaras változat... :)
Kidobtam a többit.

Thak

Thak

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 220 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 14:42

Nekem tetszett, méghozzá elsôsorban azon momentum miatt, amit a korábbi hozzászólásokban nemigen említettek:
az, ahogy Zoli rájön, hogy most valamit nagyon elcseszett (dacból, bizonyításvágytól elvakultan eltévedt), és ennek nagyon komoly következménye lesz.
Sajnos számomra ez az érzés nem ismeretlen - és lehet, hogy van olyan rossz, mint egy vakbél (nincs összehasonlítási alapom, mert olyanom ellenben még nem volt), mégha nem is életveszélyes.
Nekem elsôsorban errôl szólt ez az írás, és valószínûleg ezért is ragadott meg.

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3225 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 14:28

Szajkó: a vakbélgyulladásnak különböző stádiumait különítjük el, van belőle vagy 5, most nem részletezem. Lényeg az, hogy ha perforál, amihez nem kell több hét, elég, ha nagyon gyors az elzáródás (a bélrendszer felé ugyebár), illetve tünetmentesen is kialakulhat ugyanez, akkor a septicus schokk kb. 1 nap alatt simán elviszi az embert.

A novelláról amúgy (bővebben a scriptben):
nem rossz kis írás, persze, hogy nem Hanna legjobbja. A történetből a maximumot hozta ki, nem lehet elvárás ennél mélyebb mondanivaló...
A karakterábrázolásban igazán csak a lányban találtam sekélyességet, a többi szvsz stimmelt.

A madaras hasonlatot én is kihajítanám, egyszer nem rossz benne, de a visszatérése inkább zavaró, mint nem.

Vicomte11

Vicomte11

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 08:47

Alapvetően tetszett, s bár néhány kifogásom azért nekem is akadna, de hadd kezdjem azzal ami tetszett:
- Jól mutatod be azt a gyermeki, és idilli ártatlanságot, amivel még egy 8-10 éves srácok nézik a világot. (És számomra egyértelműen lejött az első néhány sorból, hogy a főszereplők ilyen korúak.)
- Hasonlóan jók a hasonlataid, képeid és tájleírások - nem véletlenül emlegették oly sokan már előttem.

Viszont amit hiányoltam:
- A drámai helyzet kialakulása után "nem maradtál" a szereplőkkel. Onnantól kezdve nekem nem elég erőteljes annak a kétségbeesésnek és tehetetlenség érzésnek az ábrázolása, amit ilyen szélsőségesen és halmozottan veszélyes szituációban egy kisgyereknek át kellene élnie.

Ha ez erőssebb, akkor szerinem sokkal hatásosabb lett volna az egyébként így is megejtően hiteles utolsó mondat.

Gratulálok!

Vicomte

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6382 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 08:47

Nagyerdő (Hanna)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3909

_Szajkó (NPC/NJK)

_Szajkó (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.14, 04:51

Bocsánat, akkor én a vakbélgyulladások "elhúzódó" különleges fajtájába tartozom (nekem egy héttel felfedezés után operálták), bocs.
Szajkó voltam, leszek, maradok.

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 00:10

Igen, túl sok a név - és az a baj, hogy mást nem is látunk belőlük. Tomi kicsit kövérkés, Juli meg lány, ennyi. Már az elején, a kocsiban meg kellett volna mutatnod őket, mert csak neveket láttam, embereket nem. A korukra is csak tippelni tudtam; pl. a "segg"-incselkedés alapján sejtettem, hogy olyan nyolc-tíz körüliek lehetnek, de az a gond, hogy csak sejtettem. Oké, bocs, csak én magamból indulok ki: én biztos írtam volna valami olyasmit, hogy "a hátsó ülésen három tízévesforma gyermek ült", vagy hogy "örültek, hogy nyaralhatnak egyet, mielőtt a negyedik osztályt elkezdik", vagy hasonló; szóval lássuk, hogy mekkorák.

Más: erős szőrözés, tudom, de túlzásnak érzem, hogy valaki lát egy lecsapó sast, és az pont rá is néz. Ez nagyon ritka alkalom lehet.

Megint más: Valahogy tényleg nem "hannás" a novella. Hiányolok belőle valamit, talán az érzelmeket, talán a "kivirágoztak a napernyők"-szerű szépségeket, nem tudom. Valahogy száraz leírásnak tűnik.

Amúgy izgalmas volt, nem tudtam, mi lesz a vége.
Ja, apropó vége: ezt hibának tartom: "Juli hajolt fölé, és arca olyan volt, mint még soha." Nem tudtam, mit képzeljek ide: olyan ijedt? Olyan vidám? Olyan meglepett? Szóval szerintem ide bármi beleillik, és ez nem jó.

Bocs, tényleg, nem akartam okoskodni. :lelkifurdal:

_kudzsi-kiri (NPC/NJK)

_kudzsi-kiri (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.13, 19:41

nagyon jó és nagyon tetszik ahogy írsz, meg az hogy írsz.
Gratulálok!

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.13, 18:56

Szajkó:
Tévedés, a heveny vakbélgyulladás 24-48 óra alatt perforál. És nekem is volt, reggel kezdődött, este műtöttek, és mondta másnap a doki, hogy talán 3-4 órám volt még.

http://www.babanet.hu/faq/sebesz17.php

A jellemeken valóban lehetett volna még mit csiszolni.

Raffy4: Ööö... ezek nem rémlenek, de könnyen el tudom képzelni. Biztos nagyon kicsi voltam :)

Raffy4

Raffy4

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.13, 18:40

Közben hazaértem és rájöttem: ez egy kicsit olyan, mint egy Homoki-Nagy István film díszletei között járni.
Hegyen-völgyön cimborák: Fickó, a magyarvizsla, Pletyka, a tacskó, és Nimród, a vadászsólyom. Kíváncsi vagyok, Hanna, láttál-e ilyen Gyöngyvirágtól lombhullásig típusú filmeket, és megmaradtak-e jó vagy rossz emlékezetedben.
Amikor én kicsi voltam, ezek a filmek már akkor is legalább harminc évesek voltak, mégis, ezek jelentik számomra a gyerekkoromat. Szinkronicitás, talált. Szóval, most már tetszik.. :)

_Szajkó (NPC/NJK)

_Szajkó (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.13, 17:10

Most fogtok megkövezni, de nekem nem tetszett. Egyrészt semmi tanulságot, csattanót nem találtam benne (maximum a "ne kóboroljatok el gyerekek"-et), másrészt szerintem halva született ötlet volt három olyan gyermekre építeni a története, akiknek nem találtál ki igazi jellemet. Zoli egy "vezető egyéniség", Tomi a legjobb barát, aki kiegészíti Zolit, Zoli húga pedig sótlan, még csak csitrinek sem nevezném. Ezen kívül (a bizonytalanságon túl, amit árasztottak a szereplők) én nem érzem, hogy így reagálnák le a történteket. Zoli, ha valóban annyira vezető egyéniség lenne és tudná, hogy barátjának valószínűleg vége, akkor összeroppant volna, és kiderült volna, hogy nem is olyan nagy fiú, mint, ahogy mutatja. Szerintem ez lenne logikus az általad kirajzolt jellem alapján, ha valóban összeroppant volna.
A másik pedig a túlságosan a tragikumra kihegyezéssel függ össze, mert egy vakbél gyulladásba (általában) egy hét alatt sem lehet belehalni, nemhogy egy nap alatt! Nekem volt, szóval sajnos tudom, ezért egy kicsit együtt tudtam érezni a szenvedő Tomival...
Bocsi, hogy kellemetlenkedtem, különben a tájleírásid nagyszerűek, tényleg szépek, ahogy a szülő-gyerek viszonyt is jól megragadtad.
Szajkó voltam, leszek, maradok.

Raffy4

Raffy4

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.13, 16:36

Első olvasásra reggel valahogy nem tűnt túl "Hannásnak"...
Most sem tűnik annak, nem csillog. Ilyet még nem olvastam, csak külföldi írótól, de akkor valahogy megmaradt köztem és az írás, író között a távolság. Most ott is voltam, eszembe jutott, hogy milyen érzés volt egyszer úgy igazából eltévedni, és mégis, nem voltam ott.
Még átolvasom egyszer este is, ha hazaérek. Valami nagyon zavar benne, és nem tudom eldönteni, hogy pozitív vagy negatív értelemben.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.13, 15:38

Teccet, bár egy kicsit para volt az egész. Hangulatos, csak télleg sok benne a névismétlés.

nelis

nelis

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.13, 15:35

Igen, így hihetőbb a bicskás rész.

diandra

diandra

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 225 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.13, 14:59

Nem tetszett.
Írói eszközök szépek, leírás nagyszerű, stílus gördülékeny, olvastatja magát.
Ami nekem hiányzik, az a történet, ami megérne egy novellát... ez így nekem egy hangulat megragadásának tűnik, ami aztán egy öncélúnak tűnő fordulattal mégis történetkezdeménybe torkoll. Sokkal jobbra számítottam...

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.13, 14:14

Nemtom. Stílus okés, eszközök a helyükön estébé estébé, de maga az alapötlet vakbelesdi kissé öncélúan tragikázónak tűnik. Nem jött be túlságosan.

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.13, 13:03

Hmmm, ha jól látom, én nagyon félreértelmeztem egy mondatot.

Ültek a tornácon, fogaik között hersegett a Kisalföld napsütötte, dinnyében őrzött íze, balatonparton lesült, barna lábszárukat szétvetették, hogy a cukros lé a fenyődeszkákra és a fűbe csöpögjön.

A dinnye nincs a Kisalföldbe (mármint a napilapba) csomagolva. Én olvastam túl gyorsan.
De ez természetesen semmit nem ront a novella értékén, max. engem minősít. :)

Z

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.13, 12:43

egész jó volt. hangulat meg minden. teccett is.
csak speciel engem zavart a folyamatos zolijucitomi. nem számoltam meg de kicsit soknak tűnt a szöveg méretéhez képest. meg itt-ott indokolatlannak is.
de egyébként grat.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]